User Tag List

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
187 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 2011 Giulietta dizel ile Alfa dünyasına giriş

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Keyfini çıkar abi valla, çekindikçe başına bi işler geliyor arabaların hep
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyfini çıkar abi valla, çekindikçe başına bi işler geliyor arabaların hep
    teşekkürler leventcim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bakalım falken kışlıklarımızı da sipariş verdik.inşallah üzmezler kullanımda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kaç zaman önce aldığım yoncayı daha yeni takabildim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ecufast yorumların nedir memnunmusun
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ecufast yorumların nedir memnunmusun
    merhabalar,ben kullandığım dacia duster için ilk defa ecufast yazılımı deneyimledim çok memnun kalınca alfa da aldığımın ertesi sabahı yine gittim.bu nedenle diyemem ki böyle gidiyordu da şöyle hızlandı.ama özellikle d modunda sanki daha da atiklenmiş olduğunu hissettim az buçuk standart kullandığım haline göre.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar dan hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

bir kaç merak ettiğim soru var. sürüş dinamikleri nasıl. Mesela şase virajlarda esneme yapıyormu? Frenlerin tepkileri, direksiyonun tepkileri ve ağırlı vs.

Youtube gibi testlerde her araca bir b*k atma modunda oldukları için gerçekçi yorumlar alamadığımı düşünüyorum. bu konuda ki görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yol tutuş açısından sınıfa göre baya başarılı olduğunu düşünüyorum. elektronik dif kilidi, arka bağımsız tekerler fln baya güzel çalışıo. direksiyon tepkileride beni mutlu ediyor hem trafikte hemde izmirde 3 kez piste çıkma şansım oldu gayet başarılı. bana sormadınız ama bende bir alfa kullanıcısı olarak yorum yapem dedim.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir kaç merak ettiğim soru var. sürüş dinamikleri nasıl. Mesela şase virajlarda esneme yapıyormu? Frenlerin tepkileri, direksiyonun tepkileri ve ağırlı vs.

Youtube gibi testlerde her araca bir b*k atma modunda oldukları için gerçekçi yorumlar alamadığımı düşünüyorum. bu konuda ki görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?
    1.6 jtdm sahibiyim. st x coiller yazılım ve egzoz var aracımda komple, 15 yıllık yakın arkadaşımdan aldım. onda daha önce leon sc fr vardı, giu sonrası leon sc tdi aldı. sc fr da jom coil 18 jantlar mevcuttu. tdi ında da başaran coil yaptı maddiyattan dolayı, 17 oem jantlarla kullanıyor.

O sağ koltuğumda ist parka çıktık 27 ekimde, sürüş dinamikleri olarak çok çok yüksek araba. bunu 5f leon la kıyaslayarak söyleyebiliriz en azından, kıçı başı 5f kadar dağılmıyor hele kafası hiç dağılmıyor denebilir elektronik kilit sayesinde. oem halde bile leona kıyasla iyi olduğunu düşünüyor Cem.. ben oem halde bindim ancak kullanmadım arabayı.

Biraz kütlesel sıkıntısı var, hafif değil. Cam tavansızları 1380kg civarından başlıyor. benimki 1430 civarıdır diye tahmin ediyorum tavandan dolayı.

Şasesi ciddi az esniyor arabanın, frenlerim ömrünün sonundaydı kesin biter, hidrolik ısıtır pedal hissiyatı gider diye düşünürken üst üste 6 hızlı tur attıktan sonra (hep 2.52 civarı döndüm) bile frenleri gayet iyiydi. mesela polo'da 2. hızlı tur sonunda ate performans serisi disk / balatalara rağmen su koyuyordu resmen.. (polo 1100kg tdi)

direksiyon D modda baya sert ama hissiyatlı.. N modda da sert sayılabilir, E90 320d ye yakın bir kıvamda hatta öyle diyim.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

öncelikle teşekkür ederim güzel düşünceniz için.arkadaşlar yazmışlar ki onlar benden çok daha tecrübeliler bu araba hakkında.ben çok sıradan sürücüsü olarak sadece direksiyon ve gaza verdiği tepkilerden çok memnunum.çok nadir d modunda kullanıyorum.şehir içinde genelde dur kalk trafikteyim ve d modunda kalkışlarda çok konforlu olmuyor araba.d modu akar trafikte yol uygunken çok hoşuma gidiyor.frenlerim ve lastiklerim çok iyi durumda değiller dolayısıyla birkaç kez sıkıntı yaşattılar bana özellikle yüksek süratten durmak istediğimde.yeni lastik ve balata disk değişiminden sonra bu konuya daha emin yorum yapabilirim.

Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol tutuş açısından sınıfa göre baya başarılı olduğunu düşünüyorum. elektronik dif kilidi, arka bağımsız tekerler fln baya güzel çalışıo. direksiyon tepkileride beni mutlu ediyor hem trafikte hemde izmirde 3 kez piste çıkma şansım oldu gayet başarılı. bana sormadınız ama bende bir alfa kullanıcısı olarak yorum yapem dedim.
    benim içinde tecrübeleri duymak iyi oluyor.

1.6 jtdm sahibiyim. st x coiller yazılım ve egzoz var aracımda komple, 15 yıllık yakın arkadaşımdan aldım. onda daha önce leon sc fr vardı, giu sonrası leon sc tdi aldı. sc fr da jom coil 18 jantlar mevcuttu. tdi ında da başaran coil yaptı maddiyattan dolayı, 17 oem jantlarla kullanıyor.

O sağ koltuğumda ist parka çıktık 27 ekimde, sürüş dinamikleri olarak çok çok yüksek araba. bunu 5f leon la kıyaslayarak söyleyebiliriz en azından, kıçı başı 5f kadar dağılmıyor hele kafası hiç dağılmıyor denebilir elektronik kilit sayesinde. oem halde bile leona kıyasla iyi olduğunu düşünüyor Cem.. ben oem halde bindim ancak kullanmadım arabayı.

Biraz kütlesel sıkıntısı var, hafif değil. Cam tavansızları 1380kg civarından başlıyor. benimki 1430 civarıdır diye tahmin ediyorum tavandan dolayı.

Şasesi ciddi az esniyor arabanın, frenlerim ömrünün sonundaydı kesin biter, hidrolik ısıtır pedal hissiyatı gider diye düşünürken üst üste 6 hızlı tur attıktan sonra (hep 2.52 civarı döndüm) bile frenleri gayet iyiydi. mesela polo'da 2. hızlı tur sonunda ate performans serisi disk / balatalara rağmen su koyuyordu resmen.. (polo 1100kg tdi)

direksiyon D modda baya sert ama hissiyatlı.. N modda da sert sayılabilir, E90 320d ye yakın bir kıvamda hatta öyle diyim.
    senin araba baya alçak ama standart modele göre.hoş bendeki de spor paket olduğu için standarttan 1 yada 2 cm sanırım daha alçak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.5 yıldır benzinli Giu sahibiyim, cok keyifli, limitleri yuksek ve hissiyatlı bir arabadır. Standart hali cok yuksek, coil masrafı yapılmayacaksa H&R yay Giu'nun ilacı. Eibach cok konforlu yapıyor arabayı, cok yatıyor araba jole kıvamına geliyor. Dizelin standart frenleri benzinliden biraz daha kucuk sanırım ama 330luk brembo kit varsa tadından yenmez. Aracın arkası isterseniz cok kontrollu bir sekilde gelebiliyor virajlarda, istemezseniz de girdigi gibi cıkıyor virajdan.

Piste cıkacaklara tavsiyem kaputun altında cama yakın tarafta abs sensoru var onun fisini cekmeleri. Yoksa 7. virajda asr gaz keserse, guc kendine gelene kadar cok sure kaybettiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim güzel düşünceniz için.arkadaşlar yazmışlar ki onlar benden çok daha tecrübeliler bu araba hakkında.ben çok sıradan sürücüsü olarak sadece direksiyon ve gaza verdiği tepkilerden çok memnunum.çok nadir d modunda kullanıyorum.şehir içinde genelde dur kalk trafikteyim ve d modunda kalkışlarda çok konforlu olmuyor araba.d modu akar trafikte yol uygunken çok hoşuma gidiyor.frenlerim ve lastiklerim çok iyi durumda değiller dolayısıyla birkaç kez sıkıntı yaşattılar bana özellikle yüksek süratten durmak istediğimde.yeni lastik ve balata disk değişiminden sonra bu konuya daha emin yorum yapabilirim.

benim içinde tecrübeleri duymak iyi oluyor.

senin araba baya alçak ama standart modele göre.hoş bendeki de spor paket olduğu için standarttan 1 yada 2 cm sanırım daha alçak
    TRW disk Ferodo balata taktım ben ctsi günü, km yaptıkça yorumlarım abi bu arada. Parça temini konusunda da @B16 Burakcım yardımcı olur değişim zamanın geldiğinde.
    Üstünden oem (muhtemelen marka yazmıyordu yada silinmiş) disk + trw balata çıktı benim.

Orj bi Giu vardı ben en son ayarlarken, çamurluk yüksekliklerini 68 er cm ölçtüm abi yerden onun, benim şuan arka 63 ön 62.7cm Aslında abartılı alçak değil ama alçak duruyor oem e göre bayağı

Alıntı Ouz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.5 yıldır benzinli Giu sahibiyim, cok keyifli, limitleri yuksek ve hissiyatlı bir arabadır. Standart hali cok yuksek, coil masrafı yapılmayacaksa H&R yay Giu'nun ilacı. Eibach cok konforlu yapıyor arabayı, cok yatıyor araba jole kıvamına geliyor. Dizelin standart frenleri benzinliden biraz daha kucuk sanırım ama 330luk brembo kit varsa tadından yenmez. Aracın arkası isterseniz cok kontrollu bir sekilde gelebiliyor virajlarda, istemezseniz de girdigi gibi cıkıyor virajdan.

Piste cıkacaklara tavsiyem kaputun altında cama yakın tarafta abs sensoru var onun fisini cekmeleri. Yoksa 7. virajda asr gaz keserse, guc kendine gelene kadar cok sure kaybettiriyor.
    ABS soketini çekince DNA iptal olmuyor mu? 7. viraj değilde 13-14 te baya işe yararlı olabilir belki benim açımdan

MA frenleri 305 mm, dizel 281mm. Arabayı değiştirirsem Brembolusundan alırım, ama 281 mm bile beklediğimden iyi performans sergiledi pistte.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TRW disk Ferodo balata taktım ben ctsi günü, km yaptıkça yorumlarım abi bu arada. Parça temini konusunda da @B16 Burakcım yardımcı olur değişim zamanın geldiğinde.
    Üstünden oem (muhtemelen marka yazmıyordu yada silinmiş) disk + trw balata çıktı benim.

Orj bi Giu vardı ben en son ayarlarken, çamurluk yüksekliklerini 68 er cm ölçtüm abi yerden onun, benim şuan arka 63 ön 62.7cm Aslında abartılı alçak değil ama alçak duruyor oem e göre bayağı

ABS soketini çekince DNA iptal olmuyor mu? 7. viraj değilde 13-14 te baya işe yararlı olabilir belki benim açımdan

MA frenleri 305 mm, dizel 281mm. Arabayı değiştirirsem Brembolusundan alırım, ama 281 mm bile beklediğimden iyi performans sergiledi pistte.
    Evet iptal oluyor malesef ama zaten surekli devirli kullanılacagı icin cok farketmiyor, bir direksiyon sertligi etkileyebilir onu da nankang ns2r takınca at arabası gibi yapabiliyorsunuz.

Stock frenlerden ben de cok memnunum, pistte biraz sert/yanlıs kullanımdan dolayı cok disk balata yaktım o yuzden 330 + brembo gt sport diske gecmistim , onlar cok uzun sure goturdu beni.

H&R yay ve 15lik spacer hem goruntu hem sertlik olarak tavsiye ederim, benim sadece arkada spacer var , biraz poposunu oynatıyor ama goruntusu cok guzel. Onun dısında on arka gergi, yazılım, downpipe, filtre hepsi vardı, bi kısmını sattım baska arac daha aldıgımız icin. Simdi gunluk babam kullanıyor.

Bir sorunuz, ihtiyacınız olursa her sekilde yardımcı olmaya calısırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bende de ST coil, yazılım, egzoz mevcut.. @rahmitanir imalatı gergileri de bir ara alıcam

Spacer güvenli gelmiyor çok fazla ancak tepkiler gerekli olduğu yönünde, zaman gösterir belki denerim

Bende N ile D mod arasında nerdeyse 3-4 boy fark var 50-150 arası hızlanmada, bir de güç farkından dolayı sanırım dediğim gibi 7 de kesme sorunu yaşamadım ama bakalım belki fişi sökmeyi de denerim

bu arada Fatih ( @fatihob ) ile beraber çıkmış mıydınız piste siz? Bi kum havuzu olayı hatırlıyorum da.. siz miydiniz yani
    Konu levent tarafından (13-11-2018 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abs soketini söküp d moddan vazgeçmek dieseller için çok mantıklı değil çünkü d modu 40 tork ekliyor araca. @rahmitanir yaptrığı gergi setinden mevcut bende. orjinal yay ile baya iyileştiğini hissediyorum. herkes frenlerken viraja gaza oturarak girmek pahabiçilemez.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de ST coil, yazılım, egzoz mevcut.. @rahmitanir imalatı gergileri de bir ara alıcam

Spacer güvenli gelmiyor çok fazla ancak tepkiler gerekli olduğu yönünde, zaman gösterir belki denerim

Bende N ile D mod arasında nerdeyse 3-4 boy fark var 50-150 arası hızlanmada, bir de güç farkından dolayı sanırım dediğim gibi 7 de kesme sorunu yaşamadım ama bakalım belki fişi sökmeyi de denerim

bu arada Fatih ( @fatihob ) ile beraber çıkmış mıydınız piste siz? Bi kum havuzu olayı hatırlıyorum da.. siz miydiniz yani
    Hahaha aynen o benim ilk cıkısımda Fatih'in yolu anlatması gerekirken pisti izlemeye dalmıstı

Edit: D mod farkını ben cok yasamadım hatta en iyi suremi abs iptalken bitik ns2r ile yapmıstım 2.43. Trofeo falan olsa belki 2.41 dahası hic sanmıyorum, yazılımla ne kadar 200 beygir olsa da 1.4 motor ve o agırlıkla benzinli de gitmiyor. Ama mukemmel yol tutuyor.
    Konu Ouz tarafından (13-11-2018 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

valla benim ustamda ATE yi çok methetti bilemedim bende şimdi.bakalım hele bir bütçeyi toparlayalımda bu arada çok para yedi namussuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benim ustamda ATE yi çok methetti bilemedim bende şimdi.bakalım hele bir bütçeyi toparlayalımda bu arada çok para yedi namussuz
    ATE, Polo'da kullandım abi gayet iyiydi onlar da bence. Şuan için de yorumlarım gayet iyi disk/balatalar hakkında Daha 80km falan oldu..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ATE, Polo'da kullandım abi gayet iyiydi onlar da bence. Şuan için de yorumlarım gayet iyi disk/balatalar hakkında Daha 80km falan oldu..
    bende lastik şu an pirelli p7 var ama diş olduğu halde 2 ve 3.cü viteslerde tutunma sorunu yaşatıyor dolayısıyla durma konusunda da sıkıntı var biraz.kışlık falkenleri takınca muhtemelen pirelli den daha iyi yol tutacaktır araba ve frenler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler