User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
111 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Neye niyet neye kısmet :) - VW Passat b5.5 Variant

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Neye niyet neye kısmet :) - VW Passat b5.5 Variant

Biraz uzun bir yazı olacak ufak bir hikaye yazıcam baştan uyarayım. Bu foruma üye herkes gibi küçük yaşlarda benim de otomobillere ilgim vardı. Lise sonlarında çoğu kişinin aksine uçuk hayallerim yoktu.
    Sarı bir 106. O zaman fiyatları saçma değildi. Evde babamın ikinci aşkı Renault duruyordu hep yanına almak istemiştim. Sonraları namının kötü anılması ve istenen uçuk rakamlarla uzaktan baktık bir süre. En son "Ben evladımın ölmesini istemiyorum almam o arabayı " dedi baba mevzu orda kapandı
    Üniversite diye büyük ümitlerle Trabzona gittim. Hayatımdan 6 sene boşa gitti, en büyük pişmanlığımdır. Zaten sinir stres sahibi bir insandım okulla daha beter bi hal aldık. İlk sene yalnız durduk. Sonra tayin vasıtasıyla aile yanımıza geldi. E symbol var ne gerek var başka arabaya dediler gene boyun eğdik. Ama kurt var hala dötümüzde uğraşalım diyoruz yok elleme, jant alayım ne lazım muayeneden geçer mi vs sürekli bir tartışma. En son amerikan parkları yaptırdım onda bile ayrı açıklama yaptım. ( Bu işte babamın askeri personel olmasının etkisi büyük saçma şekilde takıntılı ). Daha sonra bir daha tayinleri çıktı. Bir süre mersinde ikamet ettiler. Türkiyenin 6 bölgesini gezip 53 binde sattığımız symbolun resmini ekliyorum aşağıya
    @MK8800 ın deyimiyle bu arabayı bir sarkozy almış bir de baban dijital klima nedir oğlum bu arabada

Baba mesleğinden dolayı symbol oyakla alınmıştı ve babamı Renault'dan vazgeçirmek imkansız gibi bişeydi. Arada çok tartışmalar döndü. Ben de daha konuşmadım. Ben bu arada Allahın belası bir okula düşmüşüm kendimi bi türlü kurtaramıyorum Trabzonda sürünmeye devam ediyorum. Bi kış günü babam aradı bi kaza yaptım böyle böyle bi sıkıntım yok dedi. Sağlık olsun dedim sende bişey var mı yok dedi şükrettik geçtik. Bu olaylar olurken ben kime vurduğunu sormadım, e normal olan da oydu ama keşke sorsaydım. Vurduğu araba suriye plakalıydı 2015-2016 arası da saa plakalara geçilmemişti. Arapça yazılan plaka silikti doğru düzgün okunmuyordu, e araba kaskolu tutanak tutmamız lazım adama ulaşamıyoruz. Bi şekilde emniyetten tanıdıklar sayesinden işi çözdük geçtik o arabayla da öyle uğraştık.
    Daha sonra bi tayin daha çıktı Siz de ne len bu diyceksiniz ama öyle yapacak bişey yok Liseyi okuduğum yer olan İzmire geri yerleştik o ara ev mevzuları falan döndü Symbol satıldı. Şuan etraftaki al-satçılara bakıyorum ben büyük salaklık yapmışım . Arabanın ağır bakımını trigerini lastiklerini vs hepsini yapıp arabayı teslim ettim onlar da çok pazarlık etmediler hayrını görsünler
    Ve muhteşem senaryo tekrarlandı ben gene Trabzona döndüm. 2ders için güzel bir hocam bana bi sene taktı gene sürünmeye devam anlayacağınız Saygıyla anıyorum.
    Elimde araba alıcam diye biriktirdiğim az bir para var o ara da samara coupe'lere bakıyorum. Ankarada bi tane bulduk babam gene bir bahane buldu arabaya bakmadan bu çürük dedi. Gene bir tartışma döndü. Daha da uzatmadım mevzuyu ertesi hafta motosiklet ehliyetine yazıldım. Mart'ın ortasında aldım ehliyeti bu sefer motosiklet bakmaya başladım. Mayıs ayı gibi ailemin haberi olmadan aldım ufak tefek bişey.( kimseye tavsiye etmiyorum ) Kafamda ls2 kask 50 liralık eldivenlerim ve dayımın verdiği tırcı man montumla arizona kertenkelesi gibi dolaşıyodum Ufak tefek dizlik vs aldım ama hala ekipman eksik. Bi ramazan günü arkadaş iftar için yemeğe çağırdı. Gene arizona kertenkelesi gibi çıktım. Neyime güveniyosam o rezalet lastikli motorla iftara yetişicem diye deli gibi viraj yapıyodum en son önümdeki dolmuşu sollamaya çıktım viraj birden sola döndü bildiğim yoldu ama yol toz toprak olmuştu. Arka teker kitleyince öne dokundum baktım durmıycak yer seçtim motora, çamura sürdüm. Ön teker çamura vurunca beni üstünden attı yandaki su kanalına uçtum. Resimleri bulamadım gizlemişimdir muhtemel

İlk şoku atlatınca kaldırdım baktım motora birşey yok. Kendime baktım eşofman yırtılmıştı olsun dedik kalktık ertesi gün bi baktım el bileklerim simsiyah ayaklarım simsiyah. 1 ,2 hafta yatırdık motoru mecbur. Sonra ekipman alıp türlü çiyanlıklara devam ettik Bi külübümüz vardı kaza da yapmış olsam güzel vakit geçirdim o arkadaşlarımla geçirdiğim zamanı hala özlerim

E herşey güzel hoş da mezun olmamız lazım üstüne de bu kaza mevzusunu ufak kıyısından köşesinden aile de öğrendi dediler destek olucaz araba al. Ben bi süre yüksek cc motor bakmaya başladım, zehri almıştık bir kere. En son babam motosikletten kaybettiği arkadaşının hikayesini bi daha anlattı daha da diretmedim. Tamam dedim sizin gönlünüz hoş olsun. Motoru sattım kısa süreli bir golf 1 aldım baktım olacak gibi değil parçacı nazı ayrı usta nazı ayrı dert çekilmiyor onu da sattım.

Kaldık gene arabasız. Yaz dönemi geçti ya baktığım arabalar çabuk gidiyor ya da bi bit yeniği çıkıyor. Bi dönem kafasını ziktüm @Chn53 kankam hakkını helal etsin Corsa çok kovaladım bi kaç taneye tamam dedik bi tanesi arabayı ben oraya götürmem baktırmam dedi diğerlerinin de canı alınmış ya da sahiplerinin dediklerinin haricinde şeyler çıkıyodu. Sonra onun da fiyatları uçtu gitti ayrı konu. O sevdaya ya da uzak kaldık.

Temmuz aylarında variant'ın eski sahibi bi fotoğraf atmıştı. Bende iç geçirerek ulan satar mı falan diye Mete'ye sormuştum. Sorarım kanka dedi ama fiyatları biliyosun dedi O zaman iç geçirerek baktığım araba biz aranırken ilandaydı. İlk babamı aradım resimlerini attım buyken bu dedim ne diyonuz. Babam bana baktı "uğraşma artık araba bakmayla kredi çekelim alalım borç sahibi olmadan mal sahibi olunmuyor" dedi Emeklilik de caravelle istiyodu ufağını almış olduk Herşeyi 2 gün içinde hallettik gittik gördük baktık sürdük. Şansıma 3 gün noterin sistemi bozuktu. Arabayı 4 gün geç üstüme aldım. Eski sahibi ahbabımızdı neyi var neyi yok söyledi. Dikkat edilmesi gereken şeyleri de söyledi.

Şimdi kafamızda 3 soru var
    1- Arabada 19 jant var
    2- Coiller ciddi anlamda aşağıda
    3- Bunu babama kim anlatıcak

Gerçi hakkını yemiyim ses de çıkarmıyor
    Pd ciddi anlamda istediğim bir motordu Allah nasip etti tepkimeleri çok güzel, 19 janta rağmen tork ciddi anlamda kendini gösteriyor. Kat, egr iptal. Muayeneden geçecek bir dp yapılmış. Susturucu üstünde. Duman atmayan bir de yazılım var. Tam istediğim ufak dokunuşları önceki sahibi yapmış bize de düzgün koruyup binmek kaldı Yakıt şuan heves aşamasında olduğum için 9 larda geziyor ama karışık kullanımda yarı şehiriçi yarı da kısa otobanda 7 leri gördük alışınca daha düşer tahminim. Spor direksiyon var ilerleyen zamanlarda alcantara yapmayı düşünüyorum. Logolu panjura dönmeyi bende düşünüyorum ama nolur bilmiyorum. Kafamda benimde yapılacaklar listesi var yavaş yavaş ekliycez
    He bi de porsche plakalık verebilen varsa çok makbule geçer

Lafı çok uzattık başınızı şişirdik affola şimdi resimlere geçiyorum

İlk Görüş

Daha sonra aldık evin önüne getirdik

Biz buna coupe alma dedik bu minibüs aldı amuniyiyim bakışı

İzmirin havalarından dolayı yıkatma fırsatım olmadı temiz resimlerini ekliyorum değişiklikler olduğu sürece burayı güncellerim. Payı büyük olan Mete kardeşime burdan da teşekkür edeyim. Hiç hesapta yokken böyle bir araba sahibi olduk maşallah diyen herkese Allah daha iyilerini nasip etsin

Konu aykutsafakyaman tarafından (01-10-2019 Saat 12:47 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten söylemiştim buradan da yazayım ,

Allah hayırlı uğurlu güzel günlerde binmeyi nasip etsin kazasız belasız cezasız inşallah

Araban yokken başka muamele yapıp da araba alınca 'kardeşim görüşemiyoruzcu kolpalara da' selamımı söylersin

Hediyen hazır haftaya elinde inşallah

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız maşallah. Bi tek logolu panjur istiyor ayrıca yapılabilirse far ve stop temizliği de gençleştirir gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten söylemiştim buradan da yazayım ,

Allah hayırlı uğurlu güzel günlerde binmeyi nasip etsin kazasız belasız cezasız inşallah

Araban yokken başka muamele yapıp da araba alınca 'kardeşim görüşemiyoruzcu kolpalara da' selamımı söylersin

Hediyen hazır haftaya elinde inşallah
    Eh seni be haşin Antepli
    Sıkıntı yok kirve hallet işlerini ne zaman müsait olursan
    Teşekkür ettim tekrardan kankam

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passat da passatmis Güle güle kullanın
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız maşallah. Bi tek logolu panjur istiyor ayrıca yapılabilirse far ve stop temizliği de gençleştirir gibi.
    Stoplar benim de aklımda bi havalar duzelirse elden geciricez onu da sağolasın

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız harika duruyor. Hikayende süper

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan mermi gibi maşallah

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sw olsun çamurdan olsun , kazasız belasız....

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılan duruyor kanka maşallah kazasız belasız, özellikle sw olması çok iyi olmuş. Sedan olsa belki de bu kadar can alıcı durmazdı.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wagon candır, gayet güzel kazasız belasız günlerde kullan

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasiz belasiz olsun, gonlune gore olmus
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stationları sevin Alman grubundaki station araçlar bi başka duruyor.Ara sıra ben de göz atıyorum.Çoluk çocuğa karışırsak ilerde geçiş yaparız artık Stationwagon'a
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah cidden iyi duruyor. Siyah rengi bakması çok zordur baştan söyleyeyim Coupeye aileyi ikna etmek oldukça zor şuan ben o evredeyim çıldırmak üzereyim hatta. Allah kaza bela vermesin hocam

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kankam hayirli olsun , arka cama sticker yolluyorum ‘ Düğünlerde halay başı , cenazenizde göz yaşıyız ‘

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Maşallah güzel duruyor birde sunroof olsa tadından yenmezmiş

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. SW bende de bir hastalık ama zamanı var diye kendimi tutuyorum.

Açıkçası yerinde olsam fotoğrafları gördükten sonra far/stop temizliğinden sonra yapacağım şey önce o jantları ve üzerindeki coilleri satar bir süre orijinal jantlarının üzerine gezmeyi göze alıp direk air yaptırırdım. Sonrasında zaten araba jant jant diye bağıracağından jant bulunurdu nokta olurdu araba. Logosuz olması panjurun hoş duruyor, dede modundan çıkarmış biraz arabayı. Ön kare plakalık ve plaka da çok iyi duruyor. Tamponlarda amerikanlar da ayrı bir hava katmış arabaya.

Nazar değmesin. Maşallah.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim mal zehir getir de içinde cengiz açıp semti rehin alalım

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka maşallah, çok güzel araç almışsın
    Stop temizliğine bir an önce giriş derim
    Pd130 mu makinaaaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler