User Tag List

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
187 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2011 Giulietta dizel ile Alfa dünyasına giriş

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel mi sizinki MA mı acaba? MA ise tüketiminiz ne alemde?
    Merhaba, evet dizel MT aracım. Şehiriçi Acıbadem-Ataşehir-Etiler arasında kullanıyorum, çoğunlukla trafikte 1 depo(60lt)= 850km gibi gidiyorum. Yumuşak kullanımda dynamic moda almadan sonuç böyle.

Şehir dışında tam olarak test etme fırsatım olmadı ama fazla sıkıştırmadan 1100-1200 km rahat gideceğini düşünüyorum.

Bu değerler normal modda ve sakin kullanımda elde ettiğim değerler. Aracın asıl torque gücünü kesinlikle dynamic modda hissediyorsunuz. Hatta normal modda klima açılınca farkedilir bir düşüş oluyor çekişte. Sürekli dynamic modda kullanımda sonuç ne olur bilemiyorum.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014/10. ayında sıfır olarak aldım aracımı. Dizel ve manuel Giulietta. Ortalama 130 km ile İstanbul, Ataşehir - Bodrum arasını yarım deponun cok az altına gidiyorum.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyigünlerde kullanın. Bana f30 dan yol tutuşu daha güzel geliyor.
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın, 2,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum 2014 Giuliettayı, yakıt tüketimi ve performans açısından kesinlikle tatmin edecektir sizi.
    Alıntı Batuhan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun her zaman dikkatimi çeken araç olmuşdur
    Alıntı Ronnies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,güle güle kullanın benimde hayal köşelerimin bir kenarlarında Station 159lar ve Kırmızı Guilettalar durmakta
    çok teşekkürler arkadaşlar , yıllık izin vs derken daha adam akıllı kullanma fırsatım olmadı
    Konu SkY tarafından (13-08-2018 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bir ara niyet ettiğim fakat almadığım modeldi memnunmusunuz ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın kazasız belasız, 170'liği 2011'den 2017 sonuna kadar kullandım 70.000km kadar.

Silecek sorununu görmüşsünüz, park ampulü ile halloluyor. Bende 1-2 sefer klima kompresörü devreye girmemişti ama kronik midir bilemiyorum. Bunun haricinde "Alfa sorunludur" algısını fena halde kırabilecek bir araç. Zaten altyapının çoğu Fiat, Bravo'dan çok alınmış şey var. Ortak platformlar Lancia Delta ile birlikte.

Alt takımı bile kolay kolay bozulmaz etmez. Spor paket aracın 1 defa yürüyeni ile ilgili bişey yapmadım mesela 70bin km boyunca.
    Sadece gacırdar bazen, onu da hepsi yapıyormuş, arkadaşım Rocco'da bile şikayetçiydi. Burçlar yağlanınca falan geçiyor diyorlar ama bilemiyorum.

Ha bir de motor bölmesinde yandaki motor kulağını çatlatır-kırar 106 GTI gibi Dizelde çok bozma ihtimaliniz olmaz sanıyorum ama çok sert hareketlerden kaçının Şanzıman soğukken Toros gibidir, ama keyiflidir.

Sormak istedikleriniz olursa cevaplarım seve seve.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel günlerde kazasız belasız kullanın, hayırlı olsun.

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bir ara niyet ettiğim fakat almadığım modeldi memnunmusunuz ?
    vallahi inanın alır almaz ertesi gün 2 arıza çıktı başta da dediğim gibi.henüz onları bile yaptırmaya vaktim olmadı ama kullanırken aldığım keyif paha biçilemez şu an benim için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın kazasız belasız, 170'liği 2011'den 2017 sonuna kadar kullandım 70.000km kadar.

Silecek sorununu görmüşsünüz, park ampulü ile halloluyor. Bende 1-2 sefer klima kompresörü devreye girmemişti ama kronik midir bilemiyorum. Bunun haricinde "Alfa sorunludur" algısını fena halde kırabilecek bir araç. Zaten altyapının çoğu Fiat, Bravo'dan çok alınmış şey var. Ortak platformlar Lancia Delta ile birlikte.

Alt takımı bile kolay kolay bozulmaz etmez. Spor paket aracın 1 defa yürüyeni ile ilgili bişey yapmadım mesela 70bin km boyunca.
    Sadece gacırdar bazen, onu da hepsi yapıyormuş, arkadaşım Rocco'da bile şikayetçiydi. Burçlar yağlanınca falan geçiyor diyorlar ama bilemiyorum.

Ha bir de motor bölmesinde yandaki motor kulağını çatlatır-kırar 106 GTI gibi Dizelde çok bozma ihtimaliniz olmaz sanıyorum ama çok sert hareketlerden kaçının Şanzıman soğukken Toros gibidir, ama keyiflidir.

Sormak istedikleriniz olursa cevaplarım seve seve.
    teşekkür ederim öncelikle..yani kafamda alfa sorunludur imajı yaratsam kesin almazdım heralde diye düşünüyorum .ben daha çok keyif adamıyımdır araba konusunda bu araba da fazla fazla veriyor bunu bana.

silecek sorununu direk internette alfa sitelerinden buldum,neyseki ucuza çözülecek bir sorun. İkinci derdim de vites geçiş sensörü arızasıydı.3 gün arka arkaya yaktı biz söndürdük ikazı ama şimdi 10 gündür yanmadı şaşırttı beni açıkcası.bakalım eğer tekrar yanarsa parça fiyatı 340 tl sanırım 100 tl de sökme takma işçiliği var.şanzıman için baskı balatam yeni olduğu için fena değil vites geçişleri ama ısınınca hafif sert geçiş oluyor.

şu an 1000 km olmadı arabayı alalı,fazla da bir fikir edinemedim ama sıkıntı olursa size danışırım fikir konusunda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan
    çok teşekkürler yavuzcum.

Alıntı dkahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel günlerde kazasız belasız kullanın, hayırlı olsun.
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    çok teşekkür ederim sağolun

kazım2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa güzel araç kazasız belasız
    EVOLUTION X

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 de spor paket 0 km aldım ve 120k km kullandım

Yaşadığım iki sorun vardı;
    1) Arka silecek motoru su almış. Otomatik olarak kafasına göre çalışıyordu. Kronikmiş yaklaşık 100k km deyken başıma geldi.
    2) Soğutma sıvısı hattında bir plastik parça var(adını unuttum). O çatladı suyu boşalttı 70-80k km civarındaydı. Bu da kronikmiş.

Birde sunroof açılıp kapanırken biraz gıcırtı yapıyordu. Söktürüp rayları temizletmiştim.

Bunlar dışında hiç problem yaşamadım

Debriyaj bile bitmedi şaşırttı. Sadece standart bakım ve balata disk Bu arada ilk haftadan beri araç yazılımlıydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kazım2002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa güzel araç kazasız belasız
    teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 de spor paket 0 km aldım ve 120k km kullandım

Yaşadığım iki sorun vardı;
    1) Arka silecek motoru su almış. Otomatik olarak kafasına göre çalışıyordu. Kronikmiş yaklaşık 100k km deyken başıma geldi.
    2) Soğutma sıvısı hattında bir plastik parça var(adını unuttum). O çatladı suyu boşalttı 70-80k km civarındaydı. Bu da kronikmiş.

Birde sunroof açılıp kapanırken biraz gıcırtı yapıyordu. Söktürüp rayları temizletmiştim.

Bunlar dışında hiç problem yaşamadım

Debriyaj bile bitmedi şaşırttı. Sadece standart bakım ve balata disk Bu arada ilk haftadan beri araç yazılımlıydı.
    silecek konusu belirttiğim gibi bende de sıkıntı şu an..Diğerlerini bilemicem tabi zaman gösterecek.ama güzel olan bir şey var ki vites geçiş sensörünün soketini söküp temizleyip yeniden taktığımızdan beri arıza lambasını yakmadı.umarım bu sorun gitmiştir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de start stop çalışmamaya başladığında ilk bakacağınız yer akü olsun. Akünün ömrü %70-80'in altına inmeye başladığında bunlar da sapıtmaya başlıyor.

Önden gelip bagaj kapağına geçen kablo demeti de bazen sıkıntı yaratıyor diyorlar. Silecek çalışmazsa, stoplarla ilgili sıkıntı yaşarsanız bagajı açıp o kablo demetine bakın.

Yine aklıma geldi, ön far ledlerinin beyni sıkıntı yaratabilir. Bir defa değiştirmiştim, çıkma olarak bulmaya bakın, 100 TL gibi bi fiyata bulmuştum zamanında.

Soğutma sıvısı boşaltma durumu ile karşılaşmamıştım, ilginçmiş, kronik olduğunu da bilmiyordum.

Direksiyon kumanda düğmeleri dandiktir, uzun süre kullanmazsanız oksitlenir, bassanız da kumanda etmez, sıkı bastırmak gerekir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de start stop çalışmamaya başladığında ilk bakacağınız yer akü olsun. Akünün ömrü %70-80'in altına inmeye başladığında bunlar da sapıtmaya başlıyor.

Önden gelip bagaj kapağına geçen kablo demeti de bazen sıkıntı yaratıyor diyorlar. Silecek çalışmazsa, stoplarla ilgili sıkıntı yaşarsanız bagajı açıp o kablo demetine bakın.

Yine aklıma geldi, ön far ledlerinin beyni sıkıntı yaratabilir. Bir defa değiştirmiştim, çıkma olarak bulmaya bakın, 100 TL gibi bi fiyata bulmuştum zamanında.

Soğutma sıvısı boşaltma durumu ile karşılaşmamıştım, ilginçmiş, kronik olduğunu da bilmiyordum.

Direksiyon kumanda düğmeleri dandiktir, uzun süre kullanmazsanız oksitlenir, bassanız da kumanda etmez, sıkı bastırmak gerekir
    start stop kullanmayı sevmiyorum istanbul trafiğinde hemen biner binmez devre dışı bırakıyorum ama araç en nihayetinde 70bin km de ve en son 2014 te aküsü değişmiş birmotta..sanırım kışa doğru teklemeye başlar gibi.

direksiyon kumandaları cidden bende de sert bastırınca çalışıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    start stop kullanmayı sevmiyorum istanbul trafiğinde hemen biner binmez devre dışı bırakıyorum ama araç en nihayetinde 70bin km de ve en son 2014 te aküsü değişmiş birmotta..sanırım kışa doğru teklemeye başlar gibi.

direksiyon kumandaları cidden bende de sert bastırınca çalışıyor
    Tamam o zaman çok sıkıntı yok O zaman akü idare eder bence, olay sadece start stop ve çekiş kontrol sistemlerini falan etkiliyor.

Evet onları Fiat'ta falan hemen değiştirmişler mesela. 500x'i aldığımda dikkatimi çekmişti, sanıyorum Giulietta'nın makyajlılarında da yeni direksiyon ile birlikte düğmeler değişik.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    direksiyon kumandalarını servis söküp altlarını temizliyor isterseniz, en azından izmir enriko aliberti de yapıyorlar. giu sahibi arkadaşım eski enriko çalışanı, usta o şekilde iletmiş kendisine
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler