User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Red leon dsg tdi

aliyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red leon dsg tdi

Madem evdeyiz can sıkıntısı bende ufak tefek yaptıklarımı paylaşayım dedim. Bilenler vardır belki foruma çok yazmasamda çook uzun zamandır takip ediyorum. Birçok honda macerasından sonra yaşında ilerlemesiyle beraber dizel otomatik fulyasına bende girdim.
    Dizel otomatik ceed den sonra leon a3 derken tekrar leona döndüm. Özellikle ceed-a3-leon arasında kalanlara izlenimlerimi paylaşabilirim Yaklaşık 6 aydır 2016 leonum var ve çok memnunum zaten bildiğim arabalar, başta çokta içime sinmesede zaman ve mesafe sıkıntısı sebebiyle izmirdeki bu aracı aldım. Aracı aldığımda 55bin km de ve boyasızdı fakat çok çok kötü bakılmıştı. Adam fırıncı olduğundan içinde un taşımış heryeri susam ve pislik içindeydi, şiddetli bir yağmurda aracı suya sokmuş o kadar kötü kokuyordu ki 3 gün binmedim arabaya. Sonradan yavaş yavaş normal hale getirmeye çalıştım.

Aracı ilk baktığım gün. Baktıktan sonra 2 gün düşündüm ve fiyatta ufak bir ikram yaptırıp almaya karar verdim.

Yazıdan da anlaşılacağı üzere mazın bi kardeşimizdi

Aracı alır almaz ilk fırsat bulduğum anda detaylı iç temizlik yapıldı ve kötü kokuları gidermek için 2 gün bekletildi. Daha sonra hemen kötü görüntülerden kurtulmaya başladım. Egzos kafasını söktürdüm bunu yaparken fiber difüzörden kurtuldum ve arka tampon ve ayna kapaklarındaki kaplamaları söktüm.

Dediğim gibi almadan 2 3 gün önce izmirde şiddetli bir yağmur olmuştu. Sahibi arabayla hafif yüksek suya girince sis lambaları su almıştı, onları söküp temizledim.

Bu arada bitik durumdaki lastikleride yeniledim

Yine kozmetikten devam ederek gözüme çarpan cam rüzgarlıklarını söktüm ve fiber yamuk yumuk duran marşpiyelleri söktüm. Fakat marşpiyelleri sökünce sağ tarafta ufak bir ezik olduğu gözüme çarptı ve çok garip bir malzemeyle yapıştırmışlardı, onları kazırken boyaya zarar vereceğini düşündüm ve madem söktüm yerine plastik marşpiyel takalım dedim. Marşpiyel biraz kaba olduğundan çok hoşuma gitmese de en azından plastik olduğun için takalım dedim.

Dışıyla ilgili hemen hemen yapacaklarım tamamlandı. Daha sonra leonlar da kronik sorun olan kapı içlerine el attım. Kapı içlerinden gelen ses yüzünden müzik dinlenmiyor neredeyse ve bu beni deli ediyordu. Bütün kapıları söküp ses yapıcak yerlere izolasyon yaptım ve çokta güzel oldu tık yok

Ve işlemleri tamamlayıp aracı bakıma verdim. Daha sonra pasta cila ve seramik kaplama yapıldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pasta cila seramik işlemleri tamamlandı tam keyfini çıkarma zamanıydı ama çokta uzun sürmedi

İşyeri otoparkında şerefsizin biri anahtarı takmış ve boyasız arabamı ön pardan sol ön kapının ortasına kadar çizmişti

Moralim alt üst oldu 1 hafta kafama taktım diyebilirim. Profesyonel birkaç yerle görüştüm birisi 2 parça için 4 bin, diğeri 2 bin lira fiyat verdi. O kadar para vermektense üzerine rütüş yapıp satarken fiyattan düşeyim dedim fakat daha sonra pasta cila işlemimi yapan ve eskiden beri tanıdığım çok eski bir abim ben bunu yaparım dedi. Anlattı bilgi verdi diğer profesyonel yerlerin yapacağını söylediği şeylerin aynısını anlatınca kafama yattım tamam dedim. başlangıçta çok güzel gitmesine rağmen beceremedi ve daha kötü hale getirdi diyebilirim, yani bu iş gerçekten çok çok ince işçilik ve bilgi gerektiriyormuş. Resimlerden belli olmasada şuan daha kalın ve kabartı bir şekilde gözüküyor. Kapı çok kötü olmasada ön çamurluk çok kötü oldu ve boya istiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç kendine gelmiş maşallah,herkesin zevki farklı tabi ama ilk resimdeki halini nasıl yakıştırmış önceki sahibi anlamadım...
    çiziği iyi bir detailingci daha güzel bir hale getirir diye düşünüyorum

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Off çizik çok kötü olmuş ya boyatmaktan başka çaresi yok sanırım
    90's

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O çizik yapılabilir boyasız ama götürdüğün kişi daha berbat hale getirmiş bi kere çok çok fazla rutuş boyası kullanmış vede düzgün yapılmamış.

Çiziğe ince şekilde en ince boya fırçası ile rutuş yapılıcak elin yatkın olmasi şart sırayla zımpara işlemi ve polisaj yakından bakmayınce belli bile olmaz.

Araca maşallah çizenin kulağını bi güzel çınlattım.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah nazar değmesin, güle güle kullanın. Araba resmen hayat dönmüş.
    Fotoğrafları görünce ben bile üzüldüm sizi tahmin bile edemiyorum. Allah bir daha yaşatmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşine koluna sağlık araba kendine gelmiş, maşallah çiziği kötü onarmışlar abi, kapı kurtarmış ama çamurluğa zımpara şart gibi. O çiziği yapanında allah belasını versin...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolu dolu küfür ettirdi o nasıl hareket ya geçmiş olsun

Şu haliyle de büyük oranda iyileştirilebilir, güzelce zımpara ve pasta ile moral bozucu olmaktan çıkar diye tahmin ediyorum

kazasız belasız

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba elinizde hayat bulmuş valla, maşallah. çizik için yapacak yorum yok malesef..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolun arkadaşlar, çizik için bu işlerden iyi anlayan bir kaç ustaya gösterdim, fotografdan pek belli olmuyor ama rengi tutturmak için o kadar çok zımpara-polisaj yapılmışki artık ön çamurluktaki boya incelmeye başlamış rengi açılmış diyebilirim. Şuan için tek çare lokal boyamak dediler ama onada girmek istemiyorum

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun
    Maşallah araca, konuya girdiğimde ilk fotoğrafları görünce çok üzülmüştüm, devamında adam etmişsiniz
    Çizikler maalesef oluyor, Kansız insan çoook.
    Allah beterinden korusun, keyifli sürüşler inşallah.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

es026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah elinizde aracın kaderi değişmiş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler