User Tag List

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
305 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 2001 Mazda MX-5 NB

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli bir yol haritası olmuş. Sorunsuz bir şekilde gelip gitmenize de çok sevindim. Avusturya'da Innsbruck üzerinden geçtiniz sanırım, muazzam bir şehir, dağ yolları özellikle bu zamanda kartpostal gibi oluyor.
    Bu kadar uzun ve ayrıntılı yazdığınız için de ayrıca teşekkürler. Bir kaç sorum olacak bu konuda.

- İki kişilik bir araç bu yolculukta yordu mu? Keşke daha geniş bir araç olsaydı dediğiniz durumlar oldu mu?
    - Yakıtı sormuyorum araca göre değişiklik gösterdiğinden fakat toplam ne kadar gişe ücreti ödediğinizi hatırlıyor musunuz?
    - Bir daha geldiğimde şöyle yapsam daha iyi olacak dediğiniz tecrübeleriniz neler oldu?
    Abi selam, aslıdna dönüş yolunda daha fazla foto vardı ama hep araba araba araba baymak istemedim.

Avusturya yolları muhteşem keyifliydi. aynen bahsetiğiniz gibi kartpostal. Ufacıcık egzoz sesimizle bile çok keyif aldım.

Öncelikle şunu diyim MX-5 ile bu yolu yapıcam dediğimde işyerinde bile öyle bir olay olduki anlatmamam herkes "bu kadar ufak bir araba ile nasıl yapacaksınız?" dedi. Araba sert olmasına karşın ne ben nede eşim bundan rahatsız olduk. Hatta bize hiçte konforsuz gelmedi. Portbagaj sayesinde hiç keşke demedik. Köpeğimiz bazen üstümüzde bazende yerde seyahat etti.

Yakıt olarak aynen farklılık gösterir ama ortalama hızımız sürekli 90 100 ve 110 civarı idi. her bir depo 6 lt ortalama ile 600 km yaptık. daha doğrusu her 600 km de bir depo sıfır olmasa dahi fulledik. Yunanistan baştan sona en az 23 € tutmuştur. Italya resmen Otoban parası konusunda sömürdü 30€ vardır. Avusturya girereken aldı 9,8€ eğer yanlış hatırlamıyorsam. Sırbistan ucuzdu. Fişler arabada olmalı. Emin olmak içinm bakarım.

Bir daha bu yolu yaptığımızda mutlaka ama mutlaka avusturyada çok değişik oteller gördük oralarda kalırız. Hatta yolun üzerinde bir kale vardı en az yerden 50 meter yuükseklikte ve insanlar up uzun bir ipten köprü geçiyorlardı oraya gitmek için mutlaka onu ziyaret ederiz.

bir dahaki sefere gidişte ise Budapeştede daha fazla zaman geçirip. Kocaman açık hava havuzuna girip, bazı craft bira yapan barları ve otelleri ziyaret etmek.
    74 model sehpa...

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem bir yolculuk olmuş keyifle okudum. Ben de Jenadayım 5 aydır, fırsatını bulduğum saniye araba ile avrupa-tr yolculuğu ilk yapmak istediğim şeylerden birisi. MX-5 ile eminim daha da keyifli olmuştur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir yolculuk olmuş keyifle okudum. Ben de Jenadayım 5 aydır, fırsatını bulduğum saniye araba ile avrupa-tr yolculuğu ilk yapmak istediğim şeylerden birisi. MX-5 ile eminim daha da keyifli olmuştur.
    Yolculuk cidden çok keyifli. Zaten dağ bayır çayır otoban. bizim en büyük şansımız 2 söför olmasıydı. ben yourulunca eşim o yorulunca ben devam ettim. Keşke kediğimiz noktalardan biri Sırbistanı keşke gündüz geçseydik demek oldu. Gece geçtik ve inanılmaz bir sis vardı.
    74 model sehpa...

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yolculuk imrendirdi, gercekten cok keyifli olmus. Bizde esimle pasaportlari aldik belki bir yurtdisi yaparız diye ama daha Yunanistana gidemedik Yolculugu sorunsuz atlatmaniza sevindim. Merak ettigim kopeginiz kucuk degil yolculuk onun icin nasil gecti?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolculuk imrendirdi, gercekten cok keyifli olmus. Bizde esimle pasaportlari aldik belki bir yurtdisi yaparız diye ama daha Yunanistana gidemedik Yolculugu sorunsuz atlatmaniza sevindim. Merak ettigim kopeginiz kucuk degil yolculuk onun icin nasil gecti?
    Cok tesekkurler valla cidden cok keyifliydi. Sizde umarim en kisa zamanda yaparsiniz. Daha onceden smartla yunanistana gidip kamp yapmistik cidden o arabadanda snorkelle nefes aliyordum o seyahat boyunca

Son fotoda lucy nin yatagi ve 2 yastik var kaputun ustunde. Ilk basta yatagon sungerini yolcu kismini yer kismina serdik orada yolculuk etti ama sonra kucagimizda gitmek istedi. Bizde yatagi bagaja koyup getirdigimiz yastiklari ona kucagimizda yatak yaptik. Yolun yarinsini oyle gittik. Cidden cok rahatti onun icinde. Uyudu zaten yolculuk sirasinda
    74 model sehpa...

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler valla cidden cok keyifliydi. Sizde umarim en kisa zamanda yaparsiniz. Daha onceden smartla yunanistana gidip kamp yapmistik cidden o arabadanda snorkelle nefes aliyordum o seyahat boyunca

Son fotoda lucy nin yatagi ve 2 yastik var kaputun ustunde. Ilk basta yatagon sungerini yolcu kismini yer kismina serdik orada yolculuk etti ama sonra kucagimizda gitmek istedi. Bizde yatagi bagaja koyup getirdigimiz yastiklari ona kucagimizda yatak yaptik. Yolun yarinsini oyle gittik. Cidden cok rahatti onun icinde. Uyudu zaten yolculuk sirasinda
    Sevindim, nice guzel yolculuklara diyelim.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Çorum kaloriferi

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çorum kaloriferi
    Küçük hanımefendi ya. Kedi olarak doğacakmış son anda köpek tarafına geçmiş
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya otobanlarına alışınca tabi Avrupa'da hiç bir yerde o rahatlık yok

Lörrach'dan Zurih'e geçerken öyle bir radar cezası yemiştim ki daha o gün bugündür tövbe ettim Isviçre'de kendim araç kullanmam eşe dosta kullandırtmam sana da uyarı da bulunayım abi şimdiden

Yolculuk gayet keyiflimiş araç da güzel kazasız belasız tekrardan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya otobanlarına alışınca tabi Avrupa'da hiç bir yerde o rahatlık yok

Lörrach'dan Zurih'e geçerken öyle bir radar cezası yemiştim ki daha o gün bugündür tövbe ettim Isviçre'de kendim araç kullanmam eşe dosta kullandırtmam sana da uyarı da bulunayım abi şimdiden

Yolculuk gayet keyiflimiş araç da güzel kazasız belasız tekrardan
    Abi allahtan sakin sakin gittik yoksa almanya otoban mantigi ile merkeze alirlardi bizi fakat fark ettigim sey tum otobanlarda hiz siniri 130 yapmislar.

Cok saol abi tekrardan
    74 model sehpa...

kaRRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi merhaba konuyu keyifle okudum. Alakasız ama endüstri mühendisliği hakkında kendime nasıl bir yol çizmeliyim son sınıfım kafamda birşeyler oluştu ancak meslekte tecrübeli birinden tavsiyeye ihtiyacım var burdan veya özel mesajla bilgi alabilirmiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaRRa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba konuyu keyifle okudum. Alakasız ama endüstri mühendisliği hakkında kendime nasıl bir yol çizmeliyim son sınıfım kafamda birşeyler oluştu ancak meslekte tecrübeli birinden tavsiyeye ihtiyacım var burdan veya özel mesajla bilgi alabilirmiyim
    Uzun zaman oldu yazamadım. Çok teşekkürler güzel dileklerin için. Aslında sitede bir yere yazmıştım daha önceden nerelerde çalıştığımı ve neler yaptığımı. ne yazıkki bulamadım. Tavsiyem şunlar olur keyif aldığın bir sektörde bu işleri yapmayı hedeflemen. Güzel yerlerde ciddi stajlar yapman çok önemli. maaşı üniden mezun olduktan sonra girdiğin ilk yerlerde hiç dert etmemen. tekrar diyicem ama işini severek yapman. Hep böyle yaptım zaten sonra herşey adım adım hedeflediğim doğrultuda ben istesemde istemesemde gerçekleşti. Çok güzel bölüm çalışamayacağın sektör yok gibi nereye çeksen uyuyor.

Herşeyin hayırlısı
    74 model sehpa...

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tekrardan geçmiş olsun. Bulgaristan kapısı için ben uyarmıştım seni ama meşhur gümrükçüleri sizi de avlamışlar sağlık olsun tecrübe olmuştur sana
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de eğitime geleceğim gün belli oldu. direk munster havalanına inelim dedik aldığımız biletlerin zamanlarını değiştirdiler iptal edip düsseldorf'a geleceğiz pegasusla görünen o.

Germania işi bozdu

25 Şubatta oradayım 28'ine dönüş

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah delikanlıya bunun kalbine bi K20 jdm gömdün mü varyaa of diyorum
    güzel günlerde kazasız belasız
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi tekrardan geçmiş olsun. Bulgaristan kapısı için ben uyarmıştım seni ama meşhur gümrükçüleri sizi de avlamışlar sağlık olsun tecrübe olmuştur sana
    Abi valla aynen dedigin gibi fena bir tecrube oldu. Adam acigi gorup yapistirdi rusvet talebini bide pasaportu veriyor al bunu doldur getir diye )
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de eğitime geleceğim gün belli oldu. direk munster havalanına inelim dedik aldığımız biletlerin zamanlarını değiştirdiler iptal edip düsseldorf'a geleceğiz pegasusla görünen o.

Germania işi bozdu

25 Şubatta oradayım 28'ine dönüş
    Ordanda yakin ya tam 1.5 saatlik trenle burdasin yine munster e geliyorsun ama dimi ?
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah delikanlıya bunun kalbine bi K20 jdm gömdün mü varyaa of diyorum
    güzel günlerde kazasız belasız
    Yani asiri feci dusunceler doguyor kafamda bir tane daha alip ama baya ucuza alip bi 13b makina atilsa olmazmi ya

K20 nin hatta bire bir kitleri var koray konuda paylasmisti direk s2000 oluyo alet.

Cok saol abi tekrardan.
    74 model sehpa...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordanda yakin ya tam 1.5 saatlik trenle burdasin yine munster e geliyorsun ama dimi ?
    Aynen münster'e geliyorum TRYP Wyndham'da kalacağım. Araba kiralarız diye düşündüm. Ondan dolayı ehliyet yenilemesini de aradan çıkartayım diyorum. Yazın belki kendi aracımla Yunanistan filan yaparız hanımla

Neyse bi patronlar tepki göstersin bakarız.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi valla aynen dedigin gibi fena bir tecrube oldu. Adam acigi gorup yapistirdi rusvet talebini bide pasaportu veriyor al bunu doldur getir diye )

Yani asiri feci dusunceler doguyor kafamda bir tane daha alip ama baya ucuza alip bi 13b makina atilsa olmazmi ya

K20 nin hatta bire bir kitleri var koray konuda paylasmisti direk s2000 oluyo alet.

Cok saol abi tekrardan.
    sanırım yutrdışında yapılmış bi tane vardı bi ara videosunu izledim gerçekten çok iyi ,bide okudugum kadarıyla en iyi denge dagılımı saglıyormuş k20 swap yapınca bu sizin mx5 lere ve çok iyi güçler alıyolarmış ,hazır sizde sanırım yurtdışındasın bu iş size çocuk oyuncagı gelir
    PROSTOCK GARAGE

kaRRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zaman oldu yazamadım. Çok teşekkürler güzel dileklerin için. Aslında sitede bir yere yazmıştım daha önceden nerelerde çalıştığımı ve neler yaptığımı. ne yazıkki bulamadım. Tavsiyem şunlar olur keyif aldığın bir sektörde bu işleri yapmayı hedeflemen. Güzel yerlerde ciddi stajlar yapman çok önemli. maaşı üniden mezun olduktan sonra girdiğin ilk yerlerde hiç dert etmemen. tekrar diyicem ama işini severek yapman. Hep böyle yaptım zaten sonra herşey adım adım hedeflediğim doğrultuda ben istesemde istemesemde gerçekleşti. Çok güzel bölüm çalışamayacağın sektör yok gibi nereye çeksen uyuyor.

Herşeyin hayırlısı
    Çok teşekkürler abi benim de fikrim bu yöndeydi. Dil öğrenmem lazım her ne olursa olsun onun dışında sanırım biraz şans lazım sevdiğim sektörde işe başlayabilmem için hayırlısı bakalım önce bitirelim okulu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler