User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
68 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 307 Openair #06RYG45

Eray1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 307 Openair #06RYG45

Merhaba ben Eray Can Yazıcı, uzun zamandır kullandığım aracımın konusunu bugüne açmak nasip oldu
    2007-2008 döneminde siteye üyeydim fakat eski üyeliğimin şifresini ve mailini unuttuğum için yeni hesabımdan yazacağım.
    2014 sonlarına doğru w124 200e aracımızı sattıktan sonra bir süre araçsız devam ettik hayatımıza ardından para biriktirmeye koyulup belirli bir yol aldım. vosvos veya mk2 golf diye düşünüyordum ankarada 3-5 araca baktım fakat kafama yatmadı. daha sonra zar zor şehir dışından araç almaya karşı olan babamı ikna edip izmire airli bir mk2 golfe gittik araçta telefonda söylenilen her şey tersti.(air haricinde) kaza yapmış macunla toplanmış, yağ yakıyordu, ilandaki jantları sökmüşler, iç döşemelerin her yerine akıllı vida atılmış, hava kompresörü sorunlu vs vs tam anlamıyla bitik bir araçla karşılaştık, zorla ikna ettiğim babama karşı mahcup olmuştum. ankaraya döndüğümüzde bir daha araç bakmak istemedim yeteri kadar uğraştım ve ailemi uğraştırdım diye düşünüyordum. abim, babama eski model araçlarla uğraşmasın yeni model aracı olsun biz parasının üstüne ekleyelim güzel bir araç alalım dedi ve yeni bütçeyle başladık araç bakmaya. ama benim yaşadığımız hüsrandan sonra pek hevesim yoktu. abim tesadüf bulduğu ilanı bana gösterdi yakındı araç, gittik, baktık ve mutlu son

aracın elimdeki ilk fotoğrafı altta eski telefonumun hafıza kartı bozulduğu için ilk aldığım zamanlar ve yaptırdığım şeyler pek yok maalesef..
    pek kronolojik sıralama olmayacak yaptığım bazı şeylerin fotoğrafları hafıza kartımda gitti bu yüzden şuanki halinin fotoğraflarından yola çıkabilirsiniz

far sis sarı yapmış geziyoruz.

güzel güzel cilala parlat yapıp biniyoruz.

ilk kışımız kışlıklarlarımızla.

makine bulmuşken fotoğraf çekinelim dedik, daha sonra ivediği polis bastı "BUSTED"

sonraki kıştan yine makine bulduk hemen fotoğraf çekmemiz şart oldu

ardından sitede "GSİ CLUB" kullanıcı adıyla bulunan Emir Güven kardeşim sağolsun pasta cilamızı atıp boyamızı korudu. sıfırı çok pahalı olan makyajlı stopları neredeyse sıfır ayarında çıkma olarak uygun fiyata buldum ve kaçırmadan aldım Emir kardeşim sağolsun onlara da güzel bir cila geçip kılcalları aldı sıfır alınmış gibi oldu

tekrar kış geldi ayna kapakları, kaliperler ve jantlar aynı renk oldu lastik yazılarını da modaya uydurdum

kış sonu 307 grubumuzun ankara üyeleriyle beraber ivedikte bir dükkanla anlaşıp toplu olarak spoiler taktırma töreni yaptık

kış bitti kaliperleri aracımın ege mavisi rengine boyadım, ufak tefek şeyler yaptım.

peugeot 307 tarihinin dünyada ilk ve halen tek olan mevzusuna bir anda imza atma kararı aldık. RK Garaj Recep Koyuncu kardeşimle nasıl olurunu konuştuk kafamıza yattı, renkte ve fiyatta anlaşıp randevulaştık.

insan üzülüyor gözü gibi baktığı aracının tavanı kesilirken ama sonuç mükemmel olunca üzüntü yerini sevince bırakıyor tavan kumaşımız claret renk tonunda olduğu için aynı renginde boya bastırıp fren kaliperlerini ve ayna kapaklarını boyadık, tavan kumaşı ile aynı kumaşla vites körüğü yeniden yapıldı dikişleri de ege mavisi unutmadık

RK Recep kardeşim kontrol yaptıktan sonra yolda birkaç fotoğraf çekti.

gönderiye son halinin fotoğrafları sığmadığı için devamını alta gönderiyorum
    Konu Eray1910 tarafından (31-08-2018 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.
    ErayCanYazıcı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak kuzenden emanet makineyi alıp son hallerinin fotoğraflarını çektim

fotoğraflarda araçta eksik olan veya kusurlu yerlerle oynamaktan çok farklı şeyler yapıp değişik şeyler denemeyi seviyorum elimden geldiğince kendime duvar kağıdı yapıyorum

aracı almamda, bu hale getirmemde ve halen devam edebilmemde en büyük emeği olan kral abim Hasan Can Yazıcı'ya sonsuz teşekkür ederim her şekilde maddi ve manevi desteğini esirgemeyen annem ve babama da teşekkür ederim rabbim cümlemizin anne, babasına sağlıklı uzun ömürler versin.
    Konu Eray1910 tarafından (31-08-2018 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.
    ErayCanYazıcı.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflarda sorun var sanırım. Bende görünmüyor

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflar bende de yok
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflarda sorun var sanırım. Bende görünmüyor
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar bende de yok
    VPN olayını tamamen unutup ülkemizde yasaklı bir upload sitesine yüklemiştim, hızlıresim yaptım hepsini sanırım düzelmiştir.
    ErayCanYazıcı.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş ağız tadıyla binersin umarım. Tek gözüme fazla çarpan iç trimlerdeki fazlaca olan lacivert konsept oldu. Onları başka renk tonu ile değiştirirsen (gun metal gibi vs) daha iyi olur düşüncesindeyim. Lacivert fazla iddaalı renk olduğu için aracın içini boğmuş bence.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadaş, adamdaki cesarete bak. tavanı kestirmiş. valla iyi cesaret. hayırlı olsun. kazasız belasız.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun hocam, ilk turuncu teneke jantlı halini görünce kapatıcaktım bir devam ediyim dedim sonunda doğru yol bulunmuş Tavanı kestirmek büyük cesaret işi. Allah kaza bela vermesin.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok değişik bir çalışma olmuş, tavan twingo heralde? Allah kaza bela vermesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel olmuş 307 uygulamalarda hoş. Tavan büyük cesaret valla. Opel corsa c sahibiyim bende düşünüyorum tavan işini. Maliyeti nasıl ve ses, su alma durumları nasıl?

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,kazasız belasız kullanın inşallah.

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, herkes gibi tavan bende de vay be cesarete bak dedirtti. Benim ibiza'mdaki sunroof yüzünden herkes tereddüte düşüyor ve siz komple kesip twingo open air yaptırmışsınız tebrik etmek gerekir cesaretinizi.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eraycım masallah aracına

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son hali çok güzel olmuş , tavan kestirmekte büyük cesaret..Helal olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavan moda aslında cesaret değil de zevk

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradaki bazı işlemler hoş olmasa da son hali Maşallah dedirtti. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Naçizane önerim, aracın dışı gayet sportif ve yakışıklı dururken içi dışına kıyasla fazla sade duruyor. Koltuk ve direksiyon değişimi ile bence çok daha modern ve dikkat çekici hale gelebilir.

Nazar değmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş ağız tadıyla binersin umarım. Tek gözüme fazla çarpan iç trimlerdeki fazlaca olan lacivert konsept oldu. Onları başka renk tonu ile değiştirirsen (gun metal gibi vs) daha iyi olur düşüncesindeyim. Lacivert fazla iddaalı renk olduğu için aracın içini boğmuş bence.
    iç trimler ve kadran içi araç renk kodunda boyalı. normalde maun görünümlü veya gri oluyor farklılık olsun diye böyle bir şey yaptık beğenmeyen ilk kişisiniz

Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş, adamdaki cesarete bak. tavanı kestirmiş. valla iyi cesaret. hayırlı olsun. kazasız belasız.
    sevgi eylem gerektirir teşekkürler

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun hocam, ilk turuncu teneke jantlı halini görünce kapatıcaktım bir devam ediyim dedim sonunda doğru yol bulunmuş Tavanı kestirmek büyük cesaret işi. Allah kaza bela vermesin.
    turuncu tenekeler mevcut dükkanda 17 kışlık almaya gücümüz yetmeyince böyle bir kışlık yoluna gittik yapacak bir şey yok teşekkürler

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok değişik bir çalışma olmuş, tavan twingo heralde? Allah kaza bela vermesin.
    evet twingo tavanı olarak geçiyor teşekkürler

Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel olmuş 307 uygulamalarda hoş. Tavan büyük cesaret valla. Opel corsa c sahibiyim bende düşünüyorum tavan işini. Maliyeti nasıl ve ses, su alma durumları nasıl?
    tavan işini kimsenin hakkını yemeyim ama çok araştırdım Türkiye sınırları içinde en iyi yapacak kişiye yaptırdım sanırım. RK Garaj diye aratırsan Recep kardeşim yardımcı olur benim adımı verebilirsin maliyet olarak yaptıracağın araç, ragtop rengi vs gibi ekstralar değişkenlik gösteriyor ama 2000-2500 TL civarı rakamlar diyebilirim. 307 lerde kapı ön çizgilerinde rüzgar sesi sorunu var kestirdikten sonra onun dışında problem yaşamadım ön camlar kapalı, kelebekler ve tavan açık şekilde 200-300 km gitmişliğim var kelebekler açık olmazsa 140-150 kmlerde ufaktan bi basınç hissediliyor kelebekler açıkken o da yok

Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,kazasız belasız kullanın inşallah.
    teşekkürler, cümlemize maşallah

Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, herkes gibi tavan bende de vay be cesarete bak dedirtti. Benim ibiza'mdaki sunroof yüzünden herkes tereddüte düşüyor ve siz komple kesip twingo open air yaptırmışsınız tebrik etmek gerekir cesaretinizi.
    sevgi eylem gerektirir cümlemize maşallah teşekkürler

Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eraycım masallah aracına
    Teşekkür ederim Berkay, cümlemize maşallah kardeşim

Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son hali çok güzel olmuş , tavan kestirmekte büyük cesaret..Helal olsun
    beğenmenize sevindim, teşekkür ederim

Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavan moda aslında cesaret değil de zevk
    araç yaklaşık 3 senedir bende neredeyse 1.5 senedir aklımdaydı böyle bir şey yapmak yalnız yapacak kişi ve yaptıracak bütçe konusunda problemim vardı. kişiyi bulup, parayı çözdüm yaptırdım şuan istanbulda bir 306 tavanı açıldı youtubeda videoları var bundan sonra epey patlar bu tavan olayı

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aradaki bazı işlemler hoş olmasa da son hali Maşallah dedirtti. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Naçizane önerim, aracın dışı gayet sportif ve yakışıklı dururken içi dışına kıyasla fazla sade duruyor. Koltuk ve direksiyon değişimi ile bence çok daha modern ve dikkat çekici hale gelebilir.

Nazar değmesin.
    önerilerini dikkate almaya çalışacağım. direksiyon olarak 307 cc lerdeki bacakları üzerinde gri detayları olan direksiyonu düşünüyorum. gri detayları, rc pedal ve vites topuzuyla bütün olabilir. yalnız koltuk konusunda pek bi fikrim yok açıkçası düşünmüyor değilim ama konu hakkında bilgili tanıdığım yok beni aydınlatacak cümlemize maşallah, teşekkür ederim
    ErayCanYazıcı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Open air işi büyük cesaret. Aynı manyaklığı sevdiğim bir kardeşim de yaptı 2.0 Tiposuna Tavanı cam olarak yapsaydınız daha hoş olurdu bence. Bİzimkinin uygulaması da bu şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eray abi pixelden beri facebook üzerinden takip ediyorum arabanı. Bi kaç kez batıkentte denk geldi Maşallah'ı var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler