User Tag List

Sayfa 14/23 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
425 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 2.4 JDTm

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam zehir bi makina maşşallah. Her fotoğrafı ayrı hayranlık uyandırıyor.
    Tesekkurler. Cirkin pozları da var arada onları da paylasıcam

Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah be çok güzeller
    Seversin abi

Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, Ahmet biliyor jantlarını gördükten sonra baya bir spacer yapabilir bu jantı forestera nasıl takabiliriz tartışmasını bile yatırdı bize
    ET degeri kurtarırsa guzel olur valla
    Hatta niyetin varsa şuan Tofaş stokta 1 takım var ve kampanya yapmıslar 7000 civarına dusmus jantlar

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok guzelsin bee, massallah..
    Tesk ettim

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim forester bijon aralığı 5x100 et48 olduğundan olası spacer ile çevrime işi kurtarmadı kağıt üzerinde
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

BERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah 159 zaten çok beğeniyorum ayrıca station oluşuda bu kasada beni bitiriyor.Kazasız belasız çok yırtıcı duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BERKİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah 159 zaten çok beğeniyorum ayrıca station oluşuda bu kasada beni bitiriyor.Kazasız belasız çok yırtıcı duruyor
    Tesekkürler Station ama oyle cok hantal da durmuyor. Sanırım o yuzden de sportwagon olarak adlandırmış alfa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korona sağolsun işleri durdurduk. Gecen hafta persembe gunu itibariyle ben de incik boncuk seylerle ugrasmaya basladım.

Motor kapağı hep gozume batıyordu. Cok fazla cizigi vardı ve cok eskimiş yorgun duruyordu. Altındaki keçesi de tam bir toz vuyasıdı, icin dağılmış dokununca ufalanıyordu.
    Kapağın ortasındaki kırmızı parçanın durumu fena sayılmaz. Cizigi de yok. Alfa Romeo yazısı biraz solgun sadece ona ellemeyi dusunmuyorum. Cok guzel metalik bi rengi var zaten.

Yağından kirinden arındırılmış hali bu şekilde. Hala kirli gibi duruyor dimi
    Üzerine daha önceden yapıştırılmış K&N stickerını da keyifle söktüm ilk önce.
    Kapağın durumundan bikac foto daha paylaşayım.

Boyaya hazırlık icin önce 400 sulu zımpara yaptım, devamında da 800 sulu zımparayla bu hale geldi.
    Rengi yine aynı şekilde, ince metalli gri olacak. Vernigi de yine aynı şekilde mat.
    Plastik astar atılıp boyanacak.

Aslında 159 yanlış bilmiyorsam ilk makyaja kadar mat kapak ile; ilk makyajlı kasa da parlak kapak ile; son makyajda da tekrar mat kapak ile gelmiş. Parlak mı yapsam diye cok kararsız kaldım ama ortadaki kırmızı parcayı boyatmayacagım icin yine mat olsun istedim.

Madem yine boya işlerine giriştik, kule gergisini sökeyim de onu da motor kapağının kırmızı parçasına yakın bi renkte kırmızı yaptırayım dedim. O kadar işsizim düşünün artık
    Gergiyi 2.el olarak aldıgım icin ufak tefek boya atıkları da vardı zaten.
    Yie aynı taktikle önce sulu 400, sonra sulu 800 yaparak boyaya hazır hale getirdim.

Parcaları boyacıya verince yine issiz kaldım tabi.
    Bu sefer aküye giriştim.

Akü sacını şanzıman yağı degişimi icin soktugumuzde cok paslı oldugunu görmustum.
    Bir de aküyü sabitlemek icin uydurma metal ayaklar takılmıstı. Tahminimce araba gümrükteyken yada gümrüge bırakılırken aküsü sökülmüş ve aküyü tutan kuşak da alınmış.

Aküyü ve akü sacını güzelce temizledim. Temizledikce paslar daha da belirginleşti kirden pek de beli olmuyormus.

Yine güzelce zımparalayıp boyaya hazırladım. Paslı sekilde boyasam daha kısa sürede tekrar paslanacaktı, smdi en azından biraz daha uzun gider galiba.

Tabi araya haftasonu yasağı girince iş yarım yarım kaldı.
    Pazartesi gunu cıktım hurdacıları dolasmaya. 1-2 hurdacıya alfa 159 icin diyince direkt olarak yoktur abi bizde cevabını aldım tabiki
    3. hurdacıda tecrbeli bi sekilde fiat croma abi arac gumrukten cıktı da aküyü yemişler diyince olay cozuldu
    Akü kuşagı birebir fiat egea ile aynı tabi bizim kasap hurdacılar aküyü sökmek icin bi somun sökmeye erinip kuşağı kesmişler falcata ile. Neyse yaptırırım diyip aldım. Sonra canta tamircisine gidip yeni kuşak diktirdim aynı uzunlukta.
    Bir de kılıf aldım aküye soğuk kış günleri icin Tabiki vw gruptan bi arabanın akü kılıfı. 159 un da var galiba fabrika cıkısında ama onu bulma ümidim yok zaten.

Hemen geldim tükkana provamızı yaptık. Herşey tamam!

Ve yine boya işleri. Bu kadarını kendim yaparım boyacıya gerek yok

Motor yıkama/yıkatma işini sevmedigim için görüntü kirliligi icin kusura bakmayın ama sacı yerine takmadan elim girdigince etrafını biraz temizledim nemli bez ile.

Montaj işleri

Kılıf da bekledigimden guzel uydu. Son hali bu şekilde. Resmen tatmin oldum

Dikkatli gözlerden kacmamıstır sanırım. Ufak bi teaser geceyim

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rahatsiz insan vol. 3953015924
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahatsiz insan vol. 3953015924
    Sensin rahatsız o nasıl bir numaradır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün boyacım gel diye arayınca hemen gittim kule gergisi ve motor kapagını aldım.

Kapaktaki kırmızı bölümün rengini yakından görmek adına;

Sedefli ve cok guzel tonda koyu bi kırmızı. Aslında boyacıma sedefli yada metalik olmasına gerek yok sadece bu renge yakın bi kırmızı olsa yeter demistim ama sagolsun neredeyse birebir aynısını yapmıs.

Ufak detayımız

Ve final.. Bekledigimden cok daha iyi oldu. Motor kapağının grisini de orijinali gibi boyatma kararımın dogru oldugunu bi kez daha anlamıs oldum. Oem goruntu bozulmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıra geldi bu işsiz süreçteki en zaman alan uğraşıma..

Aracım 2017 Nisan gümrük çıkışlı. Gümrükten cıkarıldıgında da güzel bi detaylı temizlik yapılmış, o zamanki fotoğrafları görmüştüm.
    Tam 3 sene üzerine, biraz daha detaylı bi temizliğe girişeyim dedim ve başladım sökmeye.

İlk iş olarak ön koltukları çıkardım, biraz alan açılsın diye. Arka koltuğu söktüğümde ise iyi ki temizliğe girişmişim dedim.

Koltuğun altından boncuklar, bozuk paralar vs cıktı. Bunların üstüne de bi sıvı sızmış orada kurumuş reçel kıvamına gelmiş

Bunlar da tek kullanımlık oturağı tutan klipsler.

Sökmeden detay olmaz felfesiyle plastik kaplamalara giriştim. Bol miktarda toz

Plastiklerin arka kısımlarının pislik durumu genel anlamda bu şekilde;

Alfa da cok enteresan klipsler var bu arada. Bazıları tek kullanımlık, bazıları da narin davranılması gereken cinsten. Bu da onlardan birine örnek. Bol miktarda yine toz

Bu beyaz klipsi tutan dişi siyah kısmı kırıkmış daha öncesinde. Sağ taraf B sutünu plastiğini tutan klips. Zaten o direkten trim sesi geliyordu. Bozuk yollarda siyah parça oturduğu yerde sallanınca ses yapıyordu muhtemelen.

Kirli/tozlu B sütunu;

Yine bir başka trim sesi sebebi..
    Taban halısı, ön koltukların altında birleşmek üzere 2 parçadan oluşuyor.
    Halıların birleştiği yer de orta konsolun hemen hizasında denk kalıyor. Dolayısıyla koltuk arasına kaçan ıvır zıvır halıkların arasından tabana inmesi cok muhtemel.
    Yolcu tarafı taban halısı altından çıkanlar;

Söför tarafı taban halısı altından çıkanlar;

Sökmeden detay olmaz felsefesi devam..
    Ayak dayama, göğüs alt kaplaması, kaput açma kolunu da sökelim;

Sağ ön taraf;

Sıra geldi en eğlenceli kısımlara..
    Ön kapı eşik kaplamalarındaki metal bölümleri biraz canlandırmak için daha önceden egzoz ucu parlatmak için aldığım Henkel Metal Polish pastamsı malzemeyi denedim. Tamam belki cok derin çizikleri çıkarmıyor olabilir ama yüzeyin canlılığını resmen geri getiriyor. Biraz uğraştıktan sonra ortaya çıkan sonuç;

Tek tarafın metalinden çıkan karartıyı peçetede görebilirsiniz. Peçetenin arkası da bu sekildeydi.

Açık renk döşeme tam bir hastalık sebebi. Aynı zamanda da orgazm sebebi Temizlendikce daha da kafayı yiyorsunuz ve daha cok parça temizlemek için daha cok sökmek istiyorsunuz.
    Gecen hafta sonu plastikleri kemerleri falan toplayıp eve getirdim.

İşin kötü tarafı, hanım tüm bunlara şahit oldu
    Plastiklerin temizliğinde yeşil şişe Domestos ve diş fırçası kullandım.

20 cmlik alana bikac damla domestos döküp diş fırçasıyla güzelce fırçaladım. Ara ara sulandırarak köpürtmekte fayda var. Her yeri güzelce fırçaladıktan sonra bekletmeden suyla duruladım.
    Örnek sonuç;

Ayak dayama öncesi – sonrası;

Sıra geldi kemerlere.. Kemerlerin bu kadar kirli olabiliecegini aklımın ucundan geçirmezdim.
    Kemer mekanizmasını tamamen dağıtmamak için, hanımın bir çift küpesini sabitleyici olarak kullandım Kemeri komple çekip sargının sonuna küpenin iğnesini geçiriyorsunuz. Ciddi kolaylık sağlıyor.

Kemerlerin yıkanmadan önceki durumu;

Çıkan kir;

Yarı yarıya temizlenmiş bir kemer;

Kurutma aşaması,, sabaha cicek

Pazartesi gunu temizlediğim parçaları aracın yanına götürüp ayak altı bi yerde beklemeye aldım.

Halının kuru temizliğini süpürgeyle güzelce yapıp ortaya çıkan tabloyu analiz ederken çektiğim birkaç kare

Yine domestosta olduğu gibi, evde kullanılan deterjan en güzelidir mantığıyla hareket ederek halı kısımların temizliğinde Kosla Vanish Oxi Action kullanmaya karar verdim. Hem kokusu güzel, hem leke çıkarıcı etkisi yüksek, hem de halının rengine zarar vermeyeceğini düşünerek en iyi tercih olacağı için aklıma yattı.

Can yoldaşım ;

Tam da bu noktada @onurkilicx pampamın hakkını teslim etmem lazım. Kendisi zaten detailing ile ilgilendiği için tüm ekipmana sahipti. Sağolsun fırça, basınçlı kap ve vakum makinesi gibi ekipmanlarını bir günlüğüne mesgül ettim. Ayrıca halı temizliği konusunda verdiği taktikler ve metodlar da hakkaten cok isime yaradı.

2 lt lik basınçlı kaba, 2 kapak Vanish Kosla koyup üzerini suyla tamamlayarak temizleme sıvımı hazırladım. Bu biraz deneme yanılma yoluyla oldu tabi. Önce bi kapakla başladım ama beni tatmin eden köpürme olmayınca 2 kapağa çıktım ve sonuç mükemmel

Bu arada eldiven takmayı ihmal etmeyin.

1 kere fırçala – vakumla yaptıktan sonra ortaya çıkan sonuç bu şekilde. Arka tarafa hic ellemedim;

Tekrar soyluyorum, bu iş gerçekten hastalıkmış. Her fırçala – vakumla yaptığımda daha da rengi açılan halıyı gördükçe tekrar tekrar yapası geliyor insanın. Toplamda 5 kere falan aynı şekilde uygulama yaptıktan sonra ortaya çıkan sonuç;

Toplamda 10 saatlik çalışmanın sonucunda taban halısı ve bagaj kısmını bitirebildim. Bagajı yaptıktan sonra fotoğraf çekmeyi unutmuşum, daha sonra paylaşacağım.
    Simdilik bu kadar. Aslında derileri ve başka detayları da yaptım ama tam olarak bitirdikten sonra onları da paylaşırım.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kemeri temizledikten sonra peteğin üstünde kuruttun ya
    Evin içinde serbest dolaşan tozlar peteğin altından üste doğru hızla uçuşurken kemere tekrar yapıştılar.
    Bil istedim.
    Düz adam___

onurkilicx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kosla candır pampa 😁 şimdi kirlenmesin diye galoşla bineriz artık😬

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları incelerken bir hafifleme geldi burada da Ellerine sağlık

En sonki taban halısı fotoğrafı ne güzel olmuş ya

Bu arada işsizlikten ufaktan bir araştırdım, senin araba Paris'ten gelmiş sanırım, sahibi de bu eleman olabilir:

Francisco MENDES conducteur de travaux, charger d'affaire ALSEA CLOISON a Colombes

https://www.linkedin.com/in/francisc...alSubdomain=fr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kemeri temizledikten sonra peteğin üstünde kuruttun ya
    Evin içinde serbest dolaşan tozlar peteğin altından üste doğru hızla uçuşurken kemere tekrar yapıştılar.
    Bil istedim.
    Ahaha osman abi haklısın zaten takmadan önce hava hava tutup silcem tekrar

Alıntı onurkilicx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kosla candır pampa �� şimdi kirlenmesin diye galoşla bineriz artık��
    Pampa binmicez ki

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafları incelerken bir hafifleme geldi burada da Ellerine sağlık

En sonki taban halısı fotoğrafı ne güzel olmuş ya

Bu arada işsizlikten ufaktan bir araştırdım, senin araba Paris'ten gelmiş sanırım, sahibi de bu eleman olabilir:

Francisco MENDES conducteur de travaux, charger d'affaire ALSEA CLOISON a Colombes

https://www.linkedin.com/in/francisc...alSubdomain=fr
    Sagolasın, Francisco abiye bakacaktım unutmusum iyi oldu
    Hollanda bayi cıkıslı, oradan Fransa'ya, sonra da Mersin'e geldigini biliyordum
    Bu abi de muhtemelen 2.sahibi

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim sen bu arabadan ne istiyon ya herşeyi sıfırladın en son fabrika poşetlemesini yapıp kenara mı kaldırıcan ?

Ne olacak şimdi salgın belası bittiğinde nasıl binicez bu arabaya ? ayakkabıyla basamam artık ben o halılara, kemer kirlenmesin diye takamam

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kemeri söktükten sonra kırmızıya dönüştürmeni bekliyordum ama ters köşe oldu,
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben böyle tertemiz deliren görmedim
    senin hastalığının çaresi yok kardeşim çok geçmiş olsun allah şifa versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen bu arabadan ne istiyon ya herşeyi sıfırladın en son fabrika poşetlemesini yapıp kenara mı kaldırıcan ?

Ne olacak şimdi salgın belası bittiğinde nasıl binicez bu arabaya ? ayakkabıyla basamam artık ben o halılara, kemer kirlenmesin diye takamam
    Abi yok bincez tabi hem de cayır cayır bincez
    Arabayı alalı neredeyse 1.5 sene olmustu hic detaylı girismemistim. Sanayi işlerinin hafiflemesi ve virus olayı vesile oldu işte.

Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemeri söktükten sonra kırmızıya dönüştürmeni bekliyordum ama ters köşe oldu,
    Ahaha yok abi kırmızı degil de belki ilerde bej renk ile uyumlu olacak şekilde desenli bişeyler olabilir. Ama cok işsiz kalmam lazım

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben böyle tertemiz deliren görmedim
    senin hastalığının çaresi yok kardeşim çok geçmiş olsun allah şifa versin
    Biliyosun bu hastalığı sende de var, ne kullanıyorsun ilac olarak? Alfadan ayrılmak cozum olmamıs cunku gordugum kadarıyla en son kaput içini siliyordun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyosun bu hastalığı sende de var, ne kullanıyorsun ilac olarak? Alfadan ayrılmak cozum olmamıs cunku gordugum kadarıyla en son kaput içini siliyordun
    komple sökme takma raddesine gelmedim ben daha , o kadar sabır yok bende... gerçekten okurken her yeni fotoğrafta "oha, oha" diye okudum , eline sağlık. keyifle bin.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    agırr sapıksın sen
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler