User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Fake Rotary | 94' Mazda 323 HB

CabrioMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Fake Rotary | 94' Mazda 323 HB

Herkese keyifli forumlar dilerim,
    İlk heyecanım olan 94' model Mazda 323 HB modeli ile karşınızdayım. Bundan tam 4 yıl önce otomobilin sahibi oldum ancak şimdi konu açabiliyorum. Bol bol fotoğraf ile sizlere aracımı tanıtayım,

Arayışım cebimdeki 15.000 TL ile başladı, hem görüntüsü sportif hem de bu paralara temiz bir araç arıyordum. 2.5 ay kadar il il gezerek fotoğrafta çiçek gibi duran ancak yanına gittiğimde "şurasında da şu vardı yazmayı unutmuşuz" başlığı altında hüsran ile eve döndüm. Daha sonra bizimkilerin evlendikleri dönem 95 yılında babamın aldığı 91' model Mazda 323 HB'den konu açıldı. Neden olmasın diyerek araştırmaya başladım. Genel olarak kafamdaki arabayı bulamadım ve bu da hüsran ile sonuçlanacak diye düşünürken bir gün stajda çok sıkıldığımdan ötürü sahibinden'i fethederken tekrardan bakma girişiminde bulundum. İlana koyulalı 2.5 saat olan ve gerçekten çok düzgün duran bir Mazda'nın peşine düştüm. İlk sahibinden 73.000 KM'de ve LPG'siz idi. Hemen aradım, gurbetçi bir hanımefendinin aracıymış ancak Türkiye'de bulunan binasının altındaki galeriye ilan açmasını söyleyerek satılmasını istemiş. Hiç düşünmeden tren biletimi alarak babam ile beraber doğru Istanbul Kadıköy'ün yolunu tuttum. Bu ilanı gördüğüm zaman aldığım screenshot'lardan birisi;

Daha sonra fazla pazarlığa girmeden abladan aracın teslimini aldık. Noter çıkışı evine bırakmaya giderken dikizden gördüğüm kadarıyla arabasını çok sevdiği ve ilk aracı olduğu için gözünden dökülen bir kaç damla yaşa şahit oldum ancak gerçekten mutluluğum tarif edilemezdi...

Bu da Istanbul dönüşü petrol'de çekilen ilk karemiz.

Tabii ki öğrenci oluşum ve hiçbir şekilde paramın kalmayışından ötürü benzinini koyup bakımlarını yaptırıp devam etme fikrine sahiptim. İlerleyen dönemlerde bir kaç şey yaparım diyordum kendi kendime. Gelişimizin sonucunda plakayı Ankara plakasına çevirmek için işe koyulduk. Denk gelen bir plaka buldum ve gerçekten hoşuma gitti 06 BZ 135 plakasını aldım. B benim baş harfim Z ise annemin. 135'te tek tek okununca kafiyeli gelmişti açıkçası. 323 HB'lerin ön tamponu kare plakaya uyarlı olduğu için önlere kare arkadalar dikörtgen plaka aldım. Genel olarak arabayı farklı gösterdiğini düşündüğüm için kare plaka kombinini her daim sevmişimdir.

Geçtiğimiz aya kadar aracı bazı APP plaka, ledli beyaz zenonlar harici hiç bir değişikliğe maalesef götüremedim. Hep hayalim olan bir Enkei RFP-01 ve kafayı azıcık basmaktı. İnşallah o projeyi de gerçekleştireceğim. Bu 3 yıl bakımlarını yaptırıp benzinini koyup gezmekle geçti ve gerçekten eğer bu tarz kondisyonda bir otomobil bulursanız kaçırmayın. Çünkü mekanik hissi ve kullanırken verdiği zevk paha biçilemez.

Derkeeen, hanım ablamızın arabayı dışarıda yatırması ve hiçbir şekilde kozmetiği ile uğraşmamasının sonucu olarak aracımın tavanı, bagajı, arka rüzgarlığı ve bıyık sacı tamamen verniği kalkarak berbat bir hal almıştı. Yıkamak bile içimden gelmezken bir anlık gaz ile soluğu boyacıda aldım. İşinin ehli ve yıllardır ahbabımız olan amcamıza aracımı teslim ettim. Tavanı boyatmak riskli gelebilir ancak uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm bir aracı satarken alıcının şüphesinden ise boyatarak kendi zevkimin doruklarında kullanmak daha mantıklı gelmiştir her zaman.

Bonus olarak hayalini kurduğum jantları photoshop ile oturttum. Kaderi gerçekten değişti arabanın...

Vernik yanıklarını da gösterip, daha sonra finalini yaparak konuyu şimdilik bitiriyorum. Umarım devamını sizler ile seve seve paylaşacağım. Tekrardan herkese iyi forumlar dilerim, buraya kadar vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Veee boyadan çıktığımız hali sanayinin tozu ile babamıza arabayı gösteremye gittik.

Şuraya da finaline beraber bir fotoğrafımız olsun dedik oğlum ile.

@kilicworkss

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah dostum çok güzel bi araba almışsın. Fikir olarak şunu söyleyebilirim siyah olan kapı ve tampon çıtalarını gövde rengine boyayarak bütünlük sağlayabilirsin. Kazasız belasız
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke boyamışken bordo-kırmızının farklı bi tonunu deneseydiniz, jant enkei dışında hiç takmayın bencede güzel araç kazasız belasız

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araba her zaman heycan verir, gule gule kullan

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullan maşallah. Bende aynı fikirdeyim plastik çıtaları gövde rengi yapmak güzel olur.

CabrioMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla fazla ilgilenmemekle beraber aracımı 4 ay önce satmış bulunmaktayım. Yeni heyecanlarda görüşmek üzere.
    @kilicworkss

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler