User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
96 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dün, Bugün ve Yarın... Sahip olduklarım, olamadıklarım, olacaklarım

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Dün, Bugün ve Yarın... Sahip olduklarım, olamadıklarım, olacaklarım

İyi forumlar...

Kanser bir modelle başlayıp umulmadık şekilde torklanan, sonrasında evlilikle yavaşlamak zorunda kalan, daha sonrasında da (inşaallah) hayallerime ulaşabildiğim bir konu olması dileklerimle...

Foruma da hep bi konu açmak istemiştim ama vakit olmamıştı. Neredeyse 4 sene olacak Aklımda her zaman tüm arabalar için tek konu açmak vardı, çok araç değiştiren biri olmadığım için dün, bugün ve yarın neye sahipsem onu tek konu altında paylaşacağım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk aracım; HONDA Civic 1.4iS. Her HONDA fanının muhtemelen ilk arabası gibi benimde ilk arabam bu olmuştu. Orjinal bulmaya, ü.t spec olmamasına çok özen göstermiştim. 2 parça boyalı oluşu, 175bin km'de nadide bir Sedan olmasıyla baya güzel denk gelmişti.

İlklerin yeri ayrıdır derlerdi, inanmazdım. Mükemmel hatıraları var bende. Almadan önceki gece 5e kadar uyuyamamıştım heyecandan. O vakitler üniversiteye gidip geliyordum. Tüplüydü, inanılmaz az yakıyordu. Performans konusunda kendi çapındaki rakipleriyle denemelerimde hep yüzüm gülmüştü. Acemiliğimi atmamda yardımcı oldu. Yeri geliyor ailecek binip çeşmeye teyzemlere gidiyorduk, yeri geliyor offroad, yeri geliyor Rolling yapıyordum. Yağmurlu havalarda inanılmaz keyifli oluyordu, yokuş yukarı hafif kaygan yolda 1-2-3. viteslerde sara sara çıkması heralde en zevk aldığım eğlence tarzıydı. 1seneye yakın sahip oldum sonrasında satıp askere gittim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Askerden döndüğümde Accord 2.4 almak istedim. Ama bir türlü alamadım. Kapora yolladığım araçlar saçma sapan sebeplerle başkalarına satılıyordu. Burda sadece 1 araç için değil 3-4 araç için konuşuyorum. Sahiplerinin 5kuruş peşine düşmesi yüzünden kötü bir süreçten geçtim (Bol sövmeli). Soğumuştum. İlk arabamdaki gibi heyecanım yoktu, acele de etmiyordum zaten...

Sonrasında VTi'lara bakmaya başladım ama elimdeki parayla da pek güzel alabileceğim söylenemezdi. O vakitler çocukluk hayalim EP3'ün biri ilandaydı şanzuman arızalı 55bin TL rakamı vardı, kredi çekmemek için kendimi zor tutuyordum. Aslında şanzumanı arızalı olmasa o paraya alabilirdim ama yemedi birazcık Çünkü en yakın arkadaşım birden fazla EP3e sahipti, özellikle de sorunlu olanların sorunlarıyla da beraber uğraşmıştık, başım çok ağrıyacak diye vazgeçmiştim. Type-R motorlu 2.0 Accord vardı bi tanıdığımızda. Ona pazarlık ettik anlaşamadık, ki sonradan aracın Type-R swap değil 2.0 K20a3 motora sadece piston eklenmiş, kol ve krankının orjinal Accord 156hp lik olduğu ifşa oldu. İyi ki de almamışım, insan tanımış oldum bu vesileyle... Bakınmalara devam ederken T-Sport düşünmeye başladım. ***** pek yok piyasada, ilandakilere bakacaz mecbur. Bir tane vardı ilanda (2senedir ilanda bu araba, halen ilanda, siyah renk). Gerekli telefon konuşmalarından sonra konuşulup anlaşıldı biletler alındı lakin almaya gitmeye 2 gün kala bir telefon geldi ve babasının vefat ettiğini, satışla ilgilenemiyeceğini söyledi... Bu işte yarım kaldı.

Ne alalım ne almayalım derken bi anda hızlı bir araca sahip olmak için niyetlendim; Skoda Fabia vRS PD130

Sahip olduğumda ben bile inanamamıştım böyle hızlı bir aracı süreceğime. İnanılmaz hızlıydı. Heralde ilerde alacağım EP3 Type-R asla bunun gibi hızlı olamayacaktır hiç anlamadan 200 oluyordu, top speed te 270 gibi bitiyordu (100-200 9.5-10sn civarı). Turbo dolduğundaki o koltuğa yapışma hissiyatını hala hissedebiliyorum. 2260 setuplı, Mahle pistonlu, egzantrikli 2.3bar basan bir PD300... Böyle dolu olmasının yanında yakıtı da şaka gibiydi 3.7 ortalamayla geziyordum. (İstanbul-İzmir 110tl). Sonrasında bu aracı satıp evlenmek için biraz araba sevdasına ara vermeye karar verdim.

İşten gerek Eskişehir'e taşındım. Evlendikten sonra bu sefer kalbimle değil aklımla hareket ederek az yaksın, işimizi görsün kafasında bir araç almak istedim. Zaten krediler borçlar ödenirken hızlı bir araba keyf vermekten çok masrafa yol açardı...

Yeni evli bir çift için en ideal f/p aracı Opel Corsa 1.3CDTI aldım.

Boyasının bugüne kadar orjinal olarak korunması, dizel olup inanılmaz az yakması çok güzel. Alışverişe gidip ufak tefek işlerimizi görmesi bizi hep mutlu ediyor. Sorunsuz şekilde kullanıyorum. Dış görünüş olarak ilk arabama olduğu gibi buna da pek bişey yapasım yok ama aklımda bi kaç ekleme var; koltuk ısıtma ve hız sabitleyiciyle aracı biraz da olsa doldurmayı düşünüyorum. İlk arabama o vakitler çalışmadığım için, bu araca da işten güçten vakit bulamadığım için çok vakit ayıramıyorum. Yoksa kafamdakileri uygulasam türbülansa girer herkes te... işte...

Konunun ilk uzun yazısını bitirirken buraya kadar okuyan okumayan, herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılar...

03/06/2020 Edit
    Konu Mutlu Değerli tarafından (03-06-2020 Saat 03:18 ) değiştirilmiştir.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm araçlarınıza maşallah size de kazasız belasız sürüşler. Sadece corsanın direksiyon kaplamayı sevemedim sizle alakalı değil bu tarz işçilik transit direksiyonu gibi geliyo bana hangi araca yapılırsa yapılsın
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videolar var bi kaç tane, onlarda burada yer etsin

1.4le yardırırken

Bu da PD'lerin terbiyesizliği, son soldaki siyah benim Soba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm araçlarınıza maşallah size de kazasız belasız sürüşler. Sadece corsanın direksiyon kaplamayı sevemedim sizle alakalı değil bu tarz işçilik transit direksiyonu gibi geliyo bana hangi araca yapılırsa yapılsın
    Direksiyona geçici simit taktım. Orjinal direksiyon simidi ufak ufak kendini salma sürecine girmişti çünkü, önlem amaçlı şimdilik simit geçirdim öylecek duruyor. Teşekküler

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kalbine göre versin Mutlu Şimdiden hayırlı olsun ep3
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin. Olanlara ve olacaklara şimdiden keyifli sürüşler.

Bir konu vardı genç bir forum üyesinin bugüne kadar sahip olduğu 15-20 aracı anlatıyordu onun mini versiyonu olmuş Yeri gelmişken o konuyu da buradan veya özelden yollayabilecek var mı bulamadım bir türlü.

Batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah neler gelmiş neler geçmiş elinizden yalnız honda gerçekden efsaneymiş rengi kasası duruşu maşallah
    Batuhan YÜKSEL®

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batuhan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah neler gelmiş neler geçmiş elinizden yalnız honda gerçekden efsaneymiş rengi kasası duruşu maşallah
    Tesekkurler... Evet efsane guzellikte bi araca sahiptim. Simdi keske hic satmasaydim diyorum ama o vakit oyle gerekti. O vakit 20ye almistim simdi mubadilleri 30 olmus

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Mutlu Allah hep daha iyilerini versin inşallah, evlilik ile en zor adımı attın inş gönlüne göre olan ep3'üde nasip eder rabbim sana
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silinmiş fotoğraf edit.
    Konu Mutlu Değerli tarafından (03-06-2020 Saat 03:19 ) değiştirilmiştir.

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa nın rengi çok güzel ben corsa c lerin aykırı her rengini seviyorum gerçi hep beyaz laci görmekten sıkılıldık maşallah
    Şüphe , tek gerçektir ...

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah herkesin gönlüne göre versin.Umarım en kısa zamanda hayallerine kavuşursun
    kazasız belasız
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlu selam, inşallah ,wagon bir tdi 'la devam edersin yine hızlanarak
    Ayrıca eskişehir hava lojmanlarından sanırım son foto ? Bacanak orada oturuyor,gelip gidiyoruz, tanıdık geldi binalar :=)
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa nın rengi çok güzel ben corsa c lerin aykırı her rengini seviyorum gerçi hep beyaz laci görmekten sıkılıldık maşallah
    Ben satın alırken aracın temiz olmasına özen gösterdim şansıma buna denk geldim. Baktım boyada yok, direkt aldım bence çok elegant bi renk. Bi de mora çalan bi rengi var bu kasanın benim kuzende vardı o çok güzel bi renk bence

Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutlu selam, inşallah ,wagon bir tdi 'la devam edersin yine hızlanarak
    Ayrıca eskişehir hava lojmanlarından sanırım son foto ? Bacanak orada oturuyor,gelip gidiyoruz, tanıdık geldi binalar :=)
    Valla bi daha yüklenmiş bi TDI zor düşünürüm heralde evet gömece lojmanlarda oturuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silinmiş fotoğraf edit.
    Konu Mutlu Değerli tarafından (03-06-2020 Saat 03:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada araç 15 yaşına geldi ve kaç yakıyor onunda bilgisini vermek istiyorum

Totalde 500TL'lik mazot alarak 1818km yaptık. Bunun 450km si Eskişehir den İzmir e geliş şeklinde oldu. Geri kalan işe git gel, arkadaşlarla takıl şeklindeki şehiriçi kullanımı oldu.

Bugün aracın deposunu fulledim 300TL'ye 47 litre gibi bi değer aldı.

Tam 52km sonra yeniden depoyu fulledim yine aynı yerden, 15TL 2.36 litre mazot aldı.

Yani kabaca 100km de 30TL'lik (6.38den mazot fiyatı) 4.7lt şehiriçi yakıtı var

Yazdığım bu değerlerde illaki +- sapma payı vardır ama kalkıpta 30kr yakabilecek bi aracı 50kr yaktırmaz....

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah tüm araçlarınıza. Allah inşallah gönlünüzdeki arabayı almayı nasib eder.
    Benimde şahsi fikrim; corsa nın direksiyon kaplamasını daha profesyonel yapan birine yaptırın
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kısım kalabalık resimlerden dolayı silinmiştir.
    Konu Mutlu Değerli tarafından (04-12-2019 Saat 13:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya en son Corsa'yla yazmışım lakin Corsa'yı mayıs ayında satıp 1.6iES Civic aldım. 1.4ten sonra 1.6ya binmeyi çok istiyordum... Askere gidip geldikten sonra vaktiyle zamanda geçince (4sene) araç fiyatları neredeyse %60 70 artmıştı. Alır almaz servise bakıma soktum ve sorunsuzca binmeye devam ettim. Kafamda jant, lip, stop, far tarzı şeyleri yenilemek vardı. Ve hepsini de zamanla yaptım...

Listem kabarıktı. VTi jant, USDM far, Kristal stop, VTi topuz, Sir lip, OEM spoiler, paspaslar vs vs

Çoğu şeyi halletmiştim, tam binmelik olmuştu aracım. Tam o sıralarda İzmir'den mahalle ve çocukluk arkadaşım Ercan ''dikerim iES'ini ya ben sıkıldım, satıp VTi alıcam'' demesiyle zehir benimde içime girmişti... Bende VTi almak için aracımın ilanını facebookta iES garaj grubuna açmıştım. Aracım tam 46 dakika sonra satılmıştı ve bi anda yayan ortada kalmıştım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler