User Tag List

Sayfa 4/23 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
425 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 2.4 JDTm

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş, BMW nin pabucu dama atılmış ...
    Fotolardaki 330d de benim sayılır
    Ayrıca E46 coupe de duruyor henuz. Ama alfa baska bi dunyamis. BMW ile 130-140 tedirgin eden virajlara 180-190 giriyorum gık demiyor.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotolardaki 330d de benim sayılır
    Ayrıca E46 coupe de duruyor henuz. Ama alfa baska bi dunyamis. BMW ile 130-140 tedirgin eden virajlara 180-190 giriyorum gık demiyor.
    hocam yeni gördüm konuyu hayırlı olsun benim 2002 de aldığım Alfa 156 2.0SS e peder bey hala biniyor, bu yol tutuş cidden efsane, bu kadar yüksek biir araba nasıl böyle yol tutuyor diyoruz ama tutuyor işte meret, gerçekten çok keyifli araçlar tekrar güle güle kullan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yeni gördüm konuyu hayırlı olsun benim 2002 de aldığım Alfa 156 2.0SS e peder bey hala biniyor, bu yol tutuş cidden efsane, bu kadar yüksek biir araba nasıl böyle yol tutuyor diyoruz ama tutuyor işte meret, gerçekten çok keyifli araçlar tekrar güle güle kullan...
    Tesekkurler abi.
    Cok degisik bir yol tutusu var. Sanırım kilit de var aracımda öyle tahmin ediyorum. Ahanda koptu kaydı dedigim yerlerde yüklendikce tutunuyor.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa romeo 159 Cidden efsane bir araç arkadaşım alacağım dediğinde yapma etme dedik aldı yaptı biniyor mükemmel bir fiyat/performans arabası girilmez denilen hızlarla virajlara girip kopmadan çıkabilen bir araba kazasız belasız.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim hayırlı olsun şekil olarak beğendim arabalardan 159 lar sw daha bi güzel
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa romeo 159 Cidden efsane bir araç arkadaşım alacağım dediğinde yapma etme dedik aldı yaptı biniyor mükemmel bir fiyat/performans arabası girilmez denilen hızlarla virajlara girip kopmadan çıkabilen bir araba kazasız belasız.
    Cok tesekkurler. Bence oyle herkesin korktugu kadar da degilmis Alfa. Nazik kullanıp biraz şevkat gösterdikten sonra cok keyifli. Ki bu forumda herkes bu sekilde kullanıyordur zaten aracını.

Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun şekil olarak beğendim arabalardan 159 lar sw daha bi güzel
    Sagol Baris abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nihayet parcalar geldi.
    Ön tampon far yıkamalı ve park sensorlu oldugu icin yurt icinde yoktu biraz onu beklemek zorunda kaldım.
    Sanırım şuan icin boya öncesi baska bi eksigim kalmadı.

Bi aksilik olmazsa 1 hafta sonra baslayacagiz.

Yeni tamponum ve Ti Marspiyel Takımı

Eksik listesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak tefek değil epey bir giriştin alfaya Emre ...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah 41 kere
    yanlız TR şartlarında italyanla uğraşmak ciddi bütçe ve sabır gerektiriyor. Kolay gelsin şimdiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak tefek değil epey bir giriştin alfaya Emre ...
    Oyle oldu galiba abi
    Bi aksilik olmazsa sonra da egr iptali, dp falan giricem gibi.

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah 41 kere
    yanlız TR şartlarında italyanla uğraşmak ciddi bütçe ve sabır gerektiriyor. Kolay gelsin şimdiden.
    Tesekkürler, aslında simdilik iyi anlasıyoruz, pek uzmedi beni. Ama parca fiyatları biraz enteresan.
    Mesela kaput logosu, logonun yapıstırıldıgı nikelajın neredeyse 2katı fiyatı ��

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyle oldu galiba abi
    Bi aksilik olmazsa sonra da egr iptali, dp falan giricem gibi.

Tesekkürler, aslında simdilik iyi anlasıyoruz, pek uzmedi beni. Ama parca fiyatları biraz enteresan.
    Mesela kaput logosu, logonun yapıstırıldıgı nikelajın neredeyse 2katı fiyatı ��
    Aynı parçaları ben de OEM servisten topladım zamanında. Özellikle sis farları eskimişse ve değiştirildiğinde çok değişiyor araba.

Açıkçası İzmirdeyken görüyordum ve yorgun duruyordu araba. Hatta @XoR bey sormuştu anlatmıştım. Sizin yaptıklarınız ve yapacaklarınız tam olması gerekenler, elinize sağlık kesenize bereket.

Kazasız belasız.
    Konu BARR tarafından (10-05-2019 Saat 07:51 ) değiştirilmiştir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı parçaları ben de OEM servisten topladım zamanında. Özellikle sis farları eskimişse ve değiştirildiğinde çok değişiyor araba.

Açıkçası İzmirdeyken görüyordum ve yorgun duruyordu araba. Hatta @XoR bey sormuştu anlatmıştım. Sizin yaptıklarınız ve yapacaklarınız tam olması gerekenler, elinize sağlık kesenize bereket.

Kazasız belasız.
    Masallah rengi ve kondisyonu harika duruyor.
    Sisleri degismek ilk yaptıgım islerden biriydi, berbat haldelerdi. 3.sayfada degistigim zaman fotograf koymustum.
    Ön tamponun durumu pek hos degil. Izgarada da kırık ve catlaklar var. Kaputta vernik atıgı var. Marspiyellerde sürtükler var. Sol tarafta 3 parcada boya var ve pek iyi durmuyor.
    Sag taraf boyasız ama gamzeler var. Arka tampon boya istiyor. Bu sebeplerden ötürü yorgun duruyor evet. Hic acımıcam komple tavan haric boyatcam valla.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    En güzeli, arabayı millet satmak için alıyor, binmek için değil binici adam yaptırır boyatmak en doğru karar, zaten hepsi belgeli fotolu arabaya değer katıyor tam tersine.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi maşallah
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullan
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiçek gibi maşallah
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız kullan
    Tesekkurler herkese

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaporta - Boya süreci gecen hafta basladı.

Gecen hafta ön tarafı söktük, yeni tamponun denemesini yaptık, cok sukur kaput ve camurluklar olması gereken gibiymis. Yeni ön tamponu takınca hersey yerli yerine geldi. Bayrama kadar astarlıyacagız, gelismeleri ilerleyen günlerde paylasırım.

Ben de ilk iş olarak farlara giriştim. Aracı aldıgımdan beri en büyük şikayetim farların aydınlatmasıydı. Tabi bunun yanında,

- Sag kısa farın kasiste falan ara ara sönmesi,
    - Far camlarındaki taş izleri,
    - Far iclerinin 12 yılda sararması ve tozlanması,
    - Sag farın alt, sol farın üst ayaklarından birinin kırık olması,

gibi gecerli sebeplerim vardı. Benim kaderim far acmak galiba. O camdaki silikonu ayırmak resmen eziyet. Bi de daha önceden actıgım farların silikonları hep macun gibi, ısıyı görünce gevseyen cinstendi. Ama bu farın silikonu ya cok sertlesmis ya da cinsi farklı. Isıyla cok gevsemedi. Bi farı ayırmak icin neredeyse 2 saat ugrastım.

İlk gözlemle ilgili bikac foto paylasayım. Durum felaket

Kaba temizligi yapılmış cam ile yapılmamış arasındaki fark. Bi an bu bile yeeter geri mi toplasam dedim yalan yok
    Fotograflarda görünüyor, camda vida deliklerinden iceriye dogru uzanan ince catlaklar var. Sanırım bu yüzden tozlanma olmuş. Görünmeyen yerlerde oldugu icin problem etmedim, en son onları da silikonla kapatıcam yapacak bisey yok.

Simdi dananın kuyrugunun koptugu yere geldik. Arastırmalarım neticesinde far camı temizligi icin 3 yöntem vardı.

- Zımpara sonrası pasta yapmak / Galerici misali
    - Yeni buharlı sistem / Bunu cok tavsiye eden oldu ama uygulama oncesinde cam uzerindeki vernigi tamamen almanız gerekiyor ve sonrasında o ilacın buharıyla camı parlaklastırıyorsunuz. Yani extra herhangi bir islem uygulanmadıgı icin bunun da cok uzun vadede cozum olmayacagını ögrendim.
    - Zımpara sonrası vernik

Zımpara sonrası vernik yöntemini arastırdıgımda gördüm ki bu yöntemin en kalıcı cözüm oldugunu anladım. Turkiyede bi cok benim gibi manyaklar oto vernigi kullanarak uygulama yapmıs. Far revizyonu ile ugrasanlar ise hep "O plastigin özel vernigi var!" diyip konuyu kapatmıslar paylasımlarında.. Sonra gördüm ki dedikleri dogru evet ama bulunmaz hint kuması degil. Ben Alman malı SprayMax diye bir markanın kitini aldım gözü karartıp. Ahan da bu:

Soldaki buyuk abimiz silikon giderici spray
    Ortadaki 1K yazan astar
    Sagdaki 2K yazan da vernik

Uygulama videolarını izliyorum, temelde hersey güzel ve basit. Zımpara yap temizle, sonra tekrar zımpara yap temizle, sonra tekrar. Sonra astar at, 40 dk ısıt. Sonra vernik at 2 kat. Cillop.. Tabi zımparalamaya baslayınca anladım herseyi

Zımpara tercihi olarak 360, 800, 1500, 2000, 3000 kullandım. Camın sadece üst yüzleri göründügü icin sadece oralara odaklandım, diger bolumlere ise keçeyle matlastırma yaptım, astar ve vernigin tutunması icin.

360 sonrası,

Keçe ve 800 sonrası,

1500 sonrası,

2000 sonrası,

2000 ve 3000 arasındaki fark

Zımpara islemleri bittikten sonra güzelce sabunlu suyla yıkadım duruladım. Sıra geldi astar atmaya. Astar öncesinde silikon giderici sprey ile tekrar temizleme yaptım.
    Astar degisik bisey, attıgınızda önce beyaz bugulanıyor, sonra kurumaya basladıkca seffaflasıyor. Tabi seffaflastı ama mat kaldı.

30 dk boyunca infrared sobayla ısıttıktan sonra,

Olayın en keyifli tarafı vernik. Yaptıgınız iş ortaya cıkıyor resmen.

Sonuc 10 üzerinden 9.5 oldu. Yarım puan kırıyorum cunku bi hata yaptım. Eger bu işi yapmaya kalkısırsanız, 2000 ve 3000 zımparayı kesinlikle makine ile yapın. 2 yerde ince de olsa kılcal cizik bırakmışım. Tabi iş işten gecmisti.

Bu arada far karartma da yapmak istiyordum. Farları 3lü sekilde öne dogru uzatan nikelaj parca, far reflektörlerinden ayrı oldugu icin, o nikelaj parcayı mat siyaha cevirdim. Nikelaj kaplamayı nemli bezle biraz ovalayınca zaten dokulmeye basladı. Hic boya işine girmeden, görünen kısımları aşındırarak siyaha cevirdim.

Camların, mat siyaha cevirdigim parcaya montaj edilmiş hali,
    Sonuctan memnunum tabi

Ön tarafın toplanmış hali,

Sıra geldi far kasasının temizligine. Mercekleri soktüm, sadece bir mercekten cıkan kir bezde görünüyor.

Üstte temizlenmiş, altta temizlenmemiş olan mercek,

Bu arada ofisin durumu

Kısa farların göstermemesi icin o kadar cok sepeb varmıs ki. Yetmezmiş gibi bir de sacma sapan sekilde tutturulmuş led ampuller cilası oldu. Onları da Osram Night Braker Laser Xenarc ile degistirdim. Allahtan ledleri takmak icin far tesisatını kesip bicmemisler, kısaya giden kablolardan paralel almıslar. O kablolari de söktüm tabi.

Bundan sonra sırada en sevmedigim iş silikon işleri vardı. Silikon tabancasıyla resmen birbirimize dusman gibiyiz. Hele o silikon bi yere bulasmaya baslarsa resmen panik oluyorum, elim ayagıma dolanıyor herseyi batırıyorum. Dolayısıyla yapılan işlemleri az cok tahmin edersiniz.

Far kasasının icini ve reflektörleri güzelce temizledim.
    Kırık olan far ayaklarını onardım.
    Sag kısa farın ara ara kesmenin sebebi sanırım xenon beyninin ayaklarından birinin kırık olması ve beyin soketinin oynamasıymıs. Yani umarım öyledir. Onu da plastik cırt kelepceyle sıktım, aklıma baska bise gelmedi.
    Silikon cekilecek kanalı tamamen temizledim. Basta söyledigim gibi, normalde farın kendi silikonu cok güzel is yapıyor ama bu fardaki silikon sertlesmisti ve kabuk gibi dokuluyordu.
    Far camını kapattıktan sonra ince kılcak catlakları da tekrar silikonla kapattım.
    Ve sonuc,

Sonuctan son derece memnunum. Aydınlatmayı cok merak ediyorum ama 1ay falan beklemek durumundayım.
    Far vernigi SprayMax oldukca basarılı. Uygulaması kolay. Zemini güzel hazırlamak önemli.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El emeği göz nuru.

Maşallah.

İlgi ile takip ediyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler