User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
138 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Mazda Mx-5 NB

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki kıl adam birleşirse ne olurun canlı örneği olmuş Cem’ in de eline sağlık

Mal cevizli çiklet

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır konuyu güncellemiyordum. Bir arada satma kararı almak zorunda kalmıştım ancak durumu çözdüm. Dolayısıyla yolumuza devam edeceğiz. Son mesajımda klimanın takılacağını parça beklediğimi söylemişim.

Klimamız takıldı. Bu araçlarda gerçekten büyük nimet klima. Fabrika çıkışı yok. Miata mühendisleri, sürüş keyfi, ağırlık dengesi, Jimba ittai felsefesi ile otomobil üretimi falan derken bu otomobile klimayı koymayı unutmuş sanırım. Bu otomobillerin hepsinde egzozdan içeriyi ısıtma durumu mevcut. Dolayısıyla uzun sürüşlerde üstten camlar açıkken aşağıdan sauna etkisi bir yana, yazın en sıcak günlerinde simsiyah tentenin güneşten ısınıp klimaya karşı gelmesi diğer yana. Klimasız olmuyor kısacası. NB kasa miata alacaksanız kesinlikle klima takılmış bir tane bulmaya çalışın. Bulamazsanız da klima masrafını bir kenara ayırın.

Bunca zamandır birşey yapmıyordum. Aslında yapamıyorum demek daha doğru olur. ***** ülkede adı bir türlü konulamasada grafikler iyiye doğru gitsede. Herkes kulağının üzerine yatsada ekonomik daralma ve geçim sıkıntısı mevcut. Bende bu sebepten satacaktım eğer satsaydım.

Uzun zamandır aklımda olan ama satılır mı satılmaz mı diye bir türlü hayata geçiremediğim poliüretan bushing kit'i sipariş verdim dün. Alırken Prothane marka tercih ettim. complate kit olarak aldım. Şu an yolda geliyor. Sanırım 1 haftayı geçer teslim süresi. ***** Türkiye'de yok Yurtdışından sipariş verdim. Bir de kısa anten siparişi verdim. Mevcut otomatik anten inip çıkarken gıcırdıyor. Bundan sonra sırasıyla imkanım devam ederse süspansiyon sistemi ile devam edecek, sonra da willwood big brake kit takabilirim. Bunları alıp montajlamak v.s. artık ne kadar sürer onu zaman gösterecek. Bu kadar yazmışken bir de şöyle fotoğraf paylaşayım, büyük ihtimalle takmayacağım bunları. Bir kenarda dursun lazım olur diye aldım

Konu ACTPK tarafından (23-11-2019 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi hayırlısı olsun.Merakla bekliyoruz
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satmadığınıza çok sevindim, umarım maddi durumunuz daha iyiye gider bizde aracınıza yaptıklarınızı okuyarak keyif almaya devam ederiz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok sevindim sende kaldığına
    Bari bbsleri göstereydin

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim sende kaldığına
    Bari bbsleri göstereydin
    göstermiş işte kocaman kutuda bbs yazıyor :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantların modeli Bbs CS4'e benziyor. Model ismini bilmiyorum maalesef. Mazda'nın aksesuar kataloğundaki bir janttı. 4x100 bijon ölçüsü olduğundan bir çok araca uygun ancak 17" olduğu için bu araca takmayı düşünmüyorum. Geleceğe yatırım

Konu ACTPK tarafından (14-11-2019 Saat 08:50 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S.a.

Bir de bir şey yapılacaksa sadece yay takıp binecek bir insan değilim açıkçası.
    A.s.

XYZ Coilover sipariş edildi.

Edit bilgi; Neden XYZ? Bu araç için üst seviye kitler alınmadıkça tüm kitler birbirinin aynısı, ayrıca arkadaşım var kullanan, çok memnun.

Bugün mossmiata.com'dan sipariş verdiğim prothane marka poliüretan bushing kitimiz ve kısa antenimiz geldi. Kit derken bayağı motor kulağının difransiyelin falan burçları var içinde. Takmak için Coilover'ın gelmesini bekleyeceğim.

Asıl önemlisi deliler gibi istediğim bir parça var. MSM ön Tampon ;

Konu ACTPK tarafından (23-11-2019 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktım konuya cevap yok şöyle devam edeyim

Sevgili günlük;

Mazdaspeed şase numarası bulduk, tamponu sorguladık falan ama sorgulama sonucu kesinlikle tampon çıkmıyor. MSM Tampon bulamadım ama Miata kullanıcısı olan İstanbulda yaşayan Fatih kardeşim sayesinde bu tamponu buldum. Sağolsun dün gitti baktı kargosuna kadar uğraştı ve bugün elime ulaştı. 2001 modelden itibaren mevcut olan facelift tampon kendisi. Bu tamponla beraber arka tamponuda tekrar boyatıp eski sahibinin taktığı park sensörünü iptal edicem.

Bu tamponla aracın çehresi çok değişiyor. Şöyle bir örnek atayım

Kısa antenimizi de taktık. Çok el altında olduğundan biri alıp götürmesin diye çubuğa loctite sürdüm takarken

Fer-Ser'de sıradan bir gün Sanayinin cabrio roadster vb ortalamasını bu dükkan yükseltiyor.

Bugün dikkat ettim, tiny pic ile paylaştığım fotolar patlayınca flickr'a yüklemiştim fotoları. Tamamında link oluştururken çözünürlülüğü düşürmeme rağmen büyük paylaşılmış en kısa sürede tekrar düzelticem. Kota düşmanı paylaşımlarım için özür dilerim...

Hakan_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xyz'lerden sonraki halini çok merak ediyorum maşallah araca kaderi değişmiş

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakın takipteyim, tekrar maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan selamlar küçük bir kaç güncelleme var.

Ön tamponu değiştirdik. Yurtdışında NB1 farları ile NB2 tamponunu takan örnekler çok fazla. Farlar ile tampon arasın küçük boşluk kalıyor. Bu halde görmek istedim ve farların siparişini vermemiştim. Uzaktan bakınca herhangi bir sorun yok ancak yakından bakınca aradaki boşluk hoşuma gitmedi. Farlar'ın siparişini verdim, biri geldi, biri gümrükte

Sis farlarının düğmesi geldi, tam 940TL para verdim düğmeye... Ah şu kurlar...

Arka tamponda ise eski sahibinin taktığı park sensörleri vardı. Zaten arkası oldukça küçük. Sonradan takılan park sensörlerinin görüntüsünü sevmiyorum. Hazır ön tampon boyanırken arka tamponuda delikleri kapattırdım plastik kaynakçıda. Boyatıp aradan çıkardım.

Coilover'lar gümrükte yılbaşından beri çıkmayı bekliyorlar. Yoğunluk varmış. Aynı şeyi jantta da yaşadım ama onlar daha çabuk çıktı. He bu arada evet jant aldım. Tercihimi 16" O.Z. Alleggerita HLT üzerinde kullandım. Onlarda bugün elime ulaştı Ne tür bi lastik alacağıma karar vermedim. Aracı yağmurda hiç kullanmıyorum. Semi Slick alabilirim.

Wilwood Little Big Brake Kit satın aldım. 4 Piston fren kitimiz oldu. Amerikadan yola çıktı kargoda geliyor.

Çelik fren hortumunu almayı unuttuğumdan hemen takmayacağım. Birde onu bekleyeceğiz. Zaten maddi olarak biraz yordu bu kadar parçayı satın almak. Aşağı yukarı 25k para harcadım sadece bu mesajdaki parçalar için. Üstelik hala eksikler var!

144k km'de satın almıştım 1 seneye yakın oldu alalı. 150k km devirdik.

Bushing kit zaten gelmişti. Tüm parçalar toplandığında Alt takım ve yürüyenle işim büyük ölçüde bitmiş olacak, büyük ölçüde diyorum çünkü almayı düşündüğüm başka parçalarda var. Düşünce kısmında kalır mı bilemiyorum.

Bütün parçaları bir kerede takıp bitirme niyetindeyim.

Fotoğraflara geçelim ;

Ön tampon ayarını yapıyorduk burada.

Normalde ön sis farları olduğunda bu fotodaki tuş iptal olup direksiyonun soluna takılıyor ön sis düğmeleriyle bearber, ancak hazır tesistatı bozmak istemediğimden mevcut yerine oturttuk.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen hastasın

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonu gelmeyen uğraş bu şekilde yapılan araçlar çok hoşuma gidiyor. Coil jant fren 3lüsünden sonra bence hakettiği duruşa kavuşacaktır

HardCore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazdaspeed tamponu bulamadıysanız tampon eki olarakta alma şansınız var, facelift tamponuna birebir uyumlular.
    Bu arada avrupa ve amerika araçlarında nasıl bilmiyorum ama en son sahip olduğum facelift japon 2000 modeldi.

edit: güney kıbrısta ms tampon ekini fiber olarak yapan birisi var 150-200 euro arası bir fiyat biçiyordu
    Konu HardCore tarafından (07-01-2020 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coilover bugün kargolanıyor, çıkmış gümrükten.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen hastasın
    Hahaha harbiden güldüm. Hangimiz biraz hasta değiliz ki

Alıntı cess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonu gelmeyen uğraş bu şekilde yapılan araçlar çok hoşuma gidiyor. Coil jant fren 3lüsünden sonra bence hakettiği duruşa kavuşacaktır
    Kafamda neler var neler

Alıntı HardCore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazdaspeed tamponu bulamadıysanız tampon eki olarakta alma şansınız var, facelift tamponuna birebir uyumlular.
    Bu arada avrupa ve amerika araçlarında nasıl bilmiyorum ama en son sahip olduğum facelift japon 2000 modeldi.

edit: güney kıbrısta ms tampon ekini fiber olarak yapan birisi var 150-200 euro arası bir fiyat biçiyordu
    O tampon ekini bi görüşelim eğer imkanınız olursa yardım isteyebilirim Telefon numaranız olmalı bende gruptan. Ama öncelikle coilover ile garaja girecekmi onu görmem gerekiyor. Hoş çok düşürmeyi düşünmüyorum yüksek kullanıcam aracı. Düşürmek için değil yol tutuş için aldım. Ama yinede görmeliyim Avrupa araçlarda 2001'den itibaren facelift oluyor. Muhtemelen japonlar kendilerine kıyak geçmişlerdir
    Konu ACTPK tarafından (08-01-2020 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sis farı düğmesi işin sonu olmuş f/p olarak

Kesene kuvvet, eline sağlık.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sis farı düğmesi işin sonu olmuş f/p olarak

Kesene kuvvet, eline sağlık.
    Bide sis farlarının fiyatı var tanesi 1600 TL. Neyse ki Sislerin Megane 2 sis farı ile aynı olduğunu 3 ayaktan sadece 1 ayağının yerinin farklı olduğunu keşfetti Aras. Onuda plastik kaynakçı yeni yapılan ayaklar ampuller vesaire 300 liraya çözdük. Bazı parçaların fiyatı çok gözüme geldi sorma Megane sis farları aynı olmasa yakmayacağım sis farına 3200 lira vereceğime boş bırakırdım direk. Gerçi sisleri takıp düüğmenin siparişini verirken fiyatından sonra keşke boş bıraksaydım demedim değil.

Bu arada düğme Mazda'da daha pahalı. Orijinal düğme olmasına rağmen IL Motorsport'tan getirdik. Gümrük ve kargo ile beraber 300 lira kadar tasarruf etmiş olduk.

Fotoda sis farı düğmesi dışarıda duruyor bu arada taktıktan sonra çekmemişim. Zaten fotoda gözüktüğü yuvaya değilde far yükseklik ayarının olduğu kısma aldık sonradan. Koltuk ısıtma takarsam far yükseklik ayarını direksiyon soluna alıp boş kalan yere o düğmeleri takarım diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle küçük bir teaser, Daha öncede söylemiştim. Çelik fren hortumları ulaşmadı henüz. Daha sonra takılacak frenler. Lastikler için kararım Bu sefer Goodyer Eagle F1 Assymmetric 2'den yana oldu. İstediğim Semi Slick lastiği bulamadım. Piyasada bol bol Nankang var ama almak istemedim. Sadece Pist'ten piste kullansam sorun değil ama trafikte de kullanılacak olduğundan geç ısınacak semi slick olmamalı.

Jantlarımız sadece 6,2kg.

Parçalar şuan montajda. Normalde bitmeden paylaşmazdım burada. Herşey hazır ama ben değilim. Evvelsi gün havuzdan çıktım kapalı otoparktan araca binip kapalı otoparktan eve girdim. Bir kaç gündür bel ağrısı çekiyordum, heralde üşüttüm falan dedim. Dün sabah uyanıp yataktan kalkamadım bel ağrısından dolayı. Güç bela hastahaneye gittim röntgende doktor MR görelim ama bu görüntüye göre Bel fıtığı diyebiliriz dedi. Normal araca binemiyorum, inerken millet kolumdan tutuyor inebileyim diye. Miataya nasıl bineceğim konusunu düşünmek bile istemiyorum. Neyse Fotoğraflara gelelim;

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler