User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
49 sonuçtan 39 ile 49 arası

Konu: İlk aracım 106 GTI (S16)

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, benim araçta da aynı yere Suriyeli çarptı mobiletle, velevelvelveelvelvevele birşeyler diyip kaçtı onospu evladı. Görünce sinirim bozuldu yine

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.Tamponun tırnakları kırılsa dahi plastik kaynakla eski haline getirebilen plastik kaynakçılar var.İlla ki bir bakmanızı öneririm.Fiyat olarak da daha uyguna gelir.Aracınızı orjinal haline getirip öyle kullanırsanız inanın bu halinden çok daha fazla keyif verir.

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Tamponun tırnakları kırılsa dahi plastik kaynakla eski haline getirebilen plastik kaynakçılar var.İlla ki bir bakmanızı öneririm.Fiyat olarak da daha uyguna gelir.Aracınızı orjinal haline getirip öyle kullanırsanız inanın bu halinden çok daha fazla keyif verir.
    Teşekkürler öneri için bir araştıracağım, benimde amacım orjinal haline çevirmek İnşallah. Adım adım bütçem dahilinde ilerlemeye çalışıyorum.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler öneri için bir araştıracağım, benimde amacım orjinal haline çevirmek İnşallah. Adım adım bütçem dahilinde ilerlemeye çalışıyorum.
    Citroen C4 (Sedan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 4 aylık bir aradan sonra bir güncelleme yapayım dedim. Lakin ilk fotolar gitmiş. Bulamadımda arşivden. Hala bakınıyorum bulursa ekleyeceğim İnşallah.

Ön takımda birçok parça ilk aldığım zaman değişmişti. Akslar,keçeleri,burçlar, sol aks kolu vs. ama heralde kesik yaylardan olsa gerek 6 ay sonra ön takımdan bir takım garip sesler gelmeye başlayınca tuttuk sanayinin yolunu. İlk önce orjinal ölçülerdeki yaylara dönüş yapalım diyerek sökümlere başladık. Fakat karşımıza bir sürü sıkıntı çıktı. Madem öyle yapılmışken hepsi yapılsın sağlıklı binelim bari dedim. Ne var ne yok yenisiyle değişti. Liste şu şekilde;
    -Ön helezonlar
    -İç aks körükleri
    -Amortisör körükleri
    -Amortisör takozları
    -Amortisör tabla bilyası
    -İç rot kolu-
    -Dreksiyon körüğü
    -Aks keçeleri
    -Sol salıncak

Dreksiyondan gelen tıkırtı olayı galiba 106 larda kronik bir sıkıntıymış. Dreksiyon kutusu komple revizyon gördü. Sağ ve sol amortisörlerde değişti. Artık sağlıklı bir ön takıma sahip olduğumu düşünüyorum. Çok para harcadım arabaya ama kaporta-boya eksiği dışında bir sıkıntısı kalmadı aracımın.
    Daha önceden gaz pedalı ile yaşadığım bir sıkıntıyı burayada yazmıştım. Enjektörlerden şüpheleniyordum ama çok şükür sıkıntı çıkmadı onlardan. Sadece gaz pedalının tekrar ayarlandığını söyledi ustam. Artık tam olarak yapılan işlem nedir bilmiyorum. Ama cidden baya fark etti. Eskiden gaz pedalı baya sertti şimdi daha yumuşak ve motorun gaz tepkileri daha tutarlı. Birde gaz kelebeği temizlendi o kadar. Şimdi artık tadını çıkarabilirim diye düşünüyorum.

Üzerinde aldğım kesik yaylar varken ki hali

Buda orjinal yayların olduğu hali.

Buda orjinal ölçüdeki yayları ile yandan genel görüntü.

Öyle inanılmazda bir değişiklik olmadı gibi görüntü olarak. Ama konfor açısından arabanın kaderi değişti diyebilirim. İnanılmaz oldu. -Kamu Spotu- Buradan arabanın yüksekliğini düşürmek için yaylarını kesen arkadaşlara sesleniyorum: Yapmayın!!! Hem ön takım çok büyük zarar görüyo hemde araç konfor olarak inanılmaz derecede rahatsız edici bir hal alıyor. Ayrıca benim aracım 100 km/s hızı geçtikten sonra kafa inanılmaz sekiyodu. Şimdi yüksek süratlerde daha güven veriyo araç. Yapmayın arkadaşlar kesmeyin yaylarınızı. Kendi aracınıza yazık günah. O sertleşen yayların ön takıma verdiği zarardan sonra sizin kesenize yazık günah.

Ön farlarım çok kötü. Far ampullerini değiştirdim hiçbir şey fark etmedi. Orjinal farlara geri dönücem ama tanesi 450 TL istiyorlar. Çifti 900 TL ki ciddi bir rakam. Bakalım önümüzdeki günlerde de mecbur farları değiştireceğim.

Herhangi bir konu hakkında önerisi olan arkadaşların önerilerine açığım. Belirtmekten çekinmeyin lütfen. Herkese iyi günler.
    Konu myk tarafından (28-04-2019 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.
    Citroen C4 (Sedan)

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,kolay gelsin.

Far olarak moretta da düşünebilirsiniz,replika olarak yapan bir çok kişi var. Orijinale dönüş olacaksa bilemem tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah,kolay gelsin.

Far olarak moretta da düşünebilirsiniz,replika olarak yapan bir çok kişi var. Orijinale dönüş olacaksa bilemem tabi

Teşekkürler, ama ben moretta pek yakıştıramıyorum. Onun için tercih etmeyi düşünmüyorum. Üzerinde mercekli farlar var. Ama inanılmaz dandik mercekleri. Onun için değiştirmeyi düşünüyorum. Yoksa görüntü olarak bir şikayetim yok.

Citroen C4 (Sedan)

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, ama ben moretta pek yakıştıramıyorum. Onun için tercih etmeyi düşünmüyorum. Üzerinde mercekli farlar var. Ama inanılmaz dandik mercekleri. Onun için değiştirmeyi düşünüyorum. Yoksa görüntü olarak bir şikayetim yok.

mercekleri değiştirip custom olarak oynasanız olur mu? belki 900den çok çok daha az tutar ki aliexpress kökenli bir çok mercek var iyi kötü bilemem ama arkadaşım aracına sipariş etti şuan gayet memnun

Aynalar gövde rengi boyansa çok daha güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercekleri değiştirip custom olarak oynasanız olur mu? belki 900den çok çok daha az tutar ki aliexpress kökenli bir çok mercek var iyi kötü bilemem ama arkadaşım aracına sipariş etti şuan gayet memnun

Aynalar gövde rengi boyansa çok daha güzel olur.
    Varsa ürünün linkini gönderir misiniz? Bende bir bakayım. Kafama yatarsa neden olmasın? Aynaları da siyaha boyamayı düşünüyorum.
    Citroen C4 (Sedan)

stayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınızı güle güle kullanmanızı dilerim hocam, benim de gözümü sadece aynalar tırmaladı o da gövde rengi boyanırsa çok daha iyi olur. Ayrıca bu araç geçenlerde florya habom tarafında gördüğüm araçsa fotoğraflarından daha iyi duruyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aracınızı güle güle kullanmanızı dilerim hocam, benim de gözümü sadece aynalar tırmaladı o da gövde rengi boyanırsa çok daha iyi olur. Ayrıca bu araç geçenlerde florya habom tarafında gördüğüm araçsa fotoğraflarından daha iyi duruyordu.
    Teşekkürler, evet iş yerim orda. Bazen araçla gidiyorum.
    Citroen C4 (Sedan)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler