User Tag List

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasipteki Araç AUDÝ A5 2.0 TFSI QUATTRO :D

eksilmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nasipteki Araç AUDÝ A5 2.0 TFSI QUATTRO :D

Selamün aleyküm kıymetli abilerim ve kardeşlerim, öncelikle arabalara olan merakıma ve TechTurkey ile tanışmama vesile olan arkadaşım @mehmet6r ye çok teşekkür ediyorum(beni nasıl bir işe bulaştırdın sen ��) .Kısaca kendimi tanıtarak konuya giriş yapmak istiyorum ama şunu da belirtmeden geçmeyeyim demedi demeyin , okumayı çok sevmeyen bir millet olarak bu yazdıklarım uzun gelebilir kusura bakmayın��.
    Adım Emrullah Eksilmez, Rizeliyim 23 yaşındayım. 3 sene İstanbul YTÜ de okuduktan sonra Rize RTEÜ ye geçiş yaptım şu an son sınıfta okumaktayım.Ailem müteahhit olduğu İçin Elhamdülillah maddi durumuz iyi. İstanbul’da iken daire karşılığı elimize gelen ve satma amaçlı kullandığım 2012 1.2 benzin Opel Corsa ve ardından 2015 1.2 benzin Mıtsubıshı Space star aracım oldu. Rize’ye döndüğümde bir araç almaya karar verdik. 70-80 bin bandında araç bakarken patron, oğlum düzgün araç al, arada ben de kullanırım belki dedi ve keseyi açtı. 2017 başında bir çok araç değerlendirmesinden sonra nasipte o varmış ve çekeceğimiz varmış ki yeni kasa 1.4 TSI Tiguan Highline Dsg 3 aylık 8 binde araç aldım.(Araçtan çok memnunum fakat içeriğinde afedersiniz şerefsizlik olan ve mahkemelik olan aracımın hikayesini nasip olursa ilerde yeni bir konuda anlatacağım.Yaza girdiğimizde aracım dururken ama özel durumdan ötürü yeni araç almam gerekti.) Tiguan aracımın güncel fotoğrafını sizinle paylaşmak isterim.

[IMG][/IMG]

2017 yazında yine 70-80 bin bandında Rocco alayım diye araştırma yapıyordum bu sırada pederin aracı çift kabin Amarok olduğu için bencillik yapmayıp kendimden çok pedere sedan tarzı araç almamın daha doğru olacağını düşündüm hem çift kabin de hoşuma gidiyordu zaten amaroku kullanırım dedim. Evet, konumun asıl meselesi bundan sonra başlıyor. Pedere araç araştırırken sahibindende rocco bakmayı da ihmal etmedim iyi ki etmemişim �� . Rizede galeride duran gayet mantıklı bir araç buldum ve detay almaya aradım.Galeri sahibi Mesut abi aracın dün satıldığını söyledi ve çok üzüldüm ama bi de adamın diğer ilanlarına bakayım dedim ve Aşka kapıldım��. İlanında 2011 2.0 TFSI A5 quattro 85 binde hatasız Araç vardı ve dedim bunu pedere alalım ben de kullanırım( bilmiyordum ki araç şahsıma kalacak ��). İlaveten belirteyim bu sırada mal karşılığı elimize gelen ve 1 aydır satmaya çalıştığımız ama bir türlü satamadığımız tabiri caizse elimizde patlayan 2015 4 çeker manuel siyah hilux vardı.Gitmeden aradım elimde şu araç var uyarsa geleyim üstünü konuşuruz.Kabul etti ve ertesi gün atlayıp gittik galeriye, arabayı zaten beğenmemek elde değildi ki zaten böyle bir araç hayaldi benim için.Neyse konuştuk pazarlığı yaptık ertesi gün aracı teslim aldık çok şükür.

[IMG][/IMG]

Peder 1 hafta üzere araca bindi fakat binip inmede yaşadığı sıkıntı ve aracın çok spor olmasından ötürü hiç beğenmedi ve belirttiğim gibi araç hiç istemeden(!) bana kaldı ��.
    Devam edelim, açıkçası aracı çok çok araştırmamıştım ama göze aldığım şeyler vardı. Yakıtı 10 lt yi geçebilir dedik, satarken sıkıntı yaşayabiliriz dedik ama şu an hiç pişman değilim.Yaklaşık 7 aydır bende araç ve araca sırasıyla şunları yaptım.

[IMG][/IMG]

Öncelikli hedefim aracın orjinalliğini bozmamak ve görsel olarak hoşuma gidecek ayrıntılar yapmak oldu ve olacak inşallah ��.
    İlk olarak aracı daha ağır ve tok göstermesi için Rs5 panjur siparişi verdik ve 750 tllik bir maliyetle panjuru taktık.

[IMG][/IMG]

Ardından bir çok markada bulunan saçmalık sislerin sarı ampülünü değişerek yerine beyaz led taktık.
    Daha sonra Rs5 panjurun piano black parlaklığına uyum sağlaması İçin sis çevrelerini boyattım ve tampon ortasını, far yıkamaları parlak siyah folyo kapladık.Aracın gündüz ledlerinin yanında ben burdayım diyecek şekilde dikkat çekmesi için gizli özelliğinde bulunan Amerikan farları aktif ettik.
    Bu zamanlarda başa bela cam filmi muhabbetinden ötürü ön camdaki filmimi söktürdüm zaten Rs5 panjura plaka da takmıyordum hepten kabak gibi yakalanmayalım dedim.Tabi filmden sonra yine baş ağırmasın diye ön plakayı kareye çevirdim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Bunları yaparken ve aracımı zevkle kullanırken bu keyfe ve performansa eşlik etmesi gereken melodinin eksik olduğunu hissettim ve çevreyi çok rahatsız etmek istemediğimden hafif ses alabilmek için sadece son susturucu iptali ve daha geniş egzoz uçları ile melodi işini hallettim ��.

YouTube

Aracın dışıyla ilgilenirken içine de ufak tefek şeyler yapalım dedik ve S line pedal seti, deri boyunluk gibi ufak tefek şeyler yaptık.
    Son olarak da elimde daha önceden tiguan aracıma aldığım ama pek yakışmayan jantları değişiklik olması ve deneme amaçlı Audiye taktım.Aracın renk uyumuna kısmen yakışsa da orijinali 19 olmasından dolayı bunun 18 oluşu biraz ufak kaldı ama bir süre böyle kullanarak vakit geçireyim dedim. Hem bu sürede jantları boyatarak hem daha temiz olur hem de rengini açık fümeye çevirebilirim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Aracımı keyfe keder satma amaçlı ilana koydum zaten Sahibinden üyeliğimiz var ***** elimize çok araç düşüyor onları satmak İçin 10 larca hesap açmayalım üye olalım dedik ��.
    Aracıma nasip olursa bundan sonra bir kaç bir şey daha yapmak istiyorum. Bu süreçte araç modifikasyonu konusunda benden çok daha tecrübeli abilerimin görüşleri benim için çok kıymetlidir.Sizin önerilerinize göre yapmayı düşündüğüm bir kaç şeyi de değişebilirdi tabiki.(Şu an öncelikle jant için renk sorabilirim, ardından aracı yay ile düşürmeyi düşünüyorum ve kısa vadede son olarak S line iç görsel ayrıntılar, stop çevresi karartma ve belki spoiler. Tekrar belirtmek isterim sizin önerileriniz beni memnun edecek ve yönlendirecektir.Şimdiden tüm abilerime teşekkür ederim. Ayrıca yazıyı sabırla okuyan tüm üyelere de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Son olarak sitenin daha iyi ve güzel olması maksatlı bir eleştiri yapmak istiyorum kimseyi kırma amaçlı değil, herkesin görüşlerine sonsuz saygı duyarım sadece fikrimi beyan etmek istiyorum. Siteyi hala çözemedim (tabi itiraf etmeliyim ki çok vakit geçiremiyorum) ama site çok kullanışlı ve derli toplu değil. Daha sade ve yenilikçi olmasını site sahibine tavsiye ederim��.hayırlı bereketli mutlu ömürler, kıymetli dostluklar, Vesselam
    Konu eksilmez tarafından (17.Şubat.2018 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.
    Fırtınalara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışlarıdır.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin rengi cok güzel ama tek birsey diyecegim plakayi neden plaka yerine degilde asagiya takiyorsunuz?

Yazik cooler’a falan havada gelmez plaka oradayken

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keyfe keder satma nedir yaa bana bunu bi anlatırmısın kardeşim son zamanlarda çok sık açıklama kısmında okuyoruz satucıların açıklamalarında hee bu şahsıma munhasır bi açıklama olmasın belki benim gibi merak eden lerde olur onlarda bilgilenir diye sordum art bi niyetim yok sakın beni yanlış anlama
    kazasız belasız
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    est. abicim, bu tabiri kullanmamdaki amaç satılmasa da olur veya fiyattan fazla taviz vermem veya aracımla ilgili nasıl teklifler alırım acaba gibi düşünceler oluyor ama farklı maksatlı yazanlar da vardır muhakkak.

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın rengi çok güzel maaşallah. Pedal seti çok kalitesiz görünüyor oem olanlara dönsen çok daha iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracin rengi cok güzel ama tek birsey diyecegim plakayi neden plaka yerine degilde asagiya takiyorsunuz?

Yazik cooler’a falan havada gelmez plaka oradayken
    teşekkürler mehmet bey, haklısınız fakat plaka yerine taktığımızda panjuru çok kesiyor, aslında alta değil hiç takmamak lazım ama polis amcalara takılmak istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Durango Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın rengi çok güzel maaşallah. Pedal seti çok kalitesiz görünüyor oem olanlara dönsen çok daha iyi.
    Allah razı olsun abicim, pedal setim oem değil fakat kaliteli diye almıştım, öneriniz için teşekkürler

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz birşey yapmadık kardeşim , sende zaten cevher varmış biz sadece kıvılcımı attık. Biz bile geçtin����
    Araçlara maşaAllah zaten laf yok audi biraz süpriz oldu ama iyi ki olmuş. Eleştirmeden olmaz far yıkamadaki siyah folyolar çıkarılmalı diyorum. Kazasız belasız nazarsız.
    "Gerçekten kişi ile şirk ve küfür arasında namazı terketmek vardır"
    Hz. Muhammed sav

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın rengi iyi de tiguan, babanın çift kabin amaroku, ailenin maddi durumu ve mütehatlik gibi ayrıntılara fazla deyinme aman nazar değmesin kardeşim

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maşalah kazasız belasız nacizane ufak bir önerim var tabi zevk sizin ancak far yıkamadaki siyahlıklar kötü bir görüntü sağlamış orjinale dönerseniz çok daha iyi olucaktır bence.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz birşey yapmadık kardeşim , sende zaten cevher varmış biz sadece kıvılcımı attık. Biz bile geçtin����
    Araçlara maşaAllah zaten laf yok audi biraz süpriz oldu ama iyi ki olmuş. Eleştirmeden olmaz far yıkamadaki siyah folyolar çıkarılmalı diyorum. Kazasız belasız nazarsız.
    Sağolasın sıkıntılarımızın yanında bize meşgale oldu bu işler, ama hala öğreneceğimiz çok şey var özellikle senden
    Allah razı olsun kardeşim .not: hemen aşağı inip sökesim var ama yarına halledeyim

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın rengi iyi de tiguan, babanın çift kabin amaroku, ailenin maddi durumu ve mütehatlik gibi ayrıntılara fazla deyinme aman nazar değmesin kardeşim
    Mütevazi olmaya çalışırken görgüsüz olmak
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, nazar dediğimiz sorunlar, sıkıntılar hepimizin başına sık sık gelebilmektedir fakat şuna inanırız ki müslüman bollukta darlıkta her zaman imtihandadır. O yüzden şükür her durumda bize yardımcı olacaktır, buradaki gayem durumu daha iyi idrak edebilmemiz oldu ve merak edenler varsa diye belirttim. Allah bana ne verirse tanıştığım insanlara misliyle versin ki nazar olmasın inşallah ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mütevazi olmaya çalışırken görgüsüz olmak
    Yorumunuza saygı duyarım Kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşalah kazasız belasız nacizane ufak bir önerim var tabi zevk sizin ancak far yıkamadaki siyahlıklar kötü bir görüntü sağlamış orjinale dönerseniz çok daha iyi olucaktır bence.
    Allah hepimizi kazalardan muhafaza etsin, Mehmet kardeşim de aynı mevzuya değindi İlk işim o olucak inşallah ��
    Konu eksilmez tarafından (18.Şubat.2018 Saat 07:57 ) değiştirilmiştir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    207 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peder-inşaat-rize-amarok

Allah kaza bela göstermesin maşallah aracına.
    "Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim."
    Mustafa Kemal ATATÜRK

106 GTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiçbiryerine dokunmadan binseydin çok daha güzel ve kaliteli olurdu araba...
    EserYnd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jr.EseR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçbiryerine dokunmadan binseydin çok daha güzel ve kaliteli olurdu araba...
    Sağolun, özellikle Rs5 panjur sonrası canlıda çok fark etti bu açıdan katılamıyorum size, çok teşekkürler yine de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peder-inşaat-rize-amarok

Allah kaza bela göstermesin maşallah aracına.
    Amin, çok sağolun Allah kazalardan korusun hepimizi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler