User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 39 ile 56 arası

Konu: Fransız'dan Alman'a

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pasta cilamızı da arkadaş ile birlikte (amatörce de olsa) yaptık. Artık uzun bir dönüş yolculuğuna hazırız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VAG Stores Ali Delen ustada Ayak altı aydınlatma ve kapı uyarı ışıklarımız takıldı ve kodlaması yapıldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    29 Ekim 2019 günceli olsun. Üzerindeki fabrika çıkışı aküyü, yine aynı marka olan VARTA marka akü ile değiştirdik. Artık zamanı gelmişti, arada zor çalışıyordu. Bu arada bahsi geçen akü tam 7 yılın sonuna bitme sinyalleri verdi.

Görseller

Konu FreeCaptiv3 tarafından (14-05-2020 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Covid-19 salgını nedeniyle, görev yerim olan Şanlıurfa'dan Ankara'ya dönmeye karar verdim. Durum böyle olunca, kendi kendime bir uzun yol yakıt testi yapayım dedim. Siverek'ten depoyu doldurdum. Önce Mersin'e uğrayıp, oradan Karaman üzerinden Ankara'ya gidecek şekilde güzergahı oluşturdum. 785 km sonra, yani Karaman'da depoyu tekrar doldurdum. 240 TL'lik yakıt yakan Golf, km'de 30 kuruş yaktığını bana gösterdi (bu arada Silifke-Mut, Mut-Karaman yolları oldukça dik rampaları ile ünlüdür). Sanıyorum fabrika değerlerinden az bir şekilde yakıt tükettirebildim koca oğlanıma. 1200 km'nin ortalaması ise yol bilgisayarında 5.0 şekilde gösteriyordu. Bu ara ara 4.9'a düştü ama yolda sıkılınca ara ara sıkıştırmak durumunda kaldım. ORtalama hızım yol bilgisayarı verisi 83 km olarak gözüküyor. Genelde 100-110 arası seyrettim. Aşağıda görsel mevcuttur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam, satarsanız haberim olsun lütfen. Çok severim Golf 6'ları, TDI, TSI olanlar fabrika verisinden kesinlikle daha az yakıyor. Defalarca kere test ettim.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha da binmezsin sanmam fransıza

Maşallah, far da çözersen şahane olur.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, satarsanız haberim olsun lütfen. Çok severim Golf 6'ları, TDI, TSI olanlar fabrika verisinden kesinlikle daha az yakıyor. Defalarca kere test ettim.
    Şu anlık satmayı düşünmüyorum ama satarsam haber ederim Bunu insanlara bir türlü anlatamıyorum ya, bu arabalar sıkıştırmazsan yakmıyor kardeşim.
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha da binmezsin sanmam fransıza

Maşallah, far da çözersen şahane olur.
    Orjinal bi-xenon çözmek istiyorum ama ne kadar mantıklı bilemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Retrofit konusunda takıntım olduğundan, dün itibariyle kafamdaki ilk projeyi hayata geçirmiş oldum. Daha öncesinde ayak aydınlatma ve kapı uyarı lambalarını taktırmıştım. Şimdi ise yoluma hız sabitleyici ile devam ediyorum. İlgili videyou, kendi kişisel kanalımda paylaştım Bu yaz bol projeli geçecek anlaşılan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir aradan sonra tekrar karşınızdaym ama biraz kafa ütüsü ile. Aracıma şu jantları takmak istiyorum. Opsiyonel olarak sunulan jant olduğu için bu modeli düşünüyorum. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar gayet yakışacaktır bence
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orijinali bu renk mi bilmiyorum ama, trabzonda birisi grafit mavi golfe takmış bunun grisinden. bence yakışıyor, başarılı bi seçim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orijinali bu renk mi bilmiyorum ama, trabzonda birisi grafit mavi golfe takmış bunun grisinden. bence yakışıyor, başarılı bi seçim
    Orjinali gri renkli. Çok fazla yok bu janttan piyasada. Şu haliyle yakışır mı diye düşüncelerim var. Diğer bir opsiyon ise, zor da olsa O.Z Superturismo LM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant kaşıntısı hala devam ediyor. 16" jantları kışlıklara ayırmak istiyorum, 18" kaşıntısı başladı haliyle. Bir kaç adet önceden açılmış konuyu okudum fakat tatmin olamadım. Gri renkli Golf aracıma jant önerisi bekliyorum. Aklımdaki model WRC Titanyum gri modeli fakat kararsız kalıyorum. Bir yanım da BBS CH modeline kayıyor bilemedim.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jant kaşıntısı hala devam ediyor. 16" jantları kışlıklara ayırmak istiyorum, 18" kaşıntısı başladı haliyle. Bir kaç adet önceden açılmış konuyu okudum fakat tatmin olamadım. Gri renkli Golf aracıma jant önerisi bekliyorum. Aklımdaki model WRC Titanyum gri modeli fakat kararsız kalıyorum. Bir yanım da BBS CH modeline kayıyor bilemedim.
    piyasadaki 10 arabadan 9unda wrc var artık..
    Mat antrasit O.Z ultraleggera yakışacağını düşünüyorum.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 6 ım olsa interlagostan başka jant takmazdım

Başka bir kasasına değil, ama 6 kasasına direkt yakışıyor bence

Seneler önce arkadaşım yay bile uygulamadan takmıştı, gerçekten çok yakıştırıyordum

Wrc takan taktı artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant kararsızlığı ve bulunduğum yerde yolların tarladan hallice olması sebebiyle, jant büyütme defterini kapattım. 18 ya da 17" jant alsam, aracım sertleşecekti. Sertleşmesi mesele değil yollar berbat, 55 yanak lastiklerle bile okul yolunda 2. vites ile gidebiliyorum. Durum böyle olunca ebat değişikliğine gitmeyip sadece bir takım yazlık lastik aldım. Tercihimi Michelin Primacy 4 modelinden yana kullandım. Hatta şöyle oldu; Siverek'ten Diyarbakır'a yola çıktım. 80 km boyunca aklımda Continental ContiPremiumContact 6 modeli vardı. Ama Diyarbakır'a girince fikrim değişti ve Diyarbakır Euromaster servisinde bir takım Michelin taktırmış oldum. Rot ayarı yapıldı fakat direksiyon ayarında bir sorun belirdi bu sefer. Siverek'e dönünce kendi lastikçimde Hunter marka makine olmasından dolayı tekrar Rot ayarı yaptırdım. Sonuç mükemmel.

@KaraniC 17 ultraleggera denk geldi ama nasip olmadı.
    @drago dediğim gibi zaten kararsızlık yaşıyordum, son zamanlarda yolların iyice gözüme batmasından dolayı bu defteri kapatmış bulundum. Nasip başka şeylere Bu arada ATE fren upgrade'i düşünüyorum. Siz de yakın zamanda benzer işlemi yaptınız diye biliyorum. İlk izlenimler nasıl acaba?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimkisi upgrade sayılmaz, zira ne disk büyüdü ne kaliper değişti, yeni sistemde tek upgrade seramik Balataya geçmiş olmak belki kabul edilebilir

Şu anda aramız gayet iyi, üst üste yüklenmelerde tutuş iyi, jantlar temiz toz yok, titreme yok, fren pedalı yumuşak, konforlu bir fren oldu. Ama agresif bir fren değil, dokunduğum anda sol ayakla dokunmuş gibi yapıştırsın diyorsan aradığın setup başkadır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimkisi upgrade sayılmaz, zira ne disk büyüdü ne kaliper değişti, yeni sistemde tek upgrade seramik Balataya geçmiş olmak belki kabul edilebilir

Şu anda aramız gayet iyi, üst üste yüklenmelerde tutuş iyi, jantlar temiz toz yok, titreme yok, fren pedalı yumuşak, konforlu bir fren oldu. Ama agresif bir fren değil, dokunduğum anda sol ayakla dokunmuş gibi yapıştırsın diyorsan aradığın setup başkadır.
    Anladım, benim düşündüğüm ATE çizgili disk ve seramik ikilisi tabi fren hidroliğinin değişimi ile birlikte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler