User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Diesel Dynamique RED Megane 3 Coupe

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corollada 17 lere geçerken bende çok araştırdım. 205/50r17-225/45r17-215/45r17 seçenekleri çıktı karşıma. aracı dolu dolu gösteren, yol tutuşuna bariz katkısı olan 225/45R17 oldu. ayrıca diğer ölçülerde lastiklerin fiyatları bazı markalarda çok pahalı. 225/45r17 her marka modelde mevcut
    Sağol hemşerim araçta şuan michelin alpin kışlık var 225/45/17. En mantıklı ebat zaten bu dediğin gibi. Her ebatın fiyatlara baktımn sabah. Diğer özelliklerini saymazsak görüntü olarak da en güzel ebat bu zaten. Geri kalanı marka model vs gibi durumlar.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Goktug Bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadir Salim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön tampon alışılmışın dışında olmuş arkada GT Line olsa bir jantlar kalıyor
    Bende yeni aldım megane 3 coupe yavaş yavaş adam ediyorum
    Uğraşması en zevkli arabalardan hayırlı olsun aracınız.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yukarda konusu geçmiş ama tekrar sorayım. Arkadaşımın aracı için yazlık lastik alacağız. Üstündeki kışlıklar 225/45 17. Orj ebat bildiğim kadarıyla 205/50 17. Lastik ne var aracınızda memnun musunuz
    Orjinal ebat 205/50/17 doğrudur. Ben aracımı aldığında üzerinde Petlas Velox Sport PT741 lastikler vardı. Aman aman iyi lastikler değil ama fiyat-performans açısından mantıklı lastikler. Kışlık olarak Nankang SV-2 taktım. Nisan itibari ile Michelin PilotSport almayı düşünüyorum.

Ebat değiştirdiğiniz zaman değişen değerlere de dikkat edin. Arabanın tüm kaderini değiştirirsiniz çünkü. Ben 205/50/17 den 225/40/18 ebatlarına geçiş yapacağım. Arada ağırlığın dışında bi fark yok neredeyse.

LASTİK & JANT HESAPLAMA MODULU // MUTLU PERFORMANCE

Bu linke girerseniz iki farklı ebadın yaratacağı farkları görürsünüz.

Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane ın bu kasasını çok seviyorum hayırlı olsun.
    Teşekkürler

Corollada 17 lere geçerken bende çok araştırdım. 205/50r17-225/45r17-215/45r17 seçenekleri çıktı karşıma. aracı dolu dolu gösteren, yol tutuşuna bariz katkısı olan 225/45R17 oldu. ayrıca diğer ölçülerde lastiklerin fiyatları bazı markalarda çok pahalı. 225/45r17 her marka modelde mevcut
    Katılıyorum. Biraz da araçtan araca değişiyor, Megane Coupe'ler orjinal haliyle bile biraz sert arabalardır. Kendi arabam için söylüyorum yanakları daraltınca konfor iyice düşecek ama Corolla'da bu çok fark etmeyebilir.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Goktug Bulbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal ebat 205/50/17 doğrudur. Ben aracımı aldığında üzerinde Petlas Velox Sport PT741 lastikler vardı. Aman aman iyi lastikler değil ama fiyat-performans açısından mantıklı lastikler. Kışlık olarak Nankang SV-2 taktım. Nisan itibari ile Michelin PilotSport almayı düşünüyorum.

Ebat değiştirdiğiniz zaman değişen değerlere de dikkat edin. Arabanın tüm kaderini değiştirirsiniz çünkü. Ben 205/50/17 den 225/40/18 ebatlarına geçiş yapacağım. Arada ağırlığın dışında bi fark yok neredeyse.
    Teşekkürler. Üzerindeki kışlıklar 225/45/17 di zaten. Biz de dün Pilot Sport 4 aldık. İzlenimlerimizi bi kaç güne yazarım
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılıyorum. Biraz da araçtan araca değişiyor, Megane Coupe'ler orjinal haliyle bile biraz sert arabalardır. Kendi arabam için söylüyorum yanakları daraltınca konfor iyice düşecek ama Corolla'da bu çok fark etmeyebilir.
    Aracınızın HB versiyonuyla yolculuk yapmıştık (bizim araçta da o zamanlar 16 vardı,yaysızdı) Megane daha konforlu gelmişti bana. Coupe'de fark var mı o kadar? İlerde almayı düşündüğüm bir araç kendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Üzerindeki kışlıklar 225/45/17 di zaten. Biz de dün Pilot Sport 4 aldık. İzlenimlerimizi bi kaç güne yazarım
    Merakla bekliyorum

Aracınızın HB versiyonuyla yolculuk yapmıştık (bizim araçta da o zamanlar 16 vardı,yaysızdı) Megane daha konforlu gelmişti bana. Coupe'de fark var mı o kadar? İlerde almayı düşündüğüm bir araç kendisi
    Serviste çalışanlar " spor süspansiyon " demişlerdi. Amortisör sönümlemeleri daha kısa olabilir tahminimce. Tam olarak teknik yapısını bilmiyorum ama orjinal hali diğer araçlara nazaran sertti. Yay falanda taktık iyice gitti konfor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ekleyeyim, araçların ithal veya yerli üretim olması çok fark ediyor. Yerli üretimler ithallere göre çok daha yüksek üretilmiş. Yerli üretime denk gelmiş olabilirsiniz.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serviste çalışanlar " spor süspansiyon " demişlerdi. Amortisör sönümlemeleri daha kısa olabilir tahminimce. Tam olarak teknik yapısını bilmiyorum ama orjinal hali diğer araçlara nazaran sertti. Yay falanda taktık iyice gitti konfor

Bu arada ekleyeyim, araçların ithal veya yerli üretim olması çok fark ediyor. Yerli üretimler ithallere göre çok daha yüksek üretilmiş. Yerli üretime denk gelmiş olabilirsiniz.
    HB aracın sahibi o farktan ve bir çok farktan bahsetmişti. Kendi aracı yurtdışı üretimiydi. Yanlış hatırlamıyorsam ilk gelen seri hatta.

Süspansiyon farkı olması aslında güzel bir şey, bilstein+eibach yada koni+eibach birleşimine gerek kalmadan eibach ile direkt çözüm olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır pist günleri de başlamışken 25 Kasım 2017'de katıldığım seanslardan bi' kaç fotoğraf paylaşayım

Nisanda ki pist günlerine katılamadım malesef, kasko-sigorta yenilediğim için maddi anlamda zorlandım. Ama önümüzdeki pist günlerine katılmayı planlıyorum yeni setup ile.

Video:

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fazla yatmamış pistte, maşallah

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamera da viraja duyarlı far gibi yön değiştirmiş güzel olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fazla yatmamış pistte, maşallah
    Eibach 3.5 cm yayların etkisi vardır eminim ancak bu hususta en büyük etmenin spacer'ların olduğunu düşünüyorum.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamera da viraja duyarlı far gibi yön değiştirmiş güzel olmuş
    hiç sorma deli oldum. Her tur düzlüklerde dönüp kontrol etmek zorunda kaldım. İşin kötü kısmı çok geç fark etttim ve baya baya eğlenceli kısımların görüntüleri kaçmış.

Kamera resmen G-Force görevi gördü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GÜNCEL

Kışlıkları çıkarıp yazlık lastiklere geçmenin vakti gelmişti. Bununla beraber bir süredir jant arayışındaydım ideal lastik+jant kombinasyonu için. TE37 lere her zaman bir hayranlığım vardı. Nedir ne değildir diye piyasaya bakarken sevgili @tahirunal 'ın Takata Green 18" TE37 lerini görünce hemen talip oldum

Tahir'in S13'ünün de maşallahı var. 6 mayıs pazar günü İstanbul Parktaydık, ıslak zemine rağmen baya tutunduk asfalta

Hemen söküm işlemleri, kumlama, boya için fabrikaya verdim jantları.

Boyaları söküldü.

Astarlandı

Renk olarak Gunmetal tercih ettim.

Orjinal ebatlarım 205/50/17 ydi. Michelin PilotSportlar biraz pahalıydı, ContiSportContact5 ler ile 225/40/18 'e geçtim.

tahirunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kanka nazarım değmesin jantlar çok yakıştı contilerden sonra pistte iyi süre gelicek eminim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tahirunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kanka nazarım değmesin jantlar çok yakıştı contilerden sonra pistte iyi süre gelicek eminim
    eyvallah bro, sende güzel bir coil ayarından sonra 2.40 altını zorlayacaksın gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabam satilmiştir.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel dokunuşlar olmuş arabaya maşallah. Marka model fark etmeksizin özenli kişiler oldukça umudum hala devam ediyor Kemer için yaptırdığın yer ve fiyat konusunda bilgi alabilir miyim dostum ?
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel dokunuşlar olmuş arabaya maşallah. Marka model fark etmeksizin özenli kişiler oldukça umudum hala devam ediyor Kemer için yaptırdığın yer ve fiyat konusunda bilgi alabilir miyim dostum ?
    Özelden paylaşıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler