User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
96 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Dün, Bugün ve Yarın... Sahip olduklarım, olamadıklarım, olacaklarım

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağolsun
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basın sağolsun mutlu, vtec çok güzeldi polo da çok güzel duruyor. Güle güle kullan.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rline Polo son pozları...

[url=https://flic.kr/p/2jBM1VW]
    [url=https://flic.kr/p/2jBM1NG]
    [url=https://flic.kr/p/2jBMMWi]
    [url=https://flic.kr/p/2jBMN3L]

Güzel hislerle güzel anılarla hatırlicam... #Weezing

https://www.youtube.com/watch?v=kE6eMrqB17g

Poloya tampon yapım aşamalarını çekmiştim lakin telefon format yiyince onları da yedeğe almadığım için güm oldular... Elimde olan son pozları bu oldu. Öne R tampon alıp boyadım taktım, tam arka GTI tampon eksik kaldı onu alayım derken.... Aracı sattım. Çünkü hayalim olan EP3 Type-R'a kavuştum. Bi sonraki flood'a bekliyorum
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ve sonunda... EP3 Civic Type-R

Sonunda... 10 sene önce liseye giderken tabi o zamanlar canlı görmek biraz zordu, internetten takip ediyorduk ortamlarda bu kadar geniş değildi, işte en fazla DBS'yle SUS kapışıyordu. İzmirde o zamanlar CTR Type-R çok koşturuyordu ona meraklıydık. Velhasıl kelam bu araç gitgide ilgi odağım olmuştu. Üstüne üstlük arkadaşımda bi tanesini 2012 senesinde satın alınca, ben neredeyse her haftasonu o aracı yıkamak için yanına gidiyordum Nerde ne kadar video varsa önce bilgisayara indiriyor sonra onları tek tek birleştirip telefonuma yüklüyor başa alıp alıp izliyordum. Hatta ve hatta bu videoları youtube kanalı açıp oraya yüklediğimde de Dünya trendlerinde Type-R videoları arasında yeni bi akım oluştu; ''Best K20 Sound Turkey'' (bkz. Best K20 Sound Turkey - YouTube )

Bir önceki postta poloyu verdim demiştim. Aracıma öylesine ilan açmıştım, sonra ilana bi tane EP3 Type-R girdi. Aradım takas uygunsa üst rakamı konuşalım dedim, ben bi araştırayım polodan anlamam dedi. Sonra takası kabul etmeyeceğini nakitte güzel indirim yapabileceğini söyledi. Bende aracın rakamını biraz esnettim, ilk gelen kişide almış bulundu. Aracı verdim ertesi güne hemen bilet aldım ve akşam 8de otobüse binerek yola çıktık. Kıçımız koltuğa yapışa yapışa 12 saatte maraşa vardık...

Sabah 8de otogara doğru yanaşırken yol kenarında simsiyah duran bir EP3 görünce bi an boşluğa düştüm, ''Lan Mutlu... Hayallerin gerçek oluyor .mk ''

Diğer tüm Type-R'lar gibi bunu da takip ediyordum. Eskinden İzmir Urladaydı. Geçmişi sahipleri, nereye gitti ne oldu ne olmadı bildiğim araç olduğu için güvene güvene gittim almaya. Değişensiz, tramersiz, servisteki kayıtları sadece bakım olan, rollden rolle koşmamış, kapısı bacası sökülmemiş, içinden geçilmemiş. Ciddi manada beklediklerimi karşılıyordu zaten. Kpro beyin, DC headers, Varex egzoz, Filtre kitiyle de tam kıvamında ve risksiz gazlamaya müsait bir setup. Allahtan daha ne isteyebilirim ki...

Exper, motor kondisyon ölçümü ve biraz gazlama sonrası yürü kardeş notere dedim ve hayalini kurduğum, bir gün alacağım dediğim, başkalarının büyük ama gerçekleşemeyecek hayallerine karşı realist olarak ''Benim için hardcore yarış arabası. Amacım gayem bu!'' dediğim aracı satın aldım. Geri dönüş yolunda da afr yi sapıtmadan, gazlamadan klimam açık şekilde 9.5 saat süren yolculukla evime sağ salim vardım. 350tl benzin aldım tam 750km gitti. 20 senelik motor hala daha isteyince ne de güzel az yakabiliyor. Kendi bi kaç çekimim var fakat gece çekimleri güzel çıkmadığı için paylaşmak istemedim, zamanla yapacağım eklemeler düzeltmeleri buraya atarken çekerim. Yazım şimdilik bu kadar. Hayallerime ulaştım, Allah herkese hayallerini yaşamayı nasip etsin

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, benim de yıllardır hayalimdir kendileri. Çok şükür şuan alabilecek maddiyata sahibim, ama binebilecek maddiyata sahip değilim. Allah kaza bela vermesin çok güzel duruyor, maşallah. #elbetbirgün

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun Mutlu, bilinen temiz type-R'lardan Allah gönlüne göre vermiş Allah kaza bela vermesin.
    AP Type-R

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Mutlu kazasız belasız cezasız sorunsuz kullan.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mutlu Değerli
    Hayırlı uğurlu olsun. Hayalinize kavuşmanız çok güzel.Arabayı Perşembe günü kendi aracımı yıkarken gördüm. Hatta geldi yanıma durdu. Kasası çok düzgündü hoşuma gitti, hatta sesi de çok güzeldi. Haberim olsa sizi karşılardım. En azından tanışırdık.

Güle güle kullanın
    Konu Ssamet tarafından (31-08-2020 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önden çeken arabadan nefret ederdim.
    birgün beşiktaşta bi abimin type R'ına binip bir tur atmıştım (han typeR) arabaya aşık olmuştum.
    o vitesin yeri şiiir gibi birşeydi..

ep3 yeri bendende ayrıdır. çok aradım ama hiç istedim gibisini bulamadım..

umarırm sen bulmuşsundur , hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan.
    médiocrité partout

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun mutlu kardeşim hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğu tarif edilemez çok sevindim kazasız belasız...

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle başınız saolsun mekanı cennet olsun inşallah
    polo güzel araç güzel ilerliyor derken ters köşe olup ep3'ü görünce daha bir sevindim allah kaza bela vermesin
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı aldım, direkt ilk iş olarak bütün sıvılarını yeniledim. Süpriz şekilde baskı balata sorunu ortaya çıktı. Alırken fark etmemiz biraz zordu yolda daha çok zorlarken fark ettik. Araç 8-9k devirlerde vitesi bırakmıyor, veya bir sonraki vitese girmiyor. Hikmet Gönül (GNL Garage) ustamı aradım durumu anlattım, balatan ayırmıyor dedi, baskı balata değişimi yolu gözüktü. Nasipse kısa zamanda gidip yenileticem. Sonrasında sırayla;

* Egzoz sistemi yenilenecek, büyük bi Varex takıcam, ucu çapraz havaya bakacak ( bkz. https://scontent.fsaw1-6.fna.fbcdn.n...8d&oe=5F815520 )
    *İç kozmetikte birden çok eksiğimiz mevcut. Bunlar sırayla;
    - Ses sisteminin yenilenmesi, en kalitelisinden bi double dinn ve hoparlörler.
    - Orta konsol ve kapı bakalitlerinin senelerin verdiği yorgunlukla çizik dolu olmasından dolayı bunlar mümkünse iyi kondisyonlu olanlarla değiştirilecek.
    - Koltukların köşeleri binip inmeden oluşan sürtmelerden dolayı yıpranık, keza pantalon düğmeleri koltuk tabanını da zedelemiş durumda, yine mümkünse 0'a yakın JDM EP3 koltuklar (bkz. https://webimg.secondhandapp.com/1.1...450bd178154947 )
    - Kapı, yan plastikler ve tavan halısı duman grisine boyanmış, bunlar oem e çevrilecek.
    * Bilimum alt takım, eksik kırık göze batan diğer parçalarda yenilenecek.
    * Yazılımı güncelleticem. Araç F/E/H Kpro olduğu için devrini biraz fazla açmışlar, egzantrik ve yakıt enjektörleri standart olduğu için son 200 300 deviri boşa çeviriyor. Kadranda 9100, muhtemel beyinden 8800 dönüyor. Bunu 8.5 8.6ya aldırırsam daha güzel olacak. Motora bi eklenti düşüncem yok, standart araç bozmayı pek sevmiyorum

Şimdilik yıka park et, işe markete git gel modundayım. Tam olarak gazlayıp zevkini bile alamadım. Neyse yaptıralım etrafı tararız

Konu Mutlu Değerli tarafından (29-09-2020 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Mutlu kazasız belasız maşallah.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gule gule kullan, aslinda cok abartmadan ince conta, jdm egzantrik, rrc emme bir de gaz kelebegi eklersen bu setupa hem cok motor icini zorlamamis olursun, hem de altlari ustleri daha dolu dolu kullanirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin çok güzel bir araç... Güle güle binin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

GNL Garage'da bakım günü

Rutin günlerden bi boşluk bularak Kocaeli'ye doğru sabah erken saatlerde yola çıktım, şanssızlık ki yagmur çiseliyordu ve filtre de tampona uzatıldığı için başta çok tereddüt etsemde gaza pamuk gibi dokunarak yola koyuldum, zaten yağmurda çok sürmedi

...

Baskı balata debriyaj değişimi diye geldim, o da ne, eski sahipleri sağolsunlar zaten naz niyaz geçen vitesleri çatır çatır zorlaya zorlaya sok çıkar yapmaktan aracın bazı maşon ve senkromençlerini bozmuşlar. Hikmet ustam neyi uygun görüyorsan onu yap dedim, sağolsun revizyonla hasarı azaltarak güzel bi şanzuman onarımı yaptı

Eğer ki 2 2.5lira daha harcasaydık bu şanzumanı bagaja koyup çıkma alacaktım. Dolar Euroyla maaş almıyoruz ama parçalar avrupadan gelince tablo bu oldu

Bu da bonus olsun, bugün geldi. DSG alıştırması yapıyordum oysa ki (not; debriyaj rodajındaydım arada bi yoklama çekiyordum kötü denk geldi o da)

AnilDicle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Bro. Kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AnilDicle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Bro. Kazasız belasız
    Sağol canıms

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler