User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Romeo MiTo 1.6 JTD

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Alfa Romeo MiTo 1.6 JTD

Herkese selam,

Bundan önce 1.6 TDCi Fiesta S' im vardı tam yaptım oh dedim ki yakın arkadaşım istedi kıramadım verdim neyse ne alıcaz ne alıcaz dedik dizel olsun az yaksın dedik; DS3 lere baktık yok, Megane Coupelere baktık yok hepsi fiyatta maşallahları var sağolsunlar Yine daldık ***** sitenin akışına ne var ne yok dizel 3K falan ne var ne yok şansımıza bu '11 1.6 JTD Mito geldi araştırdık ettik baktık sorun sıkıntı yok Alfa Romeo denince sıkıntılardan hep bahsedilir çünkü neyse bunda öyle bir şeyler yokmuş allahtan gittik baktık aldık geldik şükür Biraz bol fotoğraf olacak ama neyse hadi hikayeye geçelim;

Aldığımız gün önce ki sahipleri nasıl yaptılar bilmiyorum ama baya bir delmişler plakalık yerini dertleri neydi çözemedim Ön Panjurda eksik vardı dedik böyle olmaz ön panjur alcaz.

Tabi almaya gittiğim zaman şans işte intercooler sizlere ömür oluyor yan tarafından komple patlıyor ne yapıcaz edicez fiyattan düştük gittim custom 7 Lt cooler yaptırdım Kale Radyatörde güzel bir şekilde. Coolersız gelirken güzel bir şekilde arkamız kapkara oldu

Sonra gittik Coolerımızı taktık mavi silikonlarımızla beraber çok güzel bir görüntü verdiler

Sonra tabi aksiliklerin ardı arkası kesilmiyor kelepçeler patlıyor, kelepçe alıyorum. Hortumlar patlıyor hortum alıyorum da komple boruyu ortadan ikiyi ayırmak nedir insafsız

Sonra ne yapıcaz edicez derken dedik bu böyle olmayacak orjinal koysak yine patlıcak bari düzgün kaliteli bir şey olsun deidk Ağar Egzozun fabrikasına gittim orada ki ustalar ile konuştum rica ettim biraz zor olsada parçamızı aynı şekilde yaptırabildim 5 parça bozulmuş yaparken ama yaptı getirdi sağolsun

Sonra ne yapalım edelim derken sanayide çok kral çılgın bir usta ile tanışıyoruz ve sohbet muhabbet derken aramız baya iyi oluyor turboyu map sensörünü falan herşeyi söktük temizledik maksat arabamız düzgün olsun dedik

Aldığım kişi ön cam dahil komple film yaptırmıştı ama ne yazık ki ön cam acaip koyu olduğu için göremiyordum belki de ucuz malzemeydi bilmiyorum onu söktük rahatladık derken yanlar kaldı ama mecbur arabaya teyp koyduk otopark yok dışarda kalıyor patlatmasınlar gözükmediği için çıkaramıyoruz..

Bu çıkan film yan camların aynısı kaç numara çözemedik sanırım 2 veya 3 numara olabilir.

Bizde ki orjinal Teybe aux yapalım dedik başaramadık ne yapıcaz edicez normal ucuz teyp alayım dedim ama kardeşimiz sağolsun abi olmaz öyle Pioneer Double alıcaz dedi gittik AVH-x4550Dvd serisini bulduk uyguna aldık taktık BT olmaması kötü ama değiştiririz ileride tekrardan yapacak bir şey yok usb aux yetiyor şimdilik

Sonra dedik far ampullerimizi değiştirelim Led yapalım modaya uyalım dedik çinde ucuzluk vardı uzun kısa komple aldık filtre kiti aldık düzgün hava çeksin dedik bitmiş halinin fotoğrafını çekmeyi unuttuk yorgunluktan

Farlara da güzelcene ayar çektik ledlerin performansını pek beğenmedim daha güçlü bir şeye geçmek istiyorum önerisi olan olursa sevinirim ayrıca

Sonra arabanın arkası eski egzozu ile bir kararıyordu ki yıkatıp gaz bastığım gibi simsiyah oluyordu dedik buna para dayanmaz Ne yapıcaz aşağı doğru bakan bir kafa takalım bari yere vursun duman ki beni kurtardı şuan sıkıntım olmuyor kap kara gibi Burda da Ledden önce ki sarı ampullerim var çok seviyordum ama herkes bıdı bıdı yaptı çıkarda çıkar diye onlar yüzünden lede geçtik

Sonra dedik araba yüksek bunu biraz basalım gittik şirinevlerde bilinen bir abimin yanına bastık güzel oldu sadece biraz sert mitoların yapısı sertmiş ilerde coille yumuşatıcam arabayı şuan Pist arabası gibi aynı

Sonra arabaya basınç saati almam gerekti bir tane tam mekanik 2 barlık saatim vardı ama yetmiyordu nasıl oluyorsa araba 3.2 bar basıyordu kimse inanmıyordu Herkes yanlıştır falan diyordu ama mekanik ile baktık yine aynı oldu Dedik çinden alalım dedim 3 barlık bir saat birde o gelene kadar mekanik dediğim saati aldım onunla takılcaktım ama çok ses yapıyordu sessizini bulsam onuda koyacağım arabaya aynı zamanda

Buda gelen saatimiz güzel oldu ama yavaş sanki biraz bana öyle geldi

Arabanın tek bir yanına uyuz oluyordum oda 17 jantların devasa çamurlukların içinde kaybolup gitmesine bir arkadaşıma rica ettim sağolsun bana 2.5cm lik Flanş hazırlayıp hediye etti Ve gerçekten araba şimdi çok iyi oldu çok beğendim 18-19" Janta geçme planım vardı kafamdan uçup gitmeye başladılar ama yapabilirim o anki piskolojime bağlı tabi

Konu CooLeqenD tarafından (12-03-2018 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.
    Otomobil Fotoğrafcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bunlar da önce ki kendi çekmiş olduğum Profesyonel Fotoğrafları, arabanın bitiminine az kaldı sonra tekrardan çekeceğim fotoğraflarını çok fotoğraf oldu ama mazur görün inşallah sıkılmamışınızdır okurken Tek posta yetmedi fotoğraflar bunlar da konumun içinde kalsınlar

Otomobil Fotoğrafcısı

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim maşallah araç da güzel işlemlerde güzel olmuş.
    Ama cooler arabanın bakışını cok değiştirmiş, siyaha boyasan tabi oluyorsa, çok daha şık olur bence.
    Tekrar masallah güle güle kullan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim maşallah araç da güzel işlemlerde güzel olmuş.
    Ama cooler arabanın bakışını cok değiştirmiş, siyaha boyasan tabi oluyorsa, çok daha şık olur bence.
    Tekrar masallah güle güle kullan.
    Teşekkür ederim bende tam tersine onun orada duruşunu ve dikkat çekişini seviyorum Millet bakıp konuşması hoşuma gidiyor sonuçta içerde orjinal yerinde ve dışarıdan belli oluyor sadece
    Otomobil Fotoğrafcısı

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın, çok güzel duruyor.

cooler konusu nokta atışı olmuş, bence bu haliyle de bir başka vahşi gözüküyor. Söylemesi ayıp, benim tjet mito'ya çok benzer bir uygulamayı yeni yaptım, ondan bu noktada biraz taraflı konuşuyor olabilirim

Orjinal cooler'ın sadece 3.4lt olması ise epik fail, 7lt cooler'ın farkını eminim ki hissetmişsindir.

alçaltılmış hali ile ön tampona dikkat et derim hocam, standart hali bile bazen insanın içini cızlatacak şekilde sürtebiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın, çok güzel duruyor.

cooler konusu nokta atışı olmuş, bence bu haliyle de bir başka vahşi gözüküyor. Söylemesi ayıp, benim tjet mito'ya çok benzer bir uygulamayı yeni yaptım, ondan bu noktada biraz taraflı konuşuyor olabilirim

Orjinal cooler'ın sadece 3.4lt olması ise epik fail, 7lt cooler'ın farkını eminim ki hissetmişsindir.

alçaltılmış hali ile ön tampona dikkat et derim hocam, standart hali bile bazen insanın içini cızlatacak şekilde sürtebiliyor.
    Abim teşekkür ederim, valla tamponsuz dolaştım 1 gün çocukların bir bakışı var arabaya bir birlerine vuruyorlar bak bak diye büyükler bir değişik bakıyor bu ne böyle gibi değişik oluyor cidden JTD' nin orjinal ölçüsü 3.4 Lt mi ?! Oha! Ben 7 Lt yaparak önünü baya bir açmışım o zaman

Şuan bazen ön tampon sürttüğü oluyor ama yüksek halide kötü duruyor namussuzun Teşekkür ederim tekrardan.
    Otomobil Fotoğrafcısı

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brom maşallah.Allah kaza bela vermesin,şimdi dumanlı vagvag ‘lar düşünsün
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brom maşallah.Allah kaza bela vermesin,şimdi dumanlı vagvag ‘lar düşünsün
    Eyvallah canısı, bu hafta gidecek araba yazılıma inşallah görücez bakalım düşüncekler mi düşüncek miyim
    Otomobil Fotoğrafcısı

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Berkay çok hoş duruyor herşey yerli yerinde Allah nazarlardan saklasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Berkay çok hoş duruyor herşey yerli yerinde Allah nazarlardan saklasın
    Eyvallah reis allah razı olsun, ufak ufak yapmaya çalışıyorum kimse yapmıyor bu arabayı ben çözemedim yani
    Otomobil Fotoğrafcısı

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayranlıkla tek solukta okuduğum bir başka konu daha Emeğiinize sağlık

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin. 2.5 cm spacer bile yetmeyecek gibi neredeyse, demek ki jantlar komple içerdeymiş
    Egzoz da göze batmıyor, bence güzel olmuş. Maşallah

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mito görünce bı hoş oluyorum Allah kaza bela vermesin destek ihtiyaç vs olursa hiç çekinmeyin

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifli bir araca sahipsiniz hayırlı uğurlu olsun. Standardın aksine hem şık hem tatlı hem spor hem de ekonomik genç arabası Basıklık hariç her şey nokta atışı olmuş. O konuda da çok mito görmedim ama yaylı mito QV gerçekten sertti. Custom coil veya press o halinden daha sert yapmıştır sürüş konforunu etkiler baya. İyi marka coilover aracın kaderini değiştirir. Seviyorsanız daha bir bağlanırsınız.

Bu arada kocatepe'de neredesiniz? Mesaj yazarken gördüm. Baba ocağı kartaltepe Komşuymuşuz. Gelince canlı görmek isterim. Kazasız belasız binin.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel makina maşallah. Custom boruyu yapan konuşturmuş, iç çapı eskisi ile aynı mı ?

Özelden cooler'ın maliyetini yazarsan sevinirim. Çok güzel duruyor araç içten birkaç foto eklesen süper olur. Kazasız belasız.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kankam Allah kaza bela vermesin. İşini biliyorsun sen, güle güle kullan.

Yüksek kalmış araba, daha da bas.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayranlıkla tek solukta okuduğum bir başka konu daha Emeğiinize sağlık
    Teşekkür ederim allah razı olsun, sıkılmadan okutabildiysem ne mutlu bana

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin. 2.5 cm spacer bile yetmeyecek gibi neredeyse, demek ki jantlar komple içerdeymiş
    Egzoz da göze batmıyor, bence güzel olmuş. Maşallah
    Çok lanet bir çamurluğu var ya kocaman 18-19 ile zor dolacak çamurluğu 245 falan anca yani Egzoz işine bir şekilde belki el atabilirim görüntü açısından güzelleştirmek adına başka bir şey yapabilirim. Bu arada teşekkür ederim.

Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mito görünce bı hoş oluyorum Allah kaza bela vermesin destek ihtiyaç vs olursa hiç çekinmeyin

http://i.hizliresim.com/rOv4l1.jpg
    Allah razı olsun, Whatsapp' da MiTo Grubu var isterseniz sizi oraya da alabilirim, sizinde her hangi bir desteğe ihtiyacınız olursa sizde çekinmeyin.

Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli bir araca sahipsiniz hayırlı uğurlu olsun. Standardın aksine hem şık hem tatlı hem spor hem de ekonomik genç arabası Basıklık hariç her şey nokta atışı olmuş. O konuda da çok mito görmedim ama yaylı mito QV gerçekten sertti. Custom coil veya press o halinden daha sert yapmıştır sürüş konforunu etkiler baya. İyi marka coilover aracın kaderini değiştirir. Seviyorsanız daha bir bağlanırsınız.

Bu arada kocatepe'de neredesiniz? Mesaj yazarken gördüm. Baba ocağı kartaltepe Komşuymuşuz. Gelince canlı görmek isterim. Kazasız belasız binin.
    Belki bir çılgınlıklı marka olmasa bile hazır y.dışından falan set halinde coil alabilirim. Basıklık konusuna gelince yüksek sürmek garip geliyor böyle bile yüksek ama yapabileceğim bir şey yok tampon ve şuanlık aks izin vermiyor zaten hehe Eski Kocatepe Stadının oradayım ben, gelirseniz ve görmek isterseniz buradan veya face vb yerden iletişime geçebilirsin Teşekkür ederim bu arada.

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel makina maşallah. Custom boruyu yapan konuşturmuş, iç çapı eskisi ile aynı mı ?

Özelden cooler'ın maliyetini yazarsan sevinirim. Çok güzel duruyor araç içten birkaç foto eklesen süper olur. Kazasız belasız.
    Custom boru OEM kaçlıksa yaptığı da o şekilde yapıldı. Cooler' ı 700' e yaptırmıştım zamanında Teşekkür ederim. İçten şuanlık yok içini temizleyip kuaför yapıp fotoğraflarını çekeceğim araç biraz ilgisiz bırakılmış

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kankam Allah kaza bela vermesin. İşini biliyorsun sen, güle güle kullan.

Yüksek kalmış araba, daha da bas.
    Yapıyoruz işte kanka be bi ince, aynen yüksek kaldı Coil yok pressle bu kadar birde aks sıkıntı yapıyor bana onu çözünce belki çok az daha alabilirim pamps
    Otomobil Fotoğrafcısı

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullan. Bende de tjet var. Yaptıklarını ve yapacaklarını dikkatle inceliycem,
    Mesela led dönüşümünü bende düşünüyorum, arıza yakma durumu oldumu? Yakmamsı için birşey yaptınmı? Hangi marka hangi modeli kullanıyorsun.
    Amerikan park olayını yapmışsın sanırım, park/gündüz lambası aynı mı duruyor onu da led e cevirdinmi?

Mito cidden sert, sanırım yayları presledin nasıldır düşünemiyorum

Bende 2cm spacer taktım arkayı epey topladı yüksek olmasına rağmen, bu arada ön tampon ekin duruyormu ben onu yüksek halıle ara ara sürtüyorum, baya beceriklisin

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

AEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah canım salıyormuyuz 206yla ama akşam saati mümkünse
    Zirve hala tek kişilik...
    Adalet bakanı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler