User Tag List

Sayfa 10/15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
276 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Rover 45 1.6 Clup

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araç çok güzel renk de tabi gösteriyo,jantlar aracın oem jantı mı çok yakışmış
    bu arada bunlar da sanırım hondanın d16a9 motoru var demi
    Evet orjinal Mg Rover janti oem jant
    Roverin bu modelinde hiç honda motoru yok sadece 2000 yılından eski modellerin otomatiklerin de kullanıldı civic in ies ve si accordun 2.0 ve 2.3 motoru ve legend in 2.7 v6 motoru otomatik sanzmnla birlikte kullanıldı. Ama Roverin kendi K serisi motoru civic motorlarında hem güçlü hemde daha ekonomik. Dengi ıesleri geçiyor üzerine saç kalınlığından ötürü 160 kg daha ağır kasa olmasına rağmen
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar ���� bir süredir yavrunun hızlanma sürelerinde yaklaşık 3 saniyelik gecikme vardı ateşleme mi acaba diye düşünüyordum hafta sonunu fırsat bilip Rolanti motoru Map sensörü Gaz kelebegi ve Egzantrik sensörünu temizleme fırsatım oldu sonuç olarak gecikme gitti olması gerektiği gibi yürüyor şükür.

Falan filann..
    Görüşmek üzere.
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sensörleri temizlerken gördüğüm yağlanmayi önlemek için pcv ye ufak filtrelerden alıp taktim bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl etki edecek

onurcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah zımba gibi Allah kaza bela vermesin. Eski marea'n da çok güzeldi. 1.6 veya 2.0 marea ile nasıl yürür bu yavru acaba çok merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah zımba gibi Allah kaza bela vermesin. Eski marea'n da çok güzeldi. 1.6 veya 2.0 marea ile nasıl yürür bu yavru acaba çok merak ediyorum.
    Teşekkür ederim sagolun. marka model gözetmeden temiz olanı seviyor iyi bakmaya çalısıyoruz. marea 1. 102 bg gıbı bi güce sahipti D sgment havasında bır sürüş yalıtım konfor olsada serçedes edasıyla gidiyordu bi motor bu kadar mı gıtmez
    ama Rover öyle mi Rover aslan Rover kaplan 1.6 ıle mukayese edılmez derecede hızlı Roverın 1.6 si
    geçenlerde arkadasımda bulunan VIS'li 2.0 hlx le deneme fırsatımız oldu kısa mesafe olmasına nazaran hafif rampa yukarı olan denemede bir boy HLX dönüşte ! boy Rover öne cıktı 150 lere kadar anca bastık Roverda bi skıntı vardı zaten o donem şuan daha ıyı Hlx ınde egzoz delikmiş yaptırınca geriye düştü STOCK farzediyoruz. muhtemelen 1-2 boy gecerım 200lere kadar basarsak. söylemeden geçmeyim HLx in 5 tokmak sesi muazzam güzel.

buda 2.0 131 bg stock sedan focus 1 le denememız..

onurcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu nasıl 1.6 ya maşallah acayip ilgi duymaya başladım. Bende mk1 hlx SW var sedana göre biraz ağır olsakda seninle denemeyi çok isterdim ankaraya yolun düşerse mutlaka haber ver
    Birşey farkkettim genelde hep 1 de basıyorsun tahminimce 2 de 60 da hlx karşısında şansın olmaz geçemezsin böyle birşey olmaması lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl 1.6 ya maşallah acayip ilgi duymaya başladım. Bende mk1 hlx SW var sedana göre biraz ağır olsakda seninle denemeyi çok isterdim ankaraya yolun düşerse mutlaka haber ver
    Birşey farkkettim genelde hep 1 de basıyorsun tahminimce 2 de 60 da hlx karşısında şansın olmaz geçemezsin böyle birşey olmaması lazım
    Devri 70 uyan olursa 2 de de basıyorum 60 da bastigimizda oluyor ama Roverin 2 uzun bana çok alt kalıyor o yüzden bu video için yol kısaydı hemen basalım diye 1/40 bastık youtube kanalımda 150 den fazla video var göz gezdirebilirsiniz buldukça deniyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar.
    Oem Gaz kelebeğimiz plastik ve 48 mm çapında idi 2002 yılı sonrası modellerde plastigin ısıdan bozulması bazı sorunlara yol açmasından ötürü metale dönüldü. Bizde metale döndük ama 48 mm değil 1.8vvc motorlu modellerde çıkan 52mm lik metal modele.
    Rover camiasından sevdiğimiz bi arkadaşımız Sagolsun bu bulunmaz parçayı ücretsiz yolladı.
    Bgun bnde az biraz temizlik yapıp montajini yağmur altında gerçekleştirdim.
    Araştırmalarımdan kelebegin %14 luk büyümesi anlamına gelen 52mm model 1 bg güç artışı sağlayıp daha çok alt devirlerde ivmeleri ve esnekliği iyileştiriyormuş. Montaj esnasında map dibinden hava aldığını fark ettim onada müdahale ettim yarına kadar yatışta deneme fırsatı bulamadım.

MHB000261

Bi hafta önce bagajda yer açma konulu çalışmamız buda.
    Sarı siteden aldığım 20 cm RE audio basin kabın kumpasını kndim yeniledim Jbl fazla geliyordu güzel oldu.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık hocam, 75 duruyor mu bu arada ne durumda? kendi paramla aldığım ilk arabadır 216si, lacivertti içini kendim bej deri yaptırmıştım, hala aklıma gelir gördükçe bakarım rover lara
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, Maaşallah

İyi vites değiştiriyorsunuz, dsg faik diyorlar mı arkadaş ortamında
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık hocam, 75 duruyor mu bu arada ne durumda? kendi paramla aldığım ilk arabadır 216si, lacivertti içini kendim bej deri yaptırmıştım, hala aklıma gelir gördükçe bakarım rover lara
    Teşekkürler 75 i ev ihtiyacı için geçen yıl yaz sonu satmak zorunda kaldık. Benden sonraki ikinci sahibinden sonrasi kayıp geçenlerde muayenesi geçtiği için Tuv mesaj attı sahibi Doktor sanırım haber yolladım ama ne yaptılar bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, Maaşallah

İyi vites değiştiriyorsunuz, dsg faik diyorlar mı arkadaş ortamında
    Sagolun bizim çevrede herkes aynı olduğundan öyle bi lakap yok ama iş yerinden arkadaşlarin izlerken şaşırdığı doğrudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm Fayig bey ailecek severek izliyoruz.Allah kaza bela vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Fayig bey ailecek severek izliyoruz.Allah kaza bela vermesin

Canım selam sizler için tapa gaz geziyoruz layk atmayı ve amfi bufir ayarlamayi unutmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar.
    Yapılan Bir takim tamirat tadilat ve modifikasyon işlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Bi süredir arabada gaz pedalında hissedilen bir tikirti vardı onun için sanayiye Çakır oto'ya gittim.
    sorunun kaynağı porya bilyasindaki boşluk çıktı. Tornaci presle bastı halloldu Aks körugunun yırtık olduğunu fark ettik bu arada onuda yeniledik derken balatalar resmen dibini bulmuş. Hava delikli disk almayı planladığım için diskleri sildirip balataları yeniledik. Aracin altında Cai için uygun alan ararken Alt motor takozunun kopuk olduğunu fark ettim onu da değiştirdik. Bu bakım onarım kısmıydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci kısımdayiz bu kısım daha cafcaflı ve keyifliydi benim için )
    Ne kadar fari tamponu kesmedikce faydasınn olmadığını bilsemde arkadaşların filtre tak ısrarı üzerine filtre kiti uyguladım araca peşinen de belirteyim Sürelerde bir iyileşme olmadı boşuna spec listesi kabartıyoruz ama görsel tatlı oldu.

Filtre olarak karbon kutulu cakma bmc lerdej düşünüyordum fiyatlar uçmuş resmen bulabilirseniz 500-600 tl lerde oda çakmanin çakması arkadaşımdaki BMC CDA filtre aklıma geldi dedim ver bi deneyelim faydası olursa olsun ona göre para bağlayalım sagolsun ikiletmedi. Birazdan Göreceğiniz üzere filtre ölü durumdaydi resmen 3 kere yag sökücü ve sıcak suyla yıkadım dyson a batırıp çıkarmışlar onları temizledim pimaş boru ile ARGE yaptıktan snra araçta bu hali aldı.

"Yerine yapıştır" isimli çalışma bitince yola çıkıp süre alma ve emilen havanın sıcaklığıni kontrol vakti geldi orjinal sistem alttan dolanıp akü ile çamurluk arasında motor evi içinden alıyordu temiz havayı panelin sıkışık yapısı ve akü radyatör nedeniyle Cai denebilecek acit yakalayamadım ve akunun altina doğru verdim girişi ağzını. Oem sistemle ancak yazın sıcaklık ölçümü yapabilirmistim 45-50 derecelerde idi
    Yaptığım yeni sistemle havanın soğuklugundna kaynakli max 25 dereceye kadar indi. Süre olarak iyileşme olmadı hatta 180-190 arasında gecikme oldu da denebilir.

Yinede orjinale dönmedik ikinci aşama
    "Yerine yakıştır" la biraz daha göze Hoş görünür hal aldı.

Konu FaikYILMAZSOY tarafından (01-01-2021 Saat 09:53 ) değiştirilmiştir.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerine yakıştır kısmı güzel olmuş ve filtreyi harbiden tekrardan hayata döndürmüşsünüz kaput içi çok sıkışık olduğu için sizin de belirttiğiniz gibi kes biç yapmadan verimsiz olur ama görüntü baya güzel olmuş . bu arada takozları kaç tl ye aldınız rover ürünü ile civic için yapılan arasında herhangi bir fark hissettiniz mi
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerine yakıştır kısmı güzel olmuş ve filtreyi harbiden tekrardan hayata döndürmüşsünüz kaput içi çok sıkışık olduğu için sizin de belirttiğiniz gibi kes biç yapmadan verimsiz olur ama görüntü baya güzel olmuş . bu arada takozları kaç tl ye aldınız rover ürünü ile civic için yapılan arasında herhangi bir fark hissettiniz mi
    Teşekkür ederim. Alt takoz 80 liraydi sanırım sökülen orjinaldi ama parçalanmış ilk mars esnasında sarsıntı oluyordu bnm hissettiğim o gitti harici bi fark titreşim hissetmedim isin açığı.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Alt takoz 80 liraydi sanırım sökülen orjinaldi ama parçalanmış ilk mars esnasında sarsıntı oluyordu bnm hissettiğim o gitti harici bi fark titreşim hissetmedim isin açığı.
    bilgi ve yorumunuz için teşekkür ederim.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler