User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat Egea Sedan | STM52

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Egea Sedan | STM52

Merhabalar, 2 sene 40 bin km bize katlanan Yesil Dev Corsamizla gecen hafta vedalastik. Aldigimda kozmetik olarak cok iyi durumda degildi. Boyasi soluk, tamponu boyasiz jantlari siyahti. Bu surecte hem mekanigine hem kozmetigine biraz masraf ettirdi. Ama parasini hak eden mantikli bir aracti. Ilan icin cektigim son hali :

Gonlumden gecen Corsadan sonra yine tek kapi biraz daha hizli birseylere gecmekti. Punto T-jet yada Peugeot 207 GT dusunuyordum. Ancak seneye dugun planlarimin olmasi mantik tarafimi agir bastirdi. Maaalesef gunumuzde otomobil bir yatirim aracina donustugu icin yeni araclara yoneldim. Hothach isterken 95 beygir sedan aile araci ile yola devam etmek zorunda kaldik.

Egeamiza gelirsek, arac 1.4 Fire olum motor. Bosun bosu Easy paket. 1000 km rodaj yapmayi dusundugum icin henuz daha cok deneme firsatim olmadi ama 150 kilometrelik 2 gun tecrubem ile gitmedigini rahat rahat soyleyebilirim. Gonul en az Urban paket istese de gucum Easye yetti maalesef. Durum boyleyken birazda olsa araci kisisellestirmeyi hedefliyorum. Gitmiyor bari biraz olsun guzel durmasi icin ugrasacagımm.

Ilk sifir aracim oldugu icin ozel plaka almak istiyordum. Ailemin bas harfleri ve insallah damat olacagimiz memlekete uygun bir plaka bulabildim.

Ilk gorusumuz:

Ilk isim jant kapaklarindan kurtulmak oldu.

Yeni jantlarimiz, replika O.Z. Ultaleggera. Centerlock gorunumlu kapaklarimiz mevcut. Ancak kapaklar cok icime sinmedi ilerleyen donemde kapaksiz kullanabilirim.

Lastiklerimiz Falken Ze310

Devaminda arka logoyu degistirdim. Cok sevmesem de arkadas zoruyla ayna kapaklari aldim. Fotograf icin gecici oturttum. Guncel halimiz bu sekilde.

Jantlardan sonra camurluk aralari cok goz tirmaladi. Hemen Vogtland yay satin aldim. Buyuk ihtimal haftaya montajlarini yaptiririm. Yaydan sonra goruntu baya toparlayacak diye umut ediyorum. Ayni zamanda on ek, arka difuzor, marspiyel ve spoiler siparisi verdim. Onlarda haftaya montajlanir gibi duruyor. Simdilik son olarakta ust paketlerde gri boyali olarak cikan tampon citalarini jant ile ayni renkte yapmayi dusunuyorum. Varsa tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Ingilizce karakter icin ozur dilerim.
    Konu Backstage tarafından (07-04-2023 Saat 04:05 ) değiştirilmiştir.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayna ve jant kapakları hariç güzel maşallah Allah kaza bela vermesin
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba olur o kolay iş ki olmaya da başlamış kesene bereket kardeşim. Benim takıldığım nokta damat olacağın yere uygun plaka oldu
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun sahsi fikrim egea doğru bazi dokunuşlarla çok şık görünen bir araç ama tadinda birakmak şartıyla eklerin vs pek fazla yakistigini düşünmüyorum guzel bir jant üzerine spor yay basikligiyla çok şık gorunecektir. Kazasiz belasiz günlerde binin.
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

PaSHa-brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun, İyi günlerde kullanın.
    BMP

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun , yeni her zaman iyidir maaşallah
    acilen ayna kapaklarını ve bu öneriyi veren arkadaşını değiştirmelisin

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Masallah hayırlı olsun

Güzel başlangıç Hanımcılık herzaman iş yapar
    1881 - 193

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın

Bursa'da f.a dizayn Funda abi var, Fiat grubu araçlarda çözüm ortağımız. sis farından tutun da hız sabitleyiciye kadar orijinal ürünlerde danışabilirsiniz.
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

61enes61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler. bende 17 egea wagon kullanıcısıyım. yeni kasanın ön amblemini çok beğeniyorum.

plaka da çok iyi. plakaya eşinin memleketini ekleten tek ben değilim çok şükür

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız. ayna kapaklarını söküp yakıp kurtulman dileği ile.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bursa'da f.a dizayn Funda abi var, Fiat grubu araçlarda çözüm ortağımız. sis farından tutun da hız sabitleyiciye kadar orijinal ürünlerde danışabilirsiniz.
    500 varken CarPlay ekran çok uygundu servis te , alıp kodlayabilecek bir Allah’ın kulu bulamadım ne Bursa ne İstanbul da. Egea ile aynı ekran diyorum yaparsınız yok olmaz yapamayız diyorlardı. Funda abi mi başkası mı hatırlayamadım ama Fiat Bursa kodlama vs dünyaları aradım o dönem.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Purmol35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız sürüşler. Ölüm motor olduğu doğru, uçurumdan aşşağıya at araba yürümüyor Fakat 0 araba her zaman iyidir, evlendikten sonra baktın olacak gibi değil satar istediğini alırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayna ve jant kapakları hariç güzel maşallah Allah kaza bela vermesin
    Çok teşekkürler. Amin inşallah. Ayna ve kapaklar yavaş yavaş gözüme hoş gelmeye başladı. Bir müddet böyle duracak ilerleyen dönemde sökebilirim.

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba olur o kolay iş ki olmaya da başlamış kesene bereket kardeşim. Benim takıldığım nokta damat olacağın yere uygun plaka oldu
    Eyvallah çok teşekkürler abi. Hanımcılık diyelim. Bir ufak jest.

Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun sahsi fikrim egea doğru bazi dokunuşlarla çok şık görünen bir araç ama tadinda birakmak şartıyla eklerin vs pek fazla yakistigini düşünmüyorum guzel bir jant üzerine spor yay basikligiyla çok şık gorunecektir. Kazasiz belasiz günlerde binin.
    Teşekkürler. Çok fazla şey yapmayı planlamıyorum. Şuan sadece arka tampon altı plastik olduğu için gözüme batıyor. Onuda difüzör ile çözeceğiz.

Alıntı PaSHa-brk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, İyi günlerde kullanın.
    Çok teşekkürler sağolun.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun , yeni her zaman iyidir maaşallah
    acilen ayna kapaklarını ve bu öneriyi veren arkadaşını değiştirmelisin
    Çok sağolun. Kesinlikle sıkıcıda olsa yeni yenidir. Aynalar için bende çok sevmesem de gözüm alışmaya başladı şimdilik arkadaşta aynalarda duruyor.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah hayırlı olsun

Güzel başlangıç Hanımcılık herzaman iş yapar
    Çok teşekkürler. Doğru yoldayız o zaman.

Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok teşekkürler. Aracı aldığım gibi kendisi iletişime geçtim. Ancak fiyat olarak biraz maliyetli. Eskişehirde yapan bir arkadaş daha var aynı işlemleri, fiyatlar yaklaşık yarı yarıya. İlerleyen dönemde bir Eskişehir gezisi yapıp hız sabitleyici gibi birkaç donanım eklemeyi düşünüyorum.

Alıntı 61enes61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler. bende 17 egea wagon kullanıcısıyım. yeni kasanın ön amblemini çok beğeniyorum.

plaka da çok iyi. plakaya eşinin memleketini ekleten tek ben değilim çok şükür
    Çok teşekkürler. Wagon kesinlikle çok daha mantıklı bir seçim. Gönül 1.6 DCT Cross Wagon istesede maalesef bütçe. Yeni görünüm benimde çok hoşuma gidiyor.
    Alternatiflerde böyle bir jest varken başka seçim ayıp olurdu.

Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız. ayna kapaklarını söküp yakıp kurtulman dileği ile.
    Teşekkürler. Şimdilik duruyorlar ancak ilerleyen dönemde bu öneriyi uygulamaya geçirebilirim.

Alıntı Purmol35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız sürüşler. Ölüm motor olduğu doğru, uçurumdan aşşağıya at araba yürümüyor Fakat 0 araba her zaman iyidir, evlendikten sonra baktın olacak gibi değil satar istediğini alırsın.
    Teşekkürler. Maalesef yürümüyor. Olayı A noktasından B noktasına yavaş yavaş götürmek. İnşallah düğünden önce yatırım olarak satıp kalan ile daha hızlı birşeyler düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Easy paketlerde her yer plastik maalesef. Direksiyon hissiyatı oldukça kötüydü. Ona kılıf diktirerek uygun yollu daha iyi bir sonuç aldım. Birebir kalıp olmamasına rağmen diken arkadaş güzel bir işçilik ile çok göze batmayacak bir hale getirdi. Sadece Deri birleşim noktaları biraz kaba durmakta. Dikişler için kırmızı tercih ettim.

Vogtland yaylarımız geldi. Fırsat bulup montajını yaptırdım. Yayları araştırdığımda hem dizel hem benzinliler için aynı model kullanılıyor. Benzinlinin önü biraz daha hafif olduğu için önü biraz az düştü. Ancak görüntü çok sırıtmadı gibi. Yaylardan sonra yaklaşık 200 km kadar kullanma fırsatı buldum. Kendi yayları ile virajda tedirgin eden yatma hissi tamamen ortadan kalkmış durumda. Sertlik konusunda biraz sertleşti ancak problem yaratacak bir sertlik veya sekme yok çok şükür.

Marketten çıktığımda şöyle bir görüntü ile karşılaştım. Aradaki fark şu şekilde.

Bir sonraki aşamada tampon eki, difüzör montajı yapılacak. İlerleyen dönemde birkaç donanım eklemesi düşünüyorum.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel olmuş. Aslında baya yakışıklı araba bu Egealar

Tek nacizane önerim o jantlardaki centerlock göbekleri sökmen olur. Çok basit görünüyor özellikle kırmızı halkalar çok sırıtıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tampon ekleri ve marşpiyel montajı gerçekleşti. Maalesef çok seçenek yoktu ekler için. Görüntünün biraz olsun rent a car arabalarından farklı olmasını istiyordum onu toparladı.

Şuan için aklımda tampon çıtalarının jant rengine boyanması ve egzoz işi var ondan sonra ekleme yapmayı düşünmüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun aradan sonra tekrar guncellemek istedim. En son tampon ekleri montaji sonrası tampon citalarini ust donanim paketlerindeki gibi griye cevirdim. Yine bir donem Lounge paketlerdeki gibi panjur citalarini griye cevirdim.

Arka stoplara cerceve cekip transparan boya ile kararttim.

Sol taraf yapilmis hali

Son olarak panjuru logo ile birlikte siyaha cevirdim. Yikayip, cilalayip gezmeye devam ediyorum. 22 bin kilometreyi devirdim, herhangi bir problem ile karsilasmadim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka tampon eki biraz fazla olmuş gibi. Centerlock kapaklar da göz tırmalıyor. Siyah panjur, ön tampon eki, basıklık kararında olmuş bence. Allah kazasız, belasız binmeyi nasip etsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler