User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kırmızı Tjet Punto

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallahhh kardesm kazasız belasız.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun umut, Kırmızı bence de siyahtan daha iyi bir seçenek punto da özellikle. İç fotolarında atabilirsen cok şık olur konu.
    Eyvallah çok teşekkür ederim cümlemize inşallah kazasız belasız olsun . Konuyu arabayı aldım 2 fotoğraf çektim açtım valla h sonu bı detay yapcam iç detay da gelcek

Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallahhh kardesm kazasız belasız.
    Eyvallah tayfun abim Allah razı olsun çok sağolasın

DP + Varex ile bı ses videosu arkadaş çekmiş ses çok hoşuma gitti baya etkili. Beklemiyordum böyle gerçekten.
    Cumartesi krom hava filtre filtre borusu ile filtre takcam bakalım o şekil de nasıl olcak . Şuan orjinal boruları ile ses böyle 60 krom komple DP dan sona vrx e kadar düşünüyorum ..

YouTube

YouTube
    Konu Umut melek tarafından (10-02-2018 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ses çok güzel olmuş Bende arada ilanlara göz atmıyorum değil hani Allah kaza bela göstermesin iyi günlerde kullanın
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar tekrardan bugün bir kaç fotoğraf çekme zamanım oldu güzel bı pasta cila boya koruma da yaptım . Yakın zaman da iç detaya da giricem. Motul 10 60 yağ ve filtre değişimi yaptım . Ön arka balatalari yenilicem nasipse. Diğer yandan soft bı yazılım düşüncem var . Orta konsolda geri görüş kamerası olan Android multimedya sistemi var onuda yakın bir zaman da yapmak istiyorum . Orjinal brembo disk ve kaliper uygulaması da listem de .
    Aracın şuanda orjinal yayları üstünde . Tamamen OEM 4.5 / 5 lik spor yay düşünüyorum . Jantları boyucaktim bugün İzmir de yağmur li bı haftaydi boyayamadim. Gun metal karışımı koyu bir renk tercih edicem. Eski aracım Mito da yaptığım renk tercihi gibi. Araçtan çok memnunum özellikle yol tutuş falan hiç beklemiyordum bu kadar iyi olabileceğini. Fiat hi-fi sound sistem full donanim falan hiç beklemediğim özelliklerle karşılaştım araçta . Fren sistemi de gayet başarılı şuan için. Elimden geldiğince ince ince toparlamaya çalışıyorum. Rabbim cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah.

Konu Umut melek tarafından (02-03-2018 Saat 16:34 ) değiştirilmiştir.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaput altında filtre, motor, akü, turbo, beyin, su deposu vesaire tüm konumlamalar bizim tjet mito ile birebir aynıymış.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaput altında filtre, motor, akü, turbo, beyin, su deposu vesaire tüm konumlamalar bizim tjet mito ile birebir aynıymış.
    Motor kapağını gördünmü sıfır ses yapıyodur ahuahauah Detay iyimi kötümü bilemedim
    @Umut melek havafiltre kazanına girişteki boğazda kelepçen yok sanırım onu tak arsan hava kaçağı ve tuboda belki hafif ıslık vardır ona bağlı olarak onu kesebilirsin. pırıl pırıl güzel olmuş.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kapağını gördünmü sıfır ses yapıyodur ahuahauah Detay iyimi kötümü bilemedim
    @Umut melek havafiltre kazanına girişteki boğazda kelepçen yok sanırım onu tak arsan hava kaçağı ve tuboda belki hafif ıslık vardır ona bağlı olarak onu kesebilirsin. pırıl pırıl güzel olmuş.
    Algıda seçicilik budur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Algıda seçicilik budur
    bız yasadık adam yaşamasın yoksa forumun ne anlamı kaldı

Umut farlara işlem yapıcakmısın ? Orjinale donme gıbı yada daha soft bır calısma.. boyle sankı bıraz... yaptıgın arabalara bakarsak bence degısceksın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bız yasadık adam yaşamasın yoksa forumun ne anlamı kaldı

Umut farlara işlem yapıcakmısın ? Orjinale donme gıbı yada daha soft bır calısma.. boyle sankı bıraz... yaptıgın arabalara bakarsak bence degısceksın
    Valla aynen farlara bir takım yeni alcam arka Evo LED'li stop da aklımda ama kararsız kaldım . Filtre kazanımın orda hks mantar vardı bnde bı onu taktım sonra söktüm k&n kutu içi alcam. Kaliper kapakları brembo takmış eleman onları da çıkarcam ,, OEM delikli hava kanalları olan disk ve kaliper ile tamamlicam inşallah simdi boya yaptırdım nasipse bu hafta jantları boyucam rahmi aynen tjet multiair alfa Fiat ztn kardeş yalnız OEM turbo çok ufak IHI RHF3 modeli yine iyi geliyor ama 1 ton araba için neşeli
    Konu Umut melek tarafından (12-02-2018 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aynen farlara bir takım yeni alcam arka Evo LED'li stop da aklımda ama kararsız kaldım . Filtre kazanımın orda hks mantar vardı bnde bı onu taktım sonra söktüm k&n kutu içi alcam. Kaliper kapakları brembo takmış eleman onları da çıkarcam ,, OEM delikli hava kanalları olan disk ve kaliper ile tamamlicam inşallah simdi boya yaptırdım nasipse bu hafta jantları boyucam rahmi aynen tjet multiair alfa Fiat ztn kardeş yalnız OEM turbo çok ufak IHI RHF3 modeli yine iyi geliyor ama 1 ton araba için neşeli
    Bizde ma değilizki tjet bizimkilerde. motorda kı tek farklılık yazılımlarıyla turbodur heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada yağ konusunda ben biraz takıldım 5w40 motul xcess kullabilirdiniz,neden 10w60 kullandınız ?

Ali Arda Perk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sesini yakından dinleyen biri olarak, anlatılmaz yaşanır diyorum.

Sanayi neşeleri devam etsin o zaman kardeşim.

Allah kaza bela vermesin

narween - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun umut tjet kervanına katıldın sende kazasız belasız inşallah.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Umut melek hayırlı olsun dostum iyi günlerde kullan. Tjet abarth setupla 230 hp leri vermekte. Ama cebinden biraz calmakta nette araştırırsan tjet olup kitli olan 2 araç ülkede mevcut. Orkun abi tech e üye zaten. edrgarage ve orkun aksoy olarak bakabilirsin. Bende kit var ama dizel power

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gule gule kullanin istege bagli olarak onu cok acik ve keyifli arac 2 kere tjet yapmistim zamaninda eski konularimi incelerseniz belki yardimi dokunur size. Zamaninda ugrasmitsik epeyce.
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar tekrardan . Yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz içinde. Aracımla ilgili kafamda ki düşünceleri ve malzeme toplamalara yavaş yavaş başladım. Öncelikle kafamın rahat ve huzurlu olması için araçta ki tüm kan akışını ve ağar bakım olarak da trigel kayışını vs yenilemek değiştirmek istiyorum. Aracı gerçekten tertemiz güzel bir Tjet yapma hevesindeyim. Kesinlikle tr ye ithal olmayan abarth esseesse spec tarzı bişey istemiyorum. Tampon stop değişimi vs aklımda yok. Bu araç OEM Grande Punto T-Jet Sport ve ben bu düşünce ile elimden geldiğince buna sadık kalarak ilerlemeye çalışacağım. Toplamaya başladığım malzemelerin başında servisten gidip kapak contası trigel değişimi için deviraim su pompası aldım. Ayriyetten motul 10 60 x Power tam sentetik yağ , motul şanzıman yağı ve brembo fren hidrolik yağını temin ettim. TRW orjinal grande punto tjet ve abarth uyumlu fren balatalarını temin ettim. Ngk iridyum buji ve simota kutu içi filtre yada K&N kutu içi siparişi vericem. Listem de 6Lt + cooler takmak ve oem 7 inch Android uyumlu double da var. Bu arada jantları da bir boyama işlemi gerçekleştirdim. Şimdilik ağar bakımı hallettikten sonra biraz daha gıdıklama operasyonlarına başlayacağım

Tjet grubu turbo benzin olduğu için mito qv ve distensive paketinde olan 4 piston brembo kaliper ve disk takımını. Yine 1.4 tjet grubunda ki bravo 150 ve mito guiletta serisinde ki turbo ve egzantrik de düşünüyorum. Şuan fabrikasyon turbosu gerçekten çok ufak ve bu uyumlu parçalar hiç bir tadilat getirmeden araca al tak şeklinde olacağından kaput altında görüntü kirliliği yaratmayacak olması da benim için büyük artılardan. Turbo cooler egzantrik den sonra en son yazılım ile tahmini 190 , 200 bekliyorum. Buda kafamdaki sağlık ve tat verme açısından beni çok mutlu edicek. Koşturan bir yapıya sahip olmadığım için tamamıyla daha önceki topladığım araçlar gibi kendi keyfim ve zevkime sadık kalarak umarım bu araca da biraz neşe vermiş olacağım herkese kazasız belasız nazarsiz sürüşler dilerim.
    Konu Umut melek tarafından (27-02-2018 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakından takip ediyorum ellerine sağlık

ardaokkabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MiTO çok haşinmiş Bizde de var bir tane inci beyazı... Puntonuz da hayırlı olsun Piyasada nadir olan arabalara binmek gerçekten özel hissettiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklında bulunması için söylüyorum, 4 piston brembo için jantı değiştirmek zorunda kalabilirsin.
    Yanlış bilmiyorsam, 4 piston kaliper çok geniş olduğu için jantın et değeri en az 42 olması gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurup hareket etmeni tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler