User Tag List

Sayfa 29/34 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon
644 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: ''15 A3 TDI S-line Sedan / ScubaBlue

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah her konuda çok güzel gidiyor aracınız sedan oluşu top speed konusunda çok avantajlı duruma sokuyor hb araçlara göre

1 - 2 sene iç geçirerek baktım 1449 yapan arkadaşlara dayanamayıp haziran ayında 1449 + dp işine ben de giriştim özellikle scuba a3 yaptırdıktan sonra iyice kaşıntı tutmuştu başlıkta da yazmıştım daha önce. ancak bende alt devirlerde tam basınç gelmeden oturursam ufaktan bir dumanım var ve 118bin km de olan kavramam 5. ve 7. viteste kaçırıyor ısındıktan sonra yavaş yavaş el sallıyor bakalım halledecez bi ara

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    top speed iyi gitmiş ama benim vagon oluştan sanırım hafif eğimli bi yerde 261 gördüm ben
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    top speed iyi gitmiş ama benim vagon oluştan sanırım hafif eğimli bi yerde 261 gördüm ben
    10 sene önce 1.6 dizel araba 273 yapacak günlük bindiğin deseler atma ziya derdik. 250+ her türlü yeterli bence. Ama bu kadar yukarı taşımasını beklemiyordum ben de, 260 küsürde limitörde giden bir A7'nin yanından orta şeritten geçtim adam arabayı yakacaktı
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 sene önce 1.6 dizel araba 273 yapacak günlük bindiğin deseler atma ziya derdik. 250+ her türlü yeterli bence. Ama bu kadar yukarı taşımasını beklemiyordum ben de, 260 küsürde limitörde giden bir A7'nin yanından orta şeritten geçtim adam arabayı yakacaktı
    vayamkhayskmya

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    273'e maşallah takalım

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

senin arabaya bakılınca yine az çok modluymuş gibi duruyor benim araba vagon kimse o gidişi beklemiyor trafikteki araçların hemen hemen yarısından fazlasından hızlıyız iyi şaka yapılıyor çok kez denedim
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    senin arabaya bakılınca yine az çok modluymuş gibi duruyor benim araba vagon kimse o gidişi beklemiyor trafikteki araçların hemen hemen yarısından fazlasından hızlıyız iyi şaka yapılıyor çok kez denedim
    Bana da Kartal Slx muamelesi çok olurdu ışıklarda vs sonrası ***** external wastegate istiklal marşı ve kapanış

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 2 yıldır dp ile kullanıyorum ne muayene ne polis vs hiçbir şekilde problem olmuyor. muayeneden sorunsuz şekilde geçiyor
    Peki hocam dpf in içinin boş olmasıyla downpipe yapılması arasında performans yönünden bir fark olur mu ya da şöyle sorayım kayda değer bir fark olur mu deneyimleme şansın oldu mu?
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hocam dpf in içinin boş olmasıyla downpipe yapılması arasında performans yönünden bir fark olur mu ya da şöyle sorayım kayda değer bir fark olur mu deneyimleme şansın oldu mu?
    Ben bildiğimi söleyim, DPF topaç gibi olduğu için (çap olarak) içini boşalttığınızda DP'ye kıyasla alt devir ölüyor yeni çapta boşluk olduğu ve doldurmadığı için. Teknik bilgisi olan birileri varsa açıklar tabiki. Hava akışı olarak aynı çapta gitmesi çok daha doğru egzoz gazının.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben bildiğimi söleyim, DPF topaç gibi olduğu için (çap olarak) içini boşalttığınızda DP'ye kıyasla alt devir ölüyor yeni çapta boşluk olduğu ve doldurmadığı için. Teknik bilgisi olan birileri varsa açıklar tabiki. Hava akışı olarak aynı çapta gitmesi çok daha doğru egzoz gazının.
    @malkoc
    DPF boşaltıldığı zaman türbülans etkisi yapıp, geri basınç daha da azaldığı için (şöyle karşılaştırabilirsin, metal bir boru ile plastik borunun bir tarafı tıkanırsa hangisi şişer ve patlar? ) , dolayısı ile dp li halinde akış direk iken dpf içi boş halinde hava hortum etkisi ile çıkışa gidene kadar daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor hortum etkisi ile, bu da aşırı düzeyde olduğunda geri basınçta dalgalanma, dolayısı ile alt devirlerde turbodan istenen basıncı oluşturmada stabilite sorununa sebep olur, silkeleme olarak hisseder kullanıcı.

DP ile Geri basınç azalıyor çap büyümesinden dolay sadeceı o da alt devirlerin bir nebze zayıflamasına sebebiyet veriyor diye özetleyeyim senin için. Ama ölmek deyimi yanlış bana göre, 150-200 devir fark gündelik kullanımda hissedilmeyecek alan. Zaten otm. de olduğu için senin araba gerekli durumlarda kickdown yaptığında haddinden fazla vites ufaltıyor.

maşallah canım, görüntüsü de gidişi de çok keyifli oldu. @Gokhan43 burdayken hep birlikte gazlamıştık sen izin alamamıştın hanımdan tabi
    Konu levent tarafından (17-08-2022 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @malkoc
    DPF boşaltıldığı zaman türbülans etkisi yapıp, geri basınç daha da azaldığı için (şöyle karşılaştırabilirsin, metal bir boru ile plastik borunun bir tarafı tıkanırsa hangisi şişer ve patlar? ) , dolayısı ile dp li halinde akış direk iken dpf içi boş halinde hava hortum etkisi ile çıkışa gidene kadar daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor hortum etkisi ile, bu da aşırı düzeyde olduğunda geri basınçta dalgalanma, dolayısı ile alt devirlerde turbodan istenen basıncı oluşturmada stabilite sorununa sebep olur, silkeleme olarak hisseder kullanıcı.

DP ile Geri basınç azalıyor çap büyümesinden dolay sadeceı o da alt devirlerin bir nebze zayıflamasına sebebiyet veriyor diye özetleyeyim senin için. Ama ölmek deyimi yanlış bana göre, 150-200 devir fark gündelik kullanımda hissedilmeyecek alan. Zaten otm. de olduğu için senin araba gerekli durumlarda kickdown yaptığında haddinden fazla vites ufaltıyor.

maşallah canım, görüntüsü de gidişi de çok keyifli oldu. @Gokhan43 burdayken hep birlikte gazlamıştık sen izin alamamıştın hanımdan tabi
    İçi boş dpf den downpipe a geçiş yaparsak yazılıma tekrar bi güncelleme ya da değişiklik yapılması gerekir mi ? Sanki tekrardan müdahale yapılması gerekiyor diye hatırlıyorum.
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gereken her şey yapılmış valla Lastik seçimi de güzel olmuş.Bi fırsat bulsam ben de Dp yaptırmak istiyorum ama bulunduğum yerde yok.Kesenize bereket.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçi boş dpf den downpipe a geçiş yaparsak yazılıma tekrar bi güncelleme ya da değişiklik yapılması gerekir mi ? Sanki tekrardan müdahale yapılması gerekiyor diye hatırlıyorum.
    yazılım düzgün yapışmış ise, iptali vb. %90 gerek olmayacaktır.

%10 luk ihtimal için ise log alıp bakmak lazım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mikemmel..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    120K bakımına yine Vosmer'da yetkili servis olarak girdim. Triger ve ağır bakım km dolmadığı için bir önceki bakımda yapıldığından klasik yap bakımı şeklinde yapıldı. Ama Vosmerin tutumu ve salak saçma geri bildirimleri sebebi ile artık Vosmere gitmeme kararı aldım. Yakında Avek açılıyor o açılana kadar Eröz'e götürürüm.

Evet arabaya bindikçe neyini geliştirebiliriz ne yapalım derdine düştüğümüz için yine gereksiz ama aslında oldukça gerekli bir masraf bulduk kendimize

Youtube da videoları izlerken hep gördüğüm, konuştuğum arkadaşlarımdan taktıranların çok memnun olduğu güçlendirilmiş DSG tüpü montajını sonunda İzmirde yaptırabildim.

Youtube > Tamirhane kanalında bir çok video var konu hakkında bilgilenmek isteyenler izleyebilirler. Ama kabaca şöle söleyim, zamanla yapısından dolayı basınç tüpü gevşiyor veya o-ring deforme oluyor ve şanzıman basınç tutamıyor. Bu güçlendirilmiş versiyon bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Durum biraz kilometreden bağımsız düşük km de de gevşeyen var, yüksek km de sorunsuz olan da.

6. Sanayide SRT Servise götürdüm İzmirde tek "Tamirhane"nin Almanyadan getirdiği orjinal tüpü satan ve takan yer burası olduğu için tercihimiz bu yönde oldu. Piyasada çakma bir sürü tüp var buna dikkat edin derim. İstanbulda da Reset Garaj satıyordu bilinen olarak.

Neyse ben yetkili serviste şanzıman yağını değiştirtmiştim önceden ama mekatronik yağı değişmemişti. Açtığımızda tertemiz olduğunu gördük. Ancak tüp o-ring patlatmış ve el ile sökülecek kıvamdaydı. Hiçbir arıza/eksiklik/kullanım şikayeti olmamasına karşın bir süre sonra başımıza iş açabilirdi.

Yeni tüpü monte ettik, Febi Yeşil yağımızı koyup kapattık. Teste çıktığımda ilk kavrama boşlunun çok daha net olduğunu, dururken geri vitese geçişini çok daha net ve hızlı olduğunu gördüm.

Sonrasında şirkete dönerken İzmir-Manisa arası biraz zorladım ve spor modda üst hızlarda da daha net ve kararlı vites attığını / tuttuğunu hissettim. Ama en önemlisi artık tüp patlatır mı şu olur mu bu olur mu diye bir endişem kalmadı Ömürlük oldu. Maliyet olarak işçilik yağ vs dahil 5500TL.

Arabayı sene sonuna doğru değiştirmeyi düşünüyorum, ama yine de kaşıntı tuttu mu tutuyor Sırada 312mm frenler var

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı sene sonuna doğru değiştirmeyi düşünüyorum, ama yine de kaşıntı tuttu mu tutuyor Sırada 312mm frenler var
    hayırlı olsun, frenlerle kaderi değişecektir

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun yeni tüp. Bu güçlendirilmiş tüp oem parçanın yeni revizyonlu hali mi yoksa aftermarket birşey mi ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, frenlerle kaderi değişecektir
    Teşekkürler Emin, frenleri önümüzdeki hafta yaparım muhtemelen.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni tüp. Bu güçlendirilmiş tüp oem parçanın yeni revizyonlu hali mi yoksa aftermarket birşey mi ?
    Aftermarket, daha kalın ve alu yerine çelik. Ekstra Plate var arkasında ve o-ring içinde kalıyor o yüzden gevşeme veya patlatma olmuyor.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun canım, bende bi tüp aliyim bari kıskandım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler