User Tag List

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 39 ile 47 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mazda Mx-5 NB

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim sanırım bu araç ***** sitede hepimizin dikkatini çekti size nasip olmuş güle güle kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Çok güzel proje kesenize bereket.

Tavan keşke bordo olabilseymiş
    BORKED

Can_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık farsız tamponsuz fotoğraf paylaşmak istemediğimden foto çekmedim bugün. Jantlar lastikler takıldı araç kaporta katına indi. Hardtop ve tamponları boyayan usta Cumartesi ve bugün işe gelmemiş olduğundan biraz aksayacak işler.

Arabanın boyasında hata kusur varsa, parçalar takılmadan söyleyeyim diye ince ince her tarafını incelerken, bagaj kapağında 3. stop deliğinin hemen üzerinde çizik gördüm. Muhtemelen sığır bir vatandaş kilitli bagajı açmak için asıldı elindeki yüzük falan çizdi. Tırnak takılan çizik olmuş. (Bagaj kapağı orta konsoldaki kol dayamanın içindeki bir tuş ile açılıyor bu arada) Kilitli bagaja hangi sığır bu kadar asıldı da çizdi arabanın burasını demekten kendimi alamadım orada. Düğmenin yerini bilmeyebilirsin. Al anahtarı kontaktan aç işte. Neyse aracın çıkışı çarşamba gibi olacaktı. Servis sahibi çok ilgili ben demeden tekrar boyanacak zaten dedi. Biri görüp kendisine iletmiş çizilme durumunu. Tabi frenle alakalı bir sorunumuz ortaya çıktı. Ondan da bahsedeyim;

EBC Green Stuff Balatalarımız geldi. (Balataların fotoğrafını arabanın yanında çekerim diyip unuttum.) Balatalar yarın takılacak. @SULTANOGLU muhtemelen ayar vidaları bozuldu abi. Üzerinde ayar vidası varmış dikkatli sökülmesi gerekiyormuş dedim. El freni tutmuyor şuan dediler... Umarım ayarı kaçmıştır sadece diyeceğim ama sanmıyorum. Şuan bozulduysa bile umarım basitçe çözebileceğim birşeydir... Nasıl bir vida olduğuna bakmadım. Biraz spesifik bir parça anladığım kadarıyla. Piyasada bulmak zor olabilir.

Planlara göre bu çarşamba bitecekti araç ama muhtemelen yetişmeyecek hafta sonuna bu durumlardan dolayı. Havalarda bu ara iyice ısındı

Ten Rengi stokta olmadığı için Bordo (aslında kırmızı) alsaydım şu renk olacaktı. Depo içinde çekilen fotoğrafta koyu renk gözüksede (Üstteki Whatsapptan gelen, diğer paylaştığım ise tentenin ilanındaki fotoğraf.) Biraz daha koyu renk istediğimden almadım. (İstediğim renk ND kasadaki vişne çürüğü tentenin rengi diyebiliriz)

Teşekkür ederim iyi dilekler için tekrardan.
    Konu Can_t tarafından (18.Mart.2019 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    56 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

@Can_t Abi selam konuya çok salça oldum kusura bakma yukarda paylaştığım vida bozulan parça. bunu çok sıkıp veya alyen ile gerektiğinden fazla güç uyguladığında ne yazıkki dişleri yalama oluyor. benim sol taraf yalamaymış. bense sağdakini aldım çıakrttım dışarı ve sola takıp onu boşlayıp sonra tekrar sağ tarafa geri koydum.

diyelm abi sağ ve soldakide yalama olmuş. bunuda ince bir tornavida yardımı ile diş diş onun değdiği yerdeki dişliyi sıkmanız lazım elfreninin tutması için. burada olabilecek en kötü senaryo ise bence pistonu kaliperleri takmak için geri ittirirken bu mekanizmaya zarar vermiş olmaları olur.
    Konu SULTANOGLU tarafından (18.Mart.2019 Saat 15:10 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estağfurullah. Yarın takarken başında bu fotoğrafla beraber bekliyor olacağım muhtemelen. Bakalım nasıl olacak. Salça olmak ne kelime, yardımlar için çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten inanılmaz yol gösterici oldu.

Eski mesaja çizik olan yerin fotosunu ekliyorum. Onu eklememişim bi önceki mesajımı yazarken.

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin aldığınız kişiye aracı ben sattım. Kendisiyle bir sürü problem yaşamıştım.
    Sizin almanıza çok sevindim belli ki çok iyi yerlere gelecek. Maşallah.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aldığınız kişiye aracı ben sattım. Kendisiyle bir sürü problem yaşamıştım.
    Sizin almanıza çok sevindim belli ki çok iyi yerlere gelecek. Maşallah.
    Teşekkür ederim. Problem derken sattığınız kişiylemi araçlamı yaşadınız anlamadım Eğer araçla alakalı ise yaşanan sorunu bende bilirsem iyi olur. Şu an için herhangi bir sorunu yok çünkü. Benim kulağıma gelenlerse çözülmüş durumda zaten. Ama farklı bir durumu varsa bende bileyim. Bir de motor sizdemi yapıldı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeniden merhabalar,

Sabah son mesajımdan sonra Berkay ile telefonda görüşüp sahip olduğu kısa süre içerisinde araca sığamaması ile ilgili problem yaşadığını ve motorla alakalı bildiğimiz titreme probleminden başka birşey olmadığını öğrendim. Gerçi aracı Berkay ve ben arasında başkasının satın alması, aynı zamanda mevcut ve potansiyel tüm mekanik problemlerin çözülmesi ve benim bu masraflardan kurtulmamı sağlamış olduğunu teyit ettim.

Son kez tamponsuz ve farsız fotoğraf paylaşıyorum müsadenizle. Jantları boyanıp üzerine takıldı. Jantlardaki boyayı çok beğendiğimi söyleyemem. Biraz açık olmuş rengi. Jant göbeklerini tutan teller ve plastikler arasında kırıklar mevcut. Geçici olarak tutturduk. Şuan düşmezler ancak jant göbeklerini bulup sipariş edicem ilk fırsatta.

Daha önce döşemenin tamirli halini paylaşamamıştım. Koltuk rengini değiştireceğimi düşünerek geçici olarak tamir ettirip parçalarını değiştirttim ve yırtık kısımları dikildi. (tinypic otomatik küçültürken dik çektiğim fotoğrafları aynı zamanda yan çeviriyor kusurabakmayın.)

Balataları takmıştık zaten. El frenimiz bozulmuştu. SULTANOGLU sağolsun tarif etmişti. Bugün tekrar söküp ayar vidası bozulmuşmu diye kontrol ettik. 2-3 tur çevirince yerine oturdu. Bozulmamış El freni ayarınıda yaptık. Üzerimden yük kalktı. Nedense dert etmiştim. Hesapta olmayan incik boncuk işleri sevmiyorum. Ama illa çıkar o işler...

Hard Top ve tamponlarımız aynalar kapı kolları boyandı.

Ne zaman toplanır dedim. Bu hafta zor işler yoğun dediler. Sağolsun servis sahibi Sezai abi mesaiye bıraktı arkadaşları hemen çıkarsınlar diye. Ben de 1 kilo baklavayla yanıma bir arkadaşımı alıp yardıma gittim

Yarın elektrik işleri var ayrıca hardtop ve tamponların zımparası yapılmadı onlar yapılacak. Güncellemeler şimdilik bu kadar.
    Konu Can_t tarafından (Dün Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni boya parlaması gibisi yok :ağzı sulanan smiley:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler