User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
138 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Mazda Mx-5 NB

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu da ben satmadan önceki hali.

Maşallah hakkını veriyorsunuz gördükçe bende mutlu oluyorum
    .

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reis fotoğrafları flickr.com a geçir orada arşiv olarak saklarsın hem forumda da gözükür yıllarca
    Eyvallah brom halledicem bi ara.

Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coook iyi be, masallah kaliteli islemler.
    Teşekkür ederim. Bulabildiğim, araştırdığım, bildiğim ve öneri aldığım kadarıyla ilerliyorum. Daha öncede demiştim bu türde ilk japon aracım. ((Son kasa Navaram vardı ancak pek saymıyorum 0km aldığım yeni bir model ve segmenti oldukça farklı olduğu için) Genel olarak mükemmeliyetçi olduğumu söylerler. 0km 124 alıp masraf etmeden de binebilirdim ancak şimdi anlıyorum, Bir şekilde alabilecek imkanım varken neredeyse 3'te 1'i fiyatına aldığım bu araç şuan daha değerli geliyor. Dolayısıyla yapılan işlemlerinde üzerinde emek, dikkat ve harcanan para büyüyor.

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hard Top ile de hiç fena durmuyor. Ama ufaktan bi yay lazım gibi. Şu an leylek spec
    Normal şartlarda orjinal olarak saklanmayı hak edermi bilmem ama bu aracı tamamen orjinal saklama niyetim var. Hatta hemen olmaz ama şartlar el verirse 1-2 seneye daha yeni (ND kasa ya da 124) bir tane daha alabilirim. Bu aracın maddi değeri çok fazla olmayabilir ama kullanmayada kıyamıyorum. Bir tane daha almak istesem satılık başka yok şuan için. Bir de bir şey yapılacaksa sadece yay takıp binecek bir insan değilim açıkçası. Üniversite zamanlarımda v.s. yaptım tabiki ama genel olarak bende planlar daha büyük ilerler Mesela Navarayı sadece takozla yükseltebiliriz daha uygun maliyetli olur tekliflerine karşın Ironman yükseltme kiti almıştım. Ancak birlikteliğimiz gayrimenkul yatırımından dolayı çok uzun sürememişti Onunla alakalıda çok ciddi planlarım vardı ve güzel ilerliyordu. Nasip değilmiş. Aklımda çok şey var eskisi kadar imkan yok... 7-8 sene önceki gibi kazanıyor olsam herşey çok farklı olabilirdi.

Neyse gereksiz uzattığımı hissedip burada kesiyorum

Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da ben satmadan önceki hali.

Maşallah hakkını veriyorsunuz gördükçe bende mutlu oluyorum
    Teşekkür ederim kardeşim

Ben aldığımda ön cam filmi yoktu ve silecekleri bosch marka muz olmayan normal silecekler ile değişmişti. Görmesi gerektiği ilgiyi uyguluyorum sadece Sen pek kullanmamış olduğundan lafım diğer sahiplerine

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah brom halledicem bi ara.

Normal şartlarda orjinal olarak saklanmayı hak edermi bilmem ama bu aracı tamamen orjinal saklama niyetim var. Hatta hemen olmaz ama şartlar el verirse 1-2 seneye daha yeni (ND kasa ya da 124) bir tane daha alabilirim. Bu aracın maddi değeri çok fazla olmayabilir ama kullanmayada kıyamıyorum. Bir tane daha almak istesem satılık başka yok şuan için. Bir de bir şey yapılacaksa sadece yay takıp binecek bir insan değilim açıkçası. Üniversite zamanlarımda v.s. yaptım tabiki ama genel olarak bende planlar daha büyük ilerler Mesela Navarayı sadece takozla yükseltebiliriz daha uygun maliyetli olur tekliflerine karşın Ironman yükseltme kiti almıştım. Ancak birlikteliğimiz gayrimenkul yatırımından dolayı çok uzun sürememişti Onunla alakalıda çok ciddi planlarım vardı ve güzel ilerliyordu. Nasip değilmiş. Aklımda çok şey var eskisi kadar imkan yok... 7-8 sene önceki gibi kazanıyor olsam herşey çok farklı olabilirdi.

Badik bunu beğenmedi
    Orijinal ve kaliteli işlem kafasını gördüğüm iyi oldu yoksa sadece kendimin yaşlandığını hissediyordum
    Eskiden zıpzıp gezmek keyif verirken, artık totoda koltuk ısıtmanın sıcaklığı daha keyifli olduğu için yaşlandığımı düşünüyordum yalnız değilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badik bunu beğenmedi
    Orijinal ve kaliteli işlem kafasını gördüğüm iyi oldu yoksa sadece kendimin yaşlandığını hissediyordum
    Eskiden zıpzıp gezmek keyif verirken, artık totoda koltuk ısıtmanın sıcaklığı daha keyifli olduğu için yaşlandığımı düşünüyordum yalnız değilim
    Huzur stock'ta
    Konu ACTPK tarafından (11-04-2019 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca yapılan bir şeyin üzerine 100km süremeden yine sanayiye bırakıp birşeyler yapıyorum. Daha önceki mesajlarımda sanayide gezeceğine yavaş yavaş yapayım keyfini süreyim demiştim ancak eskimiş ya da kötü hale gelmiş birşey görünce dayanamıyorum... Daha önceki mesajımda tentenin geldiğini paylaşmıştım.

Bu sizlerin hiç görmediği eski tentesiyle son fotoğrafı. Orjinal tente malzemesi Vinlex, kullanımı tam bir kedi dostu, Tırnaklarını takabilecekleri bir malzeme değil. Üstelik tüy toplayacak gibide değil. Ancak estetik kaygısı olan insanlara görede değil. En azından benim için daha kalitesiz duruyor. Artık kapalı garajım ve hardtopum olduğundan kediyi dert etmiyorum.

20190411_093819 by , on Flickr

19 yılın izleri mevcuttu, ayrıca geçici olarak yapıştırttığım camın hemen üstünde bir yırtık tabiki. Şu aşağıdaki 3. fotoğrafta yapışan yer belli belirsiz gözüküyor yapıştırıcı taşmış dışarı biraz.

20190411_093839 by Ali Can TOPAK, on Flickr
    20190411_093833 by Ali Can TOPAK, on Flickr
    20190411_093829 by Ali Can TOPAK, on Flickr

Bu da yeni tentemiz. Daha önce bahsettiğim gibi içi desenli dışı düz kumaş ama adamlar uğraşırken, Ercü usta bi çekilde şunu çekeyim diyemedim. Kimsenin işini bölmeyi sevmem. Yapım aşamasında şu şekilde çektim,

20190412_105528 by Ali Can TOPAK, on Flickr

Bu arada unutmadan amortisörlerimiz, amortisör körükleri, takozlar ve ön plakalığımızı Merser'e sipariş vermiştim. Yurtdışı siparişiydi, kendilerine ulaşmış bugün. Muhtemelen önümüzdeki hafta içinde tarafıma ulaşır. Bunlarla beraber yağları değişecek. (Radyatör orjinali ile yeni değişmiş dolayısıyla antifreeze'de öyle) Bunun için kendiside mx5 sahibi olan Aras'ın (Ferser) ellerine teslim edeceğim.

Birde daha önceden kırık olduğunu gördüğüm ancak sipariş vermeyi unuttuğum parça; Silecek ızgarası çok sıkmaktan kırılmış sanırım. Siparişini geçiyordumki 1000 lira fiyatı olduğunu öğrendim. Biraz bekleyecek mecburen.
    İşte 1000TL'lik o parça;

Konu ACTPK tarafından (13-11-2019 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plastik kaynagına göndersene onu tamir etsinler.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır almanın lüzumu yok plastik kaynakçı arkadaşlar halleder sıfır gibi de olur güzel mat boyası atılınca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plastik kaynagına göndersene onu tamir etsinler.
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır almanın lüzumu yok plastik kaynakçı arkadaşlar halleder sıfır gibi de olur güzel mat boyası atılınca

Muhtemelen plastik kaynak olacak zaten, ben ucuz birşeydir hiç uğraşmayayım direk alıp takayım kafasındaydım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyasını yapan arkadaşı gönülden tebrik ediyorum, yeni boyanmış gibi değil de orjinal boyasına yıllardır çok iyi bakılmış gibi kusursuz işçilik var. Gsi varken neredeydi bu boyacılar
    Prensiplerim gereği iki yudum bira içtiğim için kullanmadım ama direksiyona oturmak bile keyifliydi.
    Hayaller tavan açık halde çeşme otobanı ama hayatlar bol elektronik oyuncaklı kalas insignia ile yalova oldu be

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @R.I.P

Daha geniş zamanda haberli gel Benim içimde kaldı doğru düzgün görüşemedik.

Bugün Ege Rallisi vardı, izlememek olmaz tabi. Baktım hava güzel açtım üstünü attım kendimi yollara. Bir kaç manzaralı yerde drone'la fotoğraf çektim (aslında yarışta R5'leri falan çekerim diye almıştım yanıma.) Neyse o kadar foto çektim telefonla çektiğim şu foto kadar güzel çıkmadı hiçbiri.

Sebebi ise şu, Drone'u (DJI Spark) yükseltiyorum fotoyu çekiyorum bir bakıyorum moloz dökmüşler manzarada moloz gözüküyor... 1-2 km gidiyorum yine çekiyorum manzarada çöp tenekeleri falan filan. Neyse kısacası elde bu var. Bakir bir manzara bulursam drone ile çekebilirim Her yerin içine sıçmışız. Manzaramız bile temiz değil.
    20190414_104436 by Ali Can TOPAK, on Flickr

Yeni tentesiyle bi fotoğrafı olmasın mı? Tabi ki olsun...

Baktım içinin hiç fotoğrafını koymamışım...

20190413_192111 by Ali Can TOPAK, on Flickr
    Konu ACTPK tarafından (23-11-2019 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldu bu iş Maşallah TPK
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir güncelleme yoktu,

Son zamanlarda araca yapılanlar şöyle oldu,

Orjinal plakalık sipariş edildi ve takıldı,
    Arka amortisörler değişti,
    Sol kapı fitili değişti,
    Kaput dikmesinin tutucusu kırıktı ve silecek somunu kapağı eksikti bunların yenileri satın alındı, (Yurtdışından gelip 50 kuruşluk parçaya 50'şer lira verince buraya yazma hakkının bulunduğunu düşündüm),
    Alarmı söktürdüm, aç kapa ünitesi taktırdım. En azından kışın yatarken aküyü bitirmeyecektir,
    Antifreeze hariç akla gelebilecek tüm sıvılar yenilendi, şanzıman yağı kötü durumdaydı. Fren hidroliği sanırım hiç değişmemişti, Difransiyel ve motor yağı iyi durumdaydı bir tek.
    Az miktarda antifreeze eksiltiyordu, radyatör kapağından kaçırdığını fark edip yeniledim.

Bir de geçen hafta Mx5 Generations pist buluşması yapıldı, Kalktık İzmirden 4 araç oraya gittik. Eğlenceli ve yorucu oldu. 926km yol yapmışım 24 saatte.

Alarmı söktükten sonra yeni kumandayı en azından biraz daha düzgün görünümlü birşey olarak seçmeye çalıştım.

Su kaçağının sebebi radyatör kapağı

Yenilenen kapı fitili,

Körfez Pistine giderken yol arkadaşım

Yeni Plakalık burada gözüküyor, Ancak aracı gölgede bırakan bir detay var fotoğrafta

Kaskı taktıktan sonra kafamı tente mekanizmasına sürekli vurduğumu fark etmem uzun sürmedi. Üstü açık çıktım piste

Konu ACTPK tarafından (21-11-2019 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey maşallah,yapıyorsun bu sporu
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semtimizden geçiliyor ama bize öncesinde haber verilmiyor, çk mşglsn glba .s

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir araç oldu, her şey yerli yerinde, keyfini çıkarın,

Not: tek gözüme takılan arka plakalıktaki kromlar oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Körfezde zımba gibi duruyordu. Maşallahı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hey maşallah,yapıyorsun bu sporu
    5 sene sonra ilk defa, paslanmışım. Çokta zorlamadım arabayı

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Semtimizden geçiliyor ama bize öncesinde haber verilmiyor, çk mşglsn glba .s
    İki gün boyunca çok uykusuzdum, Gece 3te uyanıp körfeze yola çıkmıştım, birde tek başıma değildim ondan

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir araç oldu, her şey yerli yerinde, keyfini çıkarın,

Not: tek gözüme takılan arka plakalıktaki kromlar oldu
    Arka tampon sökülecek, arka tamponu söktüğümde o plakalığı çıkarma niyetim var benimde. Aracın üzerinde gelen bir parça ancak orjinal parça değil. Park sensörlerini iptal edip boyatacağım tekrar. Eski sahibi olan bey taktırmış, zaten arkası çok kısa ne gerek var park sensörüne?

Alıntı KeremO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Körfezde zımba gibi duruyordu. Maşallahı var

Teşekkür ederim.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi, maşallah.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak tefek güncellemelerimiz var,

Aracın boyası yapıldıktan sonra seramik uygulamak için biraz beklemiştim. Yapılacak bir iş varsa o işin detayına girme konusunda benden 1-2 level üst seviyede olan Hardcore Garaj Cem Özgen'in güvenli ellerine bıraktım aracı Sağolsun radyatör fanının motoruna kadar temizlemiş İnstagram linklerini aşağıda paylaştım.

Cem Ozgen Auto Detailing on Instagram: “Yıllar gecsede eskimeyen Mazda Mx-5 boya kusurları giderildi Hikaripro seramik uygulaması ile korumaya alındı. Detaylı ic temizliği…”
    Cem Ozgen Auto Detailing on Instagram: “Mazda Mx5 motor temizliği yaparken biraz detay dozunu kacırıp radyator pervanesini sokup temizledim. Kotu gorunen radyator ayaklarını…”

Bunun dışında aracın kliması yok. Hatta Türkiyede makyajsız NB kasaların hiçbirinde fabrikasyon olarak yok. Ancak orjinal kiti aksesuar olarak satılıyor serviste. Fiyatı ise 13.000TL...

Ben de o kitin evaporatör ve evap haznesi eksik halini buldum. Ara tara civata lazım olduğunda bile bi telefonla getiren mazda'nın dünya üzerinde hiç deposunda evaporatör unitesi yok. Ve üretilmesi planlanmıyordu. Evap'ın radyatör kısmı ise ebay üzerinden alınabiliyor. 15-20 gün boyunca pc'yi her açtığımda bildiğim ne kadar miata parçası satan site varsa taradım. En son ebay üzerinde ikinci el bir evap unit satılık ilanı düştü. Anında aldım. Ancak parça 2. el olduğundan gümrükten geçermi geçmezmi diye aklım kaldı. Yedek parça beyan ederek tam bayrama denk getirdim. Parçanında dış görüntüsü tertemizdi. Bi ihtimal geçer geçmezse gümrükte ihaleye çıkar oradan alırız en kötü diyerek kargolattım. 9 gün tatil falan filan derken o yoğunlukta gümrükten geçiverdi Yakın zamanda da klimamız takılacak.

Klima ile gelen parçalar;

Bu da eksik olup benim satın aldığım parça;

Konu ACTPK tarafından (21-11-2019 Saat 13:07 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler