User Tag List

Sayfa 6/17 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
314 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: turbo&quattro nun USA and CARS GURBET SPEC konusu :)

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben bu canavara USA ziyaretim de binmiştim. Çok temiz, kuğu gibiydi maşallah. Ama yollar ve polis riskinden ötürü fazla basamamıştık.

Yusuf kardeşim, sonuna kadar her kuruşunu hak ediyorsun. Helal olsun, Allah daha çok versin. Kazasız belasız.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vee hikayemizde mutlu son . Yaklasik 10 yil once neredeyse hic ingilizce bilmeden, hickimseyi tanimadan cebimde $2-3k ile geldigim memlekette artik bende vatandastim . Hersey ruya gibiydi, bana 10 yil once nerede olmak istersin diye sorsalar su an sahip olduklarimdan daha azini tahmin edebilirdim . Allahima bin sukur artik Amerikan pasaportum var dahada ozgurum, guzel kazandigim bir isim var ve maddi olarak exotic ler haric herhangibir markaya gitsem buyrun anahtariniz diyecekler noktadayim . Birgun tum evrak kuyrak islerim bittiginde bir corvette almak hayalim var ve onu dusunmeye baslamistim artik hatta forumda konuda acmistim corvette c7 mi yoksa bmw m4 mu diye . Is ciddiye binmeye baslayinca mantik biraz daha fazla devreye girmeye basladi. Mantiken benim sifir km corvette c7 ihtiyacim yoktu yasam tarzimdan dolayi. Haftada 4-5 gun calisiyorum evim ile isim arasi yaklasik 130km ve zaten hali hazirda bir tane arabam var. Yani $50-60k civari bir para corvette yada m4 baglamak biraz mantiksiz fikri daha agir basmaya basladi . Yine @Shadow_Dancer Soner ile gunluk klasik facetime muhabbetimizi yaparken bir fikirde ortak dusunduk, neydi o ben/biz otomobil tutkunuyum ve 1988 bmw e30 ile yada 1990 model cadillac eldorado ile bile mutlu olabilirdim absurt paralar harcamama gerek yoktu hobby araci icin, $$$ bu kadar kuvvetliyken arabaya baglayacagim parayi ev almak icin degerlendirebilirdim.

Birkac tane 330ci ZHP baktim ama o bu sebeplerden dolayi hicbiriyle anlasamadik . Aslinda yine herhangi bir seri BMW almaya karar vermistim ama arada icime sinecek herhangibir markayada sicak bakabilirdim . Birgun yine yazlikta disarida kahvemi icerken craiglist te satilik 2008 model BMW Z4 coupe ilani gordum . Convertible z4 ten nefret ederim ama coupe benim zevkime gore bmw nin en guzel kasalarindan biri. Hemen aradim elemani ve araca bakmaya gittim . ilk goruste ask derler ya oyle birsey dedim benim bunu mutlaka almam gerek . Test surusu fln da yaptim cok cok icime sindi ve ertesi gunu $13500 e hem zevkimi alirim ayni zamanda daha guzel bir fiyata satabilirim diye ikinci sahibinden aldim . Arac tum omrunu kapali garajda gecirmis, hic ciziksiz, 88k milde, ic trimleri alcantra kapli, n52 motor kodlu 3.0si . Kullanimi inanilmaz zevkli, go_kart gibi. Ancak bir saat uzeri kullanimda asiri yoruyor .

Ilk goz goze gelisimiz.

Ve sonrasinda kendi evimize geldik .

Surekli ozel mesajlar geliyordu zaman zaman forumdada soruluyordu nereden basladin nasil tutundun diye. Hikayemiz bu sekilde. Nacizane tavsiyelerim, hayat kisa mutlu olun, daha mutlu olabilmek icin gerekirse riskler alin . Sabredin, cok calisin, deneyin, paylasin, iyi niyetli olun . Allah herkese daha fazlasini versin.

Sevgiler,

Yusuf U.
    Konu turbo&quattro tarafından (29-01-2018 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @turbo&quattro Olm hayat kısa ama burada kendini ölümsüz zannedenler hepten çoğaldı. Bizim ömrümüzden çalıyorlar.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be,dizi gibi okudum resmen. Mayıs gıbı gelecegım ınsallah,gorusuruz umarım....

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve finalde altın vuruşu yaptın yusuf abi maşallah Çarşamba mülakatım(dualarınızı eksik etmeyin lütfen) var ÖKK için eğer o iş olmazsa, geliyorum Amerikaya. 1.5 2 sene önce bazı sebeplerden gelemedim ama bu sefer kesin!
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @997TT DC ye mi geleceksin abi? Oraysa ben tsindim oradan ama gelirim yine neredeysen
    Konu turbo&quattro tarafından (29-01-2018 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cesur olmak ile salak olmak arasında ince bi çizgi var. Belli ki cesursun hayatını kurmuşsun.
    Yeni nesil tespihli kısa paçalı bmw li gençler bırak USa ya gidip ekmek kazanmayı, pazardan domates alamıyorlar. Yolun açık olsun tanrı türkü korusun kardesm
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @997TT DC ye mi geleceksin abi? Oraysa ben tsindim oradan ama gelirim yine neredeysen
    Gecen sene gelicektim ama bir turlu bosluk bulamadim. Gelip ogrencilik anilarimi yaad etmek istiyorum. Georgetown U-Photomac-Rockville...
    Insallah gorusuruz kardesim,bana yaptigin canli yayini hic unutmayacagim. Gizlerim dolmustu resmen......

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lanet olsun dostum laaaanet olsun maşallah ya film tadında olmuş konu
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sene gelicektim ama bir turlu bosluk bulamadim. Gelip ogrencilik anilarimi yaad etmek istiyorum. Georgetown U-Photomac-Rockville...
    Insallah gorusuruz kardesim,bana yaptigin canli yayini hic unutmayacagim. Gizlerim dolmustu resmen......
    Gel abi gel

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan resmen hayalimde ki hayatı yaşıyorsunuz hayran oldum azminize gerçekten tebrik ederim. Bilmiyorum tamamen yerleşme hayalimi gerçekleştirebilir miyim ama en azından deneyimlemek, kafamdaki düşünceleri şekillendirmek için önümüzdeki yaz Wat ile geleceğim. Umarım bir gün bi Gurbet Spec konusu açmak bana da nasip olur Aileden, çevreden, sosyal ortamdan uzak kalmanın aşağı yukarı ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyorum ama seneler geçipte geriye bakınca pişmanlık yaşayacağımı düşünmüyorum tabi hayatında zamanla ne getireceği göstereceği belli olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @onre WAT ile gelmek mantikli . En azindan ilerisi icin bir baslangic olur SSN alirsin, banka hesabi acarsin, hayat vs nasil fikir sahibi olursun.
    Konu turbo&quattro tarafından (01-02-2018 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gel abi gel
    Gelmeyı cokk ıstıyorum...
    Cokk anılarım var cokk...

Ragness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu harika olmuş, elinize sağlık. N54'deki o problemi hala tam olarak anlamış değilim aşırı derecede merak ettim. Ancak birşey daha danışmak istiyorum. Bir lise öğrencisinin amerikada work and travel tarzında birşey yapması mümkün mü? veya 2 haftalık bir süreç için $1.5-$2k ile gezmesi konaklaması yemesi içmesi için yeterli olabilir mi? Eyalet olarak sosyalliğin yüksek olduğu bölgelerden örnek verirseniz çok iyi olur.
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 400 hp bide lpg uyumlu olursa tadından yenmez
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla pist sevmiyim caddede sevmiyim
    Ama otopannnnn o varya çok acayip birşey
    Fren bitmiyor araç şişmiyor

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldukça keyif alarak okuduğum bir mini-story Maşallah diyelim

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bitmez

hayat devam ediyor Arada sırada olsa araba ev hava durumu vesaire bir şeyler için yazın konu güncel kalsın
    group b ___

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah ağızınızın tadını bozmasın abi araçlar ve hikaye on numara gerçekten. Z4 çok temizmiş sahibi detailingle ilgili anlaşılan boyasıni güzel korumuş. Maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ragness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu harika olmuş, elinize sağlık. N54'deki o problemi hala tam olarak anlamış değilim aşırı derecede merak ettim. Ancak birşey daha danışmak istiyorum. Bir lise öğrencisinin amerikada work and travel tarzında birşey yapması mümkün mü? veya 2 haftalık bir süreç için $1.5-$2k ile gezmesi konaklaması yemesi içmesi için yeterli olabilir mi? Eyalet olarak sosyalliğin yüksek olduğu bölgelerden örnek verirseniz çok iyi olur.
    N54 teki limp mode problemini hicbirsekilde bulamadik.. lise degilde univrsitede gelebilirsin heralde. Zaman zaman konular aciliyor forumda wat ile ilgili, detayli biligler alabilirsin yada bizler bir sekilde tecrubelermizi genc arkadaslarimizla paylasabiliriz. 2 haftada $1500-2000 ile gecinilebilir heralde harcamalari minimumda tutarak.
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle bitmez

hayat devam ediyor Arada sırada olsa araba ev hava durumu vesaire bir şeyler için yazın konu güncel kalsın
    Valla ne yazayim daha bilmiyorum, sizlerin hayati nasilsa benimde oyle siradan bir hayat yasiyorum herkes gibi. Ayriyetten sormak istediginiz seyler varsa buyrun sorun cevaplarim mumkun oludgunca.
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah ağızınızın tadını bozmasın abi araçlar ve hikaye on numara gerçekten. Z4 çok temizmiş sahibi detailingle ilgili anlaşılan boyasıni güzel korumuş. Maşallah
    Aldigim eleman bmw ci, gunluk araci x5 5.0di. O da baya cilali fln di. Araclarina iyi baltigi belli.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel konu gerçekten. Para ile satın alınamayacak tecrübe ve bilgileri bu naiflik ile paylaşıyor olmanı ayrıca tebrik ediyorum.

Azmin karşılığını almışsın, umarım çok daha iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam semavi'nin konusunda dönmek ile ilgili bir post vardı sana ait.

Samimi söylüyorum zorunlu değil ise gelme, sebebi ne orada sahip olduğun araba ne de ev, tamamen özgürlük ve yaşam kalitesi.

z4'ün konusundan da hatırlıyorum fotoğrafları gerçekten muazzam hani söylenecek bir şey yok derler ya tam olarak öyle.

Biraz daha sosyal ortamdan bahsetsen mesela, y.dışı tecrübem hiç yok, sağdan soldan duyuyoruz sağlık harcamaları, vergi ödemeleri.

Araçları az çok öğrendik, mesela ev sana mı ait ? Ya da şöyle sorayım yabancıların ev satın almasıyla ilgili bir yasal engel var mı ?

Hadi alayım desen fiyatlar nerelerde ? Şu toplu taşıma olmaması çok enteresan geldi bana mesela diğer konuda da bahsedilmiş.

Diğer taraftan aklıma şunu merak ediyorum 1000 usd ye satamayacağın araca 1500 usd masraf nasıl oluyor.

Eli alet tutan birisi orada garaj açsa ( Açması için ne yeterlilik lazım o da var) gördüğüm kadarıyla iyi kazanır.

Bu konuları görünce oo yeah adamım harikasın yazıp geçemiyorum merakım ağır gelip sorular soruyorum cevap ta gelirse şahane olur.

En azından birilerinin iyi yaşıyor olmasına ben seviniyorum, maşallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler