User Tag List

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
308 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi skoru ile de bir kaç kelam edeyim...

Birçok kişi yeni geldiniz Kredi skorunuzu olmaz ev alamazsınız iki sene geçmesi lazım tax return ödenmeli gibi bir sürü engel sıraladı... Ben ise sadece şunu sordum Sen denedin mi yoksa başkasından mu duydun...

Tahmin ettiğiniz gibi genellikle cevaplar falanca şöyle dedi filanca bunu söyledi eltimin görümcesinin kaynatası böyle yapmış gibi cevaplar oldu...

Öncelikle bir emlakçı ile sistemi tartıştım ve çözmeye çalıştım kafamda... Sonra bir kredi kuruluşu üzerinden kredi başvurusu yaptım bankalar genellikle Red veriyor ya da çok küçük bankalar var Çin bankaları falan Onların da faiz oranları yüksek oluyormuş...

Geleli 8 ay olmuştu... Iki arkadaş başvuru yaptık onun Kredi skoru benden bir iki ay daha yeni idi Ve benim kadar iyi değildi ödemeleri.... Ama hiç sorun yaşamamıştım ve elimizde maas bordromuz vardı...

Iki gün içerisinde 250 bin dolarlık kredimiz onaylandı... Tabii bunu insanlara söyleyince b** atmak için bu sefer de faiz çok yüksek olur mantıklı olmaz alamazsınız dedi Hatta bunu bir banka müdürü bile söyledi... Faizi göremiyordum çünkü sistem şöyle işliyordu Önce bir ev bulup o bulduğumuz an itibariyle Kredi geçmişimize tekrardan bakılıyor....

Ben henüz bir ev icin anlaşamamistim ama arkadaşım anlaşmıştı 2 ay önce... Ve istenen peşinatlar 8 ile 14000 dolar arasıydı 180 bin dolarlık ev için... Verilen oranlar birçok amerikalıdan bile daha düşük bir oranda çünkü Kredi geçmişimizi temiz en önemlisi ise maaşı çalışan olmamız idi... Oranlar 3.8 ile 4.5 arasinda degisiyordu kabaca...

Bir hurafe daha yıkmanın sevinci olsa da ben daha eve bulamadığım için üzüntülüyüm...

Arkadaşım ise Geçen hafta evine oturdu Artık yeni evinde yaşıyor...

Tabii ki Burada evler ha deyince alınmıyor.. kredili bir ev almak isterseniz en erken 35-40 gün içerisinde bitiyor işlemler...

Şimdi hep bir ağızdan söyleyeceğime Amin deyin... Allah bana bu evi nasip etsin vallahi çok mağdurum çok ihtiyacım var garajım yok tamirat yapamıyorum

Begeni butonu Amin Begenmedim butonu Allah evlerine atesler salsin ahaha
    Konu semavi tarafından (30-01-2018 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amin ağabey inşallah sahip olursun büyük garajlı gönlünce bir eve..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amin amin , en kısa sürede kavuşursun garajına

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben pazartesi Houston da olacagim @Shadow_Dancer ve @Durango da orada olacaklar. Happy hour yapalim biyerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pazartesi Houston da olacagim @Shadow_Dancer ve @Durango da orada olacaklar. Happy hour yapalim biyerde
    OK

Is cikisi goruselim... Nerersinde olacaksiniz Houston'un?
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyatt regency de kalacaklatmis bende onlarda kalirim heralde.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah diyelim, çok keyifli konular bunlar Teşekkür ediyorum kendi adıma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok uzun zamandır. Siteyi misafir olarak takip ediyordum. Üyelik aldıktan sonra da ilk mesajım size kısmetmiş. Devamı gelsin diye beklediğim nadir online hikayelerden oldu. Green Card muhabbetine ben de başvurdum 2019 ile başlayan numaramla. Umarım çıkar da sizin gibi kurtulurum buralardan. Araç tercihleriniz çok harika bana göre çok keyif aldım okurken. Bu güzel hayatınızın bu şekilde devam etmesini dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah diyelim, çok keyifli konular bunlar Teşekkür ediyorum kendi adıma
    Ben tesekkur ederim

Alıntı nyx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok uzun zamandır. Siteyi misafir olarak takip ediyordum. Üyelik aldıktan sonra da ilk mesajım size kısmetmiş. Devamı gelsin diye beklediğim nadir online hikayelerden oldu. Green Card muhabbetine ben de başvurdum 2019 ile başlayan numaramla. Umarım çıkar da sizin gibi kurtulurum buralardan. Araç tercihleriniz çok harika bana göre çok keyif aldım okurken. Bu güzel hayatınızın bu şekilde devam etmesini dilerim.
    Hayatinin 5 yilini Adana da gecirmis ve mutlu olmus birisi olarak Houston'da Adana gibi geliyor bana...

Arac tercihlerime gelince...

Maddiyat dahilinde mantikli araclar secmeye calistim ML550 haric O biraz fantazi oldu... Bekar olsa coupe yada cabrio alirdim ama evli ve 2 cocukluyum... Ilk yerlesme asamasinda bir kac ay eksik bitmiyor ve buyuk araclar cok iyi oluyor... Yani minivanlar...

az once (Burada sabah) Hanim 1 haftalik keyif sonrasi yine elimden aldi... Cocuklari indir bindir zor oluyormus Mitsubishi ile Minivanin akusu bitikti ve bir parca bekliyorum klima icin, dedim onu vereyim... Yok dedi Cocuk, ask falan derken kaptidik arabayi yine
    Konu semavi tarafından (31-01-2018 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadir abi yeni çıkacak greencard yasası hakkında bilgin varmı ?

Puantaja dönüyormuş herhalde artık sistem.

Amerikalılar nasıl bakıyor bu sistem değişikliğine ?

Başkan trump göçmenlere pek sıcak bakmıyor. Yasanın geçme olasılığını orada olan biri olarak nasıl görüyorsun ?
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir abi yeni çıkacak greencard yasası hakkında bilgin varmı ?

Puantaja dönüyormuş herhalde artık sistem.

Amerikalılar nasıl bakıyor bu sistem değişikliğine ?

Başkan trump göçmenlere pek sıcak bakmıyor. Yasanın geçme olasılığını orada olan biri olarak nasıl görüyorsun ?
    Dun Trump in 1.5saatlik konusmasi vardi. Ozellikle ustune basa basa gecen aylarda olan bir saldirinin failinin greencard kazanarak gelen biri oldugunu ve yasayi degistirecegini greencard vermeyecegini soyledi. Oylama yapilacak yakin bir zamanda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gocmenler icin elinden geleni yapacak Trump...

Maalesef bu nefret soyleminin sonuclari Turkiye'den agir olur...

Ben hayatimin geri kalan kismini burada yasamak isteyen birisiyim... Insallah ters bir sey ile karsilasmayiz...

Devlet fetisizmi olan birisi degilim... Saygida duymuyorum siyasilerede hukumetlerine de ve hukumetleri boyundurugunda kullandiklari devlet kavramina da...

Dunya herkesin...

Ama maalesef kotuler kazaniyor...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne kadar Trump'i sevmesemde puanlama sistemi adil tasarlanirsa daha iyi olacagini dusunuyorum.

Bizde oyle mesela son 3 senedir. Burada yasiyorsan, okumussan, calismissan disaridan direk gelecek kisilere gore daha fazla puan aliyorsun. Egitim seviyen, yasin hepsinin puanlamaya etkisi var.

Her ulke kalifiye eleman almak ister, kura sistemi ile bu mumkun degil. Ha Trump oldugu icin ne kadar adil olur sistem orasini bilmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tesekkur ederim

Hayatinin 5 yilini Adana da gecirmis ve mutlu olmus birisi olarak Houston'da Adana gibi geliyor bana...

Arac tercihlerime gelince...

Maddiyat dahilinde mantikli araclar secmeye calistim ML550 haric O biraz fantazi oldu... Bekar olsa coupe yada cabrio alirdim ama evli ve 2 cocukluyum... Ilk yerlesme asamasinda bir kac ay eksik bitmiyor ve buyuk araclar cok iyi oluyor... Yani minivanlar...

az once (Burada sabah) Hanim 1 haftalik keyif sonrasi yine elimden aldi... Cocuklari indir bindir zor oluyormus Mitsubishi ile Minivanin akusu bitikti ve bir parca bekliyorum klima icin, dedim onu vereyim... Yok dedi Cocuk, ask falan derken kaptidik arabayi yine
    Kaptırdığınız araba olsun hocam Ben bekar, çocuksuz biri olarak kesinlikle ML' yi düşünürdüm. Tabi zevk meselesi.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CaptainMini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka gibi :S :S Bu ev burda 3 milyon TL
    Hangi 3 milyon TL ? 3 milyona kümes satıyor değerli müteahhitler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim baktigim evlerden bir tanesini fikir vermesi acisindan koyuyorum...

200-220 bin dolarlik bir ev rahatlikla isimi gorecek... Bakalim istedigimiz bolgede denk gelecek mi? Yoksa 100bine de var... Teklif verdik ama istedigimiz fiyata gelmedi henuz asagida ki ev...

2612 Hadley Circle, Sugar Land, TX 77478 - HAR.com
    Ev deprem yönetmeliğine göre XX Kebap, Otomotiv, Gıda, Nakliyat, Halı, Kilim,Oyuncak, İnşaat, Market, Turizm firması tarafından yapılmıştır. Texasa verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.
    Şaka bir yana, ev kartondan falan mı da bu fiyat? Ev alırsak oturma izni verirler mi? Ulan, oradan ev alırım bütün bokluklar gelir beni bulur, askere uğurlama, düğün, sünnet, kilise...vs konvoyu o sokaktan geçeceği tutar.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev deprem yönetmeliğine göre XX Kebap, Otomotiv, Gıda, Nakliyat, Halı, Kilim,Oyuncak, İnşaat, Market, Turizm firması tarafından yapılmıştır. Texasa verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.
    Şaka bir yana, ev kartondan falan mı da bu fiyat? Ev alırsak oturma izni verirler mi? Ulan, oradan ev alırım bütün bokluklar gelir beni bulur, askere uğurlama, düğün, sünnet, kilise...vs konvoyu o sokaktan geçeceği tutar.
    Şu anda kirada oturmakta olduğum 1+1 evi almaya niyetlenmiştim. Bu ilandaki fiyatı TL'ye çevirsek, benim 1+1 eve daha fazla para istiyorlar.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şöyle bir izlenimim olmuştu 2010 senesinde gittiğimde.

Greencard ile gelenler genelde, Türkiyede denemiş ve çok başarılı olamamış, işleri ters gitmiş vb. kişilerdi.

Fakat şuan her kesimden insan, işi gücü yerinde olanlarda başvuruyor.

Greencard a başvurma nedenleri biraz değişti gibi görüyorum eskiye göre.

Amerikalılar gözünde greencard biraz anlamsız, kendimi onların yerine koyunca hak vermiyo değilim. internet üzerinden başvuru oluyor illaki bir güvenlik soruşturmasından geçiriyorlar ama herhangi bir seçme veya sistematik yok. gerçekten şans işi.

Fakat amerikalıların yanıldıkları birşey var. Bunu Türklerde çok gözlemlemedim ama diğer ülkelerden green card ile gelenler, genelde Amerikalıların yapmıycağı işleri yapıyorlar.

taksici, pizzacı, alışveriş merkezlerinde stand açma vb. Çünkü tuhaftır amerikalılar bu işleri yapmıyorlar. ve bu işler bir çoğu işe göre daha iyi para kazandırıyor.

Eğer bu yabancılar gelmez ise bu tarz işleri ucuza yapıcak iş güçleri aslında kaybolucak.

Bir hikaye vardı ne kadar gerçektir bilmem. Bir amerikan başkanına demişlerki yabancıları ülkeden at. Oda demiş İsterseniz hepsini bir gece de toplarız ama ertesi gün kahvenizi 8 dolardan içmek istermisiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @semavi , 06-08 Mart 2018'de Houston'da Asfalt fuarı varmış, gidersen bizleride bilgilendirirsen çok şahane olur

International expo & conference for the Asphalt, Highway Maintenance & Traffic Safety Industries. World of Asphalt features educational programming & exhibits that showcase the latest innovations in asphalt-related equipment, products & services

Asphalt Emulsion Manufacturers Association

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler