User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: etc | 1.6 HDi Citroen C3 Exclusive (ve öncesi..)

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

etc | 1.6 HDi Citroen C3 Exclusive (ve öncesi..)

Selamlar arkadaşlar,

Öncelikle geçmişe kısa bir göz atıp güncel otomobilime değinmek isterim.

Yıl: 2008 | İlk otomobilim 2000 model Ford Fiesta 1.25 Flair

Yıl: 2009 | 2004 model Lada Samara 1500i (belki de en çok sevdiğim otomobilim buydu)
    KGB ajanımıza yapılan küçük dokunuşları da hızlıca anmak istedim...

Yıl: 2015 | 2008 model Citroen C2 1.4 Hdi
    En çok bu ufaklık ile uğraştım ama severek uğraştım. Çünkü aldığımda biraz hırpalanmıştı. Citroen ile tanışmama ve güncel otomobilimde de yine Citroen ile devam etmeme sebep olan bu ufaklığın da fotoğraflarını paylaşayım (ona biraz kıyak geçiyorum)

Velhasıl gelelim C3'e....

Kendisini biraz aradım araştırdım ama şans ki uzun sürmedi. C2'yi sattıktan hemen hemen 1 hafta sonra C3'ü yakaladım ve Bursa'dan aldım İzmir'e getirdim.

Kilometremiz 67500 küsürdeydi henüz ve kozmetik olarak da son derece güzeldi, kazası belası yoktu kalbimi çaldı ve aldım. Özellikle 1.6 HDi olsun istedim ki 1.4 HDi'den sonra ilaç gibi geldi, iyi ki de tercihimi bu yönde kullanmışım. Exclusive paket de tam istediğim gibi denk geldi. Zenith camın kullanımı gerçekten çok keyifli.

İlk halimizden başlayalım sonra olan biten ile devam ederiz...

Konu etc tarafından (05-02-2018 Saat 10:13 ) değiştirilmiştir.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam tasarımı harika ve iç mekan çok güzel Keyifle binersiniz inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galiba araç basmakla aranız pek hepsi leylek gibi Umarım bunu coilver veya yay takarsanız çok yakışır. c3 sıfır kondisyonda maşallah. Güle güle binin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakk. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam tasarımı harika ve iç mekan çok güzel Keyifle binersiniz inşallah
    Teşekkürler, iç mekanını ben de çok seviyorum. 2011 model olmasına ramen güncel bir otomobil edası var hala.

Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba araç basmakla aranız pek hepsi leylek gibi Umarım bunu coilver veya yay takarsanız çok yakışır. c3 sıfır kondisyonda maşallah. Güle güle binin
    Teşekkürler. Sahip olduğum her otomobilde bunu istedim ancak öyle ya da böyle bir şekilde aracı alçaltmak nasip olmamıştı. C3'ümde şu an Coilover mevcut, avatarımdaki halini görebilirsiniz (foto çok küçük ama)
    Yakında yapılan küçük bir iki dokunuş ve Coilover üzerindeki halinin fotoğraflarını da paylaşacağım.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalemmi çizmiş bunu mübarek.. maşallah bro.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim çok iyi yaptın bunu almakla, aracın çok hoşuma gidiyor kazasız belasız tekrar. Daha da güzel olacak inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C3'ü alalı bayağı oldu. Stok hali ile ilgili fotoğrafları paylaşmıştım.

Aslında C2 için çok planım vardı ama 2 kapılı otomobil maceramızı erken bitirmeye karar verdiğimiz için hızlı bir hamle ile C3'e geçiş yaptık. C2'de kafamda olanları ise C3'te yavaş yavaş uygulamaya başladım.

Yaptığım ilk iş kendisini biraz yere yaklaştırma operasyonuydu. İstanbul'dan coilover'larımızı sipariş ettik ve beklemeye başladık.

Kardeşler otoparkta sohbet ediyorlar. Diğeri makyajlı 1.4 e-hdi. Bizimki yakında bir miktar görsel değişim geçirecek. Coilover gelince ameliyata gireceğiz..

Ve kargomuz ulaşıyor. Hemen bagaja atıp en kısa zamanda montaja gidiyoruz. Coilover montajı ile birlikte arka taraf için de aslında hedefim spor yay idi. Ancak takımı bozup satın alabileceğim bir seçenek bulamadım. İkinci el spor yay piyasası da C3 için çok hareketli değil. Şimdilik arkaya soğuk pres uygulandı.

Montaj + presten sonra ilk fotoğrafımız. O zamanlar henüz özellikle çok yere yakın olmasını istememiştim. Bu sebeple soğuk pres sadece arkayı birkaç santim düşürecek şekilde yapıldı. Coilover'lar ise bir miktar yüksek ayarda diyebiliriz.

Aracı düşürmenin dışında ilk etapta diğer bir isteğim ise aynaları kaplatmaktı. Aslında 4 kapılı araç kararı almasaydık C2'den sonraki terciğim DS3 olacaktı ve DS3'te de beyaz gövde ve açık mavi ayna/tavan kombinasyonu favorim. C3 B sütununa kadar DS3 ile birebir aynı otomobil olduğu için beni oldukça tatmin etti. Exclusive donanım ve Zenith cam ile daha elit hissettirdiğinden DS edasından çok da uzak değil benim için. Neyse uzatmayayım, DS3 havasını yaşamak için aynaları benzer bir açık maviye kaplatmak istedim ve yine 3.sanayide bir tabelacıda bu işi de çözdük.

Sonuçtan çok mutluyum, bana kalırsa son derece şeker oldu.

Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız çok güzel maşallah. Sanki biraz daha basılsa zımba gibi olucak ama nasıl seviyorsanız öyle kullanın. Bu c3lerin baş ağrıtacak kronik sorunları varmı acaba biraz bahsedebilir misiniz araçtan. Yol tutuşu falan nasıldır. Önerir misiniz?

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah 1 sene civarı bindim aynı aracın 1.4 hdi olanına,gerçekten arada arıyorum fiyatına göre çok güzel araçtı.Yazın 8 kişi iş arkadaşlarımla fethiye ölüdeniz yokuşunda 3. vitesle çıkıyodu benimki valla 1.6'sı güzel gidiyodur yine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok güzel maşallah. Sanki biraz daha basılsa zımba gibi olucak ama nasıl seviyorsanız öyle kullanın. Bu c3lerin baş ağrıtacak kronik sorunları varmı acaba biraz bahsedebilir misiniz araçtan. Yol tutuşu falan nasıldır. Önerir misiniz?
    Teşekkür ederim Biraz daha basınca gerçekten güzel duruyor, o halinin de bir iki fotoğrafını paylaşırım. İlk etapta pek yanaşmıyordum çok basmaya ama bir kere zehri aldık. Şimdi kış olduğu için biraz yüksek kullanmayı tercih ediyorum, İzmir'in yolları gerçekten çok berbat ve ben günlük ortalama 50 km yapıyorum işe git/gel.

Araca gelecek olursak, tam olarak parasının karşılığı hatta beklentime göre fazlası bile çıktı diyebilirim. Üzerindeki coilover'lar custom (Şakiriştain) ve araca bir miktar daha rijitlik kazandırdı. Lastiklerim çok kaliteli değil ancak buna karşılık yol tutuşu beni son derece tatmin ediyor. Arka taraf amortisör direncine karşılık presli yayın yaptığı baskıdan ötürü biraz fazla yaylanıyor ve yük binince bu daha da belli oluyor, şimdilik tek memnun olmadığım nokta bu. Ancak bunu da spor yay ile çözeceğim. O zaman daha güvenli ve stabil olacağını düşünüyorum.

Özellikle bunun yani 1.6 HDi motorlu C3'ün neredeyse hiçbir kronik sorunu yok diyebilirim. Motor tam bir panzer, zaten 1.6 bloğu da bütün PSA modellerinden ve bir dönem Ford modellerinden biliyoruz. Bu araç üzerindeki motor 90hp güç ve 215nm tork üreten versiyon. Kronik olarak değerlendirebileceğim tek nokta malesef ki hemen hemen tüm alt grup Citroen araçlarda yaşayabileceğiniz plastik trim sesleri, ufak tefek çıtırtılar v.s. Ki bunlar benim aracımda yine de daha önce sahip olduğum Citroen C2'den kat kat düşük.

Eğer almayı planlıyorsanız tavsiye ederim ancak 1 şartla; 1.6 HDi Exclusive modelini tercih edecek olursanız. Çünkü donanım olarak hem en full versiyonu tatmin ediyor, hem de motor olarak 1080 kg civarındaki kasayı stok hali ile dahi uçuruyor.

Alıntı Bugra06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah 1 sene civarı bindim aynı aracın 1.4 hdi olanına,gerçekten arada arıyorum fiyatına göre çok güzel araçtı.Yazın 8 kişi iş arkadaşlarımla fethiye ölüdeniz yokuşunda 3. vitesle çıkıyodu benimki valla 1.6'sı güzel gidiyodur yine.
    Kesinlikle verdiğiniz paranın karşılığını alabildiğiniz bir araç. 1.4 HDi'yi Citroen C2'mde kullandım, çok tatminkar bir motordu. Ancak 1.6 HDi yukarıda belirttiğim gibi hafif kasa üzerinde harikalar yaratıyor. C3 ile uyumu çok iyi çünkü büyük hacim bu hafif kasada 1.4 HDi'den daha az yakıt tüketimi sağlıyor. C2 ile 5.2 ltr/100km olan genel ortalamam C3 ile 4.6 ltr/100km. Rampalarda vites küçültmeyi unutuyorsunuz. Cruise controle al devam et, her şeyi kendisi hallediyor..
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yapmayı beceremedim:

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, aklımda c3 hiç yoktu sizin aracınızı gördükten sonra bir bakayım dedim parasının üzerinde performans gösteren bir araç bence her yönden. 55-60k fiyatlara tdi polo bakıyordum ki c3e göre fersah fersah boş araçlar. Exclusive donanımlı zenithli bir c3 her yönden tatmin eder diye düşünüyorum. Valla hiç aklımda yokken sizin aracınız sevdirdi bana c3leri Bir sorum daha olucak merak ettiğim c3lerde arka frenler disk değil herhalde fren bakımından bir eksiklik hissettiniz mi acaba gerçi 1080 kg b segmenti araç ama. Yine de kafama takıldı size sormak istedim tekrardan kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    Konu mertypeR tarafından (07-02-2018 Saat 10:32 ) değiştirilmiştir.

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapmayı beceremedim:

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, aklımda c3 hiç yoktu sizin aracınızı gördükten sonra bir bakayım dedim parasının üzerinde performans gösteren bir araç bence her yönden. 55-60k fiyatlara tdi polo bakıyordum ki c3e göre fersah fersah boş araçlar. Exclusive donanımlı zenithli bir c3 her yönden tatmin eder diye düşünüyorum. Valla hiç aklımda yokken sizin aracınız sevdirdi bana c3leri Bir sorum daha olucak merak ettiğim c3lerde arka frenler disk değil herhalde fren bakımından bir eksiklik hissettiniz mi acaba gerçi 1080 kg b segmenti araç ama. Yine de kafama takıldı size sormak istedim tekrardan kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    Rica ederim. Ben tatmin eder diye düşünüyorum. Ancak şöyle bir handikapınız var ki bu aracı alan satmak istemiyor, o yüzden satılık düşük kilometrede ve düzgün kondisyonda 1.6 HDi Exclusive C3 bulmak biraz zor oldu bu aralar.

Arka frenler malesef disk değil, doğrudur ancak ben frenlerin dozlanmasında ve frenlemede şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım. Hatta birkaç kez sert fren kullanmam gereken pozisyonlara da düştüm yüksek hızda ancak hiç sıkıntı yaşatmadı bana. Araç yolda gezmeye de yeltenmiyor.

Frenden konu açılmışken, bu aracın donanım paketine ve özelliklerine baktığımız zaman 3 ana eksiği diyebileceğim noktalar şunlardır;

1) Arka frenler disk değil kampana.
    2) ESP mevcut değil. (aktif satıldığı dönemde opsiyonel olarak dahi alınamıyormuş)
    3) Park sensörü mevcut değil. (bu basitçe çözülebilecek bir şey ama neticede Exclusive pakette dahi fabrika çıkışı standart olarak bulunmayan bir özellik. Bu arada araç nispeten küçük olduğu için her yerine hakimsiniz, örneğin ben park sensörüne ihtiyaç duymuyorum.)

- Bu arada küçük de olsa yaptığım bir işlem, aynalar ile aynı tonda boya bastırdım ve kaliperler ile disk poryasına uyguladım. Mavi detaylarımızı artırmış olduk.

Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız
    Çok teşekkür ederim, amin. Cümlemize.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

Batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı oolsun güzel dokunuşlar olmuş ve eski yapdığınız araçlarda güzelmiş bu c3'lerinde ön camı şahane yaa yalnız çatlarsa matlarsa nasıl değişiyor bunlar merak etmiyor değilim ?
    Batuhan YÜKSEL®

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim Ön camın üzerinde istediğiniz zaman kapatabileceğiniz ve normal otomobil görüş açısına düşürebileceğiniz sürgülü bir tavan parçası mevcut. Ancak panoramik kullanımından aldığım keyiften ötürü hep açık kullanıyorum (güneş olmadığı sürece). Ama buna alışmak da dezavantaj oldu, zira normal otomobile binince kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum. Bir süre sonra alışıyorum gerçi..

Valla camın başına bir şey gelmesinden ben de korkuyorum, onun için detaylı bir kasko yaptırdım sigorta acenteme tembih tembih üzerine. Kırık ya da çatlak olursa değiştirilecek mecburen ama duyduğuma göre fiyatı biraz okkalıymış..

Şimdi arka tekerleri bir miktar dışarı almak için spacer siparişi verdim, sanırım o zaman daha tatlı bir duruşa kavuşacak kerata.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun aracınız çok güzel, özellikle dolu ve 1.6 olması harika. Bende yaklaşık 1.5 ay önce 2009 1.6 HDİ c4 sxpk manuel aldım ve citroene çok uzak olmama rağmen oldukça sevdim. İzmirde tavsiye edebileceğiniz citroen ustası var mıdır? Ayrıca izmirspor bölgesindeyim bende fırsat olursa tanışmak isterim.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Equinox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun aracınız çok güzel, özellikle dolu ve 1.6 olması harika. Bende yaklaşık 1.5 ay önce 2009 1.6 HDİ c4 sxpk manuel aldım ve citroene çok uzak olmama rağmen oldukça sevdim. İzmirde tavsiye edebileceğiniz citroen ustası var mıdır? Ayrıca izmirspor bölgesindeyim bende fırsat olursa tanışmak isterim.
    Merhaba aracınız hayırlı olsun. İzmirde 6. Sanayi de çok iyi bir ustamız var “mutlu peugeot&citroen” orda mesut usta var selamımızla gidersen yardımcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Equinox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız hayırlı, uğurlu olsun. 1.6HDi güzel tercih olmuş.

Taytay dostumun da tavsiye ettiği üzere Mutlu Oto adresiniz olsun derim. Nokta atışıdır. Zaman zaman buluşuyoruz, haberleşir herkese uygun bir zamanda tanışırız.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır güvenebileceğim bir yerin olması çok rahat ettirecek beni, teşekkürler. Buluşma olursa da katılmak isterim, numaramı özelden gönderiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler