User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kırmızı Tjet Punto

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklında bulunması için söylüyorum, 4 piston brembo için jantı değiştirmek zorunda kalabilirsin.
    Yanlış bilmiyorsam, 4 piston kaliper çok geniş olduğu için jantın et değeri en az 42 olması gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurup hareket etmeni tavsiye ederim.
    Rahmim kardeşim bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 4 piston kaliper mevcut punto tjet jantina uyuyor 7j, et 40 değeri bildiğim kadarıyla . Şuan da kaliperin üstünde kapak var zaten en büyük modeli o sığıyor rahatlıkla OEM brembo kaliper ile ölçüleri hemen hemen aynı. Zaten hemen olcak bişey değil. Sıra sıra ilerliyorum şuan ki frenleri aracın gayet başarılı ben çok şaşırdım. Slick lastik sipariş verdim bugün bakalım onları takınca nasıl olcak
    @ardaokkabas çok teşekkür ederim aynen nadir olan araçlar çok farklı hissettiriyor. Daha önceki araçlarmda aynı bu şekildeydi
    @MURAT_HLX her geçen gün aşama aşama ilerliyorum valla yabancı forumlar özellikle Yunan ve Brezilya daki T-Jet ciler çok ilerde ARGE leri vs ck başarılı sonuçlar elde etmişler. Takipteyim bende

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahmim kardeşim bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 4 piston kaliper mevcut punto tjet jantina uyuyor 7j, et 40 değeri bildiğim kadarıyla . Şuan da kaliperin üstünde kapak var zaten en büyük modeli o sığıyor rahatlıkla OEM brembo kaliper ile ölçüleri hemen hemen aynı. Zaten hemen olcak bişey değil. Sıra sıra ilerliyorum şuan ki frenleri aracın gayet başarılı ben çok şaşırdım. Slick lastik sipariş verdim bugün bakalım onları takınca nasıl olcak
    @ardaokkabas çok teşekkür ederim aynen nadir olan araçlar çok farklı hissettiriyor. Daha önceki araçlarmda aynı bu şekildeydi
    @MURAT_HLX her geçen gün aşama aşama ilerliyorum valla yabancı forumlar özellikle Yunan ve Brezilya daki T-Jet ciler çok ilerde ARGE leri vs ck başarılı sonuçlar elde etmişler. Takipteyim bende
    Lastik ne sipariş ettin? Onun da yorumlarını merak ediyorum.
    Punto jantı & fren kiti sıkıntı yaratmıyorsa, bana da punto jantı semi slick seti için güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rahmitanir kardeşim Kumho ECSTA v70a modelini aldım . Baya bir araştırma yaptım ama tr de kullanan çok yok hatta yok da diyebiliriz hiç kullanıcı yorumu göremedim. Direk yabancı forumlar da koşturuyorum birşey alırken almaya yakın vs her anlamda parça lastik vs için.

Bir kere adamlar dürüst doğruya doğru yanlışa yanlış diyebiliyorlar. Ama bizim insanımız öyle mi ? Tabiki hayır. Bizde herkesin malı güzel kimse yoğurdum ekşi demiyor. Bu yüzden doğru dürüst bilgi ve kullanıcı yorumlarını almam için baya dolandim sitelerde. Baya iyi yorumlar aldım gerek ıslak da gerek kuru da . Kullanıcılar street ve circut olarak da kullandığı için aklımda hiç soru işareti olmadı. Slick lastiklerin genelde ıslak performans i zayıftır. Bu lastik de onu baya geliştirmişler. Kullanıcılar müthiş yorumlar yapmış . Düşünmeden aldım ztn. Bakalım hayırlısı . Aracı günlük kullanıyorum ztn oda cuma cumartesi oluyor. Deneyimlerimi paylaşicam bnde . Hayırlı olsun diyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rahmitanir kardeşim Kumho ECSTA v70a modelini aldım . Baya bir araştırma yaptım ama tr de kullanan çok yok hatta yok da diyebiliriz hiç kullanıcı yorumu göremedim. Direk yabancı forumlar da koşturuyorum birşey alırken almaya yakın vs her anlamda parça lastik vs için.

Bir kere adamlar dürüst doğruya doğru yanlışa yanlış diyebiliyorlar. Ama bizim insanımız öyle mi ? Tabiki hayır. Bizde herkesin malı güzel kimse yoğurdum ekşi demiyor. Bu yüzden doğru dürüst bilgi ve kullanıcı yorumlarını almam için baya dolandim sitelerde. Baya iyi yorumlar aldım gerek ıslak da gerek kuru da . Kullanıcılar street ve circut olarak da kullandığı için aklımda hiç soru işareti olmadı. Slick lastiklerin genelde ıslak performans i zayıftır. Bu lastik de onu baya geliştirmişler. Kullanıcılar müthiş yorumlar yapmış . Düşünmeden aldım ztn. Bakalım hayırlısı . Aracı günlük kullanıyorum ztn oda cuma cumartesi oluyor. Deneyimlerimi paylaşicam bnde . Hayırlı olsun diyelim

Ben de aynı ebatta nankang ns2r kullanıyorum, özellikle pist için. Tabi pist için takınca onları en az bir kaç hafta araç üstünde kalıyorlar. Ondan arada günlük de kullanıyorum onları. Yan duvarlar aşırı sert olduğundan konfor kesinlikle yok ama yağmurda bile şansını zorlamadıkça sıkıntı çıkarmıyor. Güzel yolda ise çok keyif veriyor, güzel yoltutuyor.

Kumho'nun hamurları biraz daha yumuşak oluyor Nankang a göre.

Hayırlı olsun şimdiden, güle güle kullan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun. Lastikleri hangi bayiden aldınız acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @redbull35 abi çok teşekkür ederim İstanbul'dan Polat lastik den aldım. Saolsunlar DOT tarihi en yeni modeli gönderdikler.

205 40 17 Semi slick lastiklerimiz takıldı. İlk izlenimlerim çok memnun kaldım. Hamur okadar yumuşak ve güzel hissettiriyor ki 75 km yaptım ve yol tutuş viraj kabiliyeti araç tamamen değişti. Gerçekten bu kadar iyi beklemiyordum. Bir sonraki aşamam da mutlaka spor yay düşünüyorum . Lastik seçimi için yurt dışı sitelerinde resmen tavaf ettim her yeri her konuyu. İlerleyen zamanlar da araçla ilgili güncellemelere devam edip konuda güncel çekeceğim. Herkese kazasız belasız nazarsiz sürüşler dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar güzel conti'ler varmış böyle

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    contiler satılık mı ahahah maşallah bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Bayadır güncelleme yapmamışım konuya. Pekte aracıma eklediğim çok şey olmasa da burdan inanılmaz memnun olduğumu bir kez daha paylaşayım. Sıfır akümüzü taktık . Fren hidrolik yağı , şanzıman yağ vs sıvıları da yeniledim. Performans disk ve balatalarımı taktık bir sonraki aşamam da spor yay ve cooler büyültme tercihinde buluncam Allah nasip ederse. Bir kaç güncel foto paylaşıp ilerleyen zamanlar da yine konuya devam edeceğim. Cümleten kazasız belasız sürüşler dilerim .

Konu Umut melek tarafından (10-06-2018 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Jant rengi çok hoşuma gitti kodu nedir ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Jant rengi çok hoşuma gitti kodu nedir ?
    Çok teşekkür ederim Allah razı olsun cümlemize inşallah kazasız belasız sürüşler. Aslında kod benim tüm arabalarımdan birleşim gibi bişey. Daha önceki mito da ki jant koduyla bunu karıştırdım harika oldu gerçekten .

Peugeot m0tw 1584
    Audi L8au
    BMW ferric grey kod a80

Bu üçünü karıştırınca hafif hafif bir ayarı var bu şekilde çıkıyor

Bir not : Bu kodları yaparken hangisinin biraz daha rengi ağar bassın dersen o tonu karışıma diğerlerine göre daha çok koymak lazım önce renkleri gör kod lardaki sonra hangisine yakın olsun diye kendi kararına kalır

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah güzel araba, son fotoda gözükmüş, lastikler davlumbaza sürtüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel araba, son fotoda gözükmüş, lastikler davlumbaza sürtüyor
    Çok teşekkür ederim aslında sürtmüyor OEM yaylar var üstünde , davlumbazlar 10 senelik olduğu için aracın ilk davlumbazları erimiş artık alcam yenilerini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar merhaba arkadaşlar aracımın için biraz gıdıklama çalışmalarım devam ediyor. Tabi bu arada Yunan site ve forumları resmen tavaf ediyorum. Ülkemizde tjet motor ile çok ARGE ve ilgi alaka usta vs olmadığı için direk yurt dışı araştırma geliştirme çabalarım devam ediyor Bursa dan Erkan abi Ankara dan Orkun abi sağolsun sürekli diyalog halindeydim tjet konusunda baya bı bilgi ve tecrübe sahipleri. Gelelim benim kırmızıya , öncelikle ben koşturan bu otoban senin şu otoban benim sürekli yarışmak için araba toplayan biri değilim. Daha önceki setup yaptığım dti için de öyleydim. Amacım kendi keyfim ve zevkim için biraz daha mutlu olmak amacıyla yapıyorum. DP ve varex takmıştım arabama.

Şuan mevcut olarak sadece bunlar var. Tüm ortadaki borular vs hiç bişey yok tabiki. Aklımda 3 turbo vardı bu araç ile ilgili. Ülkemizde bunu yapan bir kaç abimde var temin saydığım. Vl36 ve gt14 serisi turbolar ne çıkması nede sıfırı bulunuyordu. Td04 etrafta baya vardı. Zar zor bulduk bir şekilde sıfır orjinal parça olarak siparişi verdik.

iHi vl36 ( italia spec abarth punto turbosu fiat 500 turbosu mito 1.4 155lik ve Lancia 1.4 ,150 de çıkıyor )

Garrett gt14 ( mito 1.4 qv 170 guilietta 1.4 TB 170 punto abarth esseesse scorpion edit Fiat 500 abarth bir kaç modelinde çıkıyor. )

Mitsubishi td04 modeli ( buda Subaru da ki model )

Araştırmalarm sonuçunda bana göre en uygun modelin vl36 olan turbo modeli olduğuna karar verdim. Çünkü punto sport tjet 120hp olan modeller deki vl37 turbo gerçekten çok küçük ve üstler de resmen sönüyor . Altlar bir şekilde kurtarıyor ama insan bu işlerin içinde olduğu için bir şekilde kaşınıyor kimine hızlı gelen kimine yok gibi geliyor /. Vl36 modeli seçmem deki en büyük etki direk al tak Spec olduğu için. Ekstra olarak map ve boost sensörleri de değişmiyor. Üst ve alt kısmı da aynı olduğu için montajı da çok basit. ekstra masraf dan da beni kurtardığı için direk karar verdim. Gt14 secseydim map ve boost sensörleri enjektör vs gircektik. Buda ekstra maliyet oluyor. Bu işlerde maliyet de önemli olduğu için iş tamamen kendi kafanizdaki setup ve beklentiye göre harcama ve malzeme seçip yapmanız. Td04 de ise arkası ve önü yönü vs de değişiyor ve üst külbütör kapağı da kapanmıyor kaput altında . Bende kaput açınca dağınık şeyler sevmediğim için birde altlar da baya boş olup üstler de ecel moda geçeceği için soğuk kaldım biraz bu turboya. Dyno roll spec vs de koşturmayacagim için. En mantıklısi seçtiğim turbo sehir içi alt üst dolu dolu canlı canlı geleceği için.. big cooler vl36 DP egzoz ve yazılım olarak ortalama 180 200 arası gelicek motor içi Stock. Buda kendime göre ck ck rahatlaticak beni. İlerleyen günler de coolerda aldıktan sonra turbo montajlandiktan sonra yazılım ile kendi setupımı tamamliycam bu araçta. YouTube da olsun yurt dışı sitelerinde olsun bu motorun gerçekten çok verimli ve iyi olduğunu bir kez daha iyi anladım . Yine güncelleme yapınca konu altında paylaşımlara devam edicem. Cümleten kazasız belasız sürüşler dilerim.

Setup listesi ( yürüyen ile ilgili geliştirmeler yukarıda )
    Vl36 Turbo
    Big cooler
    Kutu içi
    DP+60+vrx

Konu Umut melek tarafından (06-07-2018 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeklerine sağlık kardeşim maşAllahın var Gıdıklamaya doymuyosun
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun umut, baya baya punto'dan mito cikartiyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerine sağlık kardeşim maşAllahın var Gıdıklamaya doymuyosun
    Can abim çok teşekkür ederim sağolasın elimden geldiğince elindekini en iyi ve sağlıklı bir şekilde kendi zevkime göre bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Gıdıklamalar devam edicek )

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun umut, baya baya punto'dan mito cikartiyorsun
    Rahmim çok teşekkür ederim saolasin valla motor aynı olunca en iyi şekilde toparlamaya çalışıyorum dizel mito da toparladiktan sonra tjet in de içine girmeye çalışıyorum

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel arac gule gule kullanin. En son sattigim tjet de bende ayni setup i kullanmistim. Keyifli gercekten ama beklenti cok buyuk olmasin vl36 dan. 180-200hp ler konusulur ama gelmez genelde 165-170temiz olur keyifli olur merak etmeyin.
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin, yapılan her şey olması gerektiği gibi ve kararında. Güle güle kullanın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler