User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 207 HDI-RC #BerBlack

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

207 HDI-RC #BerBlack

Güncel Fotolar İçin Tıkla

Merhabalar,

207 sevdası bende 2015te başladı. Dizel olsun yazılımla biraz gitsin, biraz da şekli olsun diye bakarken 1.6 hdi 207lerde karar verdim. O zamanlar ankarada görev yapıyordum biraz araştırmalarım ve beklemelerim sonucunda eski aracım bu'yu buldum ve aldım, biraz orasını burasını düzelttim derken yaklaşık 1.5 sene sonra sonra şırnağa tayinimin çıkması nedeniyle orda kullanamam diye sattım. Şırnağa yerleştim hendek barikat operasyonları bittikten sonra hayat burda normale döndü, herkes arabasını getirmeye başladı bende de keşke satmasaydım pişmanlığı başlamış oldu. Ufaktan yine bi 207 bakıyım derken mart ayında adanaya izine gittiğimde maraştan ilana koymuşlardı temze benziyordu donanım olarak da far yağmur sensörü, dijital klima, hız sabitleme limitleme, kumandadan katlanır ayna, kalkan camlar, arka 3 cam siyah, orijinal ekrandan park sensörü, torpito sogutma, deri direksiyon, 6 airbag, güneşlik aydınlatma, otomatik kararan iç dikiz aynası vs cam tavan harici en fullü gibi bişeydi. Bindim otobüse gittim baktım gerçekten temiz, aldım geldim ufaktan orasını burasını yapmaya başladım yalnız rc jantları kısa bi süre sonra ya değiştirecem yada cok acık bi gun metale boyuyacam böyle cok sade duruyor

Eskiler unutulmaz

#BerBlack ilk aldığım gün

Orijinal rc jant aldım genel olarak en yakışan bu jant, hemen adanada meşhur doğan iş'te önlere coil yaptırdım.

app plaka, amerikan park, cupra lip taktım

Özel olarak orijinalinden kalıp alıp ortası çökük olmayan güzel bi spoyler yaptırdım

eğer olursa kısa bi süre sonra alışılmışın dışında bi jant takmayı düşünüyorum

-----------------------------------------------------------------------------

COOLER GÜNCELİ 2.el rcden çıkma 3.7 litre cooler aldım fındık turbom doldurabilirse arabanın biraz daha rahatlıcağı kesin, boruların bağlantısını henüz yapmadım. Yapınca kadranın before after videosuna bakacam umarım yazılıma güncelleme istemez yoksa şırnakta güncelleme falan yaptıramıcağım için adanaya izine gidene kadar eski sisteme dönerim

Aslında kolay gibi görünüyordu ama gidipte ustaya taktırmak istemedim, kendi emeğimle yapmak istedim elim çok şükür anahtar tutuyor 4 saatte takma işlemini bitirdim, ertesi gün belim pert oldu, eğilerek paneli kesmek biraz zorladı ama değdi.

Panel 1.6 hdi ile aynı olduğu için coolerın yeri hazırdı sadece tampona bakan kısmı kapalıydı onu testere ile kestim

Paneldeki kapalı yerini kestim yerine tam oturduktan sonra yukardan bağlantısını yaptım

---------------------------------------------------------------------
    22.05.2019 Günceli

Rc farların kısa h7 merceklerini bi-xenon yapmak istiyodum fakat arkasında yeri olmayınca iptal ettik projeyi elimizde kaldı bi xenonlar orijinal balast setleri

Arabanın boyası çok kötü durumdaydı aldığımdan beri yaptırmaya fırsatım olmayınca burda boş zamanımda kendim pasta cila wax uygulaması yaptım biraz kendine geldi gibi

4x108 orijinal 18'' superleggera aldım mille miglialardan her an vazgeçebilirim daha karar veremedim

27.08.2019 Oz jantlar ve led bar stop günceli

Pazar temizliği ve hybrid turbo günceli, yazılımımız stage 3'e güncellendi

Konu RSX tarafından (19-11-2019 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız sürüşler dilerim. Güzel dokunuşlar olmuş.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazsız belasız cezasız günlerde binin

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah her ikisine de.. nesli tükenmeden alıp binmek nasip olmadı..
    2006 yılında peugeot bayisinde çalışıyordum 207 lansmanı gününden beri içimde uhde kaldı
    daha yüksek model, üst segmen binsem de hala gözüm var
    Ne mutlu Türküm diyene

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Jantlar çok yakışmış
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ufak dokunuşlar ile çok güzel olmuş..gönlünden geçen diğer şeylerde nasip olsun inşallah.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gride siyahta çok başarılı. İmrendim. Elinize sağlık güzel günlerde kullanın
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah orjinal dokunuşları çok seviyorum pejonun en sevdiğim kasasıdır. Kazasız belasız..
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dilekleriniz için hepsinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Cooler günceli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JANT - EKSOZ UCU GÜNCELİ

Rc jantları almadan önce izmirden bu jantları almak istemiştim satıcıyla kargoda anlasamadık otobüse veremem dedi kargo şirketleride malumunuz baya istediler, o yüzden alamamıştım. Rcleri mecburiyetten almıştım aklımda kalmıştı mille miglialar. Geçen gün ilana baktım hala duruyordu aradım bu sefer otobüse verme konusunda anlaştık ve aldım. İzmirden silopiye geldi Hemen denedim nasıl duruyor diye

,

Janların üzerine cok koyu bi gun metal renk vardı biraz da yıpranmış ve atmıştı bazı yerlerinden. Lastikler 235 ve 225e 40dı önler davlumbaza direk sürttügü için takamıcaktım. Lastikleri söktürdüm boyasını internetten nh 546m rengine 3 kutu sprey bastırdım, 1 kutu astar aldım, 3 kutuda vernik alıp kendim boyadım

Vernik atınca cok daha güzel oldu

Son iptali ve biraz ses istiyordum, yalnız tomponu kesip direk uç takınca kötü gözüküyordu, fiberden yapılma eksoz çerçevesi satan birini buldum aldım tampona montajını kendim yaptım, kolay gibi gözüksede fiber malzemeyi tampona oturtmak ve montajlamak kolay olmadı, silikonla imkansız olmazdı. Tampon tamirinde kullanılan delikli saclarla tampona yapıştırarak ve vidalayarak yaptım. Sonra sonu iptal ettirip 90lık ucu taktırdım biraz dışarda oldu gibi ama acelesi yok ilerde az daha içeri aldırabilirim

Bütün bunları silopide kalekolda internetten getirtip kendim yaparken bahçede olsun koridorda olsun arkadaşlar hep değişik değişik baktılar napıyor bu diye tamponu söküyor gecenin bi yarısı bişeyler ısıtıyor, zımpara yapıyor boya yapıyor. Belki de kafayı yediğimi düşünüyorlardır arabayla içli dışlı olmayan sadece yakıt koyup binenler pek bu işlere akıl erdiremiyorlar

Sık duyduğum cümlerlerden biri ''Hüseyin yine napıyon arabaya kardeşim'' oldu

Önlere nankang 205 35 18 aldım davlumbaza sürtmesin diye, arkalara da üzerindeki 225 40 18leri idareten taktım. Önler biraz ince oldu gibi sanki yada arkalar 40 yanak olduğu için öyle geldi bana. Tam karar veremedim arkalara da 35 mi alsam yada önleri 40 mı yapsam biraz düşünecem. Göbekleri eski sahibi direk boyadığı için takmadım onlara da bi ayar cekip olmadı mille miglianın logosunu cıkarttırıp yapıştıracam öyle takacam.

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun yapılan eklemeler tadında olmuş fakat egzoz kafası çok dışarıda kalmış emanet gibi duruyor onuda ayarlarsanız tam olur Maşallah
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız huseyin güzel sade dokunuşlar öncekide çok güzeldi buda güle güle kullan , 35 bana cok ince geldi yanlız yollar nasıl bilemiyorumda 40 daha iyi gibi

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35 cidden çok ince durmuş Maşallah, bende de 207 varken görmüştüm aracını kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dilekleriniz için tşk ederim daha iyisi sizlere olsun

Alıntı tyMu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız huseyin güzel sade dokunuşlar öncekide çok güzeldi buda güle güle kullan , 35 bana cok ince geldi yanlız yollar nasıl bilemiyorumda 40 daha iyi gibi
    timu sagolasın, hep efenin yüzünden 35 yanak aldım

hadigetZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah iki aracınız da çok güzel kazasız belasız sürüşler.
    Ben bişey merak ediyorum Peugeot'lardan bi zaman sonra çok ses geldiğini duydum doğru mudur? Plastik sesi vs.
    Konu hadigetZ tarafından (07-10-2018 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.
    Sürekli gidiyoruz.

CKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullan abi çok iyi duruyor, 35 yanaklardan sonra konfor olarak bir eksilme oldu mu?
    2015 ASTRA J SEDAN 1.6 CDTI 136 HP SPORT & STİL (Satıldı)
    2009 MEGANE II SEDAN 1.5 DCİ 105 HP 6 İLERİ EXCEPTİON (Satıldı)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35 Yanak lastik hard durdurmuş arabayı kafadan yılan gibi duruyor maşallah kazasız belasız. Ufuk abi doğan iş adamdır

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim güzel eklemeler yapmışsın,egsoz kafası çok dışarıda durmuş bana göre onun dışında her şeyiyle güzel.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hadigetZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah iki aracınız da çok güzel kazasız belasız sürüşler.
    Ben bişey merak ediyorum Peugeot'lardan bi zaman sonra çok ses geldiğini duydum doğru mudur? Plastik sesi vs.
    Önceki arabam 2009du bu da 2011 ikisinde de tık ses yoktu. Biraz kullanımla alakalı bence.

Alıntı CKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız kullan abi çok iyi duruyor, 35 yanaklardan sonra konfor olarak bir eksilme oldu mu?
    Ben 45 yanaga göre bariz bi fark göremedim cok cok az sertlesti

Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35 Yanak lastik hard durdurmuş arabayı kafadan yılan gibi duruyor maşallah kazasız belasız. Ufuk abi doğan iş adamdır
    Sagolsun ufuk abi cok kısa sürede halletti coili

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim güzel eklemeler yapmışsın,egsoz kafası çok dışarıda durmuş bana göre onun dışında her şeyiyle güzel.
    Tşk ederim eksoz ucları biraz içe girecek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler