User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
90 sonuçtan 77 ile 90 arası

Konu: 34 tz 9840 clio rs 172

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunuza net cevap veremiyecem. Bilmiyorum..
    Lakin, Renault'ta soyle bisey var.. (Belki baska markalarda da vardir)
    Cogu parca birbirinin aynisi olabiliyor. Bunda hemfikiriz. (Hatta bugun bile oaaa yaa, bu parca sundaki parcanin aynisi miymis diyebiliyoruz) Bi de su var ki o bana cok enteresan geldi. Mesela, bos bi arac uzerinde altyapi hazir. Dolusu ile arasinda tek eksik sey, mesela bi diyot ya da direnc. Veyahut sadece bi tus ! Onu ogrenip yerine koyabilirseniz her turlu aktif oluyor. Bunu yapanlar da var zaten. Bu olay ya aracin kartinda ya da anhtarinda oluyor, ya da donanimsal olarak aracin icinde oluyor. Aslinda uzaktan bakinca atla deve bi durum degil. Ama bilmeyince 2 kere 2'nin 4 ettigini de bilemiyo insan haliyle.
    Sorunuzla alakali degil ama aklima geldi; paylasmak istedim.
    mesela iconlardaki eko tuşu touchda yok ama kablosu çekili tuşu takınca eko çalışıyor clio 4 lerde
    eski aracım clio 3 dede arka kapıda hoparlör yoktu tesisatı vardı arka bagaj aydınlatmasıda vardı soketli olarak duruyodu döşemenn altında. aldım taktım çalıştı airbag kablolarıda vardı hatırladığım kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela iconlardaki eko tuşu touchda yok ama kablosu çekili tuşu takınca eko çalışıyor clio 4 lerde
    eski aracım clio 3 dede arka kapıda hoparlör yoktu tesisatı vardı arka bagaj aydınlatmasıda vardı soketli olarak duruyodu döşemenn altında. aldım taktım çalıştı airbag kablolarıda vardı hatırladığım kadarıyla
    Aynen öyle kardeşim. Bi de şuradan bakınca az çok tahmin edilebilir zaten... Renault orta sınıf bi marka. Yani modeller arası apayrı parçalar (her modele ayrı) üretip de maliyeti arttırmak gafletine düşmeyecektir ve düşmüyor da zaten.

Reha...
    Biraz gıdıklasana yahu şuraları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah masallah emegınıze kesenıze bereket... bır rs kullerınden doguyor.... bırde davlumbazımtemın ettıgınız yerde sag taraf varmıdır??

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunuza net cevap veremiyecem. Bilmiyorum..
    Lakin, Renault'ta soyle bisey var.. (Belki baska markalarda da vardir)
    Cogu parca birbirinin aynisi olabiliyor. Bunda hemfikiriz. (Hatta bugun bile oaaa yaa, bu parca sundaki parcanin aynisi miymis diyebiliyoruz) Bi de su var ki o bana cok enteresan geldi. Mesela, bos bi arac uzerinde altyapi hazir. Dolusu ile arasinda tek eksik sey, mesela bi diyot ya da direnc. Veyahut sadece bi tus ! Onu ogrenip yerine koyabilirseniz her turlu aktif oluyor. Bunu yapanlar da var zaten. Bu olay ya aracin kartinda ya da anhtarinda oluyor, ya da donanimsal olarak aracin icinde oluyor. Aslinda uzaktan bakinca atla deve bi durum degil. Ama bilmeyince 2 kere 2'nin 4 ettigini de bilemiyo insan haliyle.
    Sorunuzla alakali degil ama aklima geldi; paylasmak istedim.
    en basit örneği aux teyplerde aux aktif değilse arkasından bir kısa devre yapıp aktif hale getiriyorlardı. çok enteresan gelmişti bana. Bu arada kolay gelsin. Çok güzel proje olmuş.

Sleeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğine sağlık abi, sevinerek ve merakla takip ediyorum konuyu.

REHA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru yaptık, sesini duyduk, sıra yürüyene geldi. Bahsettiğim gibi aracın üstünde sarı koniler vardı, daha önce tamir görmüştü ama çaprazlama iki amortisör yine patlamıştı. Tamir ettirmeyi aklımdan geçirdim ama motorla bu kadar çok uğraşmışken yürüyen de sıfır olsun dedim. Çoğu konuda olduğu gibi öncelikle İngilizler ne yapmış ne etmiş diye biraz araştırma yaptım. Tabi adamlarda imkan olduğu için çoğu coil takıyor. Biraz daha ekonomik takılmak isteyenler ise Cup amortisör ve Eibach Sportline kombinini tercih ediyor. Cup amortisörleri merak edenler için şöyle bir parantez açayım: Fransızlar Clio 172 ph2 ile beraber Cup adını verdikleri özel bir model de çıkarıyor. Bu paket adından da anlaşılacağı üzere direkt pist odaklı üretilmiş. Her şey hafifletme odaklı; normal 172 ph2'nin aksine klima, abs, zenon far, arka koltuk kafalıkları yok, bildiğim kadarıyla şanzıman oranları farklı, amortisörleri KYB üretimi ve yine normal 172'ye göre çok daha sert yapıda. Jantları ise efsane 16 inç Speedline Turuni.

Amortisör hikayesine devam edeyim. Dediğim gibi İngilizlerin gittiği yoldan gittim ve Cup amortisörlerin siparişini Kamracing'ten verdim. Daha önce Çinden alışverişler yapmıştım. Mesela Aliexpress'ten Mergane RS'e intercooler getirtmiştim. Gümrüğe takıldığındaysa paşalar gibi PTT gümrüğüne gidip vergimi ödemiş marketten gofret alır gibi koca kutuyu elime alıp dışarı çıkmıştım. Cup amortisörlerde de hesabımı ona göre yaptım. Malesef bu sefer öyle kolay olmadı. TNT'den aradılar, ürününüz geldi şuan gümrükte, gelip alabilirsiniz, ama işlemler uzun sürer ona göre erkenden gelin dediler. O zaman içime bir şüphe düştü işte. Neyse, ertesi gün öğleye doğru Muratbey gümrüğe TNT'ye gittim. Zaten güzel bir para ödemişiz kargoya, TNT de global bir şirket, elit bir ortam, hoş bir karşılama bekliyorum Meğer kucağa oturmaya gitmişim haberim yok. Hoşgeldin, ordinio parasını alayım ver 150 lira, işleri sen halledemezsin muameleciye git ver 500 lira, 1 gün malın depoda kaldı ver 250 lira 1200 liralık amortisöre 900 lira gümrük masrafı çıktı. Ramazan ayında haziran sıcağında 2 günüm resmen ızdırap oldu. İşin özeti, benden size tavsiye yurdışından mal getirtirken PTT'yi tercih edin, eğer firmanın anlaşması yoksa da almayın. Aman diyorum.

Verdiği eziyetle değerine değer katan Cup amortisörlerimiz

Amortisörler geldi yayları da değişmek gerek. Eibach Sportline arıyorum ama fiyatlar yüksek kurdan dolayı ateş pahası olmuş, tam o sıralar Letgoda bir tane ilana denk geldim. Takılmış, sert gelince hemen sökülmüş. Hemen vardım satıcının yanına, hakikaten tertemiz, en azından yay işini ucuza hallettik

Clio 172'leri görmüşsünüzdür, özelikle önlerde jant lastik epey içerdedir ve zayıf gözükür. Bu konuda da yine İngilizleri takip edip öne 20mm Eibach spacer, arkaya Pure Motorsport 10mm stub axle spacer kiti aldım.

Amortisörleri değiştiriken salıncakları, rot başlarını, gergi lastiklerini vb. de sıfırladık. Ön disk balata yeniydi, o yüzden sadece arka fren balatasını değiştirdim. Böylece yürüyende değişmeyen parçamız kalmadı. Bu arada kaliperleri de orijinal rengi olan siyaha çevirdim.

Spacerdan sonra arka taraf tam istediğim gibi oldu.

Sadece arkada spacer varken

Ön taraftaki spacerın öncesi

Sonrası

Diyeceksiniz ki ön taraf daha dışarıda. Evet öyle gözüküyor ama aslında değil. Arabayı rota soktuğumda ön taraftaki kamber -1 olması gerekirken 0'a yakın çıktı. Yani ayarlar bozuk. Sebebi ise Cup amortisörler. Clio 172 ph1, 172ph2, 172 Cup, 182, 182 cup, 182 Thropy. İnanmayacaksınız ama bunların hepsinin kamber kaster ayarı birbirlerinden farklı. Doğal olarak 172 ph1'e 172 cup amortisörü takınca camber ayarı değişmiş oldu. Bunun çözümü de basitti. Hemen Powerflex'ten ön kamber ayarlama civatalarını aldım. Hemen dediysek siparişi kargosu filan 2 hafta

Üstteki ayarlı cıvata

Çalışma prensibi basit, üst taraftaki civatadan kamber ayarlanıyor. Bununla kamber ayarları da olması gereken değerlere ulaştı.

Sırada ne var? Tabi ki lastik.
    Lastikleri fiyat/performans oranıyla epey bir övgü alan Falken'den aldım. Lastikler değişirken jant düzeltme işini de aradan çıkardım.

Son ayarları gösteren bir fotoğrafla bugünlük yeter diyeyim. İlerde kozmetik içerikli güncellemeler yaparım. Arkadakı ayrıntı da sonraki konuya spoiler olsun
    Konu REHA tarafından (14-02-2019 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rehacım kesene bereket, çok güzel malzemeler, ya tampona ya da ön çamurluklara el atalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimleri yurtdışında göremiyorum ama öyle güzel anlatmışsın ki zihnimde canlanmadı desem yalan olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rehacım kesene bereket, çok güzel malzemeler, ya tampona ya da ön çamurluklara el atalım.
    Alper hocam, çamurlukla tamponun bağlantı yeri iyi durumda değil. Elimde 1 takım çamurluk var. İlk fırsatta ön tarafı dağıtıp yeniden toplayacağım.

Resimleri yurtdışında göremiyorum ama öyle güzel anlatmışsın ki zihnimde canlanmadı desem yalan olur
    Ben sana özelden fotoğraf atarım abi

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otoban faresi merak uyandırdı kesene bereket

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün gece halı saha sobesi yapıldı maşallah zımba gibi olmuş kesene bereket kardeşim
    [IMG][/IMG]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün gece halı saha sobesi yapıldı maşallah zımba gibi olmuş kesene bereket kardeşim
    [IMG][/IMG]
    Çengelköy'de RS'ler çoğaldı. 3 Clio RS 1 tane de Megane RS 225 oldu. Çarşamba günleri bizim okulun halı sahasında buluşma mı yapsak

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eee bu bitince bi 106 yada konu açarsın tabi sırada kozmetik işleri ve hızlandırma işleri kaldı sonraki partlara

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen reha okulun bahçeside geniş yani

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler