User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hyundai i20 2016 Style Pan YG 969 (Tekirdağ Çerkezköy)

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hyundai i20 2016 Style Pan YG 969 (Tekirdağ Çerkezköy)

Arkadaşlar herkese selamlar,

Forumda uzun zamandır okuyucu olarak takılıyorum konu açmak istemiyordum ancak bir yerden başlamak gerektiğine karar verdim.

Öncelikle kendimi tanıtayım, adım İbrahim, 1990 doğumluyum ve Tekirdağ Çerkezköy'de bir alman firmasında satın alma görevlisi olarak çalışıyorum. Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2013 mezunuyum.

Şahsıma ait ilk aracım, ve şükürler olsun ki borçsuz harçsız alabildim. Krediye girmek istemedim. Lise yıllarından beri hayalim 159 almaktı ancak çeşitli sebeplerle ve ailemin ilk aracın yeni model daha az sorun çıkartma ihtimali olan bir araç olsun baskısıyla, ayda en az 2 defa İstanbul'a gidip geldiğimi de düşünerek 2017 9.ayda Hyundai i20 almış oldum. Dizel olması, diğer rakiplerine göre daha genç bir tasarımı olması ve cam tavan vs derken diğer araçlara göre nispeten uygun olması seçimimi etkileyen faktörlerdi, 5 yıllık garanti ve 1 yaşında olması da tabi.

Ben aldığımda aktif olarak çift egzosu vardı, ses yok yalnız yanlış anlaşılmasın Aldıktan 7-8 ay sonra da aynalarını gri folyo ile kapladık, ancak ışık altında 1 ton koyu seçmişiz, tecrübe oldu ilerde bir - iki ton açığı ile değiştirmeyi düşünüyorum. Kendim aracı yıkamaktan ve temizlemekten fazlasıyla keyif alıyorum. Sonaxın ph 0 şampuanını ve sarı hızlı cilasını her yıkmada kullanıyorum, tabiiki meg eldiven ile .

Araç 2016 7. ayda Çorlu Atmaş'tan alınmış - 2017 9. ayda 28 bin kmde ben devrini aldım, ufak tefek taş izleri dışında bir şeyi yoktu. Birlikteliğimizin 10. ayındayız 40 bin km'de şu an ve beklediğimden çok daha iyi çıktığını söyleyebilirim. Ankara'ya gidip geldim bir kaç defa Sakarya ile Bolu arasında eğimi ve sapağı olmayan tam manasıyla dümdüz bir yol var orada 180'e dayanıp çok rahat bir şekilde yol alıyor. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama çok rahatsız edici gürültü yok araçta 6. vites 3 bin devirde olmasına rağmen (müziğinde bu durumda etkisi olabilir) ve sanki 7. vitesi olsa 7. vitese atsan daha da yürüyecek gibi iştahlı gidiyordu.

Kısacası ben araçtan memnunum ama bir sonraki aracım %90 bir alfa romeo 159 olacak birlikte göreceğiz. Çok yazdık birazda fotoğraf ekleyelim

[/IMG]

Öncesinin fotoğrafını bulamadım ancak bizim ufaklık süt dökmüştü, yine Sonax'ın araç içi genel temizleyicisi ve annemin halı yıkama makinesi ile koltukları yıkamıştım sonuç çok başarılı.

Konu Shirb13 tarafından (17-07-2018 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız toprağım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler hocam sağolasın.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız oldukça güzel gule gule kullanın 159 alana kadar biraz bilgi toplar ekonomi yaparsınız hem.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin masallah aracınıza, madem çocuk var sizi stationwagon bir 159 ile görmek isteriz ilerde
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullanın. Benimde ilk araba hayalim 159'dur mantığımın hiçbir zaman bu aşkın önüne geçebileceğini düşünmüyorum. Mevcut aracınızda gayet güzel ve zaten siz de oldukça ilgili gözüküyorsunuz. En kısa sürede 159 hayalinizi gerçekleştirirsiniz umarım.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla araç güzel umarım durumunuz iyiye varır hyundai ile ekonomi, 159 ile keyif çatarsınız
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese mesajları için teşekkür ederim. @-Murat Özcan- @rain_man @kesik_çizgi @BAT9 @tiMachine

159 için sanırım servisi yada ustası olmadığımız sürece tam donanımlı olmak çok kolay bir durum değil, forumlarda gezdim baya okudum her araçta farklı sorunlar çıkabiliyor ve neyin ne zaman patlak vereceği de belli olmuyor anladığım kadarıyla. Mesela 147'ler deki gibi bunun hastalığı varyatörü diyemiyorsun (yanlışsam düzeltin lütfen). Ama aldığımda yılmadan her sorununa göğüs germeye çalışarak o arabayı yürüteceğim bu kendime verdiğim sözüm. (inşallah)

stationwagon yada sportwagon kasa ortalıkta çok yok - ***** site ilanlarında - ama kırmızı olursa ve gunmetal rengi ti jantlarla efsane olur. Şu an için kasa konusunda çok ayrım yapmıyorum, zira piyasalar biraz düzelirse 1.5 yıl içinde kısmetse bu maceraya girişirim diye düşünüyorum.

Bugünü de i20 ile boş geçmedim tabi buda ufak bir ekleme olsun; yine Sonaxtan motor temizleyici almıştım onu deneme fırsatım oldu öncesi ve sonrası olarak fotoğrafları aşağıya ekliyorum. Bu tarz uygulamaları oto yıkamacı olan çocukluk arkadaşım var onun mekanında yapıyorum (yıkama, temizlik vs. koltuk yıkama hariç)

Uygulamayı nasıl yaptım ?

Kablo ve jelatinli olan yerlere dokunmamaya çalıştım ilk denemem olduğu için buna rağmen sonuç başarılı. Önce sıkıyoruz 3-4 dk kadar bekliyoruz sonra bildiğimiz boya fırçası ile fırçalıyoruz zaten köpürüyor fırçalarken. ben bide üstünden nispeten sert uçlu bir fırça ile geçtim. Sonrasında tazyikli su ile durulayın diyor ama ben ne olur ne olmaz diye mikrofiber bez ile silmeyi tercih ettim. sonrasında da lastik parlatıcı ile plastik kısımların üstünden geçtim. Elim değmişken araç içi genel temizleyici ile kaputun altındaki yalıtım için konulan parçayı da halı fırçası ile fırçaladım oda kendine geldi ancak fotoğraflarda çok net belli olmuyor.

Öncesi

Sonrası

Sel Gider Kumu Kalır.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese mesajları için teşekkür ederim. @-Murat Özcan- @rain_man @kesik_çizgi @BAT9 @tiMachine

159 için sanırım servisi yada ustası olmadığımız sürece tam donanımlı olmak çok kolay bir durum değil, forumlarda gezdim baya okudum her araçta farklı sorunlar çıkabiliyor ve neyin ne zaman patlak vereceği de belli olmuyor anladığım kadarıyla. Mesela 147'ler deki gibi bunun hastalığı varyatörü diyemiyorsun (yanlışsam düzeltin lütfen). Ama aldığımda yılmadan her sorununa göğüs germeye çalışarak o arabayı yürüteceğim bu kendime verdiğim sözüm. (inşallah)

stationwagon yada sportwagon kasa ortalıkta çok yok - ***** site ilanlarında - ama kırmızı olursa ve gunmetal rengi ti jantlarla efsane olur. Şu an için kasa konusunda çok ayrım yapmıyorum, zira piyasalar biraz düzelirse 1.5 yıl içinde kısmetse bu maceraya girişirim diye düşünüyorum.

Bugünü de i20 ile boş geçmedim tabi buda ufak bir ekleme olsun; yine Sonaxtan motor temizleyici almıştım onu deneme fırsatım oldu öncesi ve sonrası olarak fotoğrafları aşağıya ekliyorum. Bu tarz uygulamaları oto yıkamacı olan çocukluk arkadaşım var onun mekanında yapıyorum (yıkama, temizlik vs. koltuk yıkama hariç)

Uygulamayı nasıl yaptım ?

Kablo ve jelatinli olan yerlere dokunmamaya çalıştım ilk denemem olduğu için buna rağmen sonuç başarılı. Önce sıkıyoruz 3-4 dk kadar bekliyoruz sonra bildiğimiz boya fırçası ile fırçalıyoruz zaten köpürüyor fırçalarken. ben bide üstünden nispeten sert uçlu bir fırça ile geçtim. Sonrasında tazyikli su ile durulayın diyor ama ben ne olur ne olmaz diye mikrofiber bez ile silmeyi tercih ettim. sonrasında da lastik parlatıcı ile plastik kısımların üstünden geçtim. Elim değmişken araç içi genel temizleyici ile kaputun altındaki yalıtım için konulan parçayı da halı fırçası ile fırçaladım oda kendine geldi ancak fotoğraflarda çok net belli olmuyor.

Öncesi

Sonrası

forumda emreblue adında bir dostumuz var tekirdağ çorlu civarlarından silivri de olabilir
    kendi argesi ile afla 159'una tune yapıyor, düşünürüm ki çok fazla soruna da denk gelmiştir. Sana yakın olması dolayısıyla hem reelde hem de sanalda yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

1502salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekirdağ/Çorlu'dan selamlar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güzel ekonomik bir araç , çalıştığınız yer beyaz eşya üreten bir firmamı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Salih arkadaşım Amin cümlemize allah kaza bela vermesin, genel manada ekonomikliğinden bahsediliyor ama kasmıyorum az yaksın diye. Ama şunu söyleyebilirim 130 140 altına çok düşmeden
    çerkezköyden ankaraya gittim dönerken izmitte son çizgiye geldi ışık yakmadan tekrar depoyu doldurmuştum. Dediğim gibi normal kullanmıyorum yol açıldı mı 160 la falan gidiyorum. yol bilgisayarı da şehir içi şehir dışı karışık gösteriyor (tek bir tane var çünkü) 6 litre / 100 km. Babamın Qashqai de 2 tane var mesela birisi tüm kullanımların ortalamasını veriyor. diğeri her çalıştırmada sıfırlıyor kendini.

Bir keresinde de tek gitmiştim, beş kişi döndük güzergah çerkezköy - istanbul (merkezefendi/zeytinburnu) 60 tl ye gidip gelmiştim ama mazot 5 tlnin altındaydı.

Beyaz eşya parçaları üreten diyelim. BSH grubunun global manada en büyük tedarikçisi. Almanya merkezli, polonya ve türkiyede şubeleri var. Merkez kuruluş 1936
    Konu Shirb13 tarafından (17-07-2018 Saat 07:44 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

junkers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçların en güzel yanı arkada şaft tüneli olmaması ama dezavantajı ise kilosu....

1502salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben direk BSH diye düşündüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı junkers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçların en güzel yanı arkada şaft tüneli olmaması ama dezavantajı ise kilosu....
    kesinlikle, haklısın, 1.5 tona yakın bir ağırlığı var. Cam tavan olmayanlar 200 kilo kadar daha hafif.

Ağustosun ilk haftası da uzun yola çıkacağım yakıt konusunda mümkün olduğunca 120 yi geçmeyerek ne yakacağını deneyeceğim, aktif olan çift egzosun yakıta etkisi olduğu kanaatindeyim bu arada.

Güzergâh, başlangıç noktası çerkezköy >>> sakarya >>> ankara >>> aksaray >>> ankara >>> bursa >>> bitiş noktası çerkezköy.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1502salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben direk BSH diye düşündüm
    Allah korusun
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra herkese selam.

Araçta yaptığım bir değişiklik yok aslında uzun zamandır sıkıntısızca kullanıyordum son günlerde led ampullerden biri titreyerek yanmaya başladı özellikle sabah ilk çalıştırdığımda araç soğuk iken. Acaba dedim içerde tırnaklarda mı bir sorun var baktım yok ampulün kendinde problem. Oto elektrik ustası küçüklükten beri tanıdığım abimin bir arkadaşı vardı ona gittim onun söylediğine göre ampulün ömrü bitmiş. Inwells marka H3 9005 Led ampul üstündekiler, benden önceki sahibi takmış. Bende yağmurda ki performansından memnun olmadığım için bu bahane ile değiştireyim dedim araştırmaya başladım ama yağmur performansını görmeden de almak istemiyorum.

Elimde ki somut bilgiler şu şekilde;

1- Kelvin değeri 6000 olursa markası ne olursa olsun yağmur performansı düşük olacaktır, benim ön camda ki filmin etkisiyle yok gibi bir şey.
    2- Hem beyaz olsun hem yağmur da aydınlatsın istiyorsam 5.000 ile 6.000 arası bir kelvin değeri olmalı.
    3- Far yıkama yok ve kısa uzun aynı mercekli yuvadan çalıştığı için H3 9005 uyumlu led far olmalı.

Bu bilgiler doğrultusunda bildiklerinizi paylaşabilir misiniz ?

Bununla birlikte Cumartesi gece Tekirdağ'dan Çerkezköy'e gayet kaymak gibi olan yolda gelirken orta göğüsten gelen zırıltıya hasta oldum. Bozuk yollarda geliyordu ama o kadar rahatsız etmiyordu. Bu sefer düzgün yolda da durmadan zırıldayınca kafam attı. (multimedya ya yada klimanın soluna dizimi dayayınca ses kesiliyor) Pazar sabahı ilk işim gidip şu sökme apartlarından ve pimapenlere takılan kapı içi arkası yapışkanlı süngerlerden almak oldu.

Sonra youtube dan nasıl sökeceğime dair videoları bulup izledim önce gösterge panelinin önündeki çerçeve sonra multimedya ekranının etrafında ki çerçeveyi söktüm.

Multimedyanın vidaları gevşemiş onu sıktım ve kasasının altı çerçeveye ait tırnaklara çok yakın, motor titreşiminden birbirine çarpıp ses yapmasın diye denk gelen noktalara o süngeri yapıştırdım. Daha sonra hava kanallarının etrafında yine aynı şekilde oynaşıp titreşmeye müsait yerler var multimedya kasasına yakın aynı şekilde oralarıda süngerledim

Sonrasında çerçevenin oturacağı yere tırnak kısımları boş gelecek şekilde süngeri ortadan keserek ince bir şekilde yapıştırdım. Ses yazıyla "sıfır" ve rakamla "0".

Kafam rahat, ağzım kulaklarımda )
    Konu Shirb13 tarafından (11-02-2019 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soğuk havada daha belirgin,havalar ısınınca geçen tıkırtıdanmı bahsediyorsunuz acaba

Vanquish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hemşerim, güzel günlerde kullan.
    1881 - 193∞

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bu tıkırtıdan öte baya kafa ütülüyordu. Genleşme, diğer adıyla sıcak soğuk farkından kaynaklanıyor olabilir ama hiç bu kadar olmamıştı.

Şu an kesildi şükür.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler