User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2006 Mitsuhishi Lancer 1.6 - Günlük tadında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face 2006 Mitsuhishi Lancer 1.6 - Günlük tadında

Selamlar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 haftalık gece gündüz araç arama maceram sonucunda şarap kırmızısı, geniş iç hacmi, eli yüzü geçmişi düzgün motoru yürürü vs farklı yerlere göstermem sonucu içime sinen aracıma sonunda sahip oldum.

emsali megane ve focusların 40klara dayandığı şuan ki piyasa şartlarında, 25-30k bir araç arayış içerisindeydim. Genellikle uzun yolda kullanacağım için, uzun yolda beni yormayacak, sorun-problem sürekli çıkartmayacak(vakitsizlikten dolayı) eli yüzü düzgün, sedan veya station bir araba bakıyordum. Kullandığım araçlar içerisinde a3, 1.6ies, grandvitara, 316ti, fluence, megane3 vs vs derken arabasız kalmanın sıkıntısı ve sürekli taksilere para harcamamdan dolayı en sonunda 2 ilan arasında kalmıştım. Mazda 3 ve Lancer 1.6

Bütçeme uygun baktığım mazda kazasız, belasız, tramersiz ilana gidip baktığımda ön kuleden, panelden işlemli, olduğu yerde aracı benzinde de tüpte de calıştırmam sonucu arabanın vibratör gibi titremesinden, içinde ise döşemeye ve direksiyona dair hiçbir şey bulunmamasından dolayı aynı gün öğleden sonra 3.5 da , lancerın sahibi ismail hoca ile buluştuk. bahçeşehirden sultanbeyliye gidip araca baktım.

Tamam dedim, vur aşşağıya çıkmam yukarıya sıkı pazarlık sonucu ve ustamında direk al saat gibi motoru var büyük kazası vs yol benzin ve tüpte de saat gibi çalışıyor demesi üzerine kaportada ki ufak tefek eksikliklere, boya durumuna kısaca ekpertize bile sokmadan ve ertesi gün yola cıkmam gerektiğinden ya nasip diyip hemen satışını üzerime aldım.

İsmail hocam ptesiye kadar müsade isteyip araç içerisinde ki tesisatı alıp, orjinal hali ile vermek istedi, ancak kendimde ufak kulağıma hoş gelen bir şey yaptıracağım için fiyata onuda ekledik ve aldım aracı. Açıkcası oğlu ve kendisi üzüntü ile verdi, ancak gözüm gibi bakacağından şüpheleri olmasın. Daha iyileri onların olsun inşallah..

Aldığımda dış ve iç aksamında stickerlar mevcuttu heryerinde.. Gözüme hitap etmediği için ilk iş onları söktüm. Ertesi gün sabah saat 05:00'de hiçbir şey yapamadan bismillah diyip yola çıktım. Bahçeşehir-yalova-bursa-balıkesire sorunsuz kazasız belasız geldim.

Deneyimlerim,

Prins marka 180000'de takılan tüp aracımı üzmüyor. Yüksek devir kullanımında keyif almak için benzine geçiyorum. 190'a sorunsuz çıkabiliyor. Devri olsun iç donanımı, özellikle araç içerisinde ki hissiyat bana güvenli ve kaliteli geldi. Açıkcası 2-3 ay kullanıp satarım düşüncesi ile aldığım aracımı bir türlü sahip olamadığım evo 9a ( ön görünüm değişimi ve spoiler hariç ) benzetmek istiyorum.

Yapılacaklar listem :

1) boya durumu gözüme batıyor, pasta cila
    2) aldığım her araca detaylı iç temizlik mutlaka yaptırırım. Aracımın mevcut içi çok temiz olmasına rağmen yine de yaptırmak istiyorum
    3) stickler izleri var heryerde. Tam çıkartamadım zarar vermek istemiyorum. Temizlenmesi lazım.
    4) 200k bakımım yaklaşıyor. Şuan balıkesirdeyim, ağır bakımı 180k da ismail hoca yaptırmış ancak içime sinmesi için, şanzuman dahil bakım yaptırmak istiyorum. 2 hafta balıkesirdeyim, bildiğiniz servis var mı? Özel servis çok hard-core yapar mı? Gerek var mı?
    5) Ustalarımın da söylediği kontak anahtar yuvasının değişmesi gerekiyor. Çok sert basmam gerekiyor. Ancak basınca tek marşta çalışıyor. Anahtar yuvasını değiştirmem lazım
    6) Kışlık lastikleri hediye edecek ismail hoca, ancak ben yazlık ve genel kullanım için, evo9 veya evo9 mr orjinal jant lastiklerini kullanmak istiyorum olur mu?
    7) Kaporta aksamında ufak tefek düzeltmeler gerekiyor.
    8) Yeni cam filmi çektirmem gerekiyor
    9) Mevcut bass bagajda çok yer kaplıyor. Ayrıca teypden memnun kalmadım. Değiştireceğim. Marka öneri var mı? Mümkünse evo9 alpina(yanlış hatırlamıyorsam) veya orjinal görünüme yakın tuşları pirinçten büyük olan orijinalliğini bozmayacak bir görüntü?
    10) Gösterge paneli ışıkları yaşı itibari ile az gösteriyor. Orijinal görüntüden kaçmak istemiyorum ancak Led görüntü istiyorum.
    11) Evo 9 Eksoz görüntüsü vermek istiyorum.
    12) Frenlerden çok memnunum. Garip bir şekilde tutuyor
    13) amortisör ve yayları elden geçirmek istiyorum. Yaş itibari ile ve sürekli uzun yolda olacağım için, motor-şanzuman ve yürüyen aksam sıkıntısız olması gerekiyor. evo orjinal yay ve amortisör olur mu? Açıkcası konfordan taviz vermek istemiyorum.
    14) Yine beni şaşırtan aracımın içinde en ufak bir trim sesi yok.. 2016 megane 3 dizel aracımın tabiri caizse dötü başı ayrı ses çıkartıyordu.
    15) Yine garip bir şekilde motor normalde aşırı sessiz.
    16) arka reflektörü yanmıyor. Ampülü değişmesi gerekiyor. vsvs
    17) Yapılarbilirse Kasko, ayrıca dip fiyatlı sigorta firması var mı tanıdığınız?

Kısacası verdiği 3 günlük kullanım keyfi ve hissiyatı sonucu aracımı 2-3 ay sonra elden çıkartmak istemiyorum. şuan 200kya yaklaşıyor. Nasip olursa, gidebildiği yere kadar kullanıp elden çıkartmamak istiyorum.

Ayrıca kendime de bir not: Gerçekten çok ön yargılı yaklaşmışım. Yıllarca şantiyelerde l200 kullanmama rağmen hep soğuk gelirdi bana lancerlar. Ön yargımı kırdığı için ayrıca mutluyum. Daha iyileri sizlerin olur inşAllah. Amin.

İsmail hoca - Bendeniz Satış sonrası ilk fotoğraf

İlk özel fotoğraf hgs montajı sonrası, bol stickerlı

Arkadan görünüş

100tl simit tüp doluyor şuan, ayrıca 100tl likte yakıt almıştım. Karma kullanım 100tl gaz, 50tl benzin(benzine kendim aldım performansını görmek için) megane 3 de adıyaman-batman arası 100tl gidemiyorken (405km), lancerda gitmek beni baya şaşırttı. Ayrıca yalova ve bursa da gezmeme rağmen.

Balıkesir şantiyeye ulaşım, uzaktan sigara içerken yapılacakların planlanması kafamda deli sorular

Ayrıca tavsiyelerinden ve aracı almamda etkisi olan
    @_opeth hocama teşekkürler.
    Konu Ronin_ tarafından (30-09-2018 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğim jant ;

https://hips.hearstapps.com/hmg-prod...0&resize=768:*

bbs sanırım ancak detayını bilmiyorum, aracıma uygun olur mu tecrübesi olan var mı?

marka model sanırım,

BBS MN184113 ülkemizde satan var mı? Orijinal olsun istiyorum. Replika sıkıntı olur bana uzun yolda.
    Konu Ronin_ tarafından (30-09-2018 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun. yardımcı olduysam ne mutlu. FSM oto stickerı olduğuna göre bakımı tekrar yaptırmana gerek yok zaten düzgün yapılmıştır.

Balıkesir Merkezde Karahallılar var yetkili servis orada Mesut Ersin servis müdürü yardımcı olur. Coltun bir bakımını orada yaptırmıştım Balıkesir'de okurken. bir de sanayiisinde servis var ama nedir necidir hiç gitmedim bilmiyorum. ama dediğim gibi fsm'de yapıldıysa kafan rahat olsun.

Kontak termiği kronik sorun dediğim gibi o değişecek kaçarı yok

kışın orjinal jantları kullanıp yazın jant değiştirebilirsin.

arka reflektör için Hyundai Accent admire reklektörü uyar.

İstanbul'a dönersen bi tur atar videolarız kısmet olursa

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. yardımcı olduysam ne mutlu. FSM oto stickerı olduğuna göre bakımı tekrar yaptırmana gerek yok zaten düzgün yapılmıştır.

Balıkesir Merkezde Karahallılar var yetkili servis orada Mesut Ersin servis müdürü yardımcı olur. Coltun bir bakımını orada yaptırmıştım Balıkesir'de okurken. bir de sanayiisinde servis var ama nedir necidir hiç gitmedim bilmiyorum. ama dediğim gibi fsm'de yapıldıysa kafan rahat olsun.

Mesut Ersin iyi arkadaşımdır ama 200.000 deki bir aracı servis olarak üzerler

Sanayi 2.kapıdan girdiğinde Cem Oto Aksesuar var. O dükkanın yanından araya gir.

400 Metre git. Sağda AR Otomotiv var. Sahibi Arda ve Barış usta. Arda nın kardeşi Tunahan var. 10 kişilik bir ekip.

Kendi işleri Mercedes Vw Audi Bmw araçlar fakat elleri boş olduğunda her arabaya bakıyorlar.

Elleri boş değilse de sağlam bir ustaya yönlendirirler.

Gidersen Mercedes'ten Tuğbay gönderdi dersen yardımcı olurlar.

Aracın hayırlı olsun.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun sticker izlerini wd40 çok güzel çıkartıyor iz vs kalmıyor bilginiz olsun.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. GüZel bi bakıma ihtiyacı var gibi kozmetik olarak en kısa zamanda iç resimleride görürüz umarım
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun çok güzel ve mantıklı bi araç bence

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..stickerlar olmadan daha güzel durur gibi sanki ama tabiki zevk sizin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sticker izlerini wd40 çok güzel çıkartıyor iz vs kalmıyor bilginiz olsun.
    işte aradığım kan teşekkür ederim.

Valla hocam geldiğim gibi haber vereceğim, zaten aynı bölgede oturuyoruz tanışmış oluruz. 15 senedir beylikdüzündeyim 1 tane arkadaş edinemedim vakitsizlikten. 3 günde 2k kilometreyi devirdim. Gerçekten çok memnunum. 200k bakım ve benim vites kontak şikayetim için, 4500tl fiyat aldım ancak 200bin bakımı için usta normal 10k bakımı gerekiyor dedi ekstra bişeye ihtiyacı yok dediler.

haricince vites geçişleri için ismail hoca biraz debriyajı yemiş , baskı balata değişimi ve işçiliği, şanzıman yağı değişimi 4lt yağ, 10k genel filtre vs değişim, kontak kollektörü değişimi için toplam 4500tl dediler zaten 3milyar debriyaj seti ve işçiliği tutuyor . Şuanlık bütçemi aştığından istanbulda bakımı yaptırmayı düşünüyorum. zaten daha 3bin var 200bin bakımına. Gerçekten teşekkür ederim uzaktan da olsa vesile oldun aracı almama.

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sanayi 2.kapıdan girdiğinde Cem Oto Aksesuar var. O dükkanın yanından araya gir.

400 Metre git. Sağda AR Otomotiv var. Sahibi Arda ve Barış usta. Arda nın kardeşi Tunahan var. 10 kişilik bir ekip.

Kendi işleri Mercedes Vw Audi Bmw araçlar fakat elleri boş olduğunda her arabaya bakıyorlar.

Aracın hayırlı olsun.
    Allah razı olsun teşekkür ederim. Valla üzdü mesut bey ama servis içi asx ve l200 doluydu maşallah. Ancak ilgi ve alaka toyota derindere servisten farksızdı. İmkanım olsa düşünmeden yaptırırdım. Yarın vakit bulursam dediğiniz yere bakacağım.

Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. GüZel bi bakıma ihtiyacı var gibi kozmetik olarak en kısa zamanda iç resimleride görürüz umarım
    Aklıma gelmedi fotoğraflamak, sigara içilmemiş olarak aldım aracı, paspas ihtiyacı haricinde derli toplu, yarın fotoğraflıyorum. Daha iyileri sizlere nasip olur umarım.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok güzel ve mantıklı bi araç bence
    Allah razı olsun, kesinlikle, beklediğimden çok farklı çıktı aracım. Satmayı düşündürmeyecek kadar iyi çıktı, daha iyileri sizlerin olur umarım

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..stickerlar olmadan daha güzel durur gibi sanki ama tabiki zevk sizin
    Allah razı olsun, cümlemize inşallah. Sticklerların tamamını sökmek istiyorum. Şuan sadece lip ve ön camda ki stickerlar var. Onlarda zamanla değişecek.

Pazartesi günü itibari ile, 197k devrildi. Yetkili servisten bakım ve benim şikayetlerimin giderilmesi için fiyat alındı, aracın motoruna sonunda yetkili servisten usta baktı, satın almak istediler, daha da çok ısındım. ancak yetkili servis fiyatları ***** fazla olduğu için şimdilik beklemeye aldım. FSM fatih usta ya da, @207_TR hocamın tavsiye ettiği yerde yaptıracağım.

Pasta cila için balıkesirde 450tl fiyat aldım seç oto'dan. Pasta cila ve boya koruma yaptırmak istiyorum. İlk defa tüplü bir araba kullanmama rağmen açıkcası o kötü hissi almadım. Titreme gitmeme rampa sıkıntısı veya sollama sıkıntı dahi yaşamadım. Ancak benzinde başka gidiyor tabii.. Güncel fotoğrafları ekleyeceğim, dediğim gibi bu topic biraz günlük tadında olacak. herkese kazasız belasız sürüşler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı bölgede oturmuyoruz ben Maltepe'deyim ama mesafe benim için dert değil Büyükçekmeceden gelin almış adamım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı bölgede oturmuyoruz ben Maltepe'deyim ama mesafe benim için dert değil Büyükçekmeceden gelin almış adamım
    ahahaha olsun yine de, bi tatlı ve kahve borcum var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün boş vakit bulunca balıkesir mitsubishi yetkili servise gittim,

200k bakımı için normal 10binlik bakım yeterli dediler ancak bana göre değişmesi gereken debriyaj baskı-balata ve kontak kollektörü zor bastığı için işçilik ve montaj fiyatları alınca gözüm biraz yuvasından çıkmadı değil

nasip olursa, şantiye kullanım için tekrardan bi l200, ve nişanlıma asx hatta iyi bi fırsat bulabilirsem eclipse cross 170bin TL 1.5 163bg gırtlak dolu bırakıyorlar şuan. tiguanlara göre fiyat çok mantıklı geldi. tiguan tarzı araçlara güzel bir alternatif bence.

ayrıca evo 9 bbs jantı 4 adeti 10.000TL şuan mitsubishi yetkili satıcısında.
    Konu Ronin_ tarafından (01-10-2018 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yetkili serviste öyle büyük işe gir demedim yav. zorda kalırsan olur ama.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abaww o rakamlar ne öyle hep bi sıfırı fazla hayırlı olsun fiyatlar servis oldugu için mi mitsubişibişi oldugu için mi böyle
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abaww o rakamlar ne öyle hep bi sıfırı fazla hayırlı olsun fiyatlar servis oldugu için mi mitsubişibişi oldugu için mi böyle
    kur, yetkili servis, vs vs

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,hayırlı olsun. Coilover ve enkei rpf01 olsa tadından yenmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah,hayırlı olsun. Coilover ve enkei rpf01 olsa tadından yenmez
    Gönlüm Evo 9 BBS den yana, çıktığı günden beri bı başka seviyorum o jantı..

Coilover yolda konfor bozmayacak ve mümkünse minimum seviyede aracı düşürecek, hatta orijinalinden daha iyi bir marka model var ise önerilere açığım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aracın hayırlı olsun.
    @207_TR , hocam tavsiyen için teşekkür ederim.. Dün Ar Otomotive gittim. Dediğin gibi dükkan içi tertemiz. Barış usta vardı dükkanda, baya ilgilendi. Has Yiğit Otomotive beraber gittik. Emre ile tanıştırdı, babasına emanet ettim. Tüm kontrollerini her yeri kendi aracı gibi ilgilendiler. Debriyaj da hiçbir sorun yok dediler, şanzıman yağı normal yağ filtresi ve yağ değişimi yapıldı. Haricinde ki filtrelere bile gerek yok dediler..

Daha sonra tavsiyeleri üstüne Güven oto anahtar'a gittim. Güven usta parça parça parça dedi.. İstanbul'dan sipariş edicem kontak kilit yuvasını.. Daha sonra yine emre ve barış ustanın tavsiyesi üzerine ''zengin ahmet'' sanayi lakaplı casual giyinen rot balans ustamıza gittim. Ön lastik telleri kırık olduğunu belirttiler.. Alt takım kontrol edildi.. Önler için hankook lastik aldım. Balans vs ayarlarım yapıldı.. Gösterge için, yine tavsiye üzerine üzerine ışık otoya gittim, Aracımın iç gösterge aydınlatmalarını değiştirttim..

Kısacası, içinde kaybolacağım kadar dükkan olan sanayide, kimseyi tanımadan 40 yıllık müşteri gibi karşılayıp, ilgilenip, özlediğim esnaf muamelesini gördüm.. Barış usta ile tanışmama vesile olduğun için teşekkür ederim.

Yağ değişti, yağ fitre değişti işçilik vs tüm genel kontroller yapıldı uzun yola çıkacağım için.. 180tl işçilik almadılar bile, barış usta sağolsun..
    rot balans bakım yapıldı, ön takım kontrolü yapıldı, önlere hankook lastik alındı.. 750TL
    Gösterge aydınlatması değiştirildi işçilik ve usta yoğun olmasına rağmen ilgilendi.. 80TL
    Genel olarak davlumbaz tampon bağlantıları gevşemişti, düzeltildi.. Ücretsiz

Aracımın hem gidişi, hem hissiyatı değişti.

Sırada yapılacaklar;

Pasta cila ve boya koruma > ön kısım şeffaf kaplama ( sürekli uzun yol kullandığım için )
    Kalorifer ayarı ( butonu sıcağa çeviriyorum, yine ortaya geliyor.. araç sıcak üflemiyor. ısı derece butonunda sanırım bir sıkıntı var..

Asıl hedefim, bu aracı istediğim kıvama getirdikten sonra, şuanlık hayal bile olsa, evo 9.

Akşam fotoğrafları ekleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli arkadaşlar merhaba,

Aracımı aldığım zamandan bu zamana 75k kilometre yaptım. Ancak şuan düzgün bir alt takım kontrol edecek usta arıyorum. Daha önce 3-4 ay ara ile 2 defa alt takım yaptırmama rağmen hala sesler geliyor ve direksiyonu çevirdiğimde tak-tuk sesleri duyuyorum. Muayene süremde yaklaştı, bu yüzden girmeden halletmek istiyorum. Özellikle İstanbul-Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz oem yedek parçacı ve düzgün alttakım yaptırabileceğim yer var mı?

-Yürüyen aksam komple elden geçirilmesi
    -Amortisör sisteminin kontrolü değişmesi gerekirse namistain veya basaran gibi yerler mi tavsiye edersiniz? Yoksa oem mi illa dersiniz? Ben sürekli uzun yol yapan birisiyim (işim gereği)
    -Fren disklerini değiştirmem gerekiyor. Oem mi yoksa aftermarket şu daha iyidir diyebileceğiniz bir öneriniz var mı?

Teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler