User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aile Babası Arabası vol.2 :))

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aile Babası Arabası vol.2 :))

Dragger Yavuz abimizin konusundaki aynı olay benim de başımda Kendisine tekrar selamlarımı iletiyorum @Dragger.. Konusunu okumaya başladığım saniye kendimi gördüm yazdıklarında, bu sebeple konu ismine ortak çıkıyorum abi

2015 model A3 Cabriolet vardı uzun süredir,ben deailemizin genişleyeceğini öğrendiğim için artık biraz oturaklı, aileye uygun, yine bir nebze sportif birşeyler aramaya başladım. Asıl düşüncem sıfır bir Subaru Levorg almaktı, ancak gerek ailemden gerek arkadaş çevremden gelen yoğun ısrarlar üzerine Subaru'dan vazgeçip yine Alman gurubundan birşeyler bakmaya başladım. Aklımda C serisi, BMW 3 ve A4 Allroad vardı. A4 Allroad oldukça güzel bir araç ancak gerek yaşı gerekse anlam veremediğim saçma dolunun boşu donanımlarından ötürü ondan vazgeçtim. C serisine bu yeni kasadan ve tasarım dilinden bir türlü ısınamadım, çok toparlak geliyordu gözüme o yüzden pek üstünde durmadım. 3 serisi için aklımda sadece 2017 Edition M'ler vardı, Yavuz abinin dediği gibi "seri köz getir abine" modellerinden istemiyordum. Bendeki BMW imajı her zaman bu oldu maalesef, A3 ten önce de 1.16i vardı ancak BMW bir "kün fe yekün" markasıydı... O yüzden oldukça çekinerek bakmaya başladım. İyi bir donanıma ve güzel bir görsele sahip,bana hitap eden bir tek Edition M serisi oldu fakat bu araçlarda da 1.5 lt'lik 136 hp motor zayıf hissettiriyordu. Ayrıca satıldıkları fiyatlara 5 serisi çok rahat bir şekilde alınabiliyordu, bu yüzden 2017 model 3 yerine 2014-2015 model 5 bakmaya karar verdim. Aslında 5 serisi görsel olarak da, fikir olarak da bana çok uzak bir otomobil. Öküz gibi bir karoser, 1800kg araca monte edilmiş 1.6 bir motor ve tabiki "Huqqa Ortaköy" ve 7tepe gençliğinin olmazsa olmaz araçlarından biri..

Neyse dediğim gibi ısrarlar üzerine birkaç adet 5.20i bakındıktan sonra, gözüme ve kalbime hitap eden bir tanesini Borusan Samandıra'da Premium 2. el'de buldum. Yetikili bayiden olmasından mütevellit, boya, kaza vs. gibi şeylerde kafa rahatlığından ötürü, ve özellikle içinin taba oluşundan ötürü bu araçta karar kıldım. Aslında gönül isterdi 5.25 Xdrive falan ama maalesef fiyatlar korkunç oynuyor

Araç 2015 model 5.20i 1.6 170hp Premium M Paket diye geçiyor, ilk sahibi yeni kasa 5.30i almış, o sırada takasa vermiş, 50.000 km'de, içi taba, donanım olarak NBT ve harman/kardon hariç full sayılır. Hayalet gösterge, vakumlu?? (soft close) kapılar, otomatik bagaj, elektrikli hafızalı direksiyon ve koltuklar,sunroof, cruise control, limitör, auto hold, otomatik arka perde, led sisler falan gibi özellikleri var. Rengi Carbon Black diye geçiyor, metalik lacivert ve siyah karışımı bir şey, güneş ışığında resmen lacivert, geri kalan zamanlarda siyah diyebiliriz. Sürekli fırça ile yıkandığı için şu an pek gösteremiyor kendini, yakın zamanda bir pasta&cila ve seramik ile ilk zamanlarına döndüreceğiz inşallah. Aldığım gün direk olarak Altınoluğa uzun yola çıktım, ve gerçekten beni şaşırtmayı başardı. 1800 kg ve 1.6 170hp bir motorla oldukça güzel hızlanıyor ve gidiyordu. Ayrıiyetten yol tutuşu muazzam iyiydi. Böylesine hantal görünen bir araçtan bunları beklemiyordum, o yüzden sürüşünden oldukça keyif aldım ve tercihimden ötürü mutlu edebildi

Genel olarak standart binmeyi planlıyorum, M5 bodykit , Akrapaaviç egzoz kafası, kırmızı mavi turkuaz böbrek şeritleri, şeffaf stop ve 19" M6 jantları falan gibi "kün fe yekün" hareketlerden mümkün olduğunca uzak durmak istiyorum İlk iş NBT olacak, daha sonrası için lastiker bitik, onları yeniler, bahsettiğim gibi boya koruma yapar, direksiyona F1 pad'ler uygulayabilir ve en son bir ihtimal harman/kardon veya ülkede pek rastlamadığım Bang&Olufsen sistemlerden birini oem alabilirim. Ses sistemi gerçekten kötü çünkü. Bir de uygun bir fiyat yakalayabilirsem Adaptif farları almayı planlıyorum, önden bakışları çok değiştirmese de sanki makyajlıymış gibi duruyor o farlarla. Alçaltmayı düşünmüyorum, ve yazılıma gerek yok, görüyorsunuz güç muazzam. Vay öyle olmuş böyle olmuş, konuşmam... @Dragger

Bunlar dışında önerilerinizi bekliyorum, Allah herkese daha iyilerini nasip etsin... Alındığı günden birkaç fotoğraf var, şu boya korumayı hallettikten sonra daha özenli fotoğraflarını paylaşırım

Konu .::EmrE::. tarafından (15-07-2018 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerelerdesin pilot reyiz

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kombinasyon çok güzel

nbt ve hk suz eksik duruyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de aklımda olan bi araç ama fiyatlar çok değişken,160a da var 200e de. Piyasasını aklım almadığı için biraz tedirginim. Renk ve içinin taba olması çok iyi,güle güle binin kazasız belasız..

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Içi dışı harika , kazasız belasız kullanın. Özel değilse kaça bitti paylaşabilir misiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerelerdesin pilot reyiz

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
    Sağolasın hacı, nabayım uçuyom sürekli o yüzden her yerdeyim

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kombinasyon çok güzel

nbt ve hk suz eksik duruyor
    NBT siparişini verdim birkaç güne geliyor, hk için biraz beklemedeyim fiyatları tuzlu baya Teşekkür ediyorum.

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de aklımda olan bi araç ama fiyatlar çok değişken,160a da var 200e de. Piyasasını aklım almadığı için biraz tedirginim. Renk ve içinin taba olması çok iyi,güle güle binin kazasız belasız..
    Sağolun,teşekkür ederim, daha iyileri size nasip olsun. Fiyatlar gerçekten değişken. Ben Borusan olduğu için fiyata çok takılmadım, piyasadan biraz daha yüksek olabilir ancak en azından kafanız rahat ve garantili araç alıyorsunuz.

Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Içi dışı harika , kazasız belasız kullanın. Özel değilse kaça bitti paylaşabilir misiniz ?
    Çok teşekkür ediyorum, sağolun. ÖM olarak gönderiyorum fiyatı, reklam yapar gibi olmasın burada şimdi

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız maşallah, aynı özelliklerde arkadaşım aldı bugünlerde 264'e 525xdrive, dediğiniz gibi fiyatlar uçuk, onda da nbt yok, ilk iş o olacak
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güzel makine, 3 serisi olsa her gelen m3 görünüm çeviriyor ama 5 için bence o kadar yapan çok değil. zira m5 görünüm uygulanabilir çokta güzel olur. bence hepten kenara atmayın bunu.

kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun Emre, cok guzel gozukuyor.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun bence m paket yapmayın business olarak takılın bu araçla heybeti bunu hakediyor
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız rengine kadar ikizine sahibim boya koruma gerçekten kaderini değiştiriyor arabanın lacivert tonu çok güzel çıkıyor ortaya ben yaptırmadan önce bekleyordum o kadar değişiceğini birde öncam dahil filim çok hoş oluyor Nbt siparişi nerden verdiniz acaba fiyatı nedir benimde almam lazım bir kaç yere sordum 6 bin tl dediler paylaşırsanız sevinirim hayırlı olsun kazasız belasız
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun gerçekten çok farklı bir dünyası var f10 un. kazasız belasız

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan daha dün Bostancı gider egzozda greddy egzoz taktırıyoduk OPC'ye, ne ara baba olma aşamasına geldin

Çok sevindim senin adına gardaşım, güzel haberlerini bekliyoruz inşallah sağlıklı sıhhatli Arabanı da güle güle kullan bence çok yerinde bir tercih yapmışsın, 3'ü C'yi falan geç en güzeli 5'ler E'ler

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam hayırlı olsun. Çok güzel bir tercih olmuş. Yakıt konusu nasıl? şehir içi 13 14 lt yakıyor diyen de var 7 8 yakıyor diyende

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşleri dilerim
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize teşekkür eder, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız rengine kadar ikizine sahibim boya koruma gerçekten kaderini değiştiriyor arabanın lacivert tonu çok güzel çıkıyor ortaya ben yaptırmadan önce bekleyordum o kadar değişiceğini birde öncam dahil filim çok hoş oluyor Nbt siparişi nerden verdiniz acaba fiyatı nedir benimde almam lazım bir kaç yere sordum 6 bin tl dediler paylaşırsanız sevinirim hayırlı olsun kazasız belasız
    ÖM olarak gönderecektim ancak gelen kutunuz dolu. Bir mesaj gönderirseniz cevaplayayım

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lan daha dün Bostancı gider egzozda greddy egzoz taktırıyoduk OPC'ye, ne ara baba olma aşamasına geldin

Çok sevindim senin adına gardaşım, güzel haberlerini bekliyoruz inşallah sağlıklı sıhhatli Arabanı da güle güle kullan bence çok yerinde bir tercih yapmışsın, 3'ü C'yi falan geç en güzeli 5'ler E'ler
    Hehe sağolasın kardeşim, valla nereden nereye geldik, hayat çok hızlı akmaya başlıyor bir saatten sonra, böyle söylerlerdi de inanmazdım valla... Bekliyoruz bakalım inşallah sağlıkla doğar Teşekkür ediyorum tekrar beğendiğine sevindim kankacım..

Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun. Çok güzel bir tercih olmuş. Yakıt konusu nasıl? şehir içi 13 14 lt yakıyor diyen de var 7 8 yakıyor diyende
    Öncelikle teşekkür ederim,

Yakıt şehir içinde aldığımdan beri gördüğüm ortalama 10.0 litre civarında. Ancak şehir içi trafiğinde çok fazla kullanma şansım olmadı. Uzun yolda Altınoluğa giderken Osmangazi köprüsünden itibaren 240-250 km/h, otoban çıkışına kadar, sonrasında karayolundan Balıkesire ortalama 140-160 km/h hızla devam ettim, 13.2 litre ortalama ile Altınoluğa ulaştım. Dönüşte max. 120 , genelde sabit 100 km/h ve EcoPro mod açık aynı yolu 6.9 lt/100km ortalama ile gelmiş oldum. Fark ettiğim şu, EcoPro uzun yolda büyük bir düşüş sağlıyor, fakat özellikle yokuş aşağı yerlerde veya ışıklara, vs. yaklaşırken hız sabitleyiciden çıkıp "Coasting Modu" (gazdan ayağınızı çektiğinizde aracın sadece EcoPro modunda devreye giren, ibrenin Power ve Charge göstergesinde tam ortayı gösterdiği durum ) aktif olarak sürüş yaparsanız ciddi bir yakıt tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Gelirken EcoPro'da gösterdiği bonus km 130 km civarıydı. Bu değer şehir içinde max. 20 km falan oluyor o da gazın altında yumurta varmış gibi trafik sürüşü yaparsanız.
    Konu .::EmrE::. tarafından (15-07-2018 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir içi 7-8 imkansız şöyle görülebiliyor bir tek uzun yol gibi hiç durmadan 60-70 arası eco pro ile ışık vs görmeden giderseniz ancak o değerleri görürsünüz şehir içinde bu şekilde de uzun yol ortalamasına giriyor. Gerçek şehir içi kullanımı 10.8 - 12 litre arası gazlamalı kullanım. Uzun yolda eco pro spor mod karışık gazlamalı ortalama 8 litre hiç dikkat etmeden ayrıca bayram trafiğide cabası daha rahat altına iner uzun yolda Düz hesap full şehir içi kullanımında 100 liraya 120-150 km arası gidiyor
    Konu mert_can 41 tarafından (15-07-2018 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Aykut106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kaarsim arabanı aldın ustumuzden buuk bi yuk kalktı
    T r u t h i n e n g i n e e r i n g

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aykut106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kaarsim arabanı aldın ustumuzden buuk bi yuk kalktı
    Valla siz benden daha çok kurtuldunuz kanki sağolun tekrar fikirler ve sabrınız için yavrum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler