User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 01' Opel Corsa C Nam-ı Değer; ENKAZ

Brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

01' Opel Corsa C Nam-ı Değer; ENKAZ

Uzun süredir arayış içindeyken telefona her zamanki gibi ilan bildirisi geldi ve yine kendimi araç sahibi ile konuşurken buldum. Aracın sahibi görev nedeniyle tayini çıktığını 1 senedir aracın yattığını söyledi(yatan araba iyi olmaz ama..) aracın beyninde problem olduğunu ve başka bir problem olmadığını söyleyince gayri ihtiyari bu aracıda incelemek istedim;

Her zamanki gibi bu aracında yanına gidip inceledikten sonra birçok eksiği ortaya çıktı, ama nedendir bilinmez gereksiz bir duygusal bağ oluştu.(En azından motor tesisatı kurcalanmamış, içi dökülmemiş kaderine terk edemezsin bunu..) ve el sıkışırken buldum kendimi Noterden satışını aldığım gibi doğru yuvasına getirdim.

Hiç zaman kaybetmeden plakaları alıp doğru sanayiye gittik. Fakat giderken hem direksiyon hemde aracın çekişinde büyük problem olduğunu fark ettik.

Aracın yeni plakalarını taktık ve ustaya teslim ettik. Tahminlerimiz doğru yönde çıktı. Direksiyonda aşırı derecede hissizlik vardı ve tamirden geçti. Beyini de tamir ile kurtaracağımızı düşünürken maalesef çoğu devrelerin yandığını tespit ettik. Durum öle olunca yeni beyin almak şart oldu. Problemi çözdükten sonra test sürüşüne çıktık, her şey yoluna girdi derken arızalar peşimizi bırakmadı. Bu seferde O2 sensörü bizi bıraktı. Onu değiştirdikten sonra hazır yürü yenine girmişken kafamızda soru işareti kalmasın dedik. Komple triger seti yağ bakımını da yapalım dedik. Sonunda kavuşabildik;

Kozmetik olarak içime sinmediği için boyatana kadar en azından parlatabildiğim kadar parlatmaya çalışayım dedim ve sabah 09:00'da işleme başladım

meguiars ultimate compound

autoglym ultra deep shine

meguiars ultimate liquid wax

son kat olarakta;

adam's detail spray

Fakat ne kadar uğraşsam da boyatma fikrimden vazgeçmedim. Şimdi kafama takılan komple soğutma sistemini ve yakıt pompasını revize ettikten sonra yavaş yavaş kozmetiğine geçebiliriz.

Sonunda yuvaya getirebildik. İnşallah ilerleyen zamanda Jetta gibi oda parlayacak. Bu aşamada sizlerin fikirleri benim için çok önemli.
    Konu Brk tarafından (20-09-2018 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dti ler hepimizin malumudur, Ecotechi tercih sebebiniz nedir?

Kazasız belasız sürüşler.
    group b ___

Brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dti ler hepimizin malumudur, Ecotechi tercih sebebiniz nedir?

Kazasız belasız sürüşler.
    Aslında ilk yola çıktığımızda proje SFi GSi idi. Fakat belirlediğimiz bütçede düzgün SFi bulamadık. 2. Plan olarak 1.7 DTi aramaya basladık, Çok güzel veriler alınmış DTi denk getirdik, fakat motor konusunda yapılması gereken masraf çok olunca o projeyi de rafa kaldırmak zorunda kaldık. Bahsettiğim gibi bu araçda da gereksiz bir duysal bağ oluştu. Hem orjinal oluşu hem ilgi görmemiş oluşu bu araca yönlendirdi. Normalde x14xeler motor konusunda motor modifikasyonuna kapalı olduğunu bende biliyorum, ama sizlerinde fikirleriyle farklı bir porjeye imza atmış olacağız.
    Konu Brk tarafından (20-09-2018 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler