User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2012 Mini Cooper Countryman S All4

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Evet ortak bir motormuş. Psa grubunun 207 rc-gt , 308 gti , rcz gibi...
    hayır 184 lük olan ortak motor değil (2010 sonrası),bizde ki 184 lük olan sadece bmw de ve mini de kullanılıyor , bir önceki nesil n14 ler peugeot ve citroende kullanıldı.Bizde ki n18 bmw de n13 olarak geçiyor.Evet yine Prince üretimi ama ortak kullanılmıyor. Yazılıma gelirsek yazılım ile araban level atlıyor diyebiliriz.Bambaşka bir araç oluyor.Tabi tek yazılım olmaz dp yapmak gerekli.Bide güzel bir buji.. İyi bir kapalı hava filitresi.. Ortan zaten iptal buda güzel.Yazılımda yaparsan bidaha inemessin aracından ))
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın

Sadece orjinal BMW kablosuyla el freni çekili halde video izlenebiliyor. El freni çekili halde izleme kısmı sonradan kodlamayla hallediliyor tabi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan. Ben de hem eşimin kullanabileceği hem de arada yapıştırınca az kendini götüren yüksek bir araç arayışıyla bu modeli radarıma aldım ama henuz koltuguna oturup bakmıs degilim. aynı motoru cooper s den biliyorum işimi görecek kadar keyifli gözüktü.
    Ufak soru olacak Countrymanlarde oturma pozisyonu yüksek mi? Eğer cooper gibi alçak ise sıkıntı. Yüksek oturma pozisyonu olması önemli.

Bir de bu aracı alırken özellikle dikkat etmemiz gereken yada olmazsa olmaz bir donanım ya da detay varmıdır?
    Benim genel beklenti cam tavan ve otomatik olması yeterli ama bu bakış açısı doğrumu emin degilim.
    Merhaba

Kesinlikle tüm aile bireylerinin eğlenceli şekilde kullanabileceği arada yapıştırınca az değil çok götürüyor

Az yakma göreceli birşey ama ben şöyle yorum yapıyorum --Çok yakmıyor-- Para -Çokomel eğrisi gibi ne kadar ekmek o kadar köfte.

Oturma pozisyonu bir çok Hb ve sedan araca göre hayi yüksek. Araç birçok sedan ve Hb araçtanda kasa olarak yüksek ve büyük.

Arka koltuk genişliği beni çok şaşırttı.

--

Ben alırken Cam tavan olmasını çok istedim. Şans eseri visual boost ekran denk geldi. Yine şans eseri orjinal siyah jant denk geldi.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır 184 lük olan ortak motor değil (2010 sonrası),bizde ki 184 lük olan sadece bmw de ve mini de kullanılıyor , bir önceki nesil n14 ler peugeot ve citroende kullanıldı.Bizde ki n18 bmw de n13 olarak geçiyor.Evet yine Prince üretimi ama ortak kullanılmıyor. Yazılıma gelirsek yazılım ile araban level atlıyor diyebiliriz.Bambaşka bir araç oluyor.Tabi tek yazılım olmaz dp yapmak gerekli.Bide güzel bir buji.. İyi bir kapalı hava filitresi.. Ortan zaten iptal buda güzel.Yazılımda yaparsan bidaha inemessin aracından ))
    Ben hep 207RC-208Gti-RCZ ortak motoru sanıyordum. Değil mi ?

Bu Bmw 3 serisindeki ve 1 serisindeki motor benzeri mi ?

Yazılım yaptırmayı istiyorum. Dp de var arabada. Filtre eşimin kullanımında sesi bir tık üste taşıyacağı için düşünmüyorum. Buji olabilir. Maliyeti ne seviyelerde acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın

Sadece orjinal BMW kablosuyla el freni çekili halde video izlenebiliyor. El freni çekili halde izleme kısmı sonradan kodlamayla hallediliyor tabi
    Çok teşekkürler.

Orjinal olmadan kabloyu 2 ayrı kabloyla kombine etsek işimizi görmez mi ? Birde sadece İphone üzerinden izliyor galiba. Oda kayıtlı olan videoları galiba değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hep 207RC-208Gti-RCZ ortak motoru sanıyordum. Değil mi ?

Bu Bmw 3 serisindeki ve 1 serisindeki motor benzeri mi ?

Yazılım yaptırmayı istiyorum. Dp de var arabada. Filtre eşimin kullanımında sesi bir tık üste taşıyacağı için düşünmüyorum. Buji olabilir. Maliyeti ne seviyelerde acaba ?
    değil , ortak olan bir önceki motor. 184 lük sadece mini ve bmw de kullanıldı.Kullanılan bmw ler

75 kW version

2012–2015 F20 114i
    100 kW version

2011–2015 F20 116i
    2012–2015 F30 316i
    125 kW version

2011–2015 F20 118i
    2012–2015 F30 320i ED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu içi filtre den ses çıkmaz pek.Ama çok rahatlatır.Maliyetler değişiyor google dan bakabilirsin fiyatlara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kutu içi filtre den ses çıkmaz pek.Ama çok rahatlatır.Maliyetler değişiyor google dan bakabilirsin fiyatlara.
    Kutu içi olarak ne önerirsin acaba ?

3.20 İED ile aynı motor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu içi olarak ne önerirsin acaba ?

3.20 İED ile aynı motor mu ?
    Çok bir seçeneğin yok turkiyede , K/N alabilirsin.Yukardaki mesajda verdim dostum hangi bmw lerde kullanıldıgını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkürler.

Orjinal olmadan kabloyu 2 ayrı kabloyla kombine etsek işimizi görmez mi ? Birde sadece İphone üzerinden izliyor galiba. Oda kayıtlı olan videoları galiba değil mi?
    2 ayrı kablo tabi ki iş görür. Ben ebay'den 5 dolara y kablo almıştım arabanın içinde çok kablo olmasın diye, öyle de yapabilirsiniz isterseniz. Sadece iPhone üstünden mi izleniyor bilgim yok maalesef, evet kayıtlı videolar izlenebiliyor.

K&N filtre kullanıyorum, bizim araçlara göre pek alternatif yok zaten. Kutu içi filtreyle seste bir fark olmuyor, oluyorsa da egzozdan fark etmiyorum doğrusu.

Stock hali kilosuna göre hantal geliyordu ama yazılımdan sonra daha keyifli oldu, bir süre sonra iyi bir yazılımla daha da seversiniz diye düşünüyorum. Benim araba stage2 buji olarak NGK Laser Iridium kullanıyorum. Powershop'tan alıyorum, internet sitelerinde var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ayrı kablo tabi ki iş görür. Ben ebay'den 5 dolara y kablo almıştım arabanın içinde çok kablo olmasın diye, öyle de yapabilirsiniz isterseniz. Sadece iPhone üstünden mi izleniyor bilgim yok maalesef, evet kayıtlı videolar izlenebiliyor.

K&N filtre kullanıyorum, bizim araçlara göre pek alternatif yok zaten. Kutu içi filtreyle seste bir fark olmuyor, oluyorsa da egzozdan fark etmiyorum doğrusu.

Stock hali kilosuna göre hantal geliyordu ama yazılımdan sonra daha keyifli oldu, bir süre sonra iyi bir yazılımla daha da seversiniz diye düşünüyorum. Benim araba stage2 buji olarak NGK Laser Iridium kullanıyorum. Powershop'tan alıyorum, internet sitelerinde var.
    Teşekkürler

Yazılım aklıma yatıyor.

Dr Ecu - Ecufast ve E Tuners bunlardan hangisini önerirsiniz ? Ne kadar bir güç zararsız sağlıklı elde edilebilir. 215 hp falan deniyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım goreceli biraz ben dp vs yaptıktan sonra dr ecu de yaptırdım çok soft bi şekilde 200hp vardır yoktur diye tahmin etsekte genede aracın ozellikle ust devirleri çok farketti

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esimde var ve sifir almistik. Su anda 76 binde ve bana gecen ay cok masraf cikardi. Tavsiyem valvetronic bagli 3. Egzantrik dislilerine baktir. Kurumdan dolayi ciddi asinabiliyor.
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler

Yazılım aklıma yatıyor.

Dr Ecu - Ecufast ve E Tuners bunlardan hangisini önerirsiniz ? Ne kadar bir güç zararsız sağlıklı elde edilebilir. 215 hp falan deniyor.
    Ben Powershop custom kullanıyorum, bahsettiğiniz firmalarla hiç tecrübem olmadı o yüzden yorum yapmam pek doğru olmaz.

Maha dyno'da 235 hp çıkardı. Yaklaşık 15 bin km oldu yaptıralı ve bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. 215 hp civarı bir yazılımla gayet sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum ama tabi bu işler bazen de şans işi maalesef, kesin bir şey dememek lazım.

Son olarak sizin aracınız N14 motor sanırım, yazılım öncesi kurum temizliği yaptırmanızda fayda olur diye düşünüyorum. N14'lerde ilerleyen kilometrelerde sıkıntı çıkarabiliyor. Hatta kurum temizliğinden sonra oil catch can takarsanız daha da iyi olur.
    Konu omco tarafından (16-03-2018 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hataları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Powershop custom kullanıyorum, bahsettiğiniz firmalarla hiç tecrübem olmadı o yüzden yorum yapmam pek doğru olmaz.

Maha dyno'da 235 hp çıkardı. Yaklaşık 15 bin km oldu yaptıralı ve bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. 215 hp civarı bir yazılımla gayet sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum ama tabi bu işler bazen de şans işi maalesef, kesin bir şey dememek lazım.

Son olarak sizin aracınız N14 motor sanırım, yazılım öncesi kurum temizliği yaptırmanızda fayda olur diye düşünüyorum. N14'lerde ilerleyen kilometrelerde sıkıntı çıkarabiliyor. Hatta kurum temizliğinden sonra oil catch can takarsanız daha da iyi olur.
    N18 demişlerdi.

N14-N18 farkı nedir acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motor aşağıdaki fotoğraftaki motor. N18 olması gerekliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor aşağıdaki fotoğraftaki motor. N18 olması gerekliyor.

Evet N18 motor, ben yanlış hatırlamışım kusuruma bakmayın, iyi bir yazılımla keyifle binersiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet N18 motor, ben yanlış hatırlamışım kusuruma bakmayın, iyi bir yazılımla keyifle binersiniz
    Kurum durumundan bir kaç kişi bahsetti. Bu motorda kurum sıkıntısı yaşanıyor mu acaba *

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurum durumundan bir kaç kişi bahsetti. Bu motorda kurum sıkıntısı yaşanıyor mu acaba *
    Merhabalar, bu aralar yoğunum foruma fazla giremiyorum.

N18 motor, N14'e göre bu konuda daha sorunsuz. Aracınızın da kilometresi fazla değil zaten, düzgün bakıldığı sürece kolay kolay sorun çıkarmayacaktır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler