User Tag List

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
425 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 2.4 JDTm

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=uniquel;8611346]Bu haftalık tek atayım o zaman
    Yagmurlu bi Samsun günü

Samsun güzelse, sebebi sensin...
    Düz adam___

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haftalık tek atayım o zaman
    Yagmurlu bi Samsun günü

Hilal pastaneleri sponsorluğunda Hilal kalitede öncü marka

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha çok fotoğraf lazım bu güzellik için maşallah
    Elleme Sekelesin...

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun tam fotograf havasi var aslinda
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşallah samsuna yolumuz düşer de canlı görmek nasip olur.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveeeeet.. Birlikte ilk yılımızı devirdik. 25 Ocak 2019'da tanışmıştık kendisiyle.
    Yeni yılın ilk güncellemesi olsun o zaman. Bu post, biraz üzücü olaylarla dolu olabilir; biraz pembe dizi kıvamında da olabilir. Öyle pek görsel şölen falan beklemeyin yani

Hersey bu fotografla basladı.

Haftasonu hava güzel. Cici cici yıkandık temizlendik. Ama sanırım nazara geldik.
    Hic olmayacak bi yerde, hic aklıma gelmeyecek sekilde ufak bi kaza yasadım. Ara sokak sayılabilecek 20 ile giderken önümdeki aracın fren yaptıgını gormedim ve gec fren yapınca arkadan carptım. Tabi kaza bu sonucta olabilir ama insan üzülüyor. İlk aklımdan gecirdigim şey "Yeter ya bıktım boya badana işlerinden!" oldu

İndim baktım enteresan bi durum var. Vurdugum arac RR Sport olunca tabi hasarın şekli biraz degisik oldu. Tamponda cizik dahi yok fakat kaput 2 büklüm olmuş. RR Sport'un da ceki demiri kapagı takılı olmadıgı icin ordaki kanca kaputa dayanıp yırtmış. Allahtan yırtmış, yırtmasa panel vs hasar gorebilirdi. Neyse sonrası *****, tutanak kagıt kürek işleri..

Fotograflarda pek belli olmuyor ama kaputun ortaları hep dalgalandı. Yani kaput önden aldıgı darbeyle kendini ortadan bükünce tek bir noktadan iz yapmayıp, yüzeyin geneline dagıldı. En sevmedigim durum da macun olayı. Ne kadar düzeltilmeye calısılsa da macun olacagı icin direkt degisim yoluna gitmeyi tercih ettim.

Başa gelen cekilir yapacak bişe yok. Kaskodan dosyamızı actık, bi yandan exper degisim verecek mi diye dusunurken bi yandan da tr de orj kaput var mı diye bakıyorum falan...
    Tabiki TR'de yok. Exper bi yandan bastırıyor onarım da onarım diye.. En son, "Ben degisim istiyorum, yurt dısı siparis uzun da sürse degisim olacak" diye diretince siparis gecildi. Şimdi belki bazı arkadaşlar kaputun degismesi konusunda "keşke" diyebilirler ama sanırım ben biraz farklı dusunuyorum. Vidalı parca da degisim, bence macunlu kaputtan daha iyi oldugu kanaatindeyim.

Aslında zamanlama güzeldi. 15-20 gün yurt dısına cıkacaktım zaten. O arada tedarik saglanırdı, en fazla 10 gün daha beklerim diye hesap yapıyordum kendimce.
    Aradan 2 hafta gecti, yurtdısındayım hala. Parcacı bir arkadasla tesaduf konusurken, dur bi stok bakayım tekrar dedi. Bir de ne görelim! TR de 2 adet kaput var!
    Hemen Sercan abiyi aradım, sagolsun stok oldugunu dogruladı. Bursa da 2 adet stok vardı.

Sonra hemen eksperi aradım. Simdi aramızdaki dialogu yazıyorum.
    + Ahmet Bey, Bursa Tofaş stokta 2 adet kaput gorunuyor, yurtdısı siparis ne durumda?
    - E siz yurt dısı siparisi iptal etmediniz mi?
    (Ben şok!)
    + Hayır neden edeyim? 2 hafta once bu şekilde konustuk ve siz de tedarikcinize bu sekilde bilgi verdiniz?
    - Hayır Emre bey, tedariginiz gorunmuyor suanda iptal etmissiniz.
    + Neyse bosverelim yurtdısını, Bursa'da 2 stok var birini alın hemen.
    - Emre Bey rica etsem siz Adana'daki tedarikcimizi arar mısınız? Eger siz ararsanız daha hızlı yürür iş.
    + Tamam verin numarasını arayayım.

Olaya bakar mısınız? Benim tedarigim iptal edilmiş, 2 haftadır dosya oyle havada boşta duruyor, ne kontrol ediliyor ne de ne olacak diye düsünülmüyor!
    Adam kalkıp bana diyor ki, tedarikcimizi siz arayın daha hızlı halollour. Yahu adamın işini de biz yapıyoruz, şaka gibi..
    Deve - Hendek ilişkisini düşünün. Yumdum gözümü.
    Almanya'dan, Adana'yı aradım. Yarım saate yakın tedarikciye derdimi anlatmaya calıstım. Sonuc olarak işi bi şekilde netlige kavusturduk.

Bu kaza olayından hemen önceki hafta aks problemi yaşamıştım. Genelde sağ aks yani uzun taraf bozar diye Almanya'dan sağ aks aldım.

Turkiyeye dondukten bikac gün sonra kaput geldi. Kaportacım aradı, Emre kaput geldi ama ezik var geri gonderdim dedi.
    İş yine bitmemişti.. Sonra durdum düsündüm.. Stokta 2 adet vardı, biri ezildi; digeri de ezik gelirse ne yapacagım?

Hemen kalktım gittim kargo subesine. Tam Black Friday ertesi tabi.. Kargolarda adım atacak yer yok kalebodur gorunmuyor paketlerden. Kaputun paketini tekrar actırdım, bir yerinde ufak gamze seklinde ezik var, bir de derin bi cizik. Cizik de hafiften iz yapmış yüzeye. Hemen boyasız göçük düzelten ustamı aradım durumu anlattım. O da kaputu görünce bişe yok bu duzelir dedi ve işi cözmüs olduk.

Sonuc olarak macun istemiyordum ve amacıma ulastım

Bu arada ben de incik boncuk detay işlerle ugrasayım dedim. Kaput kecesinin klipslerinden 1i eksikti, bikac tanesi de keceyi sokerken kırılıp elimde kaldı. Eksikleri tamamladım. Ben yeni farkettim ama bilenler vardır belki, klipsler Doblo ile aynı

Keceyi de oturdum bi güzel temizledim. Yine kirlenecek ama olsun
    Önce elektrikli süpürgeyle güzelce çektim tozunu, sonra döşeme detay ilacıyla fazla ıslatmadan güzelce temizledim. Sonuc beni tatmin etti.

Hazır el atmışken, yoncalara da girişeyim. Girismez olaydım yine para harcadım
    Şöför tarafındakinin vernigi biraz kalkmıştı, vernigi kalkan yerler de soluk görünüyordu. Yeşil boyayla rutuşlayıp vernikleyeyim tekrar dedim ama daha beter ettim.
    Sercan abiyi aradım yine Sagolsun o da hemen gönderdi, sağ sol onları da yenilemiş olduk.

Fırçayla debelenirken cektigim bir kare

Ve nihayet artık bitti.

Biter mi hic! Bitmez.. Aks almıştım ya hani..
    Sök tak işlemler bitti. Cıktık teste.. Yine titriyor.
    İşte yıkıldıgım an. İnanın arabayı vurdugumda bu kadar üzülmemiştim. Bitmeyen iş cözülmeyen sorun gercekten can sıkıyor.
    Sonra farkettik ki olay sağ aksta degil, sol akstaymış. Neyse sağı da yenilemiş olduk yapacak bişey yok. Şuan sol aksı da aldım, hatta yanında bir de bonus var
    ST Coiloverlarım da nihayet ulaştı elime.

Son olarak, kendimi biliyorum. Duramayıp Wiechers alacagım eninde sonunda ama, simdilik kendimi mutlu etmek icin custom yapım bir kule gergisi taktım.

Biraz uzun oldu ama son 3 ayın özeti bu sekilde. Acısıyla tatlısıyla. Ama otoparkta ayrılırken, arkamı dönüp yine son bi bakışmamız oluyor tabiki

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne zaman konuya güncelleme gelecek diyordum bende.

Tekrardan geçmiş olsun abi, kaput olayının o yağmurlu pastane önü pozuyla bir alakası var bence. hatta nazarı da büyük ihtimalle @h.savas değdirdi

coiloverların konfor & performasını çok merak ediyorum. Kazasız belasız bin inşallah bundan sonra.
    "Korkmadık, savaştık"

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfanizla yeni yiliniz kutlu olsun diyerek baslayalim.

Her ne kadar bakimlarini yapip, mumkun oldugunca parcalarini yeniliyor olsak da, yasi yuksek arabalara biniyoruz. Bu tur supriz arizalar illa ki cikaracak. Kaput isi ise gorunmez kaza olmus, basa gelen cekilir malesef.

Coillerinizi gule gule kullanin ins.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Çünkü Alfisti olmak bunu gerektirir.

Hem zevkli hem de uğraştırıcı ama olsun sonunda bakınca mutlu ediyor insanı namussuz

Nazar değmesin.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun .Allah beterinden saklasın ama dediğiniz gibi dönüp dönüp baktırıyorsa doğru arabadasınız demektir

h.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gambazlanmışız @MBuğra

şakası bi yana Allah beterinden korusun , maşallah severek izliyoruz
    tabi ya ...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmıs olsun , kaputu degıstırmenız cok cok yerınde bır hareket olmus . bu mantıktaki insanlar daha cok varolsunlar (:

masallah cok guzel duruyor , kazasız belasız

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem geçmiş olsun, hem tekrar maşallah

Bizdeki bu kasko, parça vb işleri çok lanet ya...
    Gerçi hangi işimiz düzgün ki? Her işte bi salaklıkla uğraşıyorsunuz.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok gecmiş olsun, illaki olur kaza kaputu değiştirmeniz cok daha iyi olmus. Kazasız surusler sorunlar halledildiğine gore guncel paylasımlar gelecektir.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Emre, bende olsam sanırım yarım kilo macundansa değişimi tercih ederim. Zıpkın gibi duruyor maşşallah. Bana alfayı sevdiren araba

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman konuya güncelleme gelecek diyordum bende.

Tekrardan geçmiş olsun abi, kaput olayının o yağmurlu pastane önü pozuyla bir alakası var bence. hatta nazarı da büyük ihtimalle @h.savas değdirdi

coiloverların konfor & performasını çok merak ediyorum. Kazasız belasız bin inşallah bundan sonra.
    Cok tesekkurler Bugra, her zaman verdigin destek icin de ayrıca tesekkurler.
    h.savas ın ve nazar alakasını cozemedim?
    Coiloverları ben de merak ediyorum yalan yok, h&r yaylardan ne kadar farkı olacak benim icin buyuk merak konusu aslında.

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfanizla yeni yiliniz kutlu olsun diyerek baslayalim.

Her ne kadar bakimlarini yapip, mumkun oldugunca parcalarini yeniliyor olsak da, yasi yuksek arabalara biniyoruz. Bu tur supriz arizalar illa ki cikaracak. Kaput isi ise gorunmez kaza olmus, basa gelen cekilir malesef.

Coillerinizi gule gule kullanin ins.
    Tesekkurler. Evet aslında arıza konusunda haklısınız. Sonucta 13 yasında bir arac.
    Ama bugun baktıgımızda 200-300bin TL bandındaki bi cok aracın bana/bize sunduklarından daha fazlasını sunuyor, o nedenle yenilemeye devam

Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü Alfisti olmak bunu gerektirir.

Hem zevkli hem de uğraştırıcı ama olsun sonunda bakınca mutlu ediyor insanı namussuz

Nazar değmesin.
    Hala aslında cok alfisti kafasında degilim ama seviyorum bu aracı. Evet mutlu ediyor orası kesin
    Cok tesekkurler.

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun .Allah beterinden saklasın ama dediğiniz gibi dönüp dönüp baktırıyorsa doğru arabadasınız demektir
    Cok sagol abi.

Alıntı h.savas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gambazlanmışız @MBuğra

şakası bi yana Allah beterinden korusun , maşallah severek izliyoruz
    Birisi şu konuyu acıklıga kavusturabilir mi
    Cok tesekkurler guzel dilekleriniz icin.

Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun , kaputu degıstırmenız cok cok yerınde bır hareket olmus . bu mantıktaki insanlar daha cok varolsunlar (:

masallah cok guzel duruyor , kazasız belasız
    Cok tesekkurler. Eksper diyor ki, "Abi niye degiselik kaputu, onarım yapalım aracın orjinalligini bozma"

Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem geçmiş olsun, hem tekrar maşallah

Bizdeki bu kasko, parça vb işleri çok lanet ya...
    Gerçi hangi işimiz düzgün ki? Her işte bi salaklıkla uğraşıyorsunuz.
    Tesekkurler, malesef oyle. Daha anlatsam neler neler var da, yazmaya gerek yok. Gerekli şikayetleri gereken mercilere yaptım zaten.

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok gecmiş olsun, illaki olur kaza kaputu değiştirmeniz cok daha iyi olmus. Kazasız surusler sorunlar halledildiğine gore guncel paylasımlar gelecektir.
    Tesekkurler, aslında konuyu acma sebebim kronolojik bir arsiv olusturmak. Tabi güzel kare denk gelirse paylasırım

Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Emre, bende olsam sanırım yarım kilo macundansa değişimi tercih ederim. Zıpkın gibi duruyor maşşallah. Bana alfayı sevdiren araba
    Cok tesekkurler abi. Boşver BMW yi, ilandaki 2.4ü alalım sana

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkurler. Eksper diyor ki, "Abi niye degiselik kaputu, onarım yapalım aracın orjinalligini bozma"
    velhasıl kelam
    fok balıkları çok yalnız

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cok tesekkurler abi. Boşver BMW yi, ilandaki 2.4ü alalım sana
    Valla babama bakıyorum, yoksa 1dk düşünmezdim hele 2.4 oluşu...bi beğenemedi Alfayı. O kadarda senin arabayı gösterdim halbuki

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkurler Bugra, her zaman verdigin destek icin de ayrıca tesekkurler.
    h.savas ın ve nazar alakasını cozemedim?
    Coiloverları ben de merak ediyorum yalan yok, h&r yaylardan ne kadar farkı olacak benim icin buyuk merak konusu aslında
    Estagfurullah abi, senin bana yardimlarinin yaninda bizim yaptiklarimiz hic birsey.

Doger konuda soyle, @h.savas arkadasimiz italyanci ve sw hastasi. Ancak kotu bir huyu var, defalarca sabit masallah dedigi illaki nazara kurban gidiyor. Pastane fotografi gunu, telefonuna kaydetmis ve bana gosterip masallah demisti. Sonrasi da iste *****. Ben de nazar fobisinin sebebi de kendisidir hatta

Neyse, bununla gecmis olsun yeniden. Allah tekrarini gostermesin
    "Korkmadık, savaştık"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler