User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Diesel Dynamique RED Megane 3 Coupe

Goktug Bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Diesel Dynamique RED Megane 3 Coupe

Herkese selamlar.

- İlk aracım olan Megane 3 Coupe'yi 2017 Nisan ayında aldım.
    Megane Coupe tercih etmemin sebepleri ise ilk olarak hastası olduğum Megane RS ile aynı şaseye sahip olması, donanım-fiyat açısından mantıklı gelmesi ve piyasada nadir bulunan dinamik kırmızı renginde olması. Birde 70.000 KM'de bulunca hiç kaçırmadım

Teknik Özellikleri;
    -1.5 dCi
    -105 HP 240nm Torque
    -6 ileri manuel
    -1280 KG
    - Dinamik Kırmızı

2010 model olmasına rağmen gırtlak dolu diyebileceğimiz kadar donanıma sahip. Türkiye şartlarında parça, bakım, yakıt vs olarak gayet makul oluyor.

İlk aldığım zamanlardan stock hali;

Genel izlenim;
    - Sürüş pozisyonu fena değil. Boyum 1.80. Koltukların yanal destekleri çok iyi.
    - İç mekan geniş hissettiriyor. Aynı şekilde ön koltuklar ideal konumda olursa arka yaşam alanı da gayet yeterli kalıyor.
    - Direksiyona geçtiğim zaman spor bir coupe kullandığımı sonuna kadar hissediyordum ancak motor gücü yetersiz kalıyor ne yazık ki. Keşke 1.6 dCi 130 HP seçeneği bu modellerde de olsaymış.
    - Yakıtı iyi, İstanbul şartlarında karma tüketim 6-6.5 arası diyebiliriz. Ancak 6.vites 2000 devirde 95 kmh yapıyor olması biraz üzücü.
    - Vites aralıkları kısa, o yüzden sürekli seri kullanıyorsunuz ister istemez.
    - Yol tutuş gayet yeterli geliyor başta, ne zaman arabayı tanımak için daha da zorluyorsunuz, sonrasında yol tutuş yeterli gelmemeye başlıyor. Arkadan çok kopuyor. ESP sistemi harika müdahale ediyor. Sınırlı kaymalara izin veriyor. Volkswagen araçlarda ki gibi en ufak kaymada müdahale etmiyor.
    - Sanırım ilk bi kaç haftadan sonra bu arabayı stock kullanmayacağımı hissettim

Aracımı aldığım ilk günden beri elime para geçtikçe ufak ufak topluyorum. -Renault kullanıcıları bilir- ses sistemi inanılmaz kötüydü. 3D Sound by Arkamys diye bir sistem koymuşlar ancak basslar çok çok kötüydü. Müzik dinleyesiniz kaçıyor. İlk olarak ses sistemine el attım. Hoparlörlerin tiz kalitesinden memnun kaldığım için onlara dokunmak istemedim. 20cm cadence subwoofer ve anfi ile çok tatlı bir çözüme ulaşmış oldum.

Kafamda hala RS görünüme çevirme düşünceleri dönmeye devam ediyordu. Ufak ufak deneyip göreyim istedim. Ön göğüsündeki gri detaylar hoşuma gitmemişti. Piano black rengine boyattım.

Renk uyumlarına dikkat ettiğim için renaultsport paspasları da aldım.

Renault'un bu modellerinde genel olarak direksiyonda, viteste, el freninde aşınmalar oluyor. Arabanın en çok dokunduğun yerleri olunca da el atmadan olmuyor madem RS görünüme yavaş yavaş adım attım, yapmışken güzel birşeyler yapayım dedim.
    ArtCar'da aracımın direksiyonunu, vites topuzunu, vites körüğünü, El freni, El freni körüğünü kaplattım. Aynı zamanda arabanın rengine en uygun olan rengi seçip emniyet kemerlerini de taktırdım.

-Direksiyon deri, yanları delikli deri
    -Vites delikli deri kırmızı dikiş
    -Vites körüğü Alcantra
    -El freni kırmızı dikiş ve delikli deri
    -El freni körüğü Alcantra

bu şekilde bir kombin oluşturdum. İşçilik harikaydı Cem abiye ve Şahin'e tekrardan teşekkürler

Öncesi;

Sonrası;

Sıra geldi yol tutuşa, aracımı hergün tanıdıkça daha da limitlerini zorlamaya başlamıştım. Ancak bi gün talihsiz bi şekilde spine kalınca artık yol tutuşa el atmam gerektiğini düşündüm.
    İlk olarak arkadan kopmaları bi nebze engellemek ve görünüş olarak daha tatlı durması için SM Spacers'tan önler 15mm arkalar 20mm spacer aldım.

Artık araba alçalt beni diye bas bas bağırıyordu
    Custom coilover'ları çok araştırdım. Arkadaşımın coupe'sinde custom coiller vardı, ancak kullandığım zaman konforun çok kötü olduğunu düşündüm. Coilover alacaksam marka birşey alacaktım ancak bu sefer bütçemi fazlasıyla aşıyordu. Bende tercihimi yay almaktan kullandım. Eibach 3.5 cm yaylar kesinlikle işimi görecekti.

Sonuç olarak Maslak Sanayide BPlan Racing'e gittim, sağolsunlar yayların takılması konusunda yardımcı oldular.

Yol tutuş bitti, sıra artık performansa geldi. Kafamda yazılım+egzos+hybrid turbo vardı. İlk olarak performans için ayırdığım bütçe net değildi, birazda sabırsızlandığım için yazılım yaptırdım.

Yazılımdan sonra aracımı tanıyamadım resmen, bambaşka olmuştu. Çok daha zevk veriyordu artık. Yakıt ekonomisinde inanılmaz değerler gördüm.

Sıra geldi egzosa, downpipe ve cutout egzos için Emil Exhaust'a gittim. Downpipe çok uğraştırdı, katalizör için salıncakları falan sökmek gerekiyodu baya vaktimizden çaldı. Bir egzos arabanın gidişini bu kadar mı değiştirirmiş güç git gide artıyordu.

Şimdilik uyguladığım modifiyeler bu kadar. İlerleyen zamanlarda üstüne eklemeye çalışacağım. RS projesi için yapılacak daha çok şey var

Saygılar.

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kazasız belasız günlerde kullanın, cok hoşuma gitti masallah
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun,renk tonu cok iyi.Kazasız belasız
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah.Benimde çok istediğim bir araba keşke benim olsa dedirtti
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun çok şık bir araç. yapılan uygulamalar yerinde ancak öyle güzel bir iç aksam pedal takımı ve laguna coupe vites topuzu istiyor. ayrıca 35mm yaylar bana yetersiz göründü yine zevk sizin

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rengi ve duruşu çok güzel maşallah. Güle güle binin. Pist merakınız da var sanırım
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza, bunlarda çok merağım var fakat ***** piyasası yok ve arka yaşam alanından dolayı tedirginlik var hep.. Yoksa güzel arabalar.

Goktug Bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesik_çizgi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah kazasız belasız günlerde kullanın, cok hoşuma gitti masallah
    Teşekkürler.

Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah.Benimde çok istediğim bir araba keşke benim olsa dedirtti
    Umarım RS'ine sahip olursunuz

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun çok şık bir araç. yapılan uygulamalar yerinde ancak öyle güzel bir iç aksam pedal takımı ve laguna coupe vites topuzu istiyor. ayrıca 35mm yaylar bana yetersiz göründü yine zevk sizin
    İç aksam pedal takımını Renault servisine sordum ancak bilgi alamadım. RenaultSport kapı basamaklarıyla beraber onları da almayı düşünüyorum ancak fiyatları nedir henüz bilgi sahibi değilim. Laguna vites topuzundan ziyade R.S krom vites topuzuna niyetledim, geçtiğimiz aylarda 980 TL iken şuan ki mevcut fiyatı 1185 TL. Haliyle düşündürüyor Yay konusunda ise 3.5'dan daha düşük bir yay taksaydım yüksek ihtimal arabanın bi yerlerini bırakırdım yolda, bu haliyle bile egzosum sürtüyor, ön tampondaki lip sürekli sürtüyor. İstanbul *****, keşke sadece düz yolda kullanabileceğimi bilsemde daha çok indirsem ama malesef.

Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rengi ve duruşu çok güzel maşallah. Güle güle binin. Pist merakınız da var sanırım
    Evet, 25 Kasım'da pist günlerine katılmıştım denemek için. Çok zevkliydi ama performans yerlerde. Araçta iki kişiydik ve stock motor 02:59 yapabildim. Pistten çıktıktan sonra hemen yazılım ve egzosa koştum bakalım önümüzdeki pist gününde sürem ne olacak.

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza, bunlarda çok merağım var fakat ***** piyasası yok ve arka yaşam alanından dolayı tedirginlik var hep.. Yoksa güzel arabalar.
    Evet piyasası çok değişken. Elden çıkarmak zaman alıyor. Bagaj ve arka yaşam alanını görseniz çok şaşırırsınız. Önde oturan kişiler düzgün otururlarsa 4 kişi çook rahat seyehat edebiliyosunuz. Scirocco'nun arkasından daha geniş olduğuna eminim.
    Konu Goktug Bulbul tarafından (05-03-2018 Saat 00:14 ) değiştirilmiştir.

1502salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınız düzgün duruyor ama biraz sanki düşürülmeye ihtiyacı var sevdiğim istediğim ama aile ile gezdiğim için almadığım bir kasadır allah kaza bela vermesin

ugurcan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim maşallah keşke her coupe apaçileşmeden senın gıbı işten anlayanların elınde olsa yapılcakları uzun uzun konusuyoruz zaten kazasız belasız inşallah
    EE 2100 Modus 1.5 dCi -->
    BZ 9640 Fiesta 1.4 TDCİ-->
    DK 9104 Megane 1.5 dCi 105 -->
    D 6222 Megane 1.6 dCi Gt-line Energy

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, güzel günlerde kullanın aracınızı. Rengiyle baya ön planda duruyor Yapılanlarda gayet yerinde olmuş kesenize bereket.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kazasız belasız sürüşler dilerim

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek beğendiğim Megane kasası. Maşallah dokunuşlar da yerli yerinde.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah , bi videosu olaydıda sesini duyaydık

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göktuğ buradan da hayırlı olsun çok kaliteli dokunuşlar yaptın bence. Daha da iyi olacak

Bir padok terapisi şart ama :P

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coupeyi çok seviyorum. Arkadaşımda var. Sizinkine ilaveten cam tavan ve navigasyon var. He birde otomatik. Fikirlerinize bire bir katılıyorum. Yazılım yok arabada sadece eibach yay var. Sürüşü keyifli , dikkat çeken , olduğundan fazla gösteren bir araba bence. Güle güle kazasız belasız kullanın
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin maşallah. Basıklığın yakıştığı ender araçlardan bence biraz basabilirsin

ben de inşallah bu sene sahip olacağım siyah rengine,ses sistemi konusunda çok mantıklı bir karar vermişsin çünkü kendi sistemi gerçekten berbat insanın müzik dinleyesi gelmiyor.
    imzasız..

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafayı daha basss
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın arka koltukların çok dar olması dışında çok güzel bir araç ben de bir ara almaya niyetliydim ki beklemediğim bi para geldi bütçeyi arttırıp scirocco aldım güle güle kullanın yazılım egzoz vb ile ortalama ne güç aldınız duman atma durumları nedir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler