User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Clio 197 RS

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen abi. 2.37'ydi bu arada çıkışta arabayı itmiştim oradan biliyorum
    O ilk cıkısımdı,o gün baya yagmurlu gundu. Toyo mu ne vardı o zaman yada japon semıslıck,markasını unutmustum. Rafi den almıstım.
    Hatta vıdeosu bıle vardı,bır arkadas arabaya gopro koymustu.
    Neden itmiştin,yolda mı kalmıstım?

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan dolayı bir sorun vardı, sonra Merdan'a çekmiştin arabayı, sonra da sattın zaten
    Bizim arabaların 2.32 yapması imkansız bu güçle, sen o kadar çok çıktın ki karıştırıyorsun arabaları tüm 197'ler 2.37'de takıldı kaldı, istanbul park'ın sitesine bir bak anlayacaksın

Aslında kıyabilsek trophy motorunu atacağız üstüne de kıyamıyoruz..
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında genellikle gördüğüm direk alındığı gibi 225 motoru swaplıyorlar.
    Megane 225 beyni ile 197 beyni aynı olduğu için yazılım ve kodlama prosedürleride basit ( Sagem 3000 )
    Pistte 265 lik trophy motoru ile çok ciddi süreler çıkaracağını düşünüyorum özellikle 630cc enjektör 15T turbo 330-340 hp civarında çok keyifli olacağını düşünüyorum
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan dolayı bir sorun vardı, sonra Merdan'a çekmiştin arabayı, sonra da sattın zaten
    Bizim arabaların 2.32 yapması imkansız bu güçle, sen o kadar çok çıktın ki karıştırıyorsun arabaları tüm 197'ler 2.37'de takıldı kaldı, istanbul park'ın sitesine bir bak anlayacaksın

Aslında kıyabilsek trophy motorunu atacağız üstüne de kıyamıyoruz..
    Yazılım sorunu degıl,mekanık sorun vardı. 160 ı gecmıyordu. Cokk uzun duzlukte 170-72 yapıyırdu. Islakta bu halıyle ılk 2.37 yaptım kı ıslak derken bıldıgın yagmur. 2 ve 3.sektorde resmen kaplumbaga gıbıydı,standart gucu olsa net 2.35 yaprdım yagmura ragmen.Ki ilk cıkısımdı bu aracla,bunu da belırteyım.Sonra merdan bırdeyler yaptı. Devır sensorunden,egzantrık sezılerıne kadar degıstırdı,emme manıfoldunu soktu taktı vs.... 160 da kalan araba 180 de kalmaya basladı,hıc yoktan ıyıdı benım ıcın ve kuruda tekrar cıkmıstım. Hıc de umıdım yoktu,cozemedık nedense hatayı. Heralde 7-8 kez merdan a goturdum,araba ınat edıyordu bıze. Bende ıyıce sogumustum. Merdan bıle ısyan etmıstı...50-150 de 200hp lik tm araclardan hızlıydı ama sonra duvara carpıyordu.... Bende ankara lı bır abıme sattım,oda baska bırıne. Ondayken motor kırıldı...
    Son bır kez cıktım,umıdımde yoktu hatta 458 ıle bırlıkte pıste gelmıstım. 3 seans da 458 ıle cıkıcaktım ama ıtalyan lastıklerı erıtınce son seans onla cıktım ve 2.32 gelmıstı. Vıdeosu da vardı,otomobılle ılgılı bır youtube kanalında yayınlanmıstı....
    Saklanıcak arabaydı ama bu degıldı.
    Ama işin daha da garıbı,benım yaşadıklarımı benden daha ıyı bılmen Bi dur be ya
    Konu 997TT tarafından (17-02-2019 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane 225 beyni ile 197 beyni aynı olduğu için yazılım ve kodlama prosedürleride basit ( Sagem 3000 )
    Pistte 265 lik trophy motoru ile çok ciddi süreler çıkaracağını düşünüyorum özellikle 630cc enjektör 15T turbo 330-340 hp civarında çok keyifli olacağını düşünüyorum
    Enjektöre ihtiyaç yok o güçler için örnek bizim trophy benim bildiğim 225 koymak için tesisat sensör işleri vs ayrıca şanzıman işidie olcak biraz heee gerçi en iyi merdan bilir daha önce yaptı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım sorunu degıl,mekanık sorun vardı. 160 ı gecmıyordu. Cokk uzun duzlukte 170-72 yapıyırdu. Islakta bu halıyle ılk 2.37 yaptım kı ıslak derken bıldıgın yagmur. 2 ve 3.sektorde resmen kaplumbaga gıbıydı,standart gucu olsa net 2.35 yaprdım yagmura ragmen.Ki ilk cıkısımdı bu aracla,bunu da belırteyım.Sonra merdan bırdeyler yaptı. Devır sensorunden,egzantrık sezılerıne kadar degıstırdı,emme manıfoldunu soktu taktı vs.... 160 da kalan araba 180 de kalmaya basladı,hıc yoktan ıyıdı benım ıcın ve kuruda tekrar cıkmıstım. Hıc de umıdım yoktu,cozemedık nedense hatayı. Heralde 7-8 kez merdan a goturdum,araba ınat edıyordu bıze. Bende ıyıce sogumustum. Merdan bıle ısyan etmıstı...50-150 de 200hp lik tm araclardan hızlıydı ama sonra duvara carpıyordu.... Bende ankara lı bır abıme sattım,oda baska bırıne. Ondayken motor kırıldı...
    Son bır kez cıktım,umıdımde yoktu hatta 458 ıle bırlıkte pıste gelmıstım. 3 seans da 458 ıle cıkıcaktım ama ıtalyan lastıklerı erıtınce son seans onla cıktım ve 2.32 gelmıstı. Vıdeosu da vardı,otomobılle ılgılı bır youtube kanalında yayınlanmıstı....
    Saklanıcak arabaydı ama bu degıldı.
    Ama işin daha da garıbı,benım yaşadıklarımı benden daha ıyı bılmen Bi dur be ya
    Peki abi, ben video ya da transponder süren olmadığı için seni 2.37 olarak düşünüyorum herkes gibi. Kolay gelsin sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist için hazırlamak çok pahalıya geliyor abi, yoksa swap düşünüyorduk ama güncel kur ile kilit sadece 7.000 TL tutuyor. Bunun daha cooler'ı boruları var, süspansiyonu var. Nereden baksan 25k harcamak gerek motor hariç. Aslında bu yüzden Meggy 3 Cup aldık, istediğimiz her şeyin olduğu otomobili almak daha mantıklı geldi.. (630cc enjektörü de almış bulunduk komik ama gerçek )

Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektöre ihtiyaç yok o güçler için örnek bizim trophy benim bildiğim 225 koymak için tesisat sensör işleri vs ayrıca şanzıman işidie olcak biraz heee gerçi en iyi merdan bilir daha önce yaptı
    Merdan'ın yaptığı 225 - 265 swap 10'un sonları koşuyor bildiğim kadarıyla en hızlı Megane 2 o zaten. Ben bindim arabaya da, bildiğin orijinal her yeri, swap'lanmış bir otomobil gibi değil.. Her şey hazırsa swap 1 hafta 10 gün sürüyor, sonrası yazılım ıvır zıvır... Clio'yu swaplasak gerçekten nadir ve efsane olur ama işte insan karar veremiyor Ramo başkan

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist için hazırlamak çok pahalıya geliyor abi, yoksa swap düşünüyorduk ama güncel kur ile kilit sadece 7.000 TL tutuyor. Bunun daha cooler'ı boruları var, süspansiyonu var. Nereden baksan 25k harcamak gerek motor hariç. Aslında bu yüzden Meggy 3 Cup aldık, istediğimiz her şeyin olduğu otomobili almak daha mantıklı geldi.. (630cc enjektörü de almış bulunduk komik ama gerçek )

Merdan'ın yaptığı 225 - 265 swap 10'un sonları koşuyor bildiğim kadarıyla en hızlı Megane 2 o zaten. Ben bindim arabaya da, bildiğin orijinal her yeri, swap'lanmış bir otomobil gibi değil.. Her şey hazırsa swap 1 hafta 10 gün sürüyor, sonrası yazılım ıvır zıvır... Clio'yu swaplasak gerçekten nadir ve efsane olur ama işte insan karar veremiyor Ramo başkan
    tabi o araç full takılı ve oem beyinle yapıyor bu işi sağ koltukta tecrübe ettim bol bol tebessüm ettiyor aslında doğru yazılımla kendi beyini baya becerikli(özellikle mrs3) clio ya swap daha maliyetli ama merdan abi gibi bir imkan varken ben yapardım sanırım. pist için fayda maliyette tabi ki megane3 baya önde türkiye şartları için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki abi, ben video ya da transponder süren olmadığı için seni 2.37 olarak düşünüyorum herkes gibi. Kolay gelsin sana
    Videosu var ama hangı kanal cektı unuttum. Suresı pbox da,onu da oylesıne takmıstım,ponder 458 deydı,son seans da araba degıstırınce malesef takılamadı ama bırsekılde bulurum ınsallah.
    Lastıklerı de hatırladım,yokohama ad 048 ıdı.
    Dusunme,sor hemen ama sen direk kendin yaşamış gıbı yazıyorsun
    Konu 997TT tarafından (18-02-2019 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, Allah kaza bela vermesin.
    Çok güzel araç
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tane siyah Clio 3 RS'e koymamışlarmıydı Meggy RS motoru ? 59 plaka olabilir sanki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tane siyah Clio 3 RS'e koymamışlarmıydı Meggy RS motoru ? 59 plaka olabilir sanki.
    aynen yapıldı 59 fk 197 plakası hatta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meşhur Ataşehir Shell'de beslenirken

anamur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız iyi günlerde kullanın..
    Renault Sport

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Videosu var ama hangı kanal cektı unuttum. Suresı pbox da,onu da oylesıne takmıstım,ponder 458 deydı,son seans da araba degıstırınce malesef takılamadı ama bırsekılde bulurum ınsallah.
    Lastıklerı de hatırladım,yokohama ad 048 ıdı.
    Dusunme,sor hemen ama sen direk kendin yaşamış gıbı yazıyorsun
    Murat abi çok merak ettim ya videosuna rica etsem ulaşabilir misin. Yada telemetri verileri vs varsa ona da bakmak isterim nasıl gitmiş. Valla stock clio 197 ile hemde 180' de takılan araçla 2.32 döndüysen helal diyorum ama karıştırma ihtimalin olamaz mı hiç? Yani o güçteki stock, kilit vs olmayan bir araç için gerçekten 2.32 çok iddialı bir süre. O kadar çok farklı araçlarla çıktın ki acaba dedim süreler mi karıştı.

Mesela şu spcec'teki araç bile 2.37 anca döndü hadi diyelim pilotaj etkisi olsun max 2 sn fark etsin ki video'daki arkadaş da baya aktif olarak clio cup' da vs yarışmış ve defalarca 197 ile piste çıkmış biri pilotajı iyidir diye tahmin ediyorum.

Clio 197 Specs
    Hankook RS3 215 45R17 (6.000KMs)
    Quaife ATB Diff (Kilit)
    KW V3 Coilover (Yükseklik, Sertlik ve Rebound Ayarlı Amortisor)
    Engine Dynamics Lightweight Flywheel (Hafif Volan)
    K&N Panel Filter (Kutu İçi Filtre)
    KTR Precat Delete Pipe (Precat İptali)
    Sports Cat (Spor Katalitik Kovertor)
    Powerflex Handling Pack (Sert Kauçuk Motor, Şanzıman ve Bağlantı Kulakları)
    Ultra Racing Handling Pack (Ön, Arka Kule Gergisi, İlave Viraj Demiri ve Ön Alt Şase Gergisi)
    KTR Braided Brake Lines (Çelik Fren Hortumları)
    KTR Racing Studs (Yarış Tipi Bijon Saplamaları)
    H&R Front 32mm Spacers (Önde 16mm Spacer)
    H&R Rear 40mm Spacers (Arkada 20mm Spacer)
    Renault Sport Drilled Front Discs (Megane RS Delikli Ön Diskler)
    Ferodo DS1667 Front Pads (Ferodo Balatalar)
    Motul 300V (Yarış Serisi Motor Yağı)
    Motul Gear 300 (Yarış Serisi Şanzıman Yağı)
    Motul RB660 (Yarış Serisi Fren Hidroliği)

Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube
    Ortak pist gruplarına yazdım,bu geldi. Bunu bılıyorum ama benım dıger vıdeomu bır youtube kanalı olan bır genc cekmıstı. Yıne sene 2013 du ve arabayı cabuk satmıştım bu sorundan dolayı.
    Burada pist ıslak,arabada semıslıck var(normal lastık olsa su tahlıyem ıyı olurdu),vırajlarda acayıp kayıyor ve bu halde bıle 2.35 yada 37 yapmıstım. Aracda ekstra HICBIR sey yok. Yanı yukarda ki lıste yı gectım,arabam yuksek hıza cıkamıyordu. Merdan anlatsın,biara kafayı yemıstık.
    E sımdı hava kuru olsaydı 2-3 sec daha ınermıydı bu vıdeo ya gore?
    Yanı yukarda kı 2.37 bıraz dusunsun,neyı yanlış yapıyorum dıye....

ardaokkabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kapalı garajınız, alet takımınız eksik gerçekten.. Maaşallah oğlanlara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube
    Ortak pist gruplarına yazdım,bu geldi. Bunu bılıyorum ama benım dıger vıdeomu bır youtube kanalı olan bır genc cekmıstı. Yıne sene 2013 du ve arabayı cabuk satmıştım bu sorundan dolayı.
    Burada pist ıslak,arabada semıslıck var(normal lastık olsa su tahlıyem ıyı olurdu),vırajlarda acayıp kayıyor ve bu halde bıle 2.35 yada 37 yapmıstım. Aracda ekstra HICBIR sey yok. Yanı yukarda ki lıste yı gectım,arabam yuksek hıza cıkamıyordu. Merdan anlatsın,biara kafayı yemıstık.
    E sımdı hava kuru olsaydı 2-3 sec daha ınermıydı bu vıdeo ya gore?
    Yanı yukarda kı 2.37 bıraz dusunsun,neyı yanlış yapıyorum dıye....
    Bu videosunu koymuş olduğun otomobil, stock 197'den hızlı abi bilgin olsun. Bende var oradan biliyorum
    2.37 bu arada, 2.35 değil evet.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler