User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
138 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Mazda Mx-5 NB

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim sanırım bu araç ***** sitede hepimizin dikkatini çekti size nasip olmuş güle güle kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Çok güzel proje kesenize bereket.

Tavan keşke bordo olabilseymiş

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık farsız tamponsuz fotoğraf paylaşmak istemediğimden foto çekmedim bugün. Jantlar lastikler takıldı araç kaporta katına indi. Hardtop ve tamponları boyayan usta Cumartesi ve bugün işe gelmemiş olduğundan biraz aksayacak işler.

Arabanın boyasında hata kusur varsa, parçalar takılmadan söyleyeyim diye ince ince her tarafını incelerken, bagaj kapağında 3. stop deliğinin hemen üzerinde çizik gördüm. Muhtemelen sığır bir vatandaş kilitli bagajı açmak için asıldı elindeki yüzük falan çizdi. Tırnak takılan çizik olmuş. (Bagaj kapağı orta konsoldaki kol dayamanın içindeki bir tuş ile açılıyor bu arada) Kilitli bagaja hangi sığır bu kadar asıldı da çizdi arabanın burasını demekten kendimi alamadım orada. Düğmenin yerini bilmeyebilirsin. Al anahtarı kontaktan aç işte. Neyse aracın çıkışı çarşamba gibi olacaktı. Servis sahibi çok ilgili ben demeden tekrar boyanacak zaten dedi. Biri görüp kendisine iletmiş çizilme durumunu. Tabi frenle alakalı bir sorunumuz ortaya çıktı. Ondan da bahsedeyim;

EBC Green Stuff Balatalarımız geldi. (Balataların fotoğrafını arabanın yanında çekerim diyip unuttum.) Balatalar yarın takılacak. @SULTANOGLU muhtemelen ayar vidaları bozuldu abi. Üzerinde ayar vidası varmış dikkatli sökülmesi gerekiyormuş dedim. El freni tutmuyor şuan dediler... Umarım ayarı kaçmıştır sadece diyeceğim ama sanmıyorum. Şuan bozulduysa bile umarım basitçe çözebileceğim birşeydir... Nasıl bir vida olduğuna bakmadım. Biraz spesifik bir parça anladığım kadarıyla. Piyasada bulmak zor olabilir.

Planlara göre bu çarşamba bitecekti araç ama muhtemelen yetişmeyecek hafta sonuna bu durumlardan dolayı. Havalarda bu ara iyice ısındı

Ten Rengi stokta olmadığı için Bordo (aslında kırmızı) alsaydım şu renk olacaktı. Depo içinde çekilen fotoğrafta koyu renk gözüksede (Üstteki Whatsapptan gelen, diğer paylaştığım ise tentenin ilanındaki fotoğraf.) Biraz daha koyu renk istediğimden almadım. (İstediğim renk ND kasadaki vişne çürüğü tentenin rengi diyebiliriz). Bu biraz trafik lambası gibi.

Teşekkür ederim iyi dilekler için tekrardan.
    Konu ACTPK tarafından (13-11-2019 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

@Can_t Abi selam konuya çok salça oldum kusura bakma yukarda paylaştığım vida bozulan parça. bunu çok sıkıp veya alyen ile gerektiğinden fazla güç uyguladığında ne yazıkki dişleri yalama oluyor. benim sol taraf yalamaymış. bense sağdakini aldım çıakrttım dışarı ve sola takıp onu boşlayıp sonra tekrar sağ tarafa geri koydum.

diyelm abi sağ ve soldakide yalama olmuş. bunuda ince bir tornavida yardımı ile diş diş onun değdiği yerdeki dişliyi sıkmanız lazım elfreninin tutması için. burada olabilecek en kötü senaryo ise bence pistonu kaliperleri takmak için geri ittirirken bu mekanizmaya zarar vermiş olmaları olur.
    Konu SULTANOGLU tarafından (18-03-2019 Saat 15:10 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estağfurullah. Yarın takarken başında bu fotoğrafla beraber bekliyor olacağım muhtemelen. Bakalım nasıl olacak. Salça olmak ne kelime, yardımlar için çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten inanılmaz yol gösterici oldu.

Eski mesaja çizik olan yerin fotosunu ekliyorum. Onu eklememişim bi önceki mesajımı yazarken.

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin aldığınız kişiye aracı ben sattım. Kendisiyle bir sürü problem yaşamıştım.
    Sizin almanıza çok sevindim belli ki çok iyi yerlere gelecek. Maşallah.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aldığınız kişiye aracı ben sattım. Kendisiyle bir sürü problem yaşamıştım.
    Sizin almanıza çok sevindim belli ki çok iyi yerlere gelecek. Maşallah.
    Teşekkür ederim. Problem derken sattığınız kişiylemi araçlamı yaşadınız anlamadım Eğer araçla alakalı ise yaşanan sorunu bende bilirsem iyi olur. Şu an için herhangi bir sorunu yok çünkü. Benim kulağıma gelenlerse çözülmüş durumda zaten. Ama farklı bir durumu varsa bende bileyim. Bir de motor sizdemi yapıldı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeniden merhabalar,

Sabah son mesajımdan sonra Berkay ile telefonda görüşüp sahip olduğu kısa süre içerisinde araca sığamaması ile ilgili problem yaşadığını ve motorla alakalı bildiğimiz titreme probleminden başka birşey olmadığını öğrendim. Gerçi aracı Berkay ve ben arasında başkasının satın alması, aynı zamanda mevcut ve potansiyel tüm mekanik problemlerin çözülmesi ve benim bu masraflardan kurtulmamı sağlamış olduğunu teyit ettim.

Son kez tamponsuz ve farsız fotoğraf paylaşıyorum müsadenizle. Jantları boyanıp üzerine takıldı. Jantlardaki boyayı çok beğendiğimi söyleyemem. Biraz açık olmuş rengi. Jant göbeklerini tutan teller ve plastikler arasında kırıklar mevcut. Geçici olarak tutturduk. Şuan düşmezler ancak jant göbeklerini bulup sipariş edicem ilk fırsatta.

Daha önce döşemenin tamirli halini paylaşamamıştım. Koltuk rengini değiştireceğimi düşünerek geçici olarak tamir ettirip parçalarını değiştirttim ve yırtık kısımları dikildi. (tinypic otomatik küçültürken dik çektiğim fotoğrafları aynı zamanda yan çeviriyor kusurabakmayın.)

Balataları takmıştık zaten. El frenimiz bozulmuştu. SULTANOGLU sağolsun tarif etmişti. Bugün tekrar söküp ayar vidası bozulmuşmu diye kontrol ettik. 2-3 tur çevirince yerine oturdu. Bozulmamış El freni ayarınıda yaptık. Üzerimden yük kalktı. Nedense dert etmiştim. Hesapta olmayan incik boncuk işleri sevmiyorum. Ama illa çıkar o işler...

Hard Top ve tamponlarımız aynalar kapı kolları boyandı.

Ne zaman toplanır dedim. Bu hafta zor işler yoğun dediler. Sağolsun servis sahibi Sezai abi mesaiye bıraktı arkadaşları hemen çıkarsınlar diye. Ben de 1 kilo baklavayla yanıma bir arkadaşımı alıp yardıma gittim

Yarın elektrik işleri var ayrıca hardtop ve tamponların zımparası yapılmadı onlar yapılacak. Güncellemeler şimdilik bu kadar.
    Konu ACTPK tarafından (13-11-2019 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni boya parlaması gibisi yok :ağzı sulanan smiley:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveet son güncellememiz geldi

Elektrik işleri vardı biraz. Sağ amerikan parkın duy kısmı kırılmış ve erimiş. Araçta yangın çıkabilirmiş biraz daha eriseymiş. Muhtemelen uzun zamandır öyleydi ve gittikçe erimeye devam ediyordu. Plaka ampullerinde beyaz ledler vardı. Normal sarı ampulle değiştirdim. (Araçta tüm ampuller sarı ve turuncu yanarken biraz sırıtıyordu led ampuller.) Bütünlük önemli. Park sensörü takmış eski sahibi. İçeride de ekran vardı. Tamponda delikler olduğundan park sensörlerini ekransız olan bir tane ile değiştirdim. İçeride orjinal olmayan bir parçayı istemiyorum bu araçta. Bulsam orjinal Bose radyosunu takıcam tekrar. O derece.

Disklerin porya kısmı oldukça paslı duruyordu. Disklerin durumu iyi olduğundan ve şimdilik değişmeyeceğinden onları boyadık. Cam filmleri söküldü. Farlar sökülüp takıldığından far ayarı bozulmuştu. Tekrar yaptırdım. Yeni aldığımız paspasları serdik. Daha fazla fotoğraf çekeceğim ve son olarak onu ekleyeceğim. Şuan 2 fotoğrafla bu kadar yapılan iş anlatılamaz ama ekliyorum yinede. Tente gelince konuyu güncellerim muhtemelen bundan sonra.

Bir sonraki adımımız tüm yağ ve sıvıları değiştirmek olacak. Takip açısından önemli benim için.

Konu ACTPK tarafından (13-11-2019 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam filmleri de çıkarılmış. rezistanslara zeval gelmedi inşallah?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkün olduğunca ısıtarak çıkardık. Hem filmi yakmadan hemde rezistansa zarar vermeden çıkarmaya çalıştık. Kışın göreceğiz. Umarım birşey olmamıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mümkün olduğunca ısıtarak çıkardık. Hem filmi yakmadan hemde rezistansa zarar vermeden çıkarmaya çalıştık. Kışın göreceğiz. Umarım birşey olmamıştır.
    anladım ben de farklı bir yöntemi var mıdır diye düşünmüştüm benim arka cam da da 2 kat renkli 1 kat koruma cam filmi var. Düzgün sökebilirler mi acaba dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlık için küçük benim için büyük bir güncelleme;

Dün itibariyle İngiltereden sipariş ettiğim Soft top tentemi teslim aldım. Çok güzel bi koli ile göndermişler. Cam için kırılma korkusu vardı. Fabrikasyon olarak bu araçlarda vinleks tarzı bir soft top çıkıyor. Bu ise mohair olarak geçen kumaş tente. Üzerinde desende var. Umarım araç üzerinde de güzel durur. Çünkü çok beğendim paketteki halini Ayrıca arka cam rezistanslı, bazılarında cam değil plastik oluyor. Özellikle cam tercih ettim.

Araçta spor amortisör var fabrika çıkışlı, arka amortisörlerden biri ömrünü yitirmiş olduğundan yetkili servise amortisörlerin siparişi geçildi. Beraberinde arka amortisör takozları ve körükleride siparişin içine eklendi. He birde ön plakalık var sipariş içinde. Önümüzdeki hafta onlarıda halletmiş olacağım muhtemelen.

Birde pioneer deh 4950 bt modeli teyp taktım. Göstergelerle uyumlu olabilmesi açısından bu modeli tercih ettim. Renk değiştirilebiliyor. Kadranlar yeşil teyp'te aynı renk. Öncekide yeşildi ancak herhangi bir özelliği yoktu, sadece usb çalabiliyordu. Şimdikinde bluetooth, aux, usb, cd ve spotify, android apple vs vs desteği var. Ayrıca araştırma sonucu parrot bluetooth modülü kullandığını öğrendim. Ön camın görünmeyen bir kenarına mikrofonu yerleştirdim. Üstü açıkken bile otobanda telefonla konuşurken karşı tarafa ses gayet net gidiyor.

Hard Top'u çoktan çıkarıp bir kenara koydum. Bu fotoğrafları daha önce çekmiştim ama eklememiş olduğumu fark edip ekledim.

Konu ACTPK tarafından (21-11-2019 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fotoğraf ekleme

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerede o hatasız sevenler ) Maşallah
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boncuk, bebekler bebeyi, mal çiklet, ruhsatlı tabanca

Not: bir dahaki sefere fotoları bana at ben ekleyeyim

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reis fotoğrafları flickr.com a geçir orada arşiv olarak saklarsın hem forumda da gözükür yıllarca

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coook iyi be, masallah kaliteli islemler.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hard Top ile de hiç fena durmuyor. Ama ufaktan bi yay lazım gibi. Şu an leylek spec

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler