User Tag List

Sayfa 8/17 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
305 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: 2001 Mazda MX-5 NB

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Supercarblondie, bir de Hakan ve MX5'i bu kadar sükseli
    Abi çok teşekkürler

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi İstanbul'a hoş geldin.

Uzun yolun kiri üzerinde olmasına rağmen ben buradayım diye bağırıyor araba, maşallah nazar değmesin.
    İnanılmaz bir şans yani aşşırı mutlu oldum fotoğraflara keşke bir korna çalsaydınız selamlaşsaydık

Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim favorm 70 centlik pennydeki ganze nuss fukara işi ve doyurucu.
    yakında obez olma yolunda dahada yaklaşıcaz

Bu arada beyler yazamadım geldiğimizi, sağ salim istanbula geldik fakat ne yazıkki burada başımıza hi.beklemediğimiz bir durum geldi. yola çıktıımızda bana söylememişler akşam konakladığımız oteled bana söylediler. Sizlerinde bildiği Ares ne yazıkki Böbrek yetmezliğinden ameliyat oldu ve 1 Böbreği alındı. Diğer böbreğide ne yazıkki iyi değil. 35 kilo olan canımız ciğaerimiz şu an 20 kilo. Doktorun dediği 2 aylık bir olaymış ve alınan böbreğindeki kitle bböreğin 3 katı. Şu an kendisi hala veterinerde mevct böbrek te iyi cevap vermiyor. Buradnad yardımcı olan herkese ne kadar teşekkür etsem az. HErkesten Allah razı olsun şu an Türkiyede bulunamayan Azodyl denilen ilaçtan 1 adet bulduk ve aldık akşama Bodrumdan gelicek. Bir tane daha bulduk ondanda haber bekliyorum. Şu an tek düşündüğüm Ares. İnşllah kendisi tekrar eski sağlığına kavuşacak.
    Konu SULTANOGLU tarafından (25-12-2018 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun hocu. yaşı çok muydu?

ali bodrumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel mx 5 iyi günlerde kullanın
    45 AE 515 Sİ
    45 AE 516 FD6
    45 FN 232 FN2
    45 AE 339 S2000 "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocu. yaşı çok muydu?
    Abi hayir 7 yasinda. Bugun diger ilacida aldik. Artik zaman herseyi gostericek. Cok tesekkurler
    Alıntı ali bodrumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel mx 5 iyi günlerde kullanın
    Cok tesekkurler.
    74 model sehpa...

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan dun baya ugrastik ilaci ve ABD den acilen getirebilecek birini bulmak icin. Tr den bulunabilmesi buyuk sans. Zaman kazandik bundan sonrasini planli bir sekilde hallederiz. Gelen giden oluyor baya. Tekrardan cok gecmis olsun, sultanoglu meeting de sapasaglam aramizda olabilmesi dilegiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan dun baya ugrastik ilaci ve ABD den acilen getirebilecek birini bulmak icin. Tr den bulunabilmesi buyuk sans. Zaman kazandik bundan sonrasini planli bir sekilde hallederiz. Gelen giden oluyor baya. Tekrardan cok gecmis olsun, sultanoglu meeting de sapasaglam aramizda olabilmesi dilegiyle
    Abi herkese okadar minnetarimki bunu yazarak anlatabilmem mumkun degil. Aresin bu kadar coksevildigini sahiplenildigini gormek ona bir arkadas gozuyle bakiliyor olmasini gornek tarif edilemez bir duygu.

Bugun ilaci tedarik ettik doktorda basladi tedaviye. Su an icin olay tamamen Aresim buna cevap vermesi. Durum ciddi kritik, butun veterinerlerin dedigi eger bu ialaca ihtiyqc duyuluyorsa artik bu son seviye son radde. Elimizden geleni yaptik. Bugun yanimdaydim 45 dakika sevdim. Artik hersey zaman
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun çok üzüldüm
    Romeo <3 Giulietta

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnstagramda koray abinin paylaşımını gördüm .garip oldum. Allah sabır versin.Ne diyeceğimi bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler ne yazikki Ares i kaybettik. Ilacida bulduk hersryi yaptik fakat olmadi. Gelmemizi beklemis. Dun yanindaydim 45 dakika beraber oturduk sevdim onu konustum. Fakat ne yazikki olmadi. Ne mutluki cok seveni varmis herkesde biraktigi anilarla hep bizimle olucak.
    74 model sehpa...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başın sağolsun çok çekmemiştir inşallah.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnstegram da gördüm Aresi başınız saolsun...

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ares icin cok uzuldum, iki tane kedim var birine bisey olacak diye aklim cikiyor. Guzel gunler gecirmissinizdir Ares cok mutlu ayrilmistir bu dunyadan sizin gibi bir aileyle yasadigi icin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağ olsun.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağolsun
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakanım öncelikle hayırlı olsun yeni düzenin, Miataya da maşallah stock binmemen dileğiyle
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

emrek0c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel araç kazasız belasız..

emrek0c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet herkese selam,

İstanbula kazsız belasız gittik geldik ve az da olsa burada nasıl bir yolculuk geçirdiğimizi sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazım içinde özellikle yurtdışına karayolu ile evcil hayvan götürme işlemlerindende bahsedeceğim. Bunun altını çizmemin sebebi okadar çok aradık ettikki hiç bir yerde kendi aracı ile yurtdışına evcil hayvan götüren birinin yazısı ile karşılaşmadık. İnsan başına gildikten sonra bu tarz ufak detayların ne kadar önemli olduğunu anlıyor.

Öncelikle arabamızı ağzına kadar doldurduk. Şu MX-5 bavuluna yol boyunca okadar dua ettikki anlatamam. arabanın bagajı agzına kadar dolu, port bagaj dolu ve arabanın içinde caamın arkasında dolu.

Tekrardan Rotamız:

Evden çıkmadan ilk fotoğraf.

Şaka gibi olacak ama ilk depo benzinimiz bittiğinde dedik bir benzinciye girelim ve oda ne gözlerimize inanamadık aşağıdaki gibi bir kuyruk vardı. bu sırada en az 30 35 dakika bekledik ve ardından mutlu son. Arabaya olabildiğince hep en yüksek oktanlı benzini aldım ve sürekli stabil olarak 6 litre yaktı 100 km de.

Yolumuzun üzerinde Prag vardı ve tabikide sabahın erken saatlerinde oraya uğramadan geçmek istemedik.

Sonra ilk gece konaklayacağımız Budapeşteye doğru tekrardan yola çıktık ve kazasız belasız vardık. Bu sıra fotoğraf çekmedik çünkü aşırı keyfimiz kaçmıştı. İstanbuldan Ares in Böbrek ameliyatı olduğunu ve durumunun hi. iyi olmadığı haberini aldık. Ares sizinde bildiğiniz gibi böbrek yetmezliğinden biz istanbuldayken ne yazıkki vefat etti. Bu sefer Lucy i almaya gelmiştik Ares belki ileri dönemde bizimle gelecekti ama meğer veda etmek için bizi bekliyormuş. Ares melek oldu ev artık anılarımızda hep bizimle beraber olacak. Herkese başsağlığı dilekleri için tekarra tekrar teşekkür ederim.

Ertesi gün uyandık ve tekrar yola koyulduk.

Sırbistan sınırıbizi mahfetti. Lütfen sizlerinde aklında olsun eğer arabanızla sırbistan sınırını geçecekseniz hazırlıklı olun biz bütün günümüzü sınır kapısı geçmeye harcadık. Keşke bir gün önceden sınırı geçip konaklasaydık dedik.

Maps bizi burada ksıa diğe tek gişelik sınır kapısına soktu. Siz siz olun GİRMEYİN!!! tek tek kontrol dense 10 gişelik sınır kapısını tercih edin.

Saatler sonra gördüğümüz kapı

Sırbistanın Fastfood duraklarında gulaş ve tekerlek boyunda köftelerinden yedik. değişik benzinci yemekleriydi. Çok özel değil tabikide fakat ilginçti.

Ve tabikide sizinde bildiğiniz gibi İstanbula ulaştık. Moral bozukluğu sebebi ile ve acele etmemiz sebebi ile fazla foto çekemedik. Şu noktaya özellikle değinmek istiyorum Bulgaristandan geçerken mutlaka ama mutlaka vinyet mi ne dedikleri otoban kullanım hologramı mıdır nedir alın. İşin ilginç tarafı her yerde satmıyorlar. Yolculuk edenbazı kişilere sorduğumuzda bize otobandan çıkıp almanız gerekli dediler ama bulamadık otobanda da satmıyorlardı. Cezası 300 € sınır çıkışında bu vinyetten bulamadık diye cezayı talep etmek istediler ve ardından açık açık rüşvet istediler bizde paşa paşa verdik. siz siz olun mutlaka ama mutlaka bulun. Sonra tadınız kaçamsın.

TR sınırından girerekende söyle bir şey öğrendik. Yurtdışına taşındıktan sonra araba aldığınız taktirde 180 gün sonra arabanızla rahat rahat girebilme hakkınız oluyormuş. Bunu duyduğumuzda TR ye gelmiştik ve yaşadığımız çoku anlatamayız. Neyseki allahtan bir kanun varmış 180 günden az bir zamanda eğer aldığımız arabayla gelirken sadece 1 kerelğine mahsus 1 ay arabamızla TR ye girebiliyormuşuz.

Bu kadar uzun yol yaptıktan sonra mutlaka bujii yağ ve yağ filtresi değiştirmek istiyordum. EVO maslak Mazda servisine gidip hepsini değiştirdim. İnanılmaz ilgilillerdi, arabayı çok beğendiler ve soft top ayarı bile yaptılar. Tekrardan onlara buradan teşekkür ederim.

Şimdi geldik yurtdışına karayolu ile evcil hayvan çıkartmaya. Dostlar öncelikle Avrupa birliğinin istediği tüm belgeleri toplamanız lazım. Buna titre testi kuduz aşısı ardından 3 ay geçmesi ve en son yolculuğa çıkmadan alacağınız hologramlı yazıda dahil. Hologramlı yazı size evcil hayvanınızı 10 gün içinde yurt dışına çıkartabilmenizi sağlıyor. Bu onun pasaport süresi gibi ancak bu hologramlı yazı ile hayvanınızı dışarı çıakrtabilirsiniz. Bazı yerlerde 10 gün önce alın yazıyor ama öyle değil. Aldığınızdan sonra 10 gün içinde çıkartmanız gerekli. Biz Lucy i Yunanistanda çıkartacaktık. Bunu özellikle belirtmeniz lazım çünkü Bulgaristan ve yunanistan evrakları farklı. Biz bunu belirteceğimizi bilmiyorduk ve oradaki görevli sayesinbde şans eseri olarak fark ettik. Hologram bu arada 190 Tl ve mutlaka köpeğinizle gitmeniz lazım onun mikroçipini okutuyorlar ve kan testindeki numara ile eşleşip eşleşmediğine bakıyorlar. Bazı yerler bu kontrol için randevu istiyor lütfen gitmeden önce mutlaka arayın.

Evet evrakalr tamam yola çıktık ve Yunanistan kapısına gittik ve oda ne ?? dedilerki doktor şu anda burada yok ama isterseniz gidebilirsiniz? eşimle birbiimize baktık ve dedikki böyle saçmalık olamaz çünkü bu hologramlı dökümanı birinin imzalaması lazım. Doktor saat 9 da geliyormuş ve biz saat sabah 5 ten 9 a kadar bekledik. Siz siz olun sakın imzalatmadan gitmeyin. Evcil hayvanınızı karantinaya bile alabilirler. Doktor geldi ve sadce evraklara baktı, ingilizce bilmiyordu bir arkadaşını aradı ve onun direktifleri ile imzalayacağı yeri imzaladı. bizde derin bir oh çekip yola çıktık. Yetişmemiz gereken feribot çünkü akşam 23:59 da idi ve 9 saatlik yolumuz vardı.

Yunanistan otobanı okada riyiki giriş o giriş bir uçtan diğer uca dümdüz gittik.

Igoumenitsa da kendimizi feribota attık. Buradan tekrardan tavsiye için teşekkür ediyorum 16 saat süper bir feribot yolculuğu yaptık. Evcil hayvan kabul eden bir oda tuttuk. NAsıl dinlendik anlatamam.

Ancona da indikten sonra Verona da kalmaya karar verdik. ve gece orada konakladık. Şehri aşırı beğendik. Köpeğimizle restoranlara ve bilimum yerlere girmemiz cabası yani tarifsiz bir mutluluk.

Verona dan tekrar yola çıkmadan fotoğraflar.

Doymuyordu

Italya da bir benzinci Avusturya sınıra yakınız.

Ve tabi Avusturya. Yollar aşırı keyifliydi.

VE mutlu son Almanya da ki evimize geldik. Bu fotoyu özellikle çektik çünkü bagajımız bu kadar dolu geldik lütfen unutmayın içerde 2 kişi ve canım kızımız Lucy de bizleydi.

Yolculuğa başladığımızda araba 71000 km de iken döndüğümüzde 76860 gibi birşeydi

Yukarıda yazmamışım Yunanistan, italya, sırbistan ve Avusturya otobanları paralı. Siz siz olun yanınızda para bulundurun.

biraz uzun ve detaylı oldu ama sizlerle yolculuğumuzu paylaşmak istedim. farklı fotoğrafları görmek isterseniz @no11customs • Instagram photos and videos İnstagram hesabımdan görebilirsiniz.
    Konu SULTANOGLU tarafından (04-01-2019 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifli bir yol haritası olmuş. Sorunsuz bir şekilde gelip gitmenize de çok sevindim. Avusturya'da Innsbruck üzerinden geçtiniz sanırım, muazzam bir şehir, dağ yolları özellikle bu zamanda kartpostal gibi oluyor.
    Bu kadar uzun ve ayrıntılı yazdığınız için de ayrıca teşekkürler. Bir kaç sorum olacak bu konuda.

- İki kişilik bir araç bu yolculukta yordu mu? Keşke daha geniş bir araç olsaydı dediğiniz durumlar oldu mu?
    - Yakıtı sormuyorum araca göre değişiklik gösterdiğinden fakat toplam ne kadar gişe ücreti ödediğinizi hatırlıyor musunuz?
    - Bir daha geldiğimde şöyle yapsam daha iyi olacak dediğiniz tecrübeleriniz neler oldu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler