User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
80 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dizel bir 206'nın evrim niteliğindeki değişimi..

AEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dizel bir 206'nın evrim niteliğindeki değişimi..

Merhabalar herkese,beni tanıyanlarınız illaki vardır yüzyüze olsun forumdan olsun çok uğraşmadığım araçlarım hakkında konu açmayı sevmiyorum ama her aracım benim için ayrı bir heyecandı..
    2012 FR'ımı sattıktan sonra kendimce bi düzen tutturamadım diyebilirim.
    Onunda konu linki : http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Aracımla kendim uğraşmayı oldum olası sevmişimdir. Yaşım 24 ve bugüne kadar aldığım,sattığım bütün araçlarda ailemin hiç bir maddi desteğini almadan yaptım,yapıyorum..

Lise dönemimde almış olduğum FR'ın kredisini günde 2 farklı iş yaparak kendim ödedim..Çektiğim sıkıntıları yakınımda olan herkes bilir.

Neyse daha konu başlamadan sizi sıkmak istemiyorum

Velhasıl ağlaya ağlaya leonu sattım maddiyattan dolayı mecazi değil yani bildiğiniz ağladım

E36 3.25 coupe aldım 2. günü arkadan itişin gazabına uğrayıp kaza yaptım ilk arkadan itişli arabanla 3 de yanlamaya çalışırsan böyle olur.. ama yine mutluyuzz

Neyse topladım biraz daha bindikten sonra sattım gitti...

Dayanamadık bi leon daha yapalım dedik ama biraz değişik olsun alışılmışın dışında olsun dedik

Odur budur bu leonda gitti hemde elimden zorla aldı arkadaş :P

bu arada orada gözüken e36'yı almış bulundum bakım onarım ufak tefek şeyleri yapılırken leon gitti

E36 yı çok sevmeme rağmen cabrioya olan sevgim çocukluğumdan beri hayaldi..

Her zaman söylemişimdir cabrio çocukluk hayalim alacağım diye gittim gözümü kararttım aldım..

Allah herkese istediği arabaya binmeyi nasip etsin..

Neyse gel zaman git zaman yazı geçirdim cabrio ile çok keyifliydi yalan yok herkese tavsiye ederim yakıtı hariç beni hiç üzmedi

E36 Cabrio ile yaz sonu vedalaştık sürekli yolda görüp beğendiğim eski kasa 116i yi oto pazarında yürürken denk gelmemle bi anda kendimi noterde buldum

onun hiç fotoğrafını bulamadım ama tadımlık 2 tane çıktı arşivimden

Tek beğenmediğim farlarıydı onuda satıcam diye umursamadım, ben yaptırdım ama açıkçası hoşuma gitmemiş içime sinmemişti..

Neyse bu 116'yla da vedalaştım.. Şimdi düşündüm taşındım napayım ne edeyim diye şimdi sürekli araç kiralıyordum.

Bu arada ben kombi işiyle uğraşıyorum o yüzden araç kiralıyordum ben bu parayla iş yapabileceğim bi araba alıyım en azından aylık 1500tl oraya vereceğime kenara atarım dedim..

Gittim bi fiorino aldım kendime

Noterden çıkar çıkmaz şakir abiye bi selamun aleyküm yaptım

abi dedim vur yere kalkamasın

Mercek far tesisat mercedes kapaklarıyla bindim öylece bi arkadaşıma sattım,fiorinoyla nerdeyse türkiye turu yaptım 3 ayda 35k km yol

İlk geldiğinde böyleydi çirkin

Şakir abinin yanından çıkınca..

Sanayinin kirini üzerimizden atalım dedik

İzmitlilere selam olsun

Bide Alanyalılara selam verelim meşhur Alanyum pozu

Neyse bu arkadaşlada biraz zoraki vedalaştım biraz ödemelerim sıkıştı işlerim bozuldu üzülerek verdim ama güle güle hala biniyor

1 mesajda resim sınırlaması olduğu için öbür mesajdan devam ediyorum..

Nerede bu konuda 206 dediğinizi duyar gibiyim.. Az sabır
    Zirve hala tek kişilik...
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz çalışıp uğraştıktan sonra kira vermek gene bana batmaya başladı gene araba arayışına girdim bu sefer doblo alayım dedim büyük olsun konfor olsun..

Noterden çıkar çıkmaz Dr'a uğradım birazcık hızlandık..

Birde işlerim gereği evimi hayatımı herşeyimi Eskişehir'e taşımak zorunda kaldım, pişmanmıyım peki asla..

Esas oğlana yaklaşıyoruz..

Bu arada dobloya takamazsın dedikleri top power 28cm'ide taktım ee yere yakınlaşmadan rahat edemiyoruz tabi

Neyse artık yük taşıyacak bi işim kalmamıştı o yüzden büyük arabayada gerek olmadığını düşündüm ve dobloyu enişteme sattım bu bi gerçek o artık enişte doblosu oldu

satışı verdim ama ne alıcam diye düşünüp duruyorum araba kiralamak istemiyordum.. Enişte Çorlu'da ona arabayı bıraktık Erdem ve AhmetYılmaz'la beraber Çorludan dönerken Ahmet o sihirli cümleyi söyledi..

Ya olum git 206 dizel al az yakıyo iş yapıyosun yakıt derdin olmaz en azından dedi ve sahibindeni açtım ilk karşıma çıkan arabayı aradım

Telefonda ufak tefek pazarlık ettik saat akşam 9..

Dedimki ilk otobüs kaçtaysa bilet alıp geliyorum taa Denizli'de..

ilk gördüğüm fotoğrafı buydu..

Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan fotoğraflarda araba çiçek duruyor, gittim uzaktan harbiden çiçek ama yaklaştıkça bulanıklaşmaya başladı bende görüntü hele birde sesini duyunca of dedim boşa geldik aliminyum..

Ekspertize soktuk motor %88 diyor ama sesi diyorki kalk gidelim

Neyse ettik pazarlığımızı hayırlısı olsun geldim o kadar almadan dönmem diyip aldım satışı çıktım yola..

İlk mazot

Yolda Eskişehir'e dönerken..

Eskişehir'e gelir gelmez akşam arka koltuğu söküyorum ağırlık yapmasın

Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç detayda gelirken gözlemlediğim rahatsız olduğum küllük ve koltuk yatırma kolu..

Kol kırıktı naparım ne ederim diye düşünürken dedim temizleyim tamir edeyim boyayım

Onlar evde kururken bende çıkayım bi su tutayım arabaya içini temizliyim dedim ve koçtaştan aldığım bahçe paspaslarını arabaya göre kesip koydum en azından temiz dursun dedim.

Fotoğrafların bazıları çok iyiken bazıları çok kötü buda benim telefonu sürekli kırmamdan kaynaklı iyi olan fotoğraflar iphone8plus kötü olanlar iphone5

Dr.ECU plakalık olmazsa olmazlarımdan

Yeni plakamıza kavuştuk isim Eray rica minnet sırada olmayan eski seri plakalardan birtanesini aldık..

Neyse ben böyle 2-3 hafta bindim baktım olacak gibi değil bi gün çok sevdiğim Burak abimin yanına gittim ve arabayı uzaktan gördü dedi ki; Eray motordan hiç hoş sesler gelmiyor biliyon demi abicim dedi

Abi dedim sökcez yapıcaz başka yapacak birşey yok aldık zahmetine girecez,keşke sökecez yapacaz demeseydim bilemezdim bu kadar masraf çıkacağını.

Üst kapak diye söktük alt üst komple sıfır motor yaptık civatalarına kadar sıfırladık..

Hadi dedik söktük baskıyıda değiştirelim alt takımıda sıfırlayalım çiçek olsun bi baktık masraf 10.000'i geçti

Şanzumanın üzerinde yağ değil resmen yeni bi tabaka oluşmuş küfür ede ede temizliyoruz

O sırada RC Kadran RC Kadran kepi sipariş verdik Ankara'dan Orhan abiye çok teşekkür ederim bana her konuda destek çıktığı için.

ee dedik arabanın önü yok arkasınıda temizleyelim temiz temiz binelim

App sipariş vermiştim onlar geldi vernikledim..Plakalıkları bile temizleyip vernik attım bence mükemmel oldu yorum sizin..

Gene inceliyoruz ama 2000 masrafla yola çıktık evdeki hesap çarşıya uymadı sadece motorumuz 6 bin civarı yedi..

bu arada temizlendikten sonra

Burak abim

Evet çeyizler geliyor..

Can sıkıntısına jantları boyayayım dedim bi gece saat 2 felan

Profesyonel olmasada görüntü çok kötü olmadı

herşeyi değiştirdik akümüz de sıfır olsun

İlk çıktığı akşam.

ama gene eksikler var acımıyordu burak abi vurdukça vuruyordu yazdıkça yazıyordu al diyordu bunları alacaksın alacaksın rüyalarıma girmeye başladı adam

Siparişlerim geldi ; RC Çamurluklar RC Tampon kapı kolları sisler trimler ıvır zıvır bir ton malzeme..

Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taban halım çok kötüydü yaparmıyız yaparız dedik kendimiz sıvadık kolları döşemecilik oynamaya başladık burak abiyle

dışardan böyle bi foto olsun arkadan çirkin son fotoğrafı

Egsoz çerçevesi için kesiyoruz RC Çerçeve RC Egsoz ucu takılacak.

bi yıkayalım dedik

ufak tefek rutuş işleri var kendimiz yapıyoruz her malzemeyi sanayide boyatıcaksak ne anlamı kaldı bu işten zevk almanın

meşhur hani şu doblodan kalan top28 orjinal RC direksiyon alıcam hem maddi sıkıntım var hemde üzerindeki orj. sedef kaplamalı direksiyondan kurtulmak için bunu taktım

gene zaman geçti günler geçti Burak abinin bi telefonu bizi Ankara'ya sürükledi..

Konuşmayı aynen yazıyorum;

B:-Nerdesin Lan?
    E:-Çalışıyorum abi
    B:-Koltuk buldum lan sana Sparco R100 hemde siyah kırmızı tam tabanla uygun.
    E:-Hadiii vallamı güzelmi foto at hemen whatsapptan.

Fotoğraf geldi.

tekrar telefon

E:-Nerdeymiş abi gidip alalım.
    B:-Ankarada olum koltuklar haftasonu gidip alalım(O gün perşembeydi.)
    E:-Sen ara pazarlığını yap haftasonu gidiyoruz

Neyse haftasonu geldi yola çıktık Eskişehirden 35-40km uzaklaştık araba aks kesti..
    Hay dedim şansımın alimünyum. Napıcaz ne edicez arabamız yok aklımıza tayfun abimiz geldi.. O koltuklar o gün AL-I-NA-CAKKKK !

Emektarı aldık koyulduk yola Polatlıda oda bize şakasını yaptı Yol yardım arabası yolda kaldı

Neyse abi aldık koltukları güç bela yükledik doğana geliyoz Eskişehire doğru saat gece 1

Şu standart pozu bende vermek istedim

baktık nasıl yaparız ederiz komple ayak yapıldı,profil oluşturuldu..

Görüntü bu şekilde oldu

3 Satır bilgi ekranı olmazsa olmazım indash teybim ( Yakıta maşallah diyin

Şöyle temizken bi fotoğraf bırakayım..

EGR mizi iptal ettik öyle lanet bi yerdeydiki onu yapan mühendise kadar selamlarımızı gönderdik..

Basma konusundan hiç bahsetmedim bu araçta amortisörlerin millerini kısalttık ve yayları direk kestik konfor çok iyi şekilde bu halde..

ara sıra talihsizlikler yaşayabiliyoruz küçük bir çivi

Ve en son coilover yapıldı ve daha eklenecek o kadar çok şey varki.. Sürekli güncel tutmaya çalışacağım her zaman eleştiriye açığım iyi kötü yorumlarınız benim için değerli..

En son güncel hali budur ama coil en dipte değil

Beni yolda görüp önümü kesebilirsiniz selam verebilirsiniz Eskişehir'li arkadaşlar

Konu bayağı uzun oldu inşallah sıkılmadan okumuşsunuzdur en başından bu yana FR hariç 3 senelik geçmiştir

İmla,yazım hatalarım olmuş olabilir kusuruma bakmayın 1 gecede soluksuz yazdım hepsini

Okuduğunuz için teşekkür ederim herkese iyi forumlar.
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Unutmadan ekleyeyim;
    Burak abim(sılayır26) ,Ecomania Ercan abi,Erdem(ect),AhmetYılmaz,Ankara Orhan Altay,İsmail Çavuş,Bursa'dan Mehmet abi,İstanbul'dan Ömer Avcı,Yunus abime ve her zaman her koşulda yanımda olan hayatım Merve'ye teşekkürü bir borç bilirim..
    Adalet bakanı.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Motoru açmışken 1.6 ya çevirseydiniz keşke.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Motoru açmışken 1.6 ya çevirseydiniz keşke.
    Teşekkür ederim abi,1.5 şuan hesaplara göre

DCi'lara deneme talebi yakındır turbo değiştiricem şimdi
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah bütün arabaların güzel . Ama 206 büyük emek var konu sonunda 206 herşey bitmiş profosyonel çekilmiş resimlerini aramadım değil Güle güle bin insallah

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Güle güle binin. Gerçekten çok emek vermişsiniz ve astarı yüzünü geçmiş malesef.

Böyle olacağı baştan belli olsaydı koyardınız 2.0 hdi keyfinize bakardınız yada ilanlardaki 1.6 hdi 206yı alırdınız vs.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah emeğinize sağlık sıkılmadan okudum Kazasız güzel günlerde kullanın

Saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır komple motor yapılmışken 1.6turbosu (gt1544) ve cooler yazılım düz boruyla 10numara olurmuş.

yinede elinize sağlık,kesenize bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alanya dan selamlar kardeşim.

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim maşallah eline emeğine sağlık yerinde güzel dokunuşlar yapmışsın,kombi için gönderdiğin arkadaş için ayrıca tesekkür ederim kombi kesicide çalışıyor resmen dünyası değişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah bütün arabaların güzel . Ama 206 büyük emek var konu sonunda 206 herşey bitmiş profosyonel çekilmiş resimlerini aramadım değil Güle güle bin insallah
    Profesyonel çekilmiş fotoğrafları bende arıyorum inanın başka projelerim var çok spolier vermek istemiyorum komple renk değiştirebilirim. Ama yakın zamanda onlarıda eklerim

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Güle güle binin. Gerçekten çok emek vermişsiniz ve astarı yüzünü geçmiş malesef.

Böyle olacağı baştan belli olsaydı koyardınız 2.0 hdi keyfinize bakardınız yada ilanlardaki 1.6 hdi 206yı alırdınız vs.
    Teşekkür ederim Eren abi belli olsaydı keşke..Ama olsun ben mutluyum en azından kaput altında ne olduğunu biliyorum kafam rahat

Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah emeğinize sağlık sıkılmadan okudum Kazasız güzel günlerde kullanın

Saygılar
    Çok teşekkür ederim.Sağolun sizede kazasız güzel günlerde sürüşler dilerim.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır komple motor yapılmışken 1.6turbosu (gt1544) ve cooler yazılım düz boruyla 10numara olurmuş.

yinede elinize sağlık,kesenize bereket
    büyük turbo için çok araştırdık,çok baktık Burak abiyle beraber..Ancak orjinal turboya hybrit yapıp binmeye karar verdik zaten şuan üzerinde düz boru var..

Günlük 200km civarı yol yaptığım için yakıt önemli

Alıntı Serci07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alanya dan selamlar kardeşim.
    Aleyküm selaam Gelince sizlede mutlaka görüşelim

Alıntı emre.ates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim maşallah eline emeğine sağlık yerinde güzel dokunuşlar yapmışsın,kombi için gönderdiğin arkadaş için ayrıca tesekkür ederim kombi kesicide çalışıyor resmen dünyası değişti
    Sağolasın Emre teşekkür ederim, kombi için gönderdiğim arkadaş benim öğrencim sıkıntı yok güvenmesem göndermezdim
    Adalet bakanı.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onune cooler ne yakisir. 1.6 hdi turbosu al 110 luk vakumluyu itmeliye cevir.140 hp bin mis gibi. 1.6 ye cevirceksen arabayi yeni 8v ligin pistonlarini alman gerekiyor. 1.6 krank ile. kollar ayni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onune cooler ne yakisir. 1.6 hdi turbosu al 110 luk vakumluyu itmeliye cevir.140 hp bin mis gibi. 1.6 ye cevirceksen arabayi yeni 8v ligin pistonlarini alman gerekiyor. 1.6 krank ile. kollar ayni
    Cooler'in boyutu önemli

İşin şakası bi yana şuanlık hybrit planım var,ama daha sonra fantezisine 1.6hdi değil 2260 koyarız
    Adalet bakanı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah emeğinize ve cebinize sağlık, keyifle okudum

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah hepsine, kendi emeğinizle almak kullanmak ne mutlu size
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler