User Tag List

Sayfa 18/23 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
425 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 2.4 JDTm

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak edip bizzat yerinde inceledim. Buradan da yazayim şu yaptıkların akıllı adam işi değil
    Aklı olan adam zaten passat superb falan alır abi

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bölüm daha deli işi olmuş ama çok mantıklı. Eline sağlık.
    Delirdik işsizlikten

Bu hafta aslında bizim kocaayak ile pek bişe yapmadık sayılır.
    Hoparlör işini hallettik işte.
    Hiç anlamadıgım bir iş şu ses işleri. Kime sorsam amfisiz boşver falan diyor.
    Orjinali tamir ettir diyen de oldu, tamir yapılsa da dikiş tutmaz diyen de..

Sonra bazı tavsiyeler dogrultusunda JBL CS760c almakta karar kıldım. Tamam belki tam performans olarak calıstıramayacaktı teybim ama en azından eskisinden kötü olmayacagını düsünerek ve bi cok kullanıcının da amfisiz olarak bu komponentleri tercih etmesi sebebiyle bu ürünü aldım. Bu arada piyasada JBL'in cok cakması varmış. Murtaş distribütor garantili olmasına dikkat etmekte fayda var.

Orj hoparlorun kapıya vidalanan yer ile arasını uzaklaştıran kendinden bi cercevesi var. O nedenle araya bir parca gerekli olacaktı.
    n11 de hoparlor kasnağı diye satılan parçadan aldım 2 adet.

JBL CS760c - 460 TL
    Hoparlör kasnağı - cifti 20 TL

Malzemeler elime ulaşınca önce prova yaptım. Kasnak cok başarılı, yaptığı iş parasından kat kat yüksek bence

Yalıtım yaparken artan 6mm akustik süngeri, kasnağın her 2 tarafına da yapıştırıp montajı yaptık.
    Yine kapı üzerindeki kablolardan avare oldugunu dusundugum bikacını akustik sünger ile sabitledim.

Tweeterlar da orj yerine ufak bi dremel müdahalesiyle cuk diye oturdu.

Kutudan 2 tane de crossover cıktı.
    Kablo vs işini sevmedigim icin, takmak istemedim ama takılmazsa tweeterlar yanarmış
    E hoparlor kapıda, tweeterlar gögüste.. Ne olacak simdi kablo mu cekecez..

Sonra dedim crossoverları sadece tweeterlara baglayalım, hoparlor direkt teypten gelsin. Olur mu? olur dediler. Hatta cross icinde hoparlore ait bi kondansator vardır, onu söküp hoparlor girişine koyarsan, tizleri ayıklamış olursun dediler ama üşendim ne yalan söyliyim

Sonuc olarak, daha kapı döşemelerini yerine takmadım ama şuanlık deneyimim istegimi karsıladıgı yonunde.
    Tizler basslar cok net. Berrak bir ses alıyorum ve ses tek noktadan geliyormuş gibi degil, güzel bir akustik ile duyuluyor. Basslar cok kuvvetli degil ama oyle olacagını tahmin ediyordum zaten. Ama yine de bass olarak orjinalden kotu degil.
    He bir de mesela eskiden 32-33 gibi aldıgım yüksek sesi 25-26 gibi almaya basladım. Gerci yine 33e kadar bozmuyor ama daha yuksek ses alıyorum. Normal kullanım seviyelerim 5-6 falan bu arada.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş. Ben de önleri değiştirmiştim. Orijinal hoparlörün kasnağını yerinden hiç çıkarmadan hoparlörün içini keserek çıkardım. Orijinal kasnağın üzerine yeni hoparlörleri takmıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş. Ben de önleri değiştirmiştim. Orijinal hoparlörün kasnağını yerinden hiç çıkarmadan hoparlörün içini keserek çıkardım. Orijinal kasnağın üzerine yeni hoparlörleri takmıştım.
    Aslında böyle yapmamı tavsiye eden oldu ama arka kapılardakilerin durumunu bilmiyorum, arka kapıları söktügümde görecez. Onlardan birinde yırtık varsa önden cıkan sağlamı arkaya takarım diye düşündüm.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında böyle yapmamı tavsiye eden oldu ama arka kapılardakilerin durumunu bilmiyorum, arka kapıları söktügümde görecez. Onlardan birinde yırtık varsa önden cıkan sağlamı arkaya takarım diye düşündüm.

Benimkiler bitik durumdaydı. Hiç acımadan parçaladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen hafta orta konsoldaki 3lü gosterge grubunu temizleyip yerine takınca kadranın aydınlatmasını biraz soluk oldugunu düsünmeye baslamıstım. Tabi temizleyene kadar ben hala sanıyorum ki bu düşüncem tamamen psikolojik. Evde kal sürecinde yapacak iş yine bulamayınca bi söküp girişeyim dedim.

Bikac kirli fotograf,

Sadece nemli bezle silip, silinmeyen ile karşılaştırdıgımda psikolojik olmadıgını anladım.
    Plastik camlar icerden is gibi birşeyle kaplıymış resmen.

Güzelce camları temizledikten sonra ince bi pasta gectim. Diger parcaları ve tozlu yerleri de kibarca temizledim. Acıkcası göstergeyi daha fazla sökmeye cesaretim yok.
    Temizlikte can yoldaşım, kulak temizleme cubuklarım beni yalnız bırakmadılar tabi

özgür67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El becerisi olan sizin gibi arkadaşları imrenerek takip ediyorum.Emeğinize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı özgür67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    El becerisi olan sizin gibi arkadaşları imrenerek takip ediyorum.Emeğinize sağlık
    Toplam 6 civata söktüm taktım abi yapma becerilik bişey yok
    Eski araba olunca ugrasıyoruz iste

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu detayları seviyorum işte, aslında arabayı diri yapan şeyler bunlar. Ben daha bu kadar detaya inemedim
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplam 6 civata söktüm taktım abi yapma becerilik bişey yok
    Eski araba olunca ugrasıyoruz iste
    Bizimkinde kac civata var
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre abi bana diyordun yaptıkca göze batar diye sende maşallah boş durmuyosun ellerine sağlık.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklı olan adam zaten passat superb falan alır abi

Delirdik işsizlikten

Bu hafta aslında bizim kocaayak ile pek bişe yapmadık sayılır.
    Hoparlör işini hallettik işte.
    Hiç anlamadıgım bir iş şu ses işleri. Kime sorsam amfisiz boşver falan diyor.
    Orjinali tamir ettir diyen de oldu, tamir yapılsa da dikiş tutmaz diyen de..

Sonra bazı tavsiyeler dogrultusunda JBL CS760c almakta karar kıldım. Tamam belki tam performans olarak calıstıramayacaktı teybim ama en azından eskisinden kötü olmayacagını düsünerek ve bi cok kullanıcının da amfisiz olarak bu komponentleri tercih etmesi sebebiyle bu ürünü aldım. Bu arada piyasada JBL'in cok cakması varmış. Murtaş distribütor garantili olmasına dikkat etmekte fayda var.

Orj hoparlorun kapıya vidalanan yer ile arasını uzaklaştıran kendinden bi cercevesi var. O nedenle araya bir parca gerekli olacaktı.
    n11 de hoparlor kasnağı diye satılan parçadan aldım 2 adet.

JBL CS760c - 460 TL
    Hoparlör kasnağı - cifti 20 TL

Malzemeler elime ulaşınca önce prova yaptım. Kasnak cok başarılı, yaptığı iş parasından kat kat yüksek bence

Yalıtım yaparken artan 6mm akustik süngeri, kasnağın her 2 tarafına da yapıştırıp montajı yaptık.
    Yine kapı üzerindeki kablolardan avare oldugunu dusundugum bikacını akustik sünger ile sabitledim.

Tweeterlar da orj yerine ufak bi dremel müdahalesiyle cuk diye oturdu.

Kutudan 2 tane de crossover cıktı.
    Kablo vs işini sevmedigim icin, takmak istemedim ama takılmazsa tweeterlar yanarmış
    E hoparlor kapıda, tweeterlar gögüste.. Ne olacak simdi kablo mu cekecez..

Sonra dedim crossoverları sadece tweeterlara baglayalım, hoparlor direkt teypten gelsin. Olur mu? olur dediler. Hatta cross icinde hoparlore ait bi kondansator vardır, onu söküp hoparlor girişine koyarsan, tizleri ayıklamış olursun dediler ama üşendim ne yalan söyliyim

Sonuc olarak, daha kapı döşemelerini yerine takmadım ama şuanlık deneyimim istegimi karsıladıgı yonunde.
    Tizler basslar cok net. Berrak bir ses alıyorum ve ses tek noktadan geliyormuş gibi degil, güzel bir akustik ile duyuluyor. Basslar cok kuvvetli degil ama oyle olacagını tahmin ediyordum zaten. Ama yine de bass olarak orjinalden kotu degil.
    He bir de mesela eskiden 32-33 gibi aldıgım yüksek sesi 25-26 gibi almaya basladım. Gerci yine 33e kadar bozmuyor ama daha yuksek ses alıyorum. Normal kullanım seviyelerim 5-6 falan bu arada.
    Hortlatmış olucam ama bende opel astra h kasada ön iki hoporlerimi degistirmek istiyorum. Bu takımı kullansam sizin gibi temiz ses alabilir miyiz? Beklentim orjinalden kötü olmasın yeterli. Düzgün ve temiz çalsın orjinal teyp ile kullanmayı düşünüyorum anfisiz. 4x20 watt teybin desteklediği sanırım. CD30 var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatmış olucam ama bende opel astra h kasada ön iki hoporlerimi degistirmek istiyorum. Bu takımı kullansam sizin gibi temiz ses alabilir miyiz? Beklentim orjinalden kötü olmasın yeterli. Düzgün ve temiz çalsın orjinal teyp ile kullanmayı düşünüyorum anfisiz. 4x20 watt teybin desteklediği sanırım. CD30 var.
    Ben gecen hafta Emrenin yanina ugradigimda biraz denedik. Kapi ic dosemeleri takili olmadigi halde ses beni tatmin etti. Tizler gayet tatminkar. Ama alfanin teyp çıkışı kac watt bi bakmak lazim. Ben amfiyle daha guzel olacağını düşünüyorum

Next:
    '03 BMW E39 530i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu detayları seviyorum işte, aslında arabayı diri yapan şeyler bunlar. Ben daha bu kadar detaya inemedim
    Ya A3 te bu kadar detaya gerek yokki yeni arac sonucta. Ama evet ince detaylarda aracın kondisyonunu korumak keyifli.
    Anlayana tabi

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkinde kac civata var
    2 civata söktükten sonra tüm gögüsü indiririm senin. sen iste yeter ki

Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre abi bana diyordun yaptıkca göze batar diye sende maşallah boş durmuyosun ellerine sağlık.
    işte malesef oyle yaptıkca hic sırıtmayan seylere gozu takılıyor insanın sonu yok bu işin.
    sagolasın

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi eger 4x20w max degeri ise rms olarak 10-12 civarıdır muhtemelen.
    Benim teyp 4x40 w max, rms si 20-22 civarıydı.
    Basslarda cok zayıf kalabilirsin aynı hoparlörü takarsan. Daha düşük rmsli komponentlerden düşünebilirsin. Örnegin 35-40w rms gibi
    Orijinalden kotu olur mu bişe diyemiyorum biraz deneme yanılma yapmak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gecen hafta Emrenin yanina ugradigimda biraz denedik. Kapi ic dosemeleri takili olmadigi halde ses beni tatmin etti. Tizler gayet tatminkar. Ama alfanin teyp çıkışı kac watt bi bakmak lazim. Ben amfiyle daha guzel olacağını düşünüyorum
    Amfiyle daha iyi olacagı kesin.
    Cunku rms olarak teybim hoparlore göre düşük kalıyor.
    Ya bu ses işleri biraz göreceli, seni beni tatmin eden baska birini etmeyebilir. O nedenle tavsiye vermek de zor.
    Ama şunu söyleyebilirim. 4x40 cıkıslı teypte ben tavsiye ederim, en azından orjinalinden kötü olmadıgını gördüm cunku.
    Konu uniquel tarafından (21-05-2020 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bos bos oturuyor musun yok mu bir bayram aktıvıtesı

Next:
    '03 BMW E39 530i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bos bos oturuyor musun yok mu bir bayram aktıvıtesı
    Yok yok huzur spec yıka parlat çay iç modunda takıldık 4 gün

Konu uniquel tarafından (26-05-2020 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadranlar çok iyi olmuş ya. benim kadranı da söküp temizlesek mi acaba camı çıkar mı bunun gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadranlar çok iyi olmuş ya. benim kadranı da söküp temizlesek mi acaba camı çıkar mı bunun gibi
    ilmek ilmek ederim e36 kadranını, sen iste yeterki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir güncellemeyle merhaba

Karantina sürecinin en sevdigim işi bu oldu sanırım.
    Son yaptığım sök - temizle işlerinin de sebebi buydu.

Aracı aldıgımdan beri trimlere kafayı takmış durumdaydım. Biraz sarımtırak duruyorlardı. Tabi ilk baslarda 159 konusunda pek bilgili olmadıgım icin trimlerin zamanla sarardıgını, temizlenince kendine gelecegini dusunuyordum. Halbuki sonrasında ögrendim ki kendinden sarımtırakmış

Bej-Siyah iç kombinasyonların genelinde bu şekilde, yani Gold Alu denilen trim cıkıyormus.
    Bi dönem makyajlı ti paketlerde cıkan koyu renkli ve fırcalı desen trimlerden cok aradım ama tam takım olarak bulmak neredeyse imkansızdı.

Sonra bir arkadasımın arabasında karbon trimleri görünce fikrim tamamen degisti ve karbon trim yapanları arastirmaya basladım.
    Karbon yapanların neredeyse tamamı gönderdigimiz trim üzerine karbon kumaşını kaplayarak yapıyor. Bu sekilde yapılınca parcada kalınlasma ve köşe yerlerde bombelenme fazla oluyor. Ama tabi bu şekilde yaptırılmak istenirse yaklasık 1 hafta -10 gün gibi bir süre icerisinde trimleriniz bitmiş oluyor.

Benim yaptırdıgım arkadaş ise, trimin kalıbından yeniden karbon parca imal ediyor ve trimin kendi kaplamasını -aluminyum kısmı- söküp, yeni imal ettigi karbon parcayı monte ediyor. Yukarıda bahsettigim bombelenme ve trimin hatlarının bozulması gibi konular bu yöntemde olmuyor. Ama tabi süre olarak yaklaşık 4-5 hafta sürüyor.

Kendi trimlerimi degismek istememin bir diger sebebi ise, zedeler ve eziklerdi.
    Trim üzerindeki kaplama aluminyum görüntüsü degil, gercekten aluminyum oldugu icin zamanla ufak tefek darbeler sonucu ezikler oluşmuş; anahtar takılan yerin alt tarafında ise anahtarlık sallandıkca cizmiş ve zedelemişti.

Vites topuzunun üstünde gri bi kapak var. Trimler karbon olunca, gri kapağın siyah ağırlıklı zemin üzerinde kötü duracağını düsündüm.
    O gri kapağın da yenisinin fiyatının cok yüksek olmayışı beni değişik bişeyler yapmaya yönlendirdi.
    Tamam arac belki qv degil. Hatta 159 un qv si bile yok. Ama camurluklardaki qv logolarını cok seviyorum. iceride de ufak bi detay olabilir diyerekten şöyle bi fikirle yola cıktık.

Gidecek bütün parçalar,

Bir ay sonra,

Parçaları paketlerinden cıkardıktan sonra 1 saat falan izledim.
    Fotograflar parcalardaki derinliği, güzelliği anlatamıyor. Hakkıyla yapılan karbon gercekten cok farklı duruyormuş.

Neyse cok uzattım final fotolara geceyim.
    Bu arada, bahaneyle vites körüğü de yenilenmiş oldu.

Arka koltuğa da ufak bi güncelleme geldi.
    15 aylık olduk artık, büyüyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler