User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hayalden Gerçeğe / Astra GTC OPC Line

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Hayalden Gerçeğe / Astra GTC OPC Line

Arkadaşlar selam, bu gtc kasanın sevgisi bir başka ben de. 10 yıl önce bir abimin aracıyla tanışıp sonra içimde ukte kalan bir model. 7 yıllık Fransız Peugeot serüveninden sonra sonunda kısmet oldu

Biraz hikayesini anlatayım aracın; bu araca geçen sene Mart ayında almaya niyetlenip, araç sahibi Onur abinin vazgeçmesi sonucu tekrar Peugeot almıştık @By CrAzY Çınar kardeşim ile. Onur abi Ağustos ayında iletişime geçerek tekrar satmayı düşündüğünü ve senin çok istediğini biliyorum ilk sana haber veriyorum demesiyle ikinci sefer kaynar suyu döktü başıma Özel sebeplerden araç değişikliği yapamayacağımı, yaparsam da aracı satma ihtiyacım olursa mevcut aracımı daha rahat satabileceğimi söyleyerek bu seferde ben alamamıştım. 1 ay sonra evlilik var ve eşimin kullanması için otomatik araç lazım olacak diye kendi aracımı düğünden sonra satmayı planlıyordum. Yakın bir arkadaşım kuzenine araba alacaklarını, senin arabayı alalım demeleriyle araç değiştirme süreci biraz erken başladı. Geçen hafta pazartesi satışını verdim.

Şeytan dürttü, gtc'yi ara eğer şimdi alamazsan bir daha alamazsın diye Aradım eski sahibini Eylül'de aracı sattığını söyledi. Sattığı kişinin numarasını isteyip onunla iletişime geçerek aracı satma düşüncesi yokken satmaya ikna ettim. Madem manuel araba alacaktın niye kendi arabanı sattın söylentileri falan bir de eşimi ikna etmem gerekti ve onuda ikna ettim, sonunda zafere ulaşarak geçen hafta Perşembe aldım aracı.

Yalnız aracın kondisyonu benim almaya niyetlenip zamanda ki gibi değil biraz hor kullanılmıştı. Sahibi çoğu şeyini anlatmıştı telefonda bazı şeyler söylenmemişti ama neyse gelmişim buraya kadar, @By CrAzY ile ufak ufak toplarız, mekanikte problem olmasın mantığıyla alıp Ankara'ya getirdim.

Biraz araçtan bahsedeyim, 1.9 CDTI motor, OPC body kit, OPC direksiyon, kadran, vites topuzu, cid ekran - cdc 40 opera, 18" snowflake jant vs. Bir GTC almak isteyip de yapmak istediğim her şey mevcut araçta sadece ufak tefek eksiklerini halledeceğiz.

Önce eskiyi yâd edelim, Fransızdan geriye kalanlar;

Bu araçlarıma da güzel emek, zaman ve nakit harcamıştık, @By CrAzY ile. Sırada GTC var, aracı daha görmedi geldiğinde görünce isyan edip, sövecek olsa da sonucu güzel olacak.

Aracı Ankara'ya getirir getirmez yağ bakımlarını yaptırdım ve genel bir kontrolünü yaptırdım. Mekanik ustam olmasına rağmen, aracın 4-5 yıllık geçmişini bilen ve bakımlarını yapan, Onur abinin eski ustasına götürdüm aracı. Herhangi bir problemimiz yok çok şükür, yağ bakımlarını halledip çıktım ustanın yanından

Aracın ben daha fotoğraflarını çekmedim, sanırım eksiklerini halledip finalini çeker paylaşımını yaparım. Ben de olan eski sahibinin gönderdiği fotoğraflarını paylaşayım;

Aracın ufak yapılacak listesi:

* Ön tampon değişip, boyanacak
    * Jantlar kumlanıp, boyanacak
    * Ön farlar ve mercekler temizlenecek
    * Ön sis farları değişecek
    * Son olarak da @By CrAzY - CNR Detailing de aracın boya korumasını yapacağız

İyi forumlar dilerim herkese.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,hayırlı olsun kazasız belasız
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 ve 308 güzelmiş umarım astra da onlar gibi olur iyi günlerde kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hocam

Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,hayırlı olsun kazasız belasız
    Teşekkür ederim, zamanla daha güzel bir hale getireceğiz inşallah.

Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    307 ve 308 güzelmiş umarım astra da onlar gibi olur iyi günlerde kullan

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel görünüyor kazasız belasız kullanın

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel araç almışsın dostum kazasız belasız kullanman dileğiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Hayırlı uğurlu olsun. Renk efsaneymiş.

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun uzun süredir takip ettiğim bir araçtı umarım şuanki kondisyonu daha iyi olarak devam eder. Kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim çok sağ olun

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel görünüyor kazasız belasız kullanın
    Teşekkür ederim çok sağ olun. Biraz peşinde koşturdu alabilmek için

Alıntı Aktaş61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel araç almışsın dostum kazasız belasız kullanman dileğiyle
    Teşekkür ederim sağ olun. Evet rengi güzel, boya koruma sonrası daha güzel olacağını düşünüyorum

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Hayırlı uğurlu olsun. Renk efsaneymiş.
    Teşekkür ederim hocam ben de baya takip ettim sonunda kısmet oldu. Siz de geçen sene ki halini biliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Biraz hor kullanılmış 10 aylık süreçte alan kişi anlattı olan biteni, almasaydın yaptıracaktım bu eksikleri demişti ama eksiklerini düzeltmek bize kaldı

Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun uzun süredir takip ettiğim bir araçtı umarım şuanki kondisyonu daha iyi olarak devam eder. Kazasız belasız

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be hayırlı olsun 1 sene önce cok istemiştim bu arabayı motoru donanımı vs iyidi ama km takıntımız yüzünden vazgecmiştik. Güle güle kullanın gercekten cok guzel bı arac.

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmişte ki araçlarınıza bakarak bununda bahtının güzel olacağını öngörebiliyorum. Şimdiden kolay gelsin diyelim.

Takipteyiz.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun maşallah güzel kombin. 308in konusu var mıydı başarılı duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hocam sağ olun. Bana kısmetmiş ) Aracın km'si yaşına göre gayet iyi diyebiliriz. Bir de çok el değiştirmediği ve geçmişi bilindiği için ben problem yapmadım km'sini. Teşekkürler tekrardan

Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be hayırlı olsun 1 sene önce cok istemiştim bu arabayı motoru donanımı vs iyidi ama km takıntımız yüzünden vazgecmiştik. Güle güle kullanın gercekten cok guzel bı arac.
    Teşekkür ederim hocam zamanla daha güzel ve keyifli hale getireceğiz insallah bunu da.

Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmişte ki araçlarınıza bakarak bununda bahtının güzel olacağını öngörebiliyorum. Şimdiden kolay gelsin diyelim.

Takipteyiz.
    Teşekkür ederim çok sağ olun. Önce ki araçlarımın konusunu açmamıştım, bu 3 aracın konusunu açabilirdim aslında baya bir hikayeleri, gelişmeleri vardı ama neden açmadım bilemiyorum. Gtc'ye kısmetmiş

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun maşallah güzel kombin. 308in konusu var mıydı başarılı duruyor

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız hayırlı olsun. Nerden aldınız bilmiyorum ama ilk sahibi olmalı Altunizade iskinin orada dururdu hep.hala o temizlikte olması güzel.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun.Çok güzel duruyor.1.9 Cdtı olmasıda ayrı bi güzel olmuş
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Arka tamponun egsoz çıkışı çok hoşuma gitti.

Ufak dokunuşlarla daha da güzel olacak aracınız..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim çok sağ olun. Önce ki araçlarımın konusunu açmamıştım, bu 3 aracın konusunu açabilirdim aslında baya bir hikayeleri, gelişmeleri vardı ama neden açmadım bilemiyorum. Gtc'ye kısmetmiş
    Keşke açsaydınız. Bu tarz konularda benzer araca sahip olmak isteyenler için rehber niteliğinde içerikler ortaya çıkıyor. Bu forum ortamları bu konuda çok faydalı. Arabaya sahip olmadan belli başlı kısımları hakkında bilgi sahibi olmayı sağlıyor. Ki sizin önceki araçlarınız fransızmış. Genel olarak insanların ön yargı ile yaklaştığı bir marka. Belki belli başlı ön yargıları yıkabilirdiniz
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hocam. Ben aracı Sakarya'dan aldım tekrar Ankara'ya getirdim. Bu araç, 2005 yılında fuar için lansman aracı olarak İzmir'e geliyor ilk sahibi bayan. Sizin gördüğünüz 2. sahibi, 4 yıl İstanbul'da kalmış sonra Ankara'ya gelmiş. Sakarya'da ki 10 aylık süreçte biraz yıpranmış kozmetik olarak ama o eski güzelliğine getireceğiz

Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız hayırlı olsun. Nerden aldınız bilmiyorum ama ilk sahibi olmalı Altunizade iskinin orada dururdu hep.hala o temizlikte olması güzel.
    Teşekkür ediyorum sağ olun. Geçen sene bu aracı satmaktan vazgeçince 1.6 Turbo modeline bakıyordum, 1 tanesi ile anlaşıp eksper güzel şeyler söylemeyince vazgeçmiştim almaktan. İyi ki almamışım, tekrar ilanda o araç ve sıfırdan motor yapılmış Kesinlikle güzel 1.9 cdti olması. Hem tatmin edici gücü var, hem ekonomik. Ankara'da şehir içi 5.1-5.3 arası gidip geliyor yakıt değerleri

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun.Çok güzel duruyor.1.9 Cdtı olmasıda ayrı bi güzel olmuş
    Teşekkür ederim hocam. Amin, hepimiz kazasız belasız inşallah. Gtc'lerde beni de en çok cezbeden totosunun duruşu oluyor, bir de opc kit varsa daha bir çekici duruyor.

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Arka tamponun egsoz çıkışı çok hoşuma gitti.

Ufak dokunuşlarla daha da güzel olacak aracınız..
    Aslında 206 ve 307'nin konuları farklı bir Peugeot forum sitesinde mevcut ama dediğiniz gibi burada, her markanın ve kullanıcının olduğu üye olunmadan da ziyaretçinin daha çok olduğu otomobil forumunda olması da daha geniş bir kitleye hitap ederdi Bu aracımdan sonra da Fransıza devam ederim gibi geliyor o zaman açacağım

Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke açsaydınız. Bu tarz konularda benzer araca sahip olmak isteyenler için rehber niteliğinde içerikler ortaya çıkıyor. Bu forum ortamları bu konuda çok faydalı. Arabaya sahip olmadan belli başlı kısımları hakkında bilgi sahibi olmayı sağlıyor. Ki sizin önceki araçlarınız fransızmış. Genel olarak insanların ön yargı ile yaklaştığı bir marka. Belki belli başlı ön yargıları yıkabilirdiniz

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel makine.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler