User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Çocukluk Hayalim Beyaz Tavşan...

DoctoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Çocukluk Hayalim Beyaz Tavşan...

Uzun bir aradan sonra herkese selamlar arkadaşlar. Hali hazırda Honda kullanıcısı olarak Mazda'nın bir çok modeline gıptayla bakıyordum. Honda kullanıcısı Mazda hayranı olarak 90'lı yılların Mazda'larına olan nostaljik sempatim sebebiyle ömrü hayatım boyunca bir kez de olsa sahibi olup kullanmayı istediğim bir modeldir 323 Hatchback. Çocukluk yıllarımda Ferrari&Porsche karışımı bir araç olarak hayalini kurduğum araca , yıllar sonra kavuşmuş olmanın tatlı mutluluğunu yaşıyorum. Günümüz otomobillerinin yanında kimilerine göre artık modası geçmiş , sıradan ve eski otomobiller olduğu iddia edilse de benim için hala nostaljik ve özel bir model olduğunu söylemek isterim. Ülkemizde birçoğu endüstriyel gariban varlıklara dönüşmüş araçlar piyasasında gönlüme göre ve içime sinmiş bir araç bularak aranıza bilfiil katılmış bulunuyorum. Aracımı İstanbul'dan kıymetli dostum Semih kardeşimin sayesinde 2. sahibi Ersan bey'den aldım. Sağ olsun kendisi de aracın kıymetini bilerek kullanmış. Kendisiyle hem alışverişimiz , hem keyifli bir sohbetimiz ve de baki bir dostluğumuz oldu. Velhasılı kelam artık aracımla ve konusuyla sizlerle birlikteyim. Aracım 1991 Model 166bin Km'de ve Otomatik vites. Çok şükür hiç LPG takılmamış. Aracın konusuyla ilgili elimden geldiğince aktif olmaya çalışacağım. İlk aşamada orjinal olmayan ve 8 bijon çelik jantlarını değiştirmek istiyorum. Sigara kullanmıyor olsam da orta konsoldaki kayıp kül tablasını edinerek aracın eksiğini gidermeyi düşünüyorum. Mazda&323 kullanıcılarının bilgi ve tecrübelerini önemsiyor , paylaşımlarını nacizane bekliyorum. Tüm forum üyelerine saygılar selamlar...

- Bir arkadaşımın Mazda MX-3 modelinin orjinal Enkei marka 15" jantlarını aracıma yazlık lastiklerle takmayı düşünüyorum. Orjinal 13" jantlarını edinerek onları da kışlık jant-lastik olarak kullanmayı düşünüyorum. mx-3 Jantlarının çok yakışacağını düşünüyorum ancak 15" olan jantlar otomatik vites aracıma ağır gelir mi diye düşünmüyor değilim.

Honda Owners Never Drive Another

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah .geçen bir youtube kanalında izlemiştim Burak Ertemdi galiba sırf o farlar için 323 alırdık demişti zamanının ilerisinde bir tasarım bence.İmzanızında değişme zamanı gelmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah .geçen bir youtube kanalında izlemiştim Burak Ertemdi galiba sırf o farlar için 323 alırdık demişti zamanının ilerisinde bir tasarım bence.İmzanızında değişme zamanı gelmiş
    - İmzamızda bir değişiklik yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasa çok iyi maşallah. Güzel günlerde kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi çok güzel, arabanın da şanslısı olacak ille...

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi sen neler yapıyosun

Efswap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah güle güle kullanmak nasip olsun jantlar ağır kaçsa bile takılmayı hak ediyor bence.
    FuR 🏁

DZ 106 GTI

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun içi dışı temiz bakılmışa benziyor, kırmızı da fenaymış
    K.Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

- Aracımın üzerindeki 14 inc 8 bijon çelik jantları çıkardım ve Mazda 323 13 inc alaşım jantlardan alarak 175/70R13 orjinal ebat kışlık lastik aplikasyonu yaparak kullanmaya başladım.

- Üzerinden çıkan 14inc çift aplikasyon 4x100 jant 185/60R14 lastikleri de ihtiyacı olan bir arkadaşımıza hediye edebilirim. Yada başka bir jant ile takas edebilirim. Lastikler pirelli , marka dişleri iyi ancak üretim tarihi 2008 sanırım.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim yaslarimizin favoru araci...

2 defa sahip oldum... Az bulunur bir temizlikte araciniz... 3 ileri vites olmasi biraz garip bir his veriyor

Boyle standart haliyle kalsin... sizde iyi bakin... gercekten keyifli bir aractir.

87hp ve karbratorlu gibi gitmez... Otomatigi icin bir sey diyemeyecegim tabiki... Kisa sureli kullandim otomatik olanini...

Hayirli olsun, gule gule eskiteme
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobiliniz son derece iyi kondisyonda gözüküyor, bulunmaz hint kumaşı kıvamında. Özellikle 80'li yılların otomobillerine sevdalı birisi olarak, 90'lı yılların ilk periyodunda hüküm sürmüş bu ve benzeri araçların benim için ayrı bir yeri var. Neticede bisiklet tepesinde ağzımızla motor sesi çıkarırken hayalini kurduğumuz makinalar bunlar... Orjinal jantlarını temin etmeniz ile tam anlamıyla safkan haline dönmüş, paçalıkları ile birlikte seyretmeye doyamadım. Geçmişte çalıştığım yerde bir dönem manuelini kullanma fırsatı bulduğum ve tadına doyamadığım bir otomobil. Kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cidden belli bir dönemin sevdası haline gelen bir otomobil. Sahip olduğunuz ise oldukça iyi derecede kondisyona sahip. Kazasız belasz günlerde kullanmanız dileğiyle Maşallah

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir zamanlar benimde kullandıgım araçlardan birisi çok keyiflidir heleki o göz kırpan farlar bi ekoldür ,2 mura küçük oglum çocuktu o zamanlar anlatırken aklında kaln tek şey arabadan baba hani böle gözlerini kırpan bi arabamız var dı ya demesidir
    tek bi sıkıntısı vardı ve çözememiştiler o yüzden satmıştım kalorifer açılınca içeri benzin kokusu alıyodu
    kazasız belasız
    PROSTOCK GARAGE
    SONKANATKIRICI K20 SİYAREXS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler