User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Citroen C4 exclusive

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroen C4 exclusive

S.A. arkadaşlar, daha geniş bir araç ihtiyacımız yüzünden, yeni bir araç buldum ve o aracı kaçırmamak için polomu acil satmak durumunda kaldım, verilen fiyat pek içime sinmesede vede bu durumu fırsat bilip pazarlık üstüne pazarlık atarak istemeyerekte olsa araba ile ilgili olmayan bir kaç sebepten daha dolayı sinir bozucu bir alicinin yaptiklarini sineye çekerek polomu bırakmak durumunda kaldım. Allah kimseyi acil durumda bırakmasın vede kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Velhasıl böyle zorlu bir süreçle yeni aracımı aldım.

Aracın sürüş hissiyatı , direksiyon, gaz, fren hassasiyeti gayet güzel , özellikleri ve yakit tüketimi konusunda çok memnun kaldım.
    İlk zamanlar araç için 3cm lik spor yay düşüncem olsada aracın düşüklüğü, bulundugum ilçenin bu duruma pek müsait olmaması ve alie ortak kullanım aracı olduğundan ön ve arka çamurluk ağızları mesafe bakımından uyumlu olmasından dolayi şimdilik bu dusuncemi rafa kaldırdım Ama ön tarafa güzel uyumlu bir lip takmayı düşünüyorum. İlk planda araca uyuyorsa Astra h lip takmak fakat tampon yapısının köşeli ve sivri olması sanırım elimizdeki secenekleri azaltıyor. Aracın ön tarafını daha dolgun göstermek ve tampon altını koruma amaçlı lip önerilerinede açığım. Bir kaç ufak tefek kozmetik işleri var ilk fırsatta bunları kendimce halletmeye calisicam. İşleme sararmış ön farlardan başlamayı düşünüyorum. Bir kaçta ekleme yapmak istiyorum. Eski tarzda sarmalı direksiyon kılıfı , koltuklara servis kılıfı bagaja da bagaj havuzu eklemek istiyorum . Bu konuda sizlerin de fikirlerinizi bekliyorum. Herkese hayırlı forumlar.

Eski polom (otomatik, klimalı, LPG li)

Yeni aracım C4 exclusive

profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

mk3_ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güzel araç iyi günlerde kullanın

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Kırmızı confort plus var bende de. 2012 dizel otomatik. Hanım kullaniyor cok memnun. Suan 5bin km nin yakıt ortalamasi 6.0 litre. 2bin km uzun yol gerisi sehir içi. Ayrıca cam tavan cok hoş duruyor. Kac liraya aldınız özel değilse sorabilir miyim ?
    SWAT

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam tavanlı ve yarı deri koltuklusu da güzelmiş. Ablamlarda comfortu vardı 48binde alıp 60binde sattılar. Sıfır aldılar o süreçte periyodik bakım dışında bir masrafı olmadı. Şanzıman alışılması zor bir şanzıman olması dıışında güzel araba. Güzel günlerde kullanın.
    Instagram: mutusgarage

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ah ulan hizliresim kim seni yurtdisina kapattiysa onun ben....

araciniz hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz iyi gunler kullanin
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun
    bi arkadasımda ds4 var, sanırım 18 jantlardan dolayı herhalde bana baya sert gelmıstı, bi de hafıf egımlı bir yere cıkarken iç trimler cıtır cıtır edıyor sanki. senın izlenimlerin nasıl?

bi de yaz sıcaklarında tavan perdesi güneşten korunmak için yeterli gelmeyebilir, tavana bi film fena olmaz
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın kazasız belasız.Yalnız neden söylediğiniz tarzda eklemeler yapmak istiyorsunuz?Servis kılıfı sarmalı direksiyon kılıfı bunlara gerek Yok bence.Direksiyonunuz aşınmışsa bence orjinali gibi düzgün işçiliği olan yerde ya deri kaplatın yada çıkma orjinal direksiyon arayın koltuklar içinde güzel Bi temizlik sonrası deri bakımı temiz temiz binilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mk3_ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel araç iyi günlerde kullanın
    Teşekkür ederim sağolun, Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin.
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kırmızı confort plus var bende de. 2012 dizel otomatik. Hanım kullaniyor cok memnun. Suan 5bin km nin yakıt ortalamasi 6.0 litre. 2bin km uzun yol gerisi sehir içi. Ayrıca cam tavan cok hoş duruyor. Kac liraya aldınız özel değilse sorabilir miyim ?
    Aracı aldıktan 2 gün sonra uzun yol yaptım bende yakıt değerini merak ettiğim den bilgisayara bağlı kalmadan depoyu fulleyip yol yapıp tekrar depoyu fulleyip ölçüm yaptım 320,xkm ye 74,xx TL yaktı yani 100 km ye 4 lt gibi. Bu aracı da genel itibari ile eşim kullanicak o yüzden otomatik tercih ettik. 59.5 a aldım. Siz kaça aldınız? Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam tavanlı ve yarı deri koltuklusu da güzelmiş. Ablamlarda comfortu vardı 48binde alıp 60binde sattılar. Sıfır aldılar o süreçte periyodik bakım dışında bir masrafı olmadı. Şanzıman alışılması zor bir şanzıman olması dıışında güzel araba. Güzel günlerde kullanın.
    Sağolun teşekkür ederim, yari otomatik şanzıman li bir kaç araç denedim içlerinde en beğendiğim bu oldu açıkçası, benim tam otomatik polodan bile daha iyi vites geçişleri, açıkçası ben çok memnun kaldım , direksiyon , şanziman, gaz, fren hassasiyeti gayet güzel bence.
    Alıntı Korollacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ah ulan hizliresim kim seni yurtdisina kapattiysa onun ben....

araciniz hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz iyi gunler kullanin
    Teşekkür ederim, Rabbim daha iyilerini sizlere nasip etsin.
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    bi arkadasımda ds4 var, sanırım 18 jantlardan dolayı herhalde bana baya sert gelmıstı, bi de hafıf egımlı bir yere cıkarken iç trimler cıtır cıtır edıyor sanki. senın izlenimlerin nasıl?

bi de yaz sıcaklarında tavan perdesi güneşten korunmak için yeterli gelmeyebilir, tavana bi film fena olmaz
    Araç susupansiyon açısından ne çok yumuşak nede fazla sert bana gayet ideal gibi geldi, bunda 17 jant var aynı aracın 16 jantlisinida kullandım o daha yumuşak bir sürüşü vardı, dediğiniz gibi lastik yanağından kaynaklanan bir olaydır muhtemelen. Araç yalıtım olarak iyi bence tarım sesi falan çok hissetmedim olağan dışı ritmik bir ses olsa kafaya takan biriyim fark eder arastirirm hemen ama şuan için böyle rahatsız edici bir ses ile karşılaşmadım. Tavan cami baya koyu renk zaten bakalım yazın ilerleyen günlerinde nasıl bir performans sergileyecek gorucez. Ama ön cam ve yan ön camlara ufaktan bir film olsa hiç fena olmaz gibi. Aracın arka camları ve tavan orijinalinden karartmali.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farların, silecek kolları, iç döşemeler, motor ve motor kabininin biraz temizliğe ihtiyacı vardı. Motoru würth motor temizleyici sprey ile temizledim ardinada a101 de satilan 4 lt lik lastik tampon parlatıcı dan birazcık sıkıp sildim, würth tavsiye ederim çok güzel bir ürün. Kabut keçesini de yine a101 de satilan 4 TL lik araç koltuk ve halı temizleyici ile sildim. Bildiğin simsiyah is çıktı. Ara ara yapmak lazım bu şekilde aslında.6 ayda bir yapsak yeter gibi. Silecek kollarını da güzelce maskeleyip araç üzerinde mat siyah spreyle boyadım sonuç bu şekilde oldu. Öncesi -sonrasi yapmadım ama büyük fark var.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız. C4 Güzel araç Exclusive özellikle güzel, ekran da olsaymıs tadından yenmezmiş Neredeyse DS4 ile aynı, ama buda sürücü için gayet yeterli.

Citroenin en sevdiğim yanı neredeyse tüm göstergelere aynı anda hakim olabiliyorsun. Eski bir Mk1 kullanıcısı olarak C4 ler bence her ne kadar sadece kaportaları değişik olsada peugeot lardan daha iyiymiş gibi bir his uyandırıyordu bende.

iyi günlerde kullanın.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız. C4 Güzel araç Exclusive özellikle güzel, ekran da olsaymıs tadından yenmezmiş Neredeyse DS4 ile aynı, ama buda sürücü için gayet yeterli.

Citroenin en sevdiğim yanı neredeyse tüm göstergelere aynı anda hakim olabiliyorsun. Eski bir Mk1 kullanıcısı olarak C4 ler bence her ne kadar sadece kaportaları değişik olsada peugeot lardan daha iyiymiş gibi bir his uyandırıyordu bende.

iyi günlerde kullanın.
    Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için , dediklerinize aynen katılıyorum keşke ekranda olsaydı demeden edemiyoruz, bakalım eğer takilabiliyorsa orjinal ekran taktirmayi düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. Mk1.5 bende baya araştırdım fakat fiyat araç konusunda kafama yatan bir araba bulamadım maalesef, bizimde nasibimizde bu varmış demek ki.
    Allah CC. Daha iyilerini sizlere nasip eder inşallah.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız kullanın..motor temizliği de çok güzel olmuş

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, motor tertemiz olmuş hocam. Farlar da ilgi istiyor aslında, ufaktan sararmış gibi

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu markanın en sevdiğim modeli hem spor hem aile tarzı hoş bir araba..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız kullanın..motor temizliği de çok güzel olmuş
    Teşekkürler hocam sağolun, Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, motor tertemiz olmuş hocam. Farlar da ilgi istiyor aslında, ufaktan sararmış gibi
    Teşekkürler hocam sağolun. Farların temizlenmiş hali bu. Makine yok, El ile ancak bu kadar yapabildim

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu markanın en sevdiğim modeli hem spor hem aile tarzı hoş bir araba..
    Teşekkür ederim hocam, Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen cuma nazara geldik , eşim arka tekeri Kemaliye in sert köşeli keskin kaldırımina surtturmus lastik yanağından ufak çapta yarılma oluşmuş sanırım lastiğin değişmesi gerekiyor .

[IMG][/IMG]

Buna da şükür deyip haftasonu dış kısımda biraz çalışma yaptım sünger ile aracı yıkayıp ardına hızlı cila yaptım bir kaç ufak tefek rutuş, pasta, ayrıca kapı menteşe kilit, katlanır ayna ve diğer hareketli mekanizmalarını hafiften yagladim. Güzel sonuç elde ettigimi düşünüyorum.

[IMG][/IMG]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler