User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: 125CC 4zamanlı Supermoto / Değişik Makina / Yamaha WR125X

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

125CC 4zamanlı Supermoto / Değişik Makina / Yamaha WR125X

Öncelikle herkese iyi forumlar
    Hemen hemen 10 yaşımdan beri motorun üstündeyim yani yaklaşık 7 yıldır. Yaklaşık 1 aydır 125cc vitesli motorlara bakıyordum. Ktm RC125 , Yamaha R125 , Aprillia RS125 2t , Yamaha MT125 , Honda CB125R gibi motorlara bakıyordum. Hatta bi ara neredeyse bir R125 alıyordum. Ama sonra gerçekten çok saçma geldi 125cc sırf şekilden ibaret bir motora en az 17 bin lira gibi paralar vermek. Zaten seneye ehliyetimi büyüttüğüm an satıp cc büyütecektim. Her türlü bana gidiyo gibi de gelmeyecekti zaten hiç biri (aprillia rs125 2t hariç tabi o makina 14bin devir çevirip 30hp veriyor çılgın ama masraflı). Çünkü zaten üst cc motorlar kullanıyorum ve kullandımda. Bana şehir içinde ehliyetimden sorun yaşatmayacak Yamaha Nmax'ten sonra vitesli bişeyler şarttı. Şekilde bi yere kadar , hiç biri istediğim gibi tekere gelmeyecek ve gitmeyecekti yani yapabileceklerim arasında şekli var diye gezip durmaktan başka hiç bir şey yoktu. Aklımda Yamaha WR125X hep vardı. Yakın ve cidden motor tecrübesi olarak çok üst düzeyde olan abim WR alsana dedi. Benimde zaten arada ilanlarına baktığım bir motosikletti. Bi kaç cümle kurdu şöyle ; ''Zaten seneye satacaksın. Alacağın 125cc racing veya naked seni şekil için bir süre tatmin eder sonra sıkılırsın Nmax'i bıraktığına üzülürsün. En azından WR125X al da tekerinide yaparsın , canın sıkılınca merdivendende inersin , atlarsında , sıçrarsında ki ayrıca şeklide 125cc motor gibi durmuyor çok iyi.''
    dedi ve kendimi sabah akşam WR ilanlarına bakarken buldum. Kriterlerim km'sinin 10k altı olması , motorun kesinlikle kazasız olması , olabildiğince modelli , kesinlikle ve kesinlikle garantili servis bakımlı ve siyah mavi renge sahip olmasıydı. Evet böyle söyleyince biraz imkansızı arıyorum gibi oluyordu çünkü zaten 16-17 tane ilanı vardı bu meretin

Umudumu kesmiştim , ta ki Eskişehir'den 9500km'de , kazasız , garantili , siyah mavi renkte , 2016 model (zaten ülkeye son girişi 2016) ve 2017 Mart çıkışlı bir motor ilana girene kadar. Modelli motor ararken neredeyse Türkiye'de ki son satılan motoru yakalıyomuşum (sonuncusu nisanda satılmış). İlan fiyatı 12.500 idi. Pazarlık falan derken 10.900'e anlaştık. İnşallah bu haftasonu Eskişehire gidip alacağız motoru biraz uzun oldu kusura bakmayın

Motorun kendi fotoğraflarını ben çekip koyarım. Sizi WR125X'in fotoğrafları ile başbaşa bırakıyorum..

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Berkay.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin,güle güle kullan

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorsiklete başlarsam almayı düşündüğüm ancak e5 te top speed yüzünden sorun yaşayacağımı düşündüğüm için çekindiğim motorlardandır kendileri. supermoto tr de pek yaygın olmayan bi hastalık. Pek bi seçenekte yok oyüzden makinanız hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kazasız belasız kullan
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese teşekkürler. Kaporasını yatırdığım motoru alamadım maalesef. Çünkü konuyu açtıktan yaklaşık 1.5-2 saat sonra motorla kaza yaptım. Uzun zamandır motosiklet kullanmama rağmen dümdüz yolda bariyerlere bir şekilde yaklaştım ve kaza yaptım. Bariyerin yanına gelene kadar ki son 300m yolu hatırlamıyorum. Biri mi sıkıştırdı yoksa yağ vs bir şeyin üstünden mi geçtim bilmiyorum. Sonuç olarak 100km/h ile bariyerlere vurup sürüklendim ve Sağ el baş parmağım 5 parçalı kırık ameliyat oldum. Sağ elimin üstü 2-3 parçalı kırık. Sağ kol dirseğimle omuz arasındaki kemik çok parçalı kırık ve sinire yakın tehlikeli yerde ameliyatsız kurtarmaya çalışıyoruz inşallah. Başka bir şeyim yok sayılır. Motosiklet işi üniversite sınavına kadar kapandı. Sonra devam herkese iyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese teşekkürler. Kaporasını yatırdığım motoru alamadım maalesef. Çünkü konuyu açtıktan yaklaşık 1.5-2 saat sonra motorla kaza yaptım. Uzun zamandır motosiklet kullanmama rağmen dümdüz yolda bariyerlere bir şekilde yaklaştım ve kaza yaptım. Bariyerin yanına gelene kadar ki son 300m yolu hatırlamıyorum. Biri mi sıkıştırdı yoksa yağ vs bir şeyin üstünden mi geçtim bilmiyorum. Sonuç olarak 100km/h ile bariyerlere vurup sürüklendim ve Sağ el baş parmağım 5 parçalı kırık ameliyat oldum. Sağ elimin üstü 2-3 parçalı kırık. Sağ kol dirseğimle omuz arasındaki kemik çok parçalı kırık ve sinire yakın tehlikeli yerde ameliyatsız kurtarmaya çalışıyoruz inşallah. Başka bir şeyim yok sayılır. Motosiklet işi üniversite sınavına kadar kapandı. Sonra devam herkese iyi forumlar.

geçmiş olsun bukadar hasar olduğuna göre eldiven yoktu sanırım. umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bukadar hasar olduğuna göre eldiven yoktu sanırım. umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun
    eldiven kısa süreli sürüklenmede anca tolere eder yahu 100km hızla kaza yapmış arkadaş. Eldiven değil titanium eldiven olması lazım eline birşey olmaması için.

Geçmiş olsun bu arada. En kısa sürede atlatırsın umarım.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun kardeşim, Allah' tan daha fazla bir şey olmamış.
    Babam 2 tekerden nefret etmesine rağmen bir tur atmak için binip söylediğin gibi duvara dümdüz gidip işaret ve orta parmağını 2 yerden kırıp doktor hatasından yanlış kaynama, ve işaret parmağının kısalmasından sonra daha önünden geçmem. Umarım bundan sonra kaza yaşamazsın. Tekrardan çok geçmiş olsun.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eldiven kısa süreli sürüklenmede anca tolere eder yahu 100km hızla kaza yapmış arkadaş. Eldiven değil titanium eldiven olması lazım eline birşey olmaması için.

Geçmiş olsun bu arada. En kısa sürede atlatırsın umarım.
    knox handroid tarzı uzun bir eldiven olsa korurdu abi yav bir ton koruma var içinde. en azından bukadar kırık olmazdı diyelim yoksa youtube'ta 200 küsür km hızla hayabusa dan düşen bir abimiz var,yanlış hatırlamıyorsam yalnızca botları olmadığı için ayak bileğinde sorun olmuştu.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    knox handroid tarzı uzun bir eldiven olsa korurdu abi yav bir ton koruma var içinde. en azından bukadar kırık olmazdı diyelim yoksa youtube'ta 200 küsür km hızla hayabusa dan düşen bir abimiz var,yanlış hatırlamıyorsam yalnızca botları olmadığı için ayak bileğinde sorun olmuştu.
    Bizim insanımız motora göre ekipman alıyor. Nmaxe binen adam da bilek korumalı eldiven almamıştırdan yola çıktım. Dediğin eldiven bin tl lik eldiven.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim insanımız motora göre ekipman alıyor. Nmaxe binen adam da bilek korumalı eldiven almamıştırdan yola çıktım. Dediğin eldiven bin tl lik eldiven.
    o kesinlikle yapılan en büyük yanlışlardan birisi abi. nolucak bu scooter değil mi diye düşünüp genelde bir kask yada kask+mont giyip yola çıkılıyor. oysa cc farketmez asfalt aynı asfalt..
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun en azından o hızlarda yapılan bir kazadan sağ salim çıkmışsın sürüklenmen iyi olmuş bir yere vurmaktan daha iyidir, umarım bir daha böyle bir olay yaşamazsın dostum.

100km+ hızlarda eldiven olarak bunu tavsiye ediyorum. İşin şakası 100km çok ciddi bir rakam motoru geçtim araba da bile.
    Konu Emre-Dylan tarafından (04-07-2018 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.Böyle haberleri okuyunca direk soğuyorum motordan :/
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkür ederim. Bakkala giderken bile kask ve mont giyen biriydim ama kaza anında ne kaskım ne montum vardı , üstüne birde kısa kollu tişörtüm vardı sadece. Şaka gibi ama kaza sırasında gözlüğüm gözümden bile çıkmadı. Eldiven evet belki elimin üstündeki kırığı yaşatmayabilirdi ama baş parmağımdaki kırık kesinlikle yine olurdu. orada bi koruma yok çünkü. Dün doktor kontrolüm vardı. Kolumdaki kırık kaynamaya başlamış. Ameliyatsız kurtarıcam inşallah. Bu arada Tek motosiklet tecrübem nmaxten ibaret değil. 200 lü hızların üstüne çıkabilen bir sürü enduro racing vs bir sürü motor tecrübem vardı. Bu kaza bana biraz yavaşlamam gerektiği için bir uyarı olarak görüyorum.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun...
    ikarus sendromu denir aslında yaşadığın sıkıntıya.. Tam oldum artık piştim motorcuyum ben uygun motor olsun dizimi yere değdirir viraj dönerim dediğin yerde ilgin dağılır bakışın kaçar kaza yaparsın...
    WR125 ile 2 ay önce tanıştım... Ayda bir iki defa istanbula gidip geliyorum arkadaşlarımda ihtiyaçları olan birşey olduğunda isterler getiririm. Yine birinde arkadaşım motor aldım ya getirirmisin dedi.. Sormadım mal gibi makina ne diye... Öğlen saat 3 gibi motorun olduğu adrese gittim.motor bi geldi wr125 r... La bununla yola mı gidilir... Mal Burak baştan sorsana makine ne diye.. Aldık geldik mecburen ama hayatımın en saçma uzun yol macerasıydı ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler