User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Hyundai i20 2016 Style Pan YG 969 (Tekirdağ Çerkezköy)

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, ağabeyim. Aynı şekilde sizlerde güzel günlerde kullanın
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız keşandan selam olsun.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin,
    MAşallah.
    @devil_berk22 abi Keşan merkezdemisin ? bende Keşan'lıyım ama İstanbul'da yaşıyorum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin,
    MAşallah.
    @devil_berk22 abi Keşan merkezdemisin ? bende Keşan'lıyım ama İstanbul'da yaşıyorum
    Evet Keşan merkezdenim hastane caddesinde oturuyorum. Keşana gelirsen görüşürüz.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Keşan merkezdenim hastane caddesinde oturuyorum. Keşana gelirsen görüşürüz.
    2 - 3 ayda bir gelmeye çalışıyorum abi, dedeler vs orada
    mutlaka ulaşacağım sana, arkadaşın konusunu da dağıtmayayım fazla
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam tekrar,

yine hafta sonu güneşi görünce rahat duramadım ve fb i20 grubunda arkadaşlar sunrooflarından şikayet ediyorlardı, ses geç açılma vb. Bende bir problem yoktu ama tozlanmıştır pislenmiştir düşüncesi ile harekete geçtim.

video çektim ama buraya yükleyemiyorum.

kızağın önceki fotoğrafını çekemedim ama öncesi sonrası yapabileceğim tek görseller aşağıda;

bu çitalar nasıl sökülüyor diyen i20 sahibi arkadaşlarımız için ise ufak rehberimsi bir görsel ve açıklama bırakıyorum;

sarı renkli çizgilerin arasındaki çitaları (plastik) sunroofu komple açtıktan sonra, aracın dışından ok ile gösterdiğim bölgeden aracın kapı üstü direğine değecek şekilde başparmak hariç diğer 4 parmağımızı sokuyoruz (iki elimizle). Baş parmaklarımızı dışarıdan kapı üstüne bastırarak yumruğumuzu hafif hafif sıkıyoruz. altı tırnaklı olduğu için hafif hafif gelen çıt sesini duyacağız. Ön tarafı çıkardıktan sonra sunroofu kapatıp arka tarafa devam etmemiz gerekiyor.

Sel Gider Kumu Kalır.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç sökmedim.

yaz başı rayları temizler,sıvı gresle yağlar bırakırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızın markasını bilemiyorum ancak bu rayları temizlemek için ilgili kısımları sökmek gerekiyor malesef
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba tekrar,

Bir güncelleme çekelim; Arka tamponun sol davlumbazla öpüştüğü kısımda tırnaklara geçen kısım yırtılmış ve tamponun ucu çıkıntılı duruyordu, tırnaklara geçen kısım tamponu tutmadığı için.

Kaportacıya götürüp plastik kaynak yaptırmayı uzun zamandır düşünüyordum ancak bir yandan da ***** uygun nasıl hallederiz diye düşünürken kendim sökmeye kaportacıya sadece kaynak kısmını bırakmaya karar verdim. Bir an esti ve tamponu söktüm.

i20'si olupta sökmek isteyen arkadaşlar için kısaca bahsedeyim; öncelikle stopların sökülmesi gerekiyor. Daha sonra davlumbazın üzerinde lastiğin arka tampona bakan tarafında 3 adet vida ve yukarı tepe noktasında 1 adet vida olmak üzere 4 adet vida var onları sökmemiz gerekiyor. Stopları tutan vidalardan biri de zaten tamponu tutuyor ayrıca stopların altından birer vida daha çıkıyor. Burada atlanmaması gereken nokta tampon demirinin üzerinde 1 er vida daha var sağlı sollu. bagaj kısmından tırnakları ayırdıktan sonra sökebilirsiniz. Son olarak tamponun alt kısmında 9 tane plastik perçin var onları yukarıda paylaştığım plastik aparatlardan çatal gibi olanla rahatlıkla çıkarabiliyorsunuz çok zorlamayın dişleri kırılmasın ki tekrar kullanabilesiniz. Son olarak tamponu gövdeden ayırırken arka sislerin ve park sensörlerinin soketleri ve plaka aydınlatmaları kalıyor. Onları da söktükten sonra tamponu gövdeden ayırabilirsiniz.

Tamponu bagaja koyarken ne olur ne olmaz mantığı ile elyaf ile sardım çizilmemesi için. Sonrasında sanayiye gidip kaynağı yaptırdım ve sonuç sıfır gibi olmasa da en azından beni rahatsız etmiyor artık.

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak bir güncelleme çekelim, farkındayım araç standart bir araç olduğu için çok dikkat çekmiyor ancak günlük mahiyetinde benim yazmak hoşuma gidiyor. İleri de geriye dönüp bakabileceğim bir anı olur

Multimedya çevresine kışın ufak bir müdahalede bulunmuştum fakat yazın plastiklerde oluşan salınımdan ötürü tekrar sesler gelmeye başlamıştı. Bu kez daha önceden sökmüş olmanın verdiği öz güven ve ne ile karşılaşacağımı bildiğim için ekipmanları tam olarak ayarladım, dedim yapmışken tam yapayım.

Ameliyathaneyi hazırlayalım arkadaşlar;

Önce kadran çerçevesini sökmemiz gerekiyor;

sonrasında multimedya çerçevesi;

Yaptığım işin mantığı klasik olarak, plastiklerin motor titreşiminden ötürü birbirleri ile temas kurarak çıkardıkları zırıltıları engelleyecek yerlere tampon uygulamak üzere oldu. Kullandığım ürün ise iki tarafı da bantlı olan PE sünger. Ürünü dışarıdan almadım çalıştığım firmaya numune olarak gönderilen ürünlerden kullandım. Multimedya çerçevesinin fotoğrafını çekmeyi unuttum ama aşağıda göreceğiniz üzere kadran çerçevesine uyguladığıma benzer dokunuşları yaptım. Söküp tersinin fotoğrafını atan arkadaş olursa ilgili noktaları işaretleyebilirim. Özellikle multimedya cihazının üst kısmı ile havalandırma kanalları birbirine çok yakın.

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar selam,

Jant göbeklerinde ki tecrübesiz kimyasal kullanımlarıma ait soyulmalar iyice ilerleyip gözüme batmaya başlamıştı. Bir boyacıya sormuştum 150 tl civarı bir fiyat istemişti yaklaşık 1 - 2 ay önce. Velhasılı kelam bizim fabrika da coronodan dolayı tedarik süreci baya aksamış durumda. Ben de pc başında pineklerken dedim ki, fabrika da boyahane var, şefi de arkadaşım. Şu an boyahane planında ki ürün de bu renge çok yakın. Bir rica edeyim dedim ve hallederiz dedi. Bende direk söktüm.

Yeni nesil amerikan filmlerinde ki gibi filmin sonunu başta vereyim sonra hikaye ye devam edelim

Jant göbeklerini söküp fırtınalı havadan içeri kaçtım, sıcak su ve sabun ile önce kirlerinden arındırdım,

Armaları söktüm, sonrasında su zımparası ile soyulan kısımlar ve boyalı kısımlar arasındaki kat farkını almak ve boyandıktan sonra iz olmaması için zımparaladım.

Zımparayı da tamamladıktan sonra göbekleri boya ustasına teslim ettim ve ertesi sabah teslim edebileceğini söyledi. Sabah işe gelir gelmez boyahaneye gittim (hiç huyum değildir )

Sonuç bir tondan fazla açık olmuş, yakından bakınca belli oluyor ama 1 metre geriye geldiğin zaman çok sırıtmıyor. Hatta jant kollarıyla kontrast oluşturup güzel durduğu bile söylenebilir (teselli cümlesi).

Özet olarak arkadaşlar ben her halükarda eski halinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    Sel Gider Kumu Kalır.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel keyifli uğraşlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler