User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
90 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 34 tz 9840 clio rs 172

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clio konularını seviyorum 2. bölümü heyecanla bekliyorum benzer bir konuyu @cliocup172 dende bekliyorum

okanackgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liste kabarık Allah kesenize bereket ve kolaylık versin.Rs imi satalı 2 seneyi geçti hala o ilk sattığım günkü şoku yaşadığım zamanlar oluyor unutulacak bir araba değil.Ayrıca ereni tanırım bursadan onca eksiğe ve lpg ye rağmen gayet stabil yürüyordu araç elinizde daha iyi olacağından şüphe yok tekrar kolay gelsin.

REHA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rehayla tanışmamıza vesile olan bu araç ile güzel tecrübelerimiz oldu .
    Şu an araç mekaniksel ve kaporta olarak kondisyonu çok iyi seviyelerde.
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya ve bilgilerimi aktarmaya çalıştım
    2. bölümü bekliyoruz
    Çok bekletme bizi
    Vallahi sen olmasan bunca Renault Sport'cu ne yapardı bilemiyorum. Bir de söz dinlesek keşke

Alıntı okanackgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Liste kabarık Allah kesenize bereket ve kolaylık versin.Rs imi satalı 2 seneyi geçti hala o ilk sattığım günkü şoku yaşadığım zamanlar oluyor unutulacak bir araba değil.Ayrıca ereni tanırım bursadan onca eksiğe ve lpg ye rağmen gayet stabil yürüyordu araç elinizde daha iyi olacağından şüphe yok tekrar kolay gelsin.
    Eren'le konuştuğum sıralarda birinden numaranızı almıştım. Aradığımda sattığınızı söylediniz. Au gibi bir Clio 172'ye sahip olmak şanstır.
    Bu Clio'yu almama en önemli sebep de çalışmasının, yürürünün sağlıklı olmasıydı.
    Konu REHA tarafından (20-01-2019 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karne haftası filan derken, epey yoğun bir haftayı geride bıraktım. Konuya uzun aralar verdiğim için özür diliyorum. 3. Bölümle devam edelim

2017 Kasım. Kısa bir Bursa-İstanbul yolculuğu sonrası Kayışdağı'ndayım. Öncesinde yapmam gerekeni sonrasında yapıyorum, Clio'yu incelemesi için ''deli'' Bülent'e götürüyorum.

Buraya bir parantez açıyorum. Bülent abiyle tanışmamız Megane 225 sayesindedir. Adam hayatınızda görüp görebileceğiniz en deli ustalardan biri. Zaten lakabı 46 Mesai saatleri içinde bir Renault yetkili servisinde çalışıyor, onun dışında Kayışdağı'ndaki ufak garajında takılıyor. Evli olmasına rağmen gecesi gündüzü haftasonu, yazı kışı yok. Neredeyse çözemeyeceği sorun da yok. Sanayide başı sıkışan 7/24 onu arar. Emekçi insanlara saygım sonsuz. Ustamın şöyle bir fotoğrafını da koyayım

Her neyse, Bülent usta arabanın etrafına döndü dolaştı, bir yerlerini açtı kapattı, bir yerlerine ışık tuttu ve en sonunda acı gerçeği benimle paylaştı: Bizi uğraştırmak istemiyorsan bu arabayı sat Hani derler ya dost acı söyler, aynen öyle oldu, moralim bozuldu, hayal kırıklığıyla eve döndüm.

Bundan sonraki yaklaşık 2.5 ay kararsızlıklarla, plan değişiklikleriyle geçip durdu. A'dan z'ye elden mi geçirmeliyim, yoksa esnaf işi toplayıp biraz bindikten sonra satmalı mıyım. Bir türlü karar veremiyorum. Bu ara tabi rahat da durmuyorum. Ufak ufak parça toplamalara başlıyorum.

Motor kulakları: Üst kulak Kangoo 1.9 ile birebir aynı. Servisten Almanya üretimi kulağı çok uygun bir fiyata alabiliyorsunuz.
    Şanzıman kulaklarının referansı Renault 19, Megane 1 ile aynı. Yine fiyatları uygun.

Öncesinde, üst motor kulağının çabuk yıprandığını öğrenmiştim. O yüzden Engine Dynamics'ten Powerflex üst motor kulak desteği aldım.

Şanzımanı tutan ayak. (Aslında bunu motoru indirdikten sonra aldım ama bütünlük olsun) Kırık olduğunu gördüğümde bunu nereden bulacağımı kara kara düşünmüştüm ama yine normal Clio ile aynıymış.

Dediğim gibi araba saçma derecede fazla yakıyordu. Sensörler ucuz olduğu için kafam rahat olsun dedim hepsini sıfır aldım:
    Lambda sensörü
    Krank okuyucu ve soketi
    Emme manifoldu ısı sensörü
    Map sensörü (VDO-SİEMENS) 8200719629
    Klima basınç sensörü
    Su sıcaklık sensörü
    Direksiyon pompa müşürü
    Yine çoğu sensör Megane 1, Clio 1.6 filan uyumlu.

Magneti Marelli gaz kelebeği potansiyometresi

Termostat ve oringi

Kale marka radyatör su kabı

Ngk'nın önerdiği orijinal lazer platinyum bujiler

Laguna F4R ile aynı olan triger seti

V kayış kiti: Şöyle bir bilgi vereyim. Clio 172'nin v kayış kütüğü hem çok pahalı hem de bulunmuyor. Biraz araştırdıktan sonra Gates kataloğundan Mondeo 2.0 TDCİ gergisindeki bilya ve amortisörün Clio 172'dekiyle aynı olduğunu öğrendim. Bir tane Mondeo gergisi alıp üzerinden bilya ve amortisörü ayırdım. Belki bilyacılardan aynı uzunlukta darbe emici de bulunabilir, biraz araştırmak lazım.

Arka bilyaları fabrikanın koyduğu Snr marka olanından aldım

Şanzımanı açılan tüm 172'lerden ses gelir. Bu ses debriyaj bilyasının sesiyle karıştırılır. Ben de o hataya düşüp bir tane bilya aldım.

Her zamanki gibi tüm sıvıları dizdim

Orijinal Mais gaz ve debriyaj teli. Ya şu dandik iki tel için bile ne kadar çok yeri aramıştım. Gaz telinin sadece Güven Altan'da kaldığını öğrendim. Üşenmedim, iş çıkışı Maltepe'ye gittim. Tekrar referansı verdiğimde bunun ölü stok olduğunu 1 hafta önce depo temizliğinde hurdaya ayrıldığını öğrendim Neyse ki sonradan Ankara'da bir parçacıda buldum.

Kayıp olan enjektör koruma kütüğünü de aldım. Daha sonra diğer parçalarla beraber detaylı temizlenip boyanacak tabi.

Bilen bilir Clio 172'nin davlumbazları daha geniştir ve bulunmaz. Şans eseri bir parçacıda referans harici bulduğum Clio 172 sol davlumbazı.

Birini İkitelli'de diğerini Ankara'da bulduğum cam fitilleri. Aykut abiye yardımı için teşekkür ederim. @KALİPSON

Bu arada, daha önce bahsettiğim kocaman start stop aküsünden kurtulup orijinal değer ve boyutlardaki Mutlu marka aküye geçtim.

Yine daha önce bahsetmiştim. Muayene için yapılmış derme çatma bir egzozum vardı ve arabayı sıkıyordu. Egzozcuma krom boru için fiyat almaya gittim. Usta sağolsun kroma boşuna para verme, fabrikada galveniz boru büktürelim dedi. 60mm çapta boru fabrikadan hakikaten tam arabaya göre ve potsuz şekilde geldi. Elimde Supersprint'in Clio 172 için ürettiği son susturucu zaten vardı. Arabayı günlük kullanacağım için ufak bir orta susturucu da taktırdım. Ses tam istediğim gibi oldu. Alt devirlerde tok bir ses var, üst devirlerde vanos açtığındaysa kulaklara tecavüz etmeyen tatmin edici bir ses çıkıyor.

Bozuk olan kafa ayarını toparlamak için farları ızgarayı tamponu söktüm

Kırık olan ön bıyığı ve ızgaranın yenisini aldım

Farları çıkarmışken, bir de açıp temizleyeyim dedim, merceklerini Hella ile değiştirdim.

Hoparlörleri takım olarak Megane'dan aktardım.

*Bunların dışında
    *Plaka aydınlatma ve bagaj lambalarını, gösterge ampüllerini sıfırladım. Bazı yerlere konulan saçma sapan mavi ledlerden kurtuldum. Cam açma düğmelerinin içine orijinalindeki gibi sarı ışık koydum.
    *Direklerlerdeki eskimiş alkantaradan kurtuldum.
    *Kapılardaki orijinal olmayan siyah hoparlör kapaklarını mavileriyle değiştirdim.
    *Mavi dikişli paspas aldım.
    *Benzin ve yağ filtresini aldım.

2018 Şubat tatiline kadar yapılanlar bu şekilde. Asıl karar tatilde arabaya başlayınca verilecek. Motor açılmalı mı yoksa sadece bakımı temizliği yapılıp devam mı edilmeli? 46 Bülent ile ben bir araya gelirsek sonuç bellidir

Yazmaktan yoruldum. Devamı sonraki bölümde
    Konu REHA tarafından (20-01-2019 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galiba hızlıresimle ilgili bir sıkıntı oldu hemen düzeltiyorum

Kadir Salim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin almaya korktuğu ( korkulacak yanları yokta ) iki araca çok iyi bakıyorsunuz Allah kesenize ve size kolaylık versin maşallah.

Renault Sport araç alacak herkese söylemek istediğim tek şey :

Renault Sport markası bir takım insanlar tarafından halen mahvedilmekte. Bu arabalarında tutulmaması satılmaması tamamen bu sebepten ötürü.
    İnsanların arabalarına çamur atmaktan başka birşey bilmeyen bu insanları kâle almayın.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle okudum part 4 bekliyoruz

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devamını bekliyorum çok güzel olucak gibi
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadir Salim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin almaya korktuğu ( korkulacak yanları yokta ) iki araca çok iyi bakıyorsunuz Allah kesenize ve size kolaylık versin maşallah.

Renault Sport araç alacak herkese söylemek istediğim tek şey :

Renault Sport markası bir takım insanlar tarafından halen mahvedilmekte. Bu arabalarında tutulmaması satılmaması tamamen bu sebepten ötürü.
    İnsanların arabalarına çamur atmaktan başka birşey bilmeyen bu insanları kâle almayın.
    Hay ağzını öpeyim dedirttin kardeşim...
    Evet. Hala böyle insanlar var maalesef.

- En iyi rs bende olsun, en hızlısı bende olsun(yurtdışında 350-380 hp zibil gibi rs.lerim olduğu günümüzde, bi de hakkaten hızlı olsa zerre gam yemeyecem de; bilakis hoşuma gider) mantığı ile bi yaralı parmağa işemek istemeyenler, yani amiyane tabirle o konuyu köpek gibi bilmesine rağmen sallamasyon cevaplarla adamı salak yerine koyanlar; yani yardım ederim ayağına aslında bi b.ka bulaşmayanlar,
    - Aldığı rs.in en ince civatasına varasıya tecavüz edip sonra da kaşını gözünü düzeltip ona buna itelemeye çalışanlar,
    - Bişey öğreneceği zaman g.tünden ayrılmayan ama işi bitince selam vermeyenler,
    - Oradan buradan(yurtdışı dahil) yazılımı kopyalayıp türlü rezilliklere imza atabilenler,
    - Arabasına yapmadığı şeyi yapmış gibi anlatanlar(kime ne faydası olacaksa o palavranın bilmiyorum),
    - Yazılımcıyı bi şekilde kafalayarak kafasını bulandırıp(bi nevi kendini kullanılmış hissettirerek) parasıyla da olsa gelişmiş güncel yazılımı almasına engel olan ve bununla da övünebilenler,
    - Yüzüne gülüp arkandan dedikodu patlatanlar ve kesilmeyen kulak çınlamaları,
    - Sağdan say aynı, soldan say aynı sayıdaki üç beş tane arabayı, sırf makul ve özel göstersin diye km.sini düşürenler ve ona buna iteleyenler ve bunların şakşakçılarının bolluğu,
    - Araba satacaksan arkadan arabanı b.klayanlar ama onlar satacaksa z.kindirik arabalarını özel seri formatına sokup reklam yapan amatörler.

Daha uzaaarr gider...
    Tüm bunlara rağmen zevk makinasıdır bunlar. Direksiyona geçince unutturur herşeyi. Clio 172si de öyledir, Megane 3 rs.i de.
    Keza bu arabalar Avrupa'da çok tutulur. Hele ki İngiltere'de.

Konuya gelirken sağdan son çıkışa vurmadan değinmek isterim ki, üstte yazdığım şeyler ile konu sahibi Reha'nın hassasiyetlerini yanyana koyup bi bakınca Reha'yı alnından öpesim geliyor.
    Çünkü bu arabalar özel arabalar ve özel ilgiyi de hakediyorlar. Reha da bunun farkında ve uydurmasyon, idareten işler yapmamaya özen gösteriyor. Birisi bişey sorunca işini gücünü bırakıp yardımcı oluyor.
    Böyleleri çok az kaldı.

Rehacım, konuyu da takip ediyorum. Eline sağlık, kesene bereket kardeşim. Maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aykut abi, öncelikle övgülerinden dolayı teşekkür ediyorum. Camiadaki bazı yanlış insanları ve yaşanan olayları tek bir yazıda harmanlamışsın. Maalesef küçük hesaplar peşinde koşan ve egosuna yenik düşen insan çok. Ben şahsen işime bakıp bahsettiğin insanlardan da mümkünse uzak kalmayı tercih ediyorum. Bu arabalar sayesinde çok güzel insanlarla tanıştım. Bundan dolayı mutluyum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum part 4 bekliyoruz
    Yakında 106 GTİ konusu da gelecek. Hoşlanır mısın

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REHA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında 106 GTİ konusu da gelecek. Hoşlanır mısın
    Bayılırım

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, sabahın 5 inde hafif uykulu gözlerle başladığım ama okudukça keyif aldığım ve uykumu açan bir konu oldu. Artık serisinden bi part 4 isterim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun suredir Renault Sport algisini nasil daha ileri seviyeye tasiyabiliriz ve nasil daha elit hale getirebiliriz derdindeki arkadaslarimla guzel birliktelikler elde edip ve beraber super bulusmalara imza attik.
    Bolu - Bursa ve Maltepe bulusmalarimiz ile Renault Sport tanitimini en ust seviyeye tasidik.
    Ayrica sosyal medya hesaplarimiz sayesinde Renault Sport araclarimizin fotograf ve diger bilgilerine yer vererek Turkiye sinirlari disinda da soru sorulan , merak edilen , takip edilen ve surekli olarak buyuyen bir yapi olusturduk.
    Neredeyse her Cumartesi aksami Istanbul olmak uzere diger bolgelerimizde de mini bulusmalar duzenlemeye bilgilerimizi aktarmaya ve birbirimize yardimci olmaya devam ediyoruz.
    Konunun ana temasindan uzak kalmayalim
    Benim resimlerim ne zaman gelecek @REHA
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık ağzına eden part a gelsek

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Arabasına yapmadığı şeyi yapmış gibi anlatanlar(kime ne faydası olacaksa o palavranın bilmiyorum),
    - Yüzüne gülüp arkandan dedikodu patlatanlar ve kesilmeyen kulak çınlamaları,
    - Araba satacaksan arkadan arabanı b.klayanlar ama onlar satacaksa z.kindirik arabalarını özel seri formatına sokup reklam yapan amatörler.
    Şu hususlar Renaut Sport'a özgü değil ki. Böyle insanlar heryerde ve mide bulandırıyolar
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

cliocup172 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clio konularını seviyorum 2. bölümü heyecanla bekliyorum benzer bir konuyu @cliocup172 dende bekliyorum
    selamlar yeni aracımı yakında teslım alıcam ozamana kadar bıraz beklemek gerek kırmızı faciasından sonra artık adım atarken daha temkinliyim

cliocup172 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @REHA tebrikler herşey neredeyse sıfır olmuş okurken keyif aldım.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu hızlıresimden nefret ediyorum Allahın belaları yurtdışına kapatmışlar. Fotoğrafların hiçbirini göremedim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler