User Tag List

Sayfa 28/34 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon
644 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: ''15 A3 TDI S-line Sedan / ScubaBlue

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak piyasanın ayarlarıyla oynuyosun sonra insanlar böyle audi aramaya çalışıyor..

Maşallah, cam cam mübarek.
    Konu SinanAdalı tarafından (07-04-2022 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evet Vosmere arabayı bıraktım. 108.000km olmasına rağmen yıldan dolayı bıraktım.

120K bakım 1.6TDI A3 Nisan 2022 Triger Set + Devirdaim + Yağ bakımı + Yakıt Filtresi.

Haftasonu araba kalacağı için ikame araba verdiler yeni kasa 35TFSI A3.

Gerçekten 108.000km ve 7 yaşındaki aracım kokpit tasarımı haricinde (modern tasarım ve tech oyuncaklar) sıfır A3 ten hem daha az yol sesi ve dış ses alıyor, hem ST coil olmasına rağmen daha rafine (verilen araç bağımsız süspansiyon) hem de iç malzeme kalitesi daha yüksek ve trim sesi daha az. Kesinlikle hiç beğenmedim sürüşünü. Motor güzel, iyi gidiyor, sessiz tutumlu, kokpiti güzel haricinde bir numarası yok. Bir üst segmente geçmek daha mantıklı 2.el olarak sıfır A3 yerine kısacası.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soğutma suyu kapasitesi ne kadar?
    10 litre saf su + 2 litre antifriz mi koymuşlar?
    Eğer böyle ise bence hem hacimlerde hata var gibi hem de antfriz oranında. Senin motorda %16 oranında (12 litrede 2 litre) antifriz olmuş sanki ki az bu durumda............
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soğutma suyu kapasitesi ne kadar?
    10 litre saf su + 2 litre antifriz mi koymuşlar?
    Eğer böyle ise bence hem hacimlerde hata var gibi hem de antfriz oranında. Senin motorda %16 oranında (12 litrede 2 litre) antifriz olmuş sanki ki az bu durumda............
    Servis danışmanını aradım, geri dönüş yapıcak belirtirim.

Ek olarak DSG şanzımanın yağını da değiştirtiyorum ona da 800TL 2lt yağ kullanılıyor. KM'den dolayı 60K da bir değişmesi ömür konusunda çok fark ediyormuş. Servis hiç gerek yok dese de o da istek doğrultusunda değişiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis danışmanını aradım, geri dönüş yapıcak belirtirim.

Ek olarak DSG şanzımanın yağını da değiştirtiyorum ona da 800TL 2lt yağ kullanılıyor. KM'den dolayı 60K da bir değişmesi ömür konusunda çok fark ediyormuş. Servis hiç gerek yok dese de o da istek doğrultusunda değişiyor
    Hmm, bir daha baktım da 10 litrenin %20'sini yani 2 litre su kullanmış gibi. 2 litre de antifriz olsa toplam 4 litre, antfriz oranı %50 olur.......
    Okumadan imzalamam.....

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Vosmere arabayı bıraktım. 108.000km olmasına rağmen yıldan dolayı bıraktım.

120K bakım 1.6TDI A3 Nisan 2022 Triger Set + Devirdaim + Yağ bakımı + Yakıt Filtresi.

Haftasonu araba kalacağı için ikame araba verdiler yeni kasa 35TFSI A3.

Gerçekten 108.000km ve 7 yaşındaki aracım kokpit tasarımı haricinde (modern tasarım ve tech oyuncaklar) sıfır A3 ten hem daha az yol sesi ve dış ses alıyor, hem ST coil olmasına rağmen daha rafine (verilen araç bağımsız süspansiyon) hem de iç malzeme kalitesi daha yüksek ve trim sesi daha az. Kesinlikle hiç beğenmedim sürüşünü. Motor güzel, iyi gidiyor, sessiz tutumlu, kokpiti güzel haricinde bir numarası yok. Bir üst segmente geçmek daha mantıklı 2.el olarak sıfır A3 yerine kısacası.
    çok inceliyorsun, al bir dacia lodgy bak keyfine ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtın havasını almaya da para yazmazsınız be abii

Sağ kolu araya soktuk:37.80
    Ustanın sol parmağını turbo yaktı:140.72
    Servis danışmanı kız bu kağıdı çıkarırken ojesi kötü oldu:9.90
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civata fiyatları beni benden aldı.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enteresan fiyatlar...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antifiriz işi şöyle olabilir, gördüğüm kadarıyla kapasitesi 8 LT aracın, 10 LT distile suyu sistemdeki eski suyu boşaltmak için kullanıp üzerine 2 lt ant eklemişler.

8 LT hacim den gidersek eğer İzmir'e göre 2 LT evet iş yapar ama %50 saf su %50 antifiriz daha doğru olurdu bence. Servisin bir bildiği vardır diye düşünmek istiyorum.

Kendim de aracımda sıvı bakımı yaparken sırasıyla, radyatör temzleyici - Normal su ile 1 tur değişim. ( Taşırma kabı geri dönüşü dışarı verip, taşırma kabının içine hortum koyarak)

Sonra 5 LT distile suyu aynı şekilde yavaş yavaş döküp sistemden çıkmasını sağlıyorum. Daha sonra komple boşaltıp (İmkan varsa radyatör hortumu söküp) antifiriz ekliyorum, üzerine de havasını alacak şekilde distile su ekliyorum. Bu şekilde en son c2 nin bakımını yaptım, gayet sağlıklı çalışıyor.

Servis olduğu için işletme giderleri, işin kalitesi ve garantisini düşününce insan biraz daha fazla ödemeyi kesinlikle göze alıyor ama, ustanın aldığı nefese kadar da yazmak bilemedim.

İşçilik bana çok yüksek geldi açıkçası. Güle güle kullan bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evet sevgili @Evrenoz'a taş atarken kendim de konumuzu güncelleyelim forum kültürümüzü devam ettirelim.

Öncelikle madem yedik bir *** arabadan da sıkıldım, biraz daha eğlenceli olsun dedim aradım sevgili @Gokhan43 EMC Eskişehiri dedim bu arkadaş biraz daha yürüsün Ama dedim ses ve duman istemem ona göre. O da sağolsun bana bırak canımsu dedi. 1 ay sonra atladı arabasına Eskişehirden geldi, al dedim arabayı eti senin kemiği benim

Dr. Çelikkanat yapımı uzun tip DP yaptık gerisi orjinal DPF-EGR ikilisi iptal edildi, basıncımızı 0.15 arttırdık ses aynı, duman gaza oturduğunda bile yok (1000km İzmir-İst git gel gazlamalı egzoz ucu bile kararmıyor) eskisine göre 100-200 2 sn civarı iyileşme boy olarak baya bir boy artış oldu. Rolling ile de reelde deneme şansımız oldu. İstanbuldan dönerken otoyolda Savaştepede 273km/s görerek top speed konusunda rekorumu güncelledim. DPF'nin içine baktık tertemizdi onu da güzelce sardık kenara koyduk.

İşin ilginç yani yakıt inanılmaz derece düştü özellikle tempolu kullanımlarda. Artık sakin kullanımda 3,X 'li değerleri yakalayabiliyorum klima açık ve 18 jant ile ki bu müthiç bir değer bence Polo değil sonuçta bu araba. Eşim vs fark etmedi bile farkı ses olarak.

[IMG][/IMG]

Neyse tam bu işleri yaptırdık, bir sabah işe gelirken arabayla Manisa girişinde polis kontrolde çevirecekleri tuttu genel kontrolde demezler mi muayene bitmiş 4 gün geçmiş. 470tl ceza kesti 4 gün için. Ben zannediyordum 2023, zaman hızlı akıyor. İzin alma şansım yoktu yoğundum sağolsun @B.Koçer Berkay muayene işini haletti bu sırada ufak tefek eksikler vardı su kabı eskimişti o yenilendi, far da bir temassızlık vardı onu haletti, Egzoz muayenesi TUV vs derken 2 yıl kafamız rahat dedik.

Ah dedik tam bir keyfine varalım, eşim sağolsun 2 hafta arayla ön iki lastiğimizi yanaktan koparmayı başardı, lastikler de 35K olmuştu dedim 4 yeni lastik alalım ama daha üst segment alayım bu sefer Conti almayım tutuşu arttıralım, yeni Seri Potenza Sport aldım, iyiki de almışım Premium Contact'tan sonra inanılmaz tutuyor ve yanak mukavemeti daha iyi. Oradan da bi 7K'lık olduk.

Artık mazotu koyup zevk için işe gelirken gazlamaktan başka yapacağım bişe kalmıyor, geçen dedim gözüme güzel geldin bir iki çekeyim. Baya zevkli oldu son hali valla Formentor bakıyordum Vosmer sağolsun bize araba gelmediği için alamadım, ne zaman gelirse o zaman alırım umrumda değil keyfine varayım diyorum artık

Konu BARR tarafından (17-08-2022 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında dpf i iptal ederken downpipe yaptırmayı çok istemiştim ama sırf ses değişir diye yaptırmayıp içini kırdırmıştım. Bu haliyle sadece rolantide egzoz kısmında ıslık sesine benzer bir ses var. Siz seste değişme olmadı demişsiniz şimdi diyorum keşke downpipe yaptırıp sağlam dpf i kenara koysaymışım. Bu arada downpipe muayenede sorun yaratmadı mı ?
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracımdada aynı setup var dp gerisi orjinal ses yok orjinal haliyle birebir ama gidişte fark ediyor dp sonrası
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında dpf i iptal ederken downpipe yaptırmayı çok istemiştim ama sırf ses değişir diye yaptırmayıp içini kırdırmıştım. Bu haliyle sadece rolantide egzoz kısmında ıslık sesine benzer bir ses var. Siz seste değişme olmadı demişsiniz şimdi diyorum keşke downpipe yaptırıp sağlam dpf i kenara koysaymışım. Bu arada downpipe muayenede sorun yaratmadı mı ?
    bende 2 yıldır dp ile kullanıyorum ne muayene ne polis vs hiçbir şekilde problem olmuyor. muayeneden sorunsuz şekilde geçiyor
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırdır birader bize mi saplıcan ne öyle zırt pırt bi icraat

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu konuya girdikçe turbo upgrade yapasım geliyor. Gökhan'da kanıma girdi zaten zehri saldı bize çekildi kenara.

1-2 ay içinde kocaoğlana ıhı turbo upgrade ve yazılım yapacağım gibi görünüyor.

Bu kararı verirken en büyük etken tabiki sevgili gökhan ve yaptığı bu güzel A3 oldu.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesenize bereket maşallah, benim merak ettiğim şey jantlarda balans sorunu yaşayıp yaşamadığınız.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok herhangi bir problem vs yaşamadım.

Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracımdada aynı setup var dp gerisi orjinal ses yok orjinal haliyle birebir ama gidişte fark ediyor dp sonrası
    Aynen ben de bilsem en baştan yapardım

Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırdır birader bize mi saplıcan ne öyle zırt pırt bi icraat
    Ya sen git sahneleme bilmemle uğraş. Jantlarını çalıcam bir gece ansızın 84 Selanik olucak.

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu konuya girdikçe turbo upgrade yapasım geliyor. Gökhan'da kanıma girdi zaten zehri saldı bize çekildi kenara.

1-2 ay içinde kocaoğlana ıhı turbo upgrade ve yazılım yapacağım gibi görünüyor.

Bu kararı verirken en büyük etken tabiki sevgili gökhan ve yaptığı bu güzel A3 oldu.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Valla bence Tigu ile çok iyi olur hatta daha da verimli olur.

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesenize bereket maşallah, benim merak ettiğim şey jantlarda balans sorunu yaşayıp yaşamadığınız.
    Teşekkürler, balans problemi yaşamadım hiç. Ama durursa daha bir sonraki adımda orjinal OZ alıcam.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis ne varsa yazmış şaka gibi
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler