User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Alfa Romeo MiTo 1.6 JTD

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, yaptığınız uygulamaların hepsi yerli yerinde olmuş. Şuan 147'den sonra hayalim MiTo

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kelimeyle güzellik. Maaşallah Allah kaza bela vermesin.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin.

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullan. Bende de tjet var. Yaptıklarını ve yapacaklarını dikkatle inceliycem,
    Mesela led dönüşümünü bende düşünüyorum, arıza yakma durumu oldumu? Yakmamsı için birşey yaptınmı? Hangi marka hangi modeli kullanıyorsun.
    Amerikan park olayını yapmışsın sanırım, park/gündüz lambası aynı mı duruyor onu da led e cevirdinmi?

Mito cidden sert, sanırım yayları presledin nasıldır düşünemiyorum

Bende 2cm spacer taktım arkayı epey topladı yüksek olmasına rağmen, bu arada ön tampon ekin duruyormu ben onu yüksek halıle ara ara sürtüyorum, baya beceriklisin
    Şimdi, öncelik olarak LED değiştirirken benim yaptığım hata gerçi hata değil ben bulamamıştım bunların LED' e uygun yuvaları var onlar gerekiyor yoksa kendi halojen soketini bozarak yapıyorsunuz.

Arıza vs yakmadı bende. Model olarak çin sitesinden almıştım büyük indirim vardı yerde kutu gibi şeyler üstünde yazanı almıştım yani büyük ihtimalle arıza yakmaz buradan alıp takacaklarınız da Amerikan Park olayı bu araçlar da lanet bir şey o yanına çok fena uyuz oluyorum araçta PARK konumu yok yani ya far açıyorsun ya kapıyorsun.

Farlar açık ortama gittin kontağı kapattın farlar sönüyor, kapatıp tekrar açınca parkları açıyor açtığı parklar da sinyal olanı değil Gündüz Farını park olarak kullanıyor.

Amerikan Park' da bende ben yapmadığım için bilmiyorum araba çalıştığı zaman elektirik geliyor ve aktif oluyor farlar kapalıyken yanıyor menüden gündüz farını kapayınca sadece onlar aktif oluyor yani sıkıntılı bir mevzu ustası olur belki düzeltir orada ki sistemi uğraşıp güzel bir hale gelir.

Yani Park Sis yapıp gezilmiyor arabayla Altta ek yok bende şuan yada önce ki sahipleri kopardı onları o yüzden bilemiyorum onu ama tamponu vurmamayı başarıyorum sürekli basık araba kullandığımdandır belki

Bu arada teşekkür ederim.

Alıntı AEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah canım salıyormuyuz 206yla ama akşam saati mümkünse
    Eraycım canım benim, ben seninle akşam saati Fırına ekmek almaya bile gitmem Eyvallah yavrum.

Alıntı onre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, yaptığınız uygulamaların hepsi yerli yerinde olmuş. Şuan 147'den sonra hayalim MiTo
    Valla kronik sıkıntısı yok motor normal kroniksiz bir motor güzel yani araba bazı parçaları pahallı olabiliyor sadece geri kalanları normal de olabiliyor. Teşekkür ederim bu arada.

Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle güzellik. Maaşallah Allah kaza bela vermesin.
    Allah razı olsun, teşekkür ederim üstadım.

Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin.
    Eeyvallah allah razı olsun, teşekkürler.
    Otomobil Fotoğrafcısı

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CooLeqenD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi, öncelik olarak LED değiştirirken benim yaptığım hata gerçi hata değil ben bulamamıştım bunların LED' e uygun yuvaları var onlar gerekiyor yoksa kendi halojen soketini bozarak yapıyorsunuz.

Arıza vs yakmadı bende. Model olarak çin sitesinden almıştım büyük indirim vardı yerde kutu gibi şeyler üstünde yazanı almıştım yani büyük ihtimalle arıza yakmaz buradan alıp takacaklarınız da Amerikan Park olayı bu araçlar da lanet bir şey o yanına çok fena uyuz oluyorum araçta PARK konumu yok yani ya far açıyorsun ya kapıyorsun.

Farlar açık ortama gittin kontağı kapattın farlar sönüyor, kapatıp tekrar açınca parkları açıyor açtığı parklar da sinyal olanı değil Gündüz Farını park olarak kullanıyor.

Amerikan Park' da bende ben yapmadığım için bilmiyorum araba çalıştığı zaman elektirik geliyor ve aktif oluyor farlar kapalıyken yanıyor menüden gündüz farını kapayınca sadece onlar aktif oluyor yani sıkıntılı bir mevzu ustası olur belki düzeltir orada ki sistemi uğraşıp güzel bir hale gelir.

Yani Park Sis yapıp gezilmiyor arabayla Altta ek yok bende şuan yada önce ki sahipleri kopardı onları o yüzden bilemiyorum onu ama tamponu vurmamayı başarıyorum sürekli basık araba kullandığımdandır belki

Bu arada teşekkür ederim.
    Amerikan olayı sıkıntıymış. ki zaten istediğimden değil çünkü zaten gündüz lambası epey ısıtıyor camı benim derdimde onla cidden cok ısıtıyor dolayısıyla bende gunduz farını kapattım. Led uydurabilirsem oraya o zaman açıcam tekrar.

Sadece park yanmaması durumunu bende sevmiyorum arka stoplarda yansın istiyorum devamlı ama ona da yok çare sanırım değişik bir sistem var alfada.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikan olayı sıkıntıymış. ki zaten istediğimden değil çünkü zaten gündüz lambası epey ısıtıyor camı benim derdimde onla cidden cok ısıtıyor dolayısıyla bende gunduz farını kapattım. Led uydurabilirsem oraya o zaman açıcam tekrar.

Sadece park yanmaması durumunu bende sevmiyorum arka stoplarda yansın istiyorum devamlı ama ona da yok çare sanırım değişik bir sistem var alfada.
    Malesef amerikan park olayı sıkıntı gerçekten, onu led ile değiştirirseniz sorununuz çözülebilir diye düşünüyorum, 1 trilyonluk arabada bile park konumu vardır yani 50 milyarlık mitoda park konumu yok hayret bir şey ya
    Otomobil Fotoğrafcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Berkay,
    Güle güle kullan.
    Alıntı Berent.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birileri gerçekten çok farklı birşeylerin kafasını yaşıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu arada dün sanayiye gittim şu dediğim kırık çılgın ustamın yanına Arabayı bastıktan sonra aksım acaip şekilde titriyordu oda biliyordu bunu ve oda uyuz oluyordu dün şansa dükkan hem boş hemde tek başımızaydık genelde kalabalık oluyorduk oda gürültüyü sevmiyor çalışamıyor kafasını işe veremiyor neyse Ben gittim evden Filtre kitimi aldım ve sıfır Basınç Sensörü almıştım bunlarla gittik. Kolları sıvadık saat 9 gibi en son işi bıraktığımız zaman saat gece 2:30' du

Bir baktık ki benim arabamın motoru aşağı inmiş 2cm tabi her alan mazot atıp gezdiği için yine hammallık bize düşüyor klasik Söktük baktık yolcu tarafında ki parçalanmış idaretenlik içini doldurduk altlarına kalın pul koyduk 2.5cm yükselttik arabayı onun fotoğrafını çekemedim telefon şarjdaydı sürücü tarafıda kopmamış ama oda salmış zamanla kendini onuda doldurduk ve altına pullarını koyduk onuda aynı şekilde kaldırdık tur attık geldik çiçek titreme var ile yok arasında bir şey

Sonra Filtre kitimi toparlamaya geçtik konumu çok kötü yere çekmiştik idareten arkadaşımla sokakta alet adevat olmadan o Ampulleri değiştirdiğimiz zaman Neyse ona da giriştik oda içime sindi güzel oldu tam sisin açısında sisin oradan da coolerın oradan da gelse havayı ememilecek bir pozisyonda bakalım daha neler yapacağız Motor içi pis haftasonu onu da temizliyeceğim taşlamayın

Alıntı uqr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Berkay,
    Güle güle kullan.
    Kankacım teşekkür ederim, artık biraz benim içinde arşiv falan bakarsın ufkumuzu genişletelim
    Otomobil Fotoğrafcısı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz gibi piyasadaki bir çok kişi arabaya yağ bakımı bile yapmıyor o da gelince satıyor. Haliyle bakımsız araçlar da sizler gibi detaylara dikkat edenlere bir çok iş düşürüyor.

Aks sorunu ise basıklık ile alakalı. Araç ciddi düşünce aksların yatay düzlemde planlandığı açıda değil de aşağıya bombeli şekilde duracağı için çalışma şekli etkileniyor. Ömrü de azalıyor. Bu sorunu nasıl çözeceksiniz ayrıca takip ediyorum
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi piyasadaki bir çok kişi arabaya yağ bakımı bile yapmıyor o da gelince satıyor. Haliyle bakımsız araçlar da sizler gibi detaylara dikkat edenlere bir çok iş düşürüyor.

Aks sorunu ise basıklık ile alakalı. Araç ciddi düşünce aksların yatay düzlemde planlandığı açıda değil de aşağıya bombeli şekilde duracağı için çalışma şekli etkileniyor. Ömrü de azalıyor. Bu sorunu nasıl çözeceksiniz ayrıca takip ediyorum
    Sormayın, Cam Sileceklerini bile ben değiştirdim onlar bile içler acısıydı her aldığım arabaya para harcamıcam diyorum binicem diyorum bir türlü başaramıyorum

AKS Sorununu çözdük işte dediğim şekilde yanlış anladınız büyük ihtimalle, Motorum olması gereken konumundan aşağıya düşmüştü 2.0cm falan bizde bunu aralarını doldurarak ve altına kalın pul koyarak 2.5 Yukarı kaldırdık bu sayede arabanın aks titreşimiyle sorunu minimuma indi. Öncesinde beşik gibi sallanıyordu 2. vitesin altlarında şimdi var ile yok arasında bir şey. Motor aşağıdayken titriyordu şimdi yukarı kaldırdık motoru ve titreşim kesildi
    Otomobil Fotoğrafcısı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CooLeqenD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sormayın, Cam Sileceklerini bile ben değiştirdim onlar bile içler acısıydı her aldığım arabaya para harcamıcam diyorum binicem diyorum bir türlü başaramıyorum

AKS Sorununu çözdük işte dediğim şekilde yanlış anladınız büyük ihtimalle, Motorum olması gereken konumundan aşağıya düşmüştü 2.0cm falan bizde bunu aralarını doldurarak ve altına kalın pul koyarak 2.5 Yukarı kaldırdık bu sayede arabanın aks titreşimiyle sorunu minimuma indi. Öncesinde beşik gibi sallanıyordu 2. vitesin altlarında şimdi var ile yok arasında bir şey. Motor aşağıdayken titriyordu şimdi yukarı kaldırdık motoru ve titreşim kesildi
    Sorun çözüldüyse süper bu şekilde çözmüş olduğunuzu kaçırmışım.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evet sözümüzü tuttuk semtten @Bayrampaşalı abimin yanına gittim sıvadık kolları güzelce gerekli yerlerini kapattık başladık temizlemeye yağ kapağı falan normal de sarıymış kirden belli olmuyordu tabi Neyse Gittik yıkadık bir güzel sıcak suyla kirlerinden arındırdık;

Sonra tabi ki tekrardan @Bayrampaşalı abim kırmadı yaptı güzelliğini Bekir abimizin yanına götürdü arabamı "Adam yaa " Neyse bıraktık arabamızı bekir abiye dün cumartesi alacağız arabamızı bekir abi uğraşacakmış biraz arabayla düzgün bir şey olsun dedi ve bıraktık paket tarzında olmayacak araba neyse uzatmıyım cümleyi her şey çok güzel olacak

Otomobil Fotoğrafcısı

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mal boncuk
    Güle güle kullan canısı kazasız belasız dahada güzel yapcaz onu

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gule gule kullanin guzel arac
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bayrampaşalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mal boncuk
    Güle güle kullan canısı kazasız belasız dahada güzel yapcaz onu
    Eyvallah canısı tişikkirlir

Alıntı Ertug_T. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gule gule kullanin guzel arac
    Teşekkür ederim, allah razı olsun yavaş yavaş güzelleştircez daha da
    Otomobil Fotoğrafcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turbo intercooler borusu

Selamlar,

Benim aracımda da boru ile ilgili problem var. Turbo soğutucusundan (intercooler dan) çıkıp ta emme manifolduna doğru (gaz kelebeğine doğru) giden hortum/boru da bir adet çatlak var. Tam da emme manifolduna bağlanan tarafta yani sert plastik olan tarafta çatlak. Sizin mito da ağar egzoz fabrikasında yaptırdım demişsiniz metal ve kaynaklı benzer bir boru. Ben de benim 159 için herhangi bir egzozcuda böyle bir işlem yaptırabilir miyim? Bunu yapan özel bir yerler mi vardır yoksa? Tabi bir de sizin işlem için ne kadar masrafı tutmuş idi?
    Konu pilot.5 tarafından (30-06-2018 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim kazasız belasız, çok güzel oldu baykuş

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun maşallah çok güzel olmuş
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben konuyu gözden kaçırmışım berkay hayırlı olsun araba çiçek gibi maşallah Allah kazasız belasız tadını alarak kullanmayı nasip etsin
    '14 Seat Leon TDI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler