User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1994 Corolla 1.6 aldım.Yorumlarım...

RoverT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1994 Corolla 1.6 aldım.Yorumlarım...

1991 200 E Mercedes w124'ümüzü 25.000 e sattıktan sonra yeni araç arayışına girdim.Bütçemiz 18.500'dü.Arkadaşımdaki 96 GLi araçtan etkilenerek bu aracı alma girişiminde bulundum.

Orjinal 94 Japon montaj en boş donanım bir araç.Senelerce Antalya-Burdur arası kullanılmış,2004,2007 arası kullanılmamış sokakta yatmış,haliyle ufak tefek çizikleri!(sol tarafta boydan boya anahtar çiziği) tavanda ve kaputun ufak kısmında güneş yanığı bulunan bir araç haline gelmiş.Arabada çürük yok ama sürücü kapısında boya kalkması olmuş.Arka tamponda ufak bir çatlak var.600 tl civarı masrafı var.Değişen yok.Sol ön çamurluğu boyanmış.Arabanın lifte kaldırılınca görünen yüzü ise gerçekten 2008-2009 bir araba gibi pas lekesi dahi yok.Mercedeste çok çekmiştim çürükten.Uzunca bir zamandır tutulan bakım kayıtları da araçla beraber geldi.Hasar kaydı yok.

19.500'den ilana koyulmuş.Pazarlıkla 18.000'e aracı aldık.Dışının aksine içi oldukça temizdi.Döşemeler,torpido panzidotlar ilk günkü kondisyonuna yakın bir vaziyetteydi.Aracın 279bin kmde olduğunu da unutmamak lazım.

Araçta ne gibi eksiklikler vardı?

-Morarmış cam filmleri(Söküldü)
    -lpg regülatörünün değişmesi gerekiyor.Araç kapalı iken manifolda gaz kaçırıyor.
    -Ön kapı hoparlörleri arızalı.
    -Arka tampon,ön tampon,arka spoyler,sürücü kapısı bel altı boyanması gerekiyor.
    -Motor kulağı hafiften gidici gibi karosere vibrasyon veriyor.
    -Üzerinde kışlık Hankooklar vardı.yazlık Barum Brillantis 2 aldım.

Arabanın artıları;

-Bağımsız süspansiyon yol tutuş çok iyi değil ama yeterli.
    -114 hp 145 Nm 4AFE 16 valf Enjeksiyonlu motor 1050 kg arabayı uçuruyor.
    -Konforlu fakat sınıfına göre w124 konforu doğal olarak yok ben çok özlerim diye düşündüm bu araba da çok takoz değilmiş.
    -1000-4000 rpm arası arabaya herşeyi yaptırmak mümkün yarış vs. bir olaya girişmedikten sonra yüksek devir çevirmeye lüzum yok.
    -Düz sistem Lpg olmasına rağmen Lpg uyumu gerçekten iyi.
    -Bagaj Lpg olmasına rağmen yeterli.
    -Arka yaşam alanı sınıfa göre çok geniş.5 kişi bile rahatlıkla yolculuk yapabiliyor.Diz mesafesi güzel.
    -Üst hızlarda aracın hakimiyeti gayet iyi.Mercedes kadar rahat hız yapabiliyorum.Ta ki ayağımı frene atana kadar.
    -Çok hoş bir egzos sesi var.Hala üzerinde fabrikanın koyduğu egzos mevcut.
    -Kekremsi dolmuş kornasına benzer kornası hoşuma gitti.
    -Araba 2 aydır bende bir sıkıntısını görmedim henüz aldığım halinde gelenler dışında.Şuanlık sağlam bir izlenim verdi.Zaten yağ su eksilmiyor.
    -Sağından solundan trim(parça) sesi gelmiyor.
    -Vites geçişleri,direksiyon,debriyaj,gaz pedalı hissiyatı güzel.
    -Yakıt gayet düşük Ş.içi 9-10 litre Uzun yolda 6 litre yakıyor.Lpgli olunca da gerçekten cebe zarar vermiyor araç.
    -Rüzgar sesi yalıtımı fena değil.

Gelelim eksi noktalara;

-Yalıtım zayıf 3000 devirden sonra bariz duyuluyor motor sesi.Yoldaki küçük taşların gövdeye çarpmasını duyabiliyorum.C-Elysee kadar olmasa da genel anlamda bir teneke hissiyatı var.
    -Frenleri bu araba için gerçekten yeterli değil.Kötü lastik veya kışlıklar olunca üzerinde zaten deli gibi kızaklama eğiliminde.Frenleri zayıf sürekli motor freninden yararlanmakta,takip mesafesine dikkat etmekte yarar var.
    -Orjinal parçaları sanılanın aksine pahalı.Yan sanayi parçalarının yarısı çok adi malzemelerden imal edilme.
    -Kaporta çürümeye karşı dayanıklı olsa da küçük darbelere karşı zayıf.Özellikle kaput üzerine birisi otursa çöküyor.
    -A sütunları dönüşlerde görüşü etkiliyor.
    -Kronik Distiribütör arızası varmış.Benden önceki sahibi yenilemiş.Fiyatı epey tuzlu.
    -Araba donanım fakiri bir de üzerine XLi olunca Merkezi kilit ve Hidrolik direksiyon dışında donanımı yok.
    -Araba sağlam diye kullanıcılarının yüzde 70'i emin olun yağını bile zamanında değiştirmiyorlar.Alırken dikkatli incelemek lazım mutlaka bu kasadan anlayan bir ustaya göstermek gerekli aracı.
    -Kaza geçirdiği zaman geri toplayınca genellikle araba kazalı olduğunu belli ediyor karoser zayıf olduğu için.
    -Torpido aydınlatması yok.
    -İki kollu Xli,Xei direksiyonu çok çirkin.
    -Yol tutuş fena değil ama virajlarda yana yatma mevcut korkutucu düzeyde değil.
    -Arabanın kendi 2.El değeri ülkemizdeki her araç gibi yüksek ama satıyorum desem 2 bin tl fazlasını veren var.

Aldığımdan beri neler yaptım?

Motor yağı 10/40 ,Şanzıman yağı 75-90 ,4 buji,Hava Filtresi,Yağ filtresi,Lpg ayarı gibi periyodik bakımlarını yaptık.Cam filmleri morarmıştı söktük.Malesef buz çözücü de biz filmi sökmeden önce hakkın rahmetine kavuşmuş.hepsi 250 Tl kadar tuttu.

4 lastik sıfır 2018 üretim 185/60/14 Barum Brillantis 2 koydum.650 tl.Lastikler güzelmiş kızaklama olayı bitti.

Neler yapacağım?

Boya işleri yapılacak 400 civarı, Motor kulağı değişcek işçilikle 200,Lpg regülatörü 150 tl işçilikle,ön camlar elektirikliye çevrilecek tahmini 250 tl, cam filmi takılacak 200tl,Klima takılacak 2000 tl, güzel bir eksoz nikelajı 75-80 tl ,Yalıtım bilinmiyor ,kmsi dolmuştur diye düşündüğüm buji kabloları 130 tl.
    Konu RoverT16 tarafından (24-04-2018 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit:görsel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimler görünmüyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, motoru tabir-i caizse saat gibidir. Çok rahatlıkla 700-800 bin kmler görenler var.
    Sizinki boş değil, daha boşları da var. Merkezi kilitle hidrolik bile yok
    98 yılında sıfır 1.3 Xei almıştık, 1.6 olanına paramız yetmemişti. Babam ne de olsa aynı araba diyip 1.6 olanıyla kapışıp geçildikten sonra 1.6sını almak için satmıştı.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en sevdiğim kasalardandır 97 de sıfır 1.6 gli otomatik almıştı babam icinden inmek istemezdim , ciddi sorunsuz sağlam araçlar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1994 model toyota camry im vardi 230k mil mi neydi satmistim. Seni beni gomer eski toyotalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese çok teşekkür ederim
    Konu RoverT16 tarafından (24-04-2018 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit:görsel ilk metne alındı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yükledim hocam .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimler görünmüyor.
    Yükledim hocam.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, motoru tabir-i caizse saat gibidir. Çok rahatlıkla 700-800 bin kmler görenler var.
    Sizinki boş değil, daha boşları da var. Merkezi kilitle hidrolik bile yok
    98 yılında sıfır 1.3 Xei almıştık, 1.6 olanına paramız yetmemişti. Babam ne de olsa aynı araba diyip 1.6 olanıyla kapışıp geçildikten sonra 1.6sını almak için satmıştı.
    1.3 çok baktım onun da düzgününü bulamadım klimalı bulmuştum fiyatta anlaşamadık bu denk geldi 1.6 için boş olmasına değermiş

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en sevdiğim kasalardandır 97 de sıfır 1.6 gli otomatik almıştı babam icinden inmek istemezdim , ciddi sorunsuz sağlam araçlar
    Gli gerçekten başka güzel

Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1994 model toyota camry im vardi 230k mil mi neydi satmistim. Seni beni gomer eski toyotalar.
    700binde corolla var sakaryada kapak açmamış üstelik lpgli inanmak güç geliyor gerçekten .Eski japonlar sağlammış.

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar öncelikle yeni arabanız hayırlı olsun. Babam sayesinde 8 yıldır bizde aynı kasa 94 model 1.3 XL modeline sahibiz. Kullanıcısı olarak 1.6 almanız en mantıklı hareketiniz olmuş. Muadil fiyatlarda alınacak en mantıklı arabayı almışsınız. Distiribütör arızasını ilk kez sizden duyuyorum, bu araba sayesinde hayli insan tanıdım hiçbiri bu şekilde bir söylemde bulunmadı. Ekstra olarak gösterge,tavan,ön göğüs ve bagaj aydınlatması gerçekten zayıftır. Bu bölümleri led ile güncellemenizi tavsiye ederim.
    Çeyrek Mühendis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle binin, ön takıma dikkat edin dayanıksızdır bam güm girip çıkılan yerlerde özellikle.
    Frenleri hakikaten iyi değil maalesef en büyük eksisi belkide corollanın
    Ön tutuş limiti düşüktür çok çabuk kafadan kayar hatta çok sert ani hamlelerde arkasının hafifliğinden ötürü arkasınıda çabuk bırakıyor dikkat etmek gerekir
    En büyük eksileri bunlar bence, bunların dışında çook güzel arabadır. Allah kaza bela vermesin Maşallah..
    Konu Octavia RS tarafından (24-04-2018 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerlendirme keyifli olmuş gule gule kullanin hayirli olsun.15 -16 ya doğan almak gibi bir saçmalık yapmadığınız içinde sizi ayriyeten tebrik ederim
    Konu E46 tarafından (24-04-2018 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hep binmek istediğim araba merak ediyorum nedense , sokakta vardı direksiyonu ne zaman görsem aklıma Elmır gelir

Konu Emrecan-R tarafından (24-04-2018 Saat 21:16 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyif kaçırmak veya felaket tellallığı yapmak istemem ama lpg regülatöründen çekeceğiniz var..

Aykut106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyetsiz gunlerimin kahramani.1. 2. Viteste sara sara giderdi😁 alt devirde basinca egzozdan deisik bi ses geliyodu cok guzeldi oda)japon montajin ic dosemede kapi kolu yerleri braz dha degisik fotolarinda gorunmuyor gerci.birde japonlarin camurluk sinyali yok, parklarin yandigi kisimda turuncu bir cikintisii oluyor.ustundekiler 94 sonrasinin sanirim ole hatirliyorum.zaten 4 afe ekonomii icin yapilmis. 160 lik 4ageler burda yok ama onlarda efsane)

Gule gule kullanin.
    T r u t h i n e n g i n e e r i n g

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakk. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle yeni arabanız hayırlı olsun. Babam sayesinde 8 yıldır bizde aynı kasa 94 model 1.3 XL modeline sahibiz. Kullanıcısı olarak 1.6 almanız en mantıklı hareketiniz olmuş. Muadil fiyatlarda alınacak en mantıklı arabayı almışsınız. Distiribütör arızasını ilk kez sizden duyuyorum, bu araba sayesinde hayli insan tanıdım hiçbiri bu şekilde bir söylemde bulunmadı. Ekstra olarak gösterge,tavan,ön göğüs ve bagaj aydınlatması gerçekten zayıftır. Bu bölümleri led ile güncellemenizi tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim Ben baya bir kullanıcıdan duydum.Bagaja çektim kadrana da benden önceki sahibi çekmiş iç kısım kaldı bi tek.

Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle binin, ön takıma dikkat edin dayanıksızdır bam güm girip çıkılan yerlerde özellikle.
    Frenleri hakikaten iyi değil maalesef en büyük eksisi belkide corollanın
    Ön tutuş limiti düşüktür çok çabuk kafadan kayar hatta çok sert ani hamlelerde arkasının hafifliğinden ötürü arkasınıda çabuk bırakıyor dikkat etmek gerekir
    En büyük eksileri bunlar bence, bunların dışında çook güzel arabadır. Allah kaza bela vermesin Maşallah..
    Teşekkür ederim. iki kez sert çukura düştüm amortisör kuleden fırlayacak sandım birinde.w124 Mercedesle geçsem böyle bir tepki vermezdi eminim. Limitlerde araba biraz rodeoculuk oynatıyor

Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerlendirme keyifli olmuş gule gule kullanin hayirli olsun.15 -16 ya doğan almak gibi bir saçmalık yapmadığınız içinde sizi ayriyeten tebrik ederim
    Teşekkür ederim Zamanında doğana da bindim ama 9 bine tempra motorlu memur arabası tipli bişeydi. her malın ederi belli. 15 e doğan almak bence bu corollayı 30 a almak gibi bişey olurdu.

Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep binmek istediğim araba merak ediyorum nedense , sokakta vardı direksiyonu ne zaman görsem aklıma Elmır gelir

Valla gıcığım o direksiyona Direksiyon dışında her b.ka benziyor.Ucuza bulsam 3 kol gli direksiyona geçeceğim.

Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyif kaçırmak veya felaket tellallığı yapmak istemem ama lpg regülatöründen çekeceğiniz var..
    Estağfurullah hocam ne gibi mesela önlemimizi alalım.Ona göre çözüm üretelim.

Alıntı Aykut106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz gunlerimin kahramani.1. 2. Viteste sara sara giderdi�� alt devirde basinca egzozdan deisik bi ses geliyodu cok guzeldi oda)japon montajin ic dosemede kapi kolu yerleri braz dha degisik fotolarinda gorunmuyor gerci.birde japonlarin camurluk sinyali yok, parklarin yandigi kisimda turuncu bir cikintisii oluyor.ustundekiler 94 sonrasinin sanirim ole hatirliyorum.zaten 4 afe ekonomii icin yapilmis. 160 lik 4ageler burda yok ama onlarda efsane)

Gule gule kullanin.
    Evet 3 te bile sarıyor bazen Sinyallerim değişmiş çin malı bişey takmışlar saçma sapan duruyor onlara da el atma durumum olur ilerde Araba ekonomi setup yapılmış neredeyse turbo dizel gibi canlı alt devirler var. Üst devirlerde 6000 binde herşey bitiyor zaten. Teşekkür ederim
    95 MKI Rover 420 Gsi,93 Renault 9 Spring ,04 Ford Connect Lwb 90ps,93 Tofaş Doğan Sl, 91 Mercedes-Benz 200 E,Şuan:94 Toyota Corolla 1.6 XLi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sefer regülatör değiştirdik, 1 sefer tamire gitti geldi, 'ağabey 50 km benzinle s2000 gibi gazlıyosun sonra gazını atıp geziyosun' görevleri yapıldı ancak düzene ulaştı araba.. Yerinizde olsam modeli eskiyse söker atarım, ucuzundan bi atiker takar keyfime bakardım.. Pişmanız

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ergenliğimin gençliğimin ne kadar çilesi varsa çekmiştir 1.6 GLİ'si var babam hala biniyor kopamıyor adama ne arabalar gösterdiysem ben mutluyum diyor Maşallah aracınızada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sefer regülatör değiştirdik, 1 sefer tamire gitti geldi, 'ağabey 50 km benzinle s2000 gibi gazlıyosun sonra gazını atıp geziyosun' görevleri yapıldı ancak düzene ulaştı araba.. Yerinizde olsam modeli eskiyse söker atarım, ucuzundan bi atiker takar keyfime bakardım.. Pişmanız
    Pazartesi gidecek tüpçüye bakalım ondan sonra bir karar verelim

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergenliğimin gençliğimin ne kadar çilesi varsa çekmiştir 1.6 GLİ'si var babam hala biniyor kopamıyor adama ne arabalar gösterdiysem ben mutluyum diyor Maşallah aracınızada
    Çok teşekkür ederim. Gli'ler bir başka gerçekten
    95 MKI Rover 420 Gsi,93 Renault 9 Spring ,04 Ford Connect Lwb 90ps,93 Tofaş Doğan Sl, 91 Mercedes-Benz 200 E,Şuan:94 Toyota Corolla 1.6 XLi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geç marş sorununu çözdük regülatör değişti sıcak soğuk marşım şuan bu şekilde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler